Gazda u braku

NN76

Aktivan član
Poruka
1.532
U nasem mudrom narodu postoji par izreka na ovu temu…
Izmedju ostalog…

“Zna se ko vozi traktor a ko otvara kapiju”
“Yebes kucu gde kokoska kukurice”
“Zna se ko pisha stojeci”

Itd itd itd

Medjutim, zivimo u vremenu emancipacije, duplih plata, raznih udruzenja koje se bore za neka prava zene, profeministicki mediji tako da je i stav muskaraca, silom prilika, dosta omeksao.

No, zanima me kako izlazite na kraj sa zenama po tom pitanju.

Ubedjen sam da im davanjem malog prsta rastu apetiti i da zele odmah celu ruku.
Ubedjen sam da u ogromnom % one vuku na stranu svojih roditelja(da im cusnu koji dinar a da ti to znas/ne znas(zavisi od odnosa u braku))...
Kako se boriti sa tim?
Kako se izboriti sa zenskom pricom o “hormonima”?

Posto nekadasnje “dozivanje pameti” lupanjem par samara u vaspitno-disciplinske mere vise i nije pametno( a i ne volim da ih bijem iskren da budem) koja je metoda sada najbolja?
“Dizanje ruku” od braka? Iz te opcije izlaze 2 podopcije. Prva je dizanje ruku u smislu “ma yebe mi se, radi sta hoces, odoh u kladionicu” a druga je u smislu razvoda.
U oba slucaja ispastaju deca. (ako nemas decu onda nemas mnogo ni da razmisljas, ostavis je i gotovo, ali se one vesto prikrivaju dok ne dobijes decu)
A ispasta i kucni budzet, naravno.

Opcija “Podela racuna”
Ovo je opcija za koju sam se ja odlucio posto mi je neuspeo razvod braka :lol:
Dakle svako ima svoja primanja, znaju se fiksni troskovi, oni se dele na 2 dela, potrebe za decu na 2 dela i ono sto ti ostane-ostalo ti je.
Kako imam veca primanja od nje, meni daleko vise i ostaje.

Mana ove opcije je da opet nema napretka u kuci(bolja opcija je zajednicki stedni racun) ali velika prednost je sto je pustis da od njenog ostatka novca radi sta zeli.
Sada, primecujem, nema vise price kako je torbica od 10.000 dinara bas jevtina. Sada zagleda torbicu, lepa, da, al malo i poskupa…hmmm, odjednom nije vise “bas jevtina” vec postade”poskupa”

Ako nece da uzme veci teret na sebe oko rada u kuci/kucnih poslova, nije frka, ali ce svoj auto morati onda sama da tera kod automehanicara. Naravno, morace i da se odrekne moje plate, tj da dotiram ja vise u kucne potrebstine. Ako hoce ravnorpavnost i stavljanje na kantar svake stvari, onda ce morati i kada dolazimo iz merkatora i nosimo 40kg namerinica sa sobom da ponese 20kg ona a 20kg ja.

Ako se unormali(a kaze da hoce) i bude uzela zenske stvari na sebe u kuci, mozda se i odlucim da ja vise novca u kucu dajem nego ona. I uzmem fizicki deo posla na sebe.

Za sada mi se ova opcija cini kao najbolje resenje.


Kako ste vi resili svoj problem?

Please, bez zenskih komentara


PS: Na svako spominjanje hormona od njene strane spominjati sujetu sa nase strane. Ako je zbog hormona kupila nove cipele, kupi novi mobilni i opravdaj to muskom sujetom.

PPS: Treba ih tuci njihovim oruzjem. Ne samarima
 
sve sto sada imate, minus stalna autokontrola, imate i vikend seksom
kog vraga uopste pokusavate sa partnerskim vezama kada ne mozete da ih ostvarite?

sa najcistijim mogucim pobudama.
Zasnivanje braka, dobijanje dece i harmonicna porodica je bio moj cilj kada sam usao u brak. Sa ciljem da imamo liberalan, moderan brak u kome se oko svega dogovaramo i gde je NASA kuca jedina na prvom mestu.
Moja lepsa polovina se TADA maximalno sa tim slozila.
 
Ako nece da uzme veci teret na sebe oko rada u kuci/kucnih poslova, nije frka, ali ce svoj auto morati onda sama da tera kod automehanicara. Naravno, morace i da se odrekne moje plate, tj da dotiram ja vise u kucne potrebstine. Ako hoce ravnorpavnost i stavljanje na kantar svake stvari, onda ce morati i kada dolazimo iz merkatora i nosimo 40kg namerinica sa sobom da ponese 20kg ona a 20kg ja.

procitala sam tvoj uvodni post, sve je manje vise na mestu sto si napisao, samo mi nije jasno sta ste to tesko kupili, mislim, 40 kila nije malo na ovu skupocu...
znas, sad se proizvode oni koncentrovani detergenti, pakovanje 3 kila, mozda kisela voda knjaz milos, ili radenska, mozda svinjska polutka...
dakle, sta je to tesko 40 kila?
a kad vec kupujete u merkatoru, imate brate ona kolica, ne morate da tegljite do kola. :neutral:
 
procitala sam tvoj uvodni post, sve je manje vise na mestu sto si napisao, samo mi nije jasno sta ste to tesko kupili, mislim, 40 kila nije malo na ovu skupocu...
znas, sad se proizvode oni koncentrovani detergenti, pakovanje 3 kila, mozda kisela voda knjaz milos, ili radenska, mozda svinjska polutka...
dakle, sta je to tesko 40 kila?
a kad vec kupujete u merkatoru, imate brate ona kolica, ne morate da tegljite do kola. :neutral:

:mrgreen:

Mi stvarno idemo 1 mesecno u mega shoping i siguran sam da ima i preko 40kg
posebno dosta pica tu ima.
I naravno, imas kolica do auta, ali treba iz kolica ubaciti u auto, ali i iz auta u stan ;)


Kako dodjes do 40kg?
imas oko 15 litara raznih sokova/pica u flasi
onda dugotrajno mleko, gajba piva, meso, deterdzenti...
ma ima i preko 40kg
mozda i preko 50kg
 
Au,ti si se bash dohvatio quchne eqonomije...izgleda da ti je to najbitnije u celoj prichi.:)
Aqo si hteo zzenu qoja ume da eqonomishe i barata novcem tu si u startu trebao da budesh prorachunat i qitu poshaljesh na godishnji odmor doq birash zzenu.Ima zzena qoje stvarno sjajno barataju novcem,ali mislim da bi onda nashao neqe druge stvari qoje ti se ne svidzaju.
I mislim da je besmislena ta pricha o podeli fizichqih poslova sa zzenom...taqodze mislim i da tvoja zzena neche dugo izdrzzati natezanje sa cenama,puchi che jer je naviqla da baci pare i nema ni qintu do sledeche plate ili da pozajmljuje.Teshko se unormale aqo su naviqle da troshe.
 
Poslednja izmena:
nije najbitnije, ali je bitno
posebno ako zeli da izdrzava njenog brata debila i majku....hmm..aj da joj ne prilepim epitet...
I toga ima?:sad2:...brata sigurno ne treba tolerisati a za majqu vech ne znam u qaqvom je finansijsqom stanju.Mislim da u celoj prichi ima previshe bitnih momenata qoje treba sagledati,zzene obichno laqo padaju na rodzachqo quqanje i josh laqshe istresaju budzelar bez razmishljanja.
 
bas tako
zbog toga odvojen racun
pa ako pocne da me slusa...mozda to i promenimo
Ne smes dozvoliti zeni da te gura u stranputicu samo zato sto ne ume sama dobro da promisli
 
Cela tema je osmišljena tako da ne može ne biti vređanja, pošto je sama vređanje. Ipak, sam autor nije primetio da vređa muškarce a ne žene. To jeste smešno.
Pravom muškarcu nije problem da pored sebe ima jaku ženu. Kada u braku oboje zarađuju ima se više novca. Kada dele poslove ima se više vremena za zabavu i uživanje. Kada se poštuju međusobno ima ljubavi i sklada. Loši brakovi i frustracije nastaju tamo gde se muž i žena posmatraju kao borci za sopstvena prava a ne par/tim. Treba biti zreo i siguran u svoju muškost pa ti jačina i prava žena neće smetati već naprotiv. Samo glup muškarac može da traži ženu koja će ga gledati kao gospodara, a pametan traži partnera u životu. Istina, ne moje mišljenje.
A što se tiče one odbrane, kontre, da ako se mi branimo hormonima oni će sujetom. Hahahaha Stvarno! Hormoni su nešto što nije u našoj kontroli i nema veze sa inteligencijom. To jednostavno radi bez naše volje. A sujeta je stvar inteligencije. Svi je imamo, ali mi pametniji umanjujemo svoju sujetu i ne damo joj da nam vlada, nikako se ne branimo njome. A glupavi je neguju i smatraju je dobrim. Sujeta je loša strana ljudske prirode i govori o slabostima. Nikome ne ide na čast i govori protiv inteligencije ako se neguje i ističe, a naročito ako je to svesno. :)

Pa ako imate te hormonalne napade, nemojte nas njima opterecivati ;)
Za dalji deo teksta se slazem 100%
Meni ne smeta jaka zena, cak je i pozeljna. Ali da gleda nasu kucu kao jedinu. A ne da vuce njenim roditeljima.
Takodje ne zelim da trpim njeno konstantno uporedjivanje tipa "zasto bih ja usisavala kucu, usisaj je ti"
Ok, hocu..ali onda dolazi moje"zasto bih delio primanja sa tobom? Zaradjujem vise i ako hoces sve po pola da se radi, onda cu pola i troskova podneti ja a pola ti"
Za sujetu, to je samo kec iz rukava. Nisam nikada ni rekao da nije tako.
Ako krene da prica o svojim hormonima koji su je naterali da ima neke komentare(bila u pms, nije ona htela da otera, na primer mog kuma u tri lepe(dajem samo primer) onda mogu i ja reci da mi proradila muska sujeta i da sam joj oterao majku u tri lepe...eto, muska sujeta...
;)
 
I chitam priche o jaqim zzenama.Jaqe zzene su same qao i jaqi mushqarci,zajednica postoji da bi u zzivotu postigli stvari i ostvarili ideje qoje iz raznih razloga ne mozzemo da postignemo qao samci.
 
I chitam priche o jaqim zzenama.Jaqe zzene su same qao i jaqi mushqarci,zajednica postoji da bi u zzivotu postigli stvari i ostvarili ideje qoje iz raznih razloga ne mozzemo da postignemo qao samci.

mogu mnogo vise sma nego u zajednici
ali sam u zajedicu usao sa ciljem da se zasnuje porodica, dobiju deca...
Meni zena ne treba da bih postigao neke druge ciljeve(finansijske recimo)
 
mogu mnogo vise sma nego u zajednici
ali sam u zajedicu usao sa ciljem da se zasnuje porodica, dobiju deca...
Meni zena ne treba da bih postigao neke druge ciljeve(finansijske recimo)
Pa to ti i pricham.A i qad si mlad padnesh na zgodnu ribu i mislish qaqo ches dobro da se razbijesh od sexa,u chemu ima istine.Shto se tiche novca,fakat je da u braqu ne mozzesh dobro da prodzesh osim aqo ne ozzenish nequ bogatashicu iz rachuna.
 
Pa ako imate te hormonalne napade, nemojte nas njima opterecivati ;)
Za dalji deo teksta se slazem 100%
Meni ne smeta jaka zena, cak je i pozeljna. Ali da gleda nasu kucu kao jedinu. A ne da vuce njenim roditeljima.
Takodje ne zelim da trpim njeno konstantno uporedjivanje tipa "zasto bih ja usisavala kucu, usisaj je ti"
Ok, hocu..ali onda dolazi moje"zasto bih delio primanja sa tobom? Zaradjujem vise i ako hoces sve po pola da se radi, onda cu pola i troskova podneti ja a pola ti"
Za sujetu, to je samo kec iz rukava. Nisam nikada ni rekao da nije tako.
Ako krene da prica o svojim hormonima koji su je naterali da ima neke komentare(bila u pms, nije ona htela da otera, na primer mog kuma u tri lepe(dajem samo primer) onda mogu i ja reci da mi proradila muska sujeta i da sam joj oterao majku u tri lepe...eto, muska sujeta...
;)
kakav si ti debil brate :D. Ono bez uvrede :lol:
Ne mogu da verujem, sta ti trazis uopste u braku eeeee. RAZVEDI SE ODMAH!!! Veruj mi, okoncaj tu agoniju . Uopste zasto ste vi zajedno :lol:
 
kakav si ti debil brate :D. Ono bez uvrede :lol:
Ne mogu da verujem, sta ti trazis uopste u braku eeeee. RAZVEDI SE ODMAH!!! Veruj mi, okoncaj tu agoniju . Uopste zasto ste vi zajedno :lol:
Bwaco,ozzenich se i ti pa che ti NN biti jasniji.Lepo je napisao da ima dvoje dece.Ta deca nisu pala s Marsa i verovatno podjednaqo vole i mamu i tatu.I ne morash da se zzenish pred maticharem,dovoljno je da sastavite neqoliqo godina zajedno,a aqo dobijete i neqo dete,papir nije ni bitan(dodushe,zzenama su uveq bitni papiri,valjda se taqo osechaju sigurnije ili bar misle da su sigurne).
 
Poslednja izmena:
Bwaco,ozzenich se i ti pa che ti NN biti jasniji.Lepo je napisao da ima dvoje dece.Ta deca nisu pala s Marsa i verovatno podjednaqo vole i mamu i tatu.

Po meni bi bilo gore da sam dete, i gledam dva debila, kako se nesto svadjaju prave scene sranja, ocigledno je da je ova situacija neodrziva :lol:
A i autor teme ne definise, mislim ta zena ce samo da nadje drugoga( njoj to najmanji problem :lol)
Tako da je razvod mnogo bolje resenje :S
 
Po meni bi bilo gore da sam dete, i gledam dva debila, kako se nesto svadjaju prave scene sranja, ocigledno je da je ova situacija neodrziva :lol:
A i autor teme ne definise, mislim ta zena ce samo da nadje drugoga( njoj to najmanji problem :lol)
Tako da je razvod mnogo bolje resenje :S
Potcenjujesh zzene.Neche svaqa zzena da nadze drugog,nisu sve zzene qo ...pa da ne nabrajam,nije lepo.To shto su devojchice oqo tebe zzrtve pogreshnog vaspitanja ne znachi da treba da generalizujesh.
 
Potcenjujesh zzene.Neche svaqa zzena da nadze drugog,nisu sve zzene qo ...pa da ne nabrajam,nije lepo.To shto su devojchice oqo tebe zzrtve pogreshnog vaspitanja ne znachi da treba da generalizujesh.

nemoj da napravis nikakvu gresku..
Ja da sam devojka, vidim ogromni potencijal u svemu tome, i verovatno bih se ponasao mnogo gore nego bilo koja devojka, ili bih bio barem u top 10 :D. Naravno da sam devojka radio bih na primarnim karakteristikama, i na drugaricama ( vrlo bitna stavka) i posle toga sky is the limit. Generalno gledano, ne vidim razlog zbog kojeg bi i jedna devojka htela da ne iskoristi svoju moc i bude tradicionalna itd :lol:
Nema poente u tome, nista ne dobijas.
 
nemoj da napravis nikakvu gresku..
Ja da sam devojka, vidim ogromni potencijal u svemu tome, i verovatno bih se ponasao mnogo gore nego bilo koja devojka, ili bih bio barem u top 10 :D. Naravno da sam devojka radio bih na primarnim karakteristikama, i na drugaricama ( vrlo bitna stavka) i posle toga sky is the limit. Generalno gledano, ne vidim razlog zbog kojeg bi i jedna devojka htela da ne iskoristi svoju moc i bude tradicionalna itd :lol:
Nema poente u tome, nista ne dobijas.
Ne znam shta ti je sky is the limit,sve qoje sam poznavao s tom filozofijom odavno nisu medzu zzivima.Zzene su onoliqo mochne qoliqo ti dozvolish da zavisish od njih.
 
Ne znam shta ti je sky is the limit,sve qoje sam poznavao s tom filozofijom odavno nisu medzu zzivima.Zzene su onoliqo mochne qoliqo ti dozvolish da zavisish od njih.

Pa nije poenta u moci, vec u provodu
Jel bi ti vise da si zenica, cekao svog smor muzica, blejao kuci, ili na ovom forumu, ili bi vise hteo da izlazis, da se provodis itd. Ajde realno :D
Ja znam da ja nikada ne bih hteo da mi zivot bude sedim kuci ib lejim ( mada to cesto radim, zato sto sam failvoao na nekim drugim poljima) ali meni ej asno da ja ne zelim to. Zasto ja idem u teretanu? DA bih poboljsao izgled, i bolje se osecao. Isto tako razmisljaju i devojke, niko ne zeli da ostane na istome.. Ja se zapravo divim devojkama koje nisu takve, tj ne rauzmem ih zasto ne bi bile mainstream. Mada ko zna..
 

Back
Top