POMOC-merenje secera

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.168
Nedavno sam dobio nov aparat sa iglicama I lancetama za merenje secera nemackog proizvodjaca SANITAS. Posto je aparat donet iz Grcke tako mi njihove mere [tolerancije od-do] nisu poznate. Kod njih se meri nesto kao mg/dl pa tako [koliko sam mogao da procitam u uputstvu na Grckom] neka mera je od 80-100 mg/dl, pa druga [verovatno pojacan secer] je 100-140 mg/dl, treca je do 200 mg/dl i cetvrta 200 mg/dl pa nadalje.

Bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko malo pojasnio ovo "mg/dl" tj da mi kaze koliko je tolerancija normalnog nivoa ?

Unapred hvala :worth:
 
da bi pretvorio mg/dl u mmol, podeli izmeren broj mg/dl sa 18
uglavnom se danas koristi mmol oznaka,tako da ce ta mg/dl nadam se biti izbacena iz upotrebe

vrednosti secera u mmol su:
Vrednost šećera u krvi (glikemija) kod zdravih osoba iznosi od 3,89 do 6,11 mmol/l (70-110 mg/dl).
Kad se nalaz šećera u krvi kreće u granicama do 7.2 mmol/l (130 gr/dl), obično se kaže da je šećerna bolest dobro regulisana (regulisana na najbolji način). U ovakvoj situaciji nema šećera u mokraći.
Ako se vrednost šećera u krvi nalazi u granicama od 9.9 do 11.1 mmol/l (180-200 mg/dl), kaže se da je dijabetes relativno povoljno regulisan. Tada gotovo redovno ima šećera u mokraći, a simptomi i znaci bolesti nisu obavezno prisutni.
Nalaz šećera u krvi sa vrednostima oko 13.9 mmol/l (250 mg/dl) govori o loše regulisanoj bolesti. Kod ovih bolesnika se uvek nalazi šećer u mokraći, a simptomi i znaci bolesti mogu da izostanu, ako je pogoršanje dijabetesa nastupalo postepeno, a po trajanju je bilo dugo.
Vrednosti šećera u krvi preko 19.2 mmol/l (350 mg/dl) uvek su praćene nalazom veće količine šećera u mokraći (izuzev kod oboljenja bubrega), u kojoj je čest i aceton.

Preračunavanje mg/dl u mmol/l ("stare" u "nove") jedinice vrši se tako što se vrednost u mg/dl podeli sa 18 i na taj način dobije vrednost u mmol/l. Znači, ako glukometar pokazuje npr. 130 mg/dl, to će značiti 7.2 mmol/l.

sve ovo i jos mnogo imas na diabeta.net i na doktor.rs (podforum dijabetes)
enjoy :)
 
da bi pretvorio mg/dl u mmol, podeli izmeren broj mg/dl sa 18
uglavnom se danas koristi mmol oznaka,tako da ce ta mg/dl nadam se biti izbacena iz upotrebe

vrednosti secera u mmol su:
Vrednost šećera u krvi (glikemija) kod zdravih osoba iznosi od 3,89 do 6,11 mmol/l (70-110 mg/dl).
Kad se nalaz šećera u krvi kreće u granicama do 7.2 mmol/l (130 gr/dl), obično se kaže da je šećerna bolest dobro regulisana (regulisana na najbolji način). U ovakvoj situaciji nema šećera u mokraći.
Ako se vrednost šećera u krvi nalazi u granicama od 9.9 do 11.1 mmol/l (180-200 mg/dl), kaže se da je dijabetes relativno povoljno regulisan. Tada gotovo redovno ima šećera u mokraći, a simptomi i znaci bolesti nisu obavezno prisutni.
Nalaz šećera u krvi sa vrednostima oko 13.9 mmol/l (250 mg/dl) govori o loše regulisanoj bolesti. Kod ovih bolesnika se uvek nalazi šećer u mokraći, a simptomi i znaci bolesti mogu da izostanu, ako je pogoršanje dijabetesa nastupalo postepeno, a po trajanju je bilo dugo.
Vrednosti šećera u krvi preko 19.2 mmol/l (350 mg/dl) uvek su praćene nalazom veće količine šećera u mokraći (izuzev kod oboljenja bubrega), u kojoj je čest i aceton.

Preračunavanje mg/dl u mmol/l ("stare" u "nove") jedinice vrši se tako što se vrednost u mg/dl podeli sa 18 i na taj način dobije vrednost u mmol/l. Znači, ako glukometar pokazuje npr. 130 mg/dl, to će značiti 7.2 mmol/l.

sve ovo i jos mnogo imas na diabeta.net i na doktor.rs (podforum dijabetes)
enjoy :)

Šta je sad smanjena gornja granica? Bilo je do dopušteno do 8 mmol/l Sve preko toga se smatralo kao bolest.
 
:) nije to,nego ce se neko povesti onom "amerika je napredna,njihova tehnologija i nauka su
vrhunske" i poverovace da ne treba da se brine ako mu je sugar 9.5 mmola.
posle odredjenog vremena,kad dodje do ketoacidoze ili ko zna koje komplikacije,bice mu zao.
samo mi je to u celoj prici truba,da se ljudi ne pecaju na te rekla/kazala vesti iz amerike,posebno ne
ako se ticu njihovog zdravlja.
sugar jeste sladak,ali proizvodi gorka stanja u organizmu.o posledicama da i ne trosim tastaturu.
 

Back
Top