POMOC-merenje secera
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: POMOC-merenje secera

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

Podrazumevano POMOC-merenje secera

Nedavno sam dobio nov aparat sa iglicama I lancetama za merenje secera nemackog proizvodjaca SANITAS. Posto je aparat donet iz Grcke tako mi njihove mere [tolerancije od-do] nisu poznate. Kod njih se meri nesto kao mg/dl pa tako [koliko sam mogao da procitam u uputstvu na Grckom] neka mera je od 80-100 mg/dl, pa druga [verovatno pojacan secer] je 100-140 mg/dl, treca je do 200 mg/dl i cetvrta 200 mg/dl pa nadalje.

Bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko malo pojasnio ovo "mg/dl" tj da mi kaze koliko je tolerancija normalnog nivoa ?

Unapred hvala
    Lepo je cuti VOLIM TE ali je jos lepse cuti EVO TI 1.000 EURA I NE MORAS DA MI VRATIS

papkar nije na forumu
    У Паклу су бичеви,а у Шеолу ланци.
    Zainteresovan član papkar (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Podrazumevano Re: POMOC-merenje secera

da bi pretvorio mg/dl u mmol, podeli izmeren broj mg/dl sa 18
    uglavnom se danas koristi mmol oznaka,tako da ce ta mg/dl nadam se biti izbacena iz upotrebe

vrednosti secera u mmol su:
    Vrednost šećera u krvi (glikemija) kod zdravih osoba iznosi od 3,89 do 6,11 mmol/l (70-110 mg/dl).
    Kad se nalaz šećera u krvi kreće u granicama do 7.2 mmol/l (130 gr/dl), obično se kaže da je šećerna bolest dobro regulisana (regulisana na najbolji način). U ovakvoj situaciji nema šećera u mokraći.
    Ako se vrednost šećera u krvi nalazi u granicama od 9.9 do 11.1 mmol/l (180-200 mg/dl), kaže se da je dijabetes relativno povoljno regulisan. Tada gotovo redovno ima šećera u mokraći, a simptomi i znaci bolesti nisu obavezno prisutni.
    Nalaz šećera u krvi sa vrednostima oko 13.9 mmol/l (250 mg/dl) govori o loše regulisanoj bolesti. Kod ovih bolesnika se uvek nalazi šećer u mokraći, a simptomi i znaci bolesti mogu da izostanu, ako je pogoršanje dijabetesa nastupalo postepeno, a po trajanju je bilo dugo.
    Vrednosti šećera u krvi preko 19.2 mmol/l (350 mg/dl) uvek su praćene nalazom veće količine šećera u mokraći (izuzev kod oboljenja bubrega), u kojoj je čest i aceton.

Preračunavanje mg/dl u mmol/l ("stare" u "nove") jedinice vrši se tako što se vrednost u mg/dl podeli sa 18 i na taj način dobije vrednost u mmol/l. Znači, ako glukometar pokazuje npr. 130 mg/dl, to će značiti 7.2 mmol/l.

sve ovo i jos mnogo imas na diabeta.net i na doktor.rs (podforum dijabetes)
    enjoy

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

Sad je sve jasno kao dan. Juce ujutru sam merio i bilo je 116 mg/dl a jutros 126 mg/dl [kasno nocas sam jeo].

U svakom slucaju ti se zahvaljujem do neba
    Lepo je cuti VOLIM TE ali je jos lepse cuti EVO TI 1.000 EURA I NE MORAS DA MI VRATIS

Zaslužan član Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    237

Citat Original postavio papkar Pogledaj poruku
    da bi pretvorio mg/dl u mmol, podeli izmeren broj mg/dl sa 18
    uglavnom se danas koristi mmol oznaka,tako da ce ta mg/dl nadam se biti izbacena iz upotrebe

vrednosti secera u mmol su:
    Vrednost šećera u krvi (glikemija) kod zdravih osoba iznosi od 3,89 do 6,11 mmol/l (70-110 mg/dl).
    Kad se nalaz šećera u krvi kreće u granicama do 7.2 mmol/l (130 gr/dl), obično se kaže da je šećerna bolest dobro regulisana (regulisana na najbolji način). U ovakvoj situaciji nema šećera u mokraći.
    Ako se vrednost šećera u krvi nalazi u granicama od 9.9 do 11.1 mmol/l (180-200 mg/dl), kaže se da je dijabetes relativno povoljno regulisan. Tada gotovo redovno ima šećera u mokraći, a simptomi i znaci bolesti nisu obavezno prisutni.
    Nalaz šećera u krvi sa vrednostima oko 13.9 mmol/l (250 mg/dl) govori o loše regulisanoj bolesti. Kod ovih bolesnika se uvek nalazi šećer u mokraći, a simptomi i znaci bolesti mogu da izostanu, ako je pogoršanje dijabetesa nastupalo postepeno, a po trajanju je bilo dugo.
    Vrednosti šećera u krvi preko 19.2 mmol/l (350 mg/dl) uvek su praćene nalazom veće količine šećera u mokraći (izuzev kod oboljenja bubrega), u kojoj je čest i aceton.

Preračunavanje mg/dl u mmol/l ("stare" u "nove") jedinice vrši se tako što se vrednost u mg/dl podeli sa 18 i na taj način dobije vrednost u mmol/l. Znači, ako glukometar pokazuje npr. 130 mg/dl, to će značiti 7.2 mmol/l.

sve ovo i jos mnogo imas na diabeta.net i na doktor.rs (podforum dijabetes)
    enjoy
    Šta je sad smanjena gornja granica? Bilo je do dopušteno do 8 mmol/l Sve preko toga se smatralo kao bolest.
    " Only fools and horses"

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

Moja apotekarka s kojom sam se konsultovao kaze da je svuda u Evropi gornja granica 8 a jedino u Srbiji 6.4 mmol/l. Kaze da je studirala u Nemackoj i da zna

papkar nije na forumu
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

ameri koliko cujem ne alarmiraju sebe do 10 mmola
    granica se pomera,hahaa,sutra cemo meriti 20mmola i biti ''zdravi''
    a preksutra da li cemo docekati,pitanje je sad

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

ameri koliko cujem ne alarmiraju sebe do 10 mmola
    Pa to samo psihicki utice na coveka da se ne plasi he he

papkar nije na forumu
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

ali sa 10mmola u kontin. periodu vremena,trebalo bi da se uplasi
    ameri crkavaju ko bubasvabe verujuci takvoj medicini

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

Ma jbes amere. Vidis da nemaju gram mozga

papkar nije na forumu
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

nije to,nego ce se neko povesti onom "amerika je napredna,njihova tehnologija i nauka su
    vrhunske" i poverovace da ne treba da se brine ako mu je sugar 9.5 mmola.
    posle odredjenog vremena,kad dodje do ketoacidoze ili ko zna koje komplikacije,bice mu zao.
    samo mi je to u celoj prici truba,da se ljudi ne pecaju na te rekla/kazala vesti iz amerike,posebno ne
    ako se ticu njihovog zdravlja.
    sugar jeste sladak,ali proizvodi gorka stanja u organizmu.o posledicama da i ne trosim tastaturu.

Legenda cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

nije to,nego ce se neko povesti onom "amerika je napredna,njihova tehnologija i nauka su
    vrhunske"
    Da se malo nasalim - Nemacka medicina je najbolja na svetu

Slične teme

1. kesice secera
    Autor vaz u forumu Razno
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 09.05.2014., 20:54
  2. Kol'ko secera mecete u caj?
    Autor Opskobili u forumu Svaštara
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 25.07.2010., 20:27
  3. Jedinice merenja šećera u krvi
    Autor Slobodance u forumu Zdravlje
    Odgovora: 14