Plavi ekran i kako sacuvati podatke

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Imam Netbook Dell Inspiron 10 sa Win XP.
Posto je bio zarazen virusima pomislio
sam da bi najbolje bilo skenirati i otkloniti ih iz Safe moda.Posto
nisam bio siguran na koji F taster se ulazi pa sam uradio
Run>msconfig>boot.Ini>safeboot i restart computer.Posle restarta
pojavio mi se plavi ekran(stop:0x0000007b)!
Resetujem komp i pojavi mi se da izaberem da li cu Safe mod,Last good
configuration ilí normal start windows i sta god da izaberem dobijem
plavi ekran. E sad ,interesuje me kako da podignem sistem ili da ga
reinstaliram ako je taj boot.Ini stalno ukljucen ?A i da pokrenem nekako
instalaciju XP(ili repair) a nece moci da se zavrsi jer ce se
pojaviti greska WINDOWS XP SETUP CANNOT CONTINUE UNDER SAFE MOD.SETUP
WIL RESTART NOW(to mi se pojavilo kada sam dizao sistem na desktop racunaru i morao sam da uradim format diska )!
Kako da iskljucim taj safeboot?I kako da se resim tog plavog ekrana?
Najvaznije mi je da sacuvam podatke (diplomski mi je u kompu) a imam samo jednu particiju.

Molim za pomoc
 
Evo ovdje imaš tutorial kako napraviti bootabilni USB Stik.

Napravio sam botabilan USB ! Ubacim ga i dodjem do Recovery Conzole probam Chkdsk /r
on nesto skenira i kada zavrsi ja startujem ponovo komp i opet isto.Plavi ekran!
Posto imam samo jednu particiju (C:) ,da li bi mogao da kroz windowsov setup napravim jos jednu i da na tu novu particiju instaliram XP? Da li cu tada izgubiti podatke koji su snimljeni na C (staroj particiji)?
I jos nesto kako da iskljucim safeboot?
 
Napravio sam botabilan USB ! Ubacim ga i dodjem do Recovery Conzole probam Chkdsk /r
on nesto skenira i kada zavrsi ja startujem ponovo komp i opet isto.Plavi ekran!
Posto imam samo jednu particiju (C:) ,da li bi mogao da kroz windowsov setup napravim jos jednu i da na tu novu particiju instaliram XP? Da li cu tada izgubiti podatke koji su snimljeni na C (staroj particiji)?
I jos nesto kako da iskljucim safeboot?

Napravi bootabilni usb sa Windows XP Live.Preko njega uđi u svoj oštećeni sistem i spasi podatke na externi Hard Disk ili drugi usb stik i onda radi šta hoćeš.Na taj način koji spominješ vrlo lako možeš izgubiti podatke jer i ako napraviš od c particije još jednu d particiju moraš je formatirati da bi instalirao sistem. Što se tiče repariranja čisto sumnjam da ćeš uspjeti reparirati Windows.
 
Imam Netbook Dell Inspiron 10 sa Win XP.
Posto je bio zarazen virusima pomislio
sam da bi najbolje bilo skenirati i otkloniti ih iz Safe moda.Posto
nisam bio siguran na koji F taster se ulazi pa sam uradio
Run>msconfig>boot.Ini>safeboot i restart computer.Posle restarta
pojavio mi se plavi ekran(stop:0x0000007b)!
Resetujem komp i pojavi mi se da izaberem da li cu Safe mod,Last good
configuration ilí normal start windows i sta god da izaberem dobijem
plavi ekran. E sad ,interesuje me kako da podignem sistem ili da ga
reinstaliram ako je taj boot.Ini stalno ukljucen ?A i da pokrenem nekako
instalaciju XP(ili repair) a nece moci da se zavrsi jer ce se
pojaviti greska WINDOWS XP SETUP CANNOT CONTINUE UNDER SAFE MOD.SETUP
WIL RESTART NOW(to mi se pojavilo kada sam dizao sistem na desktop racunaru i morao sam da uradim format diska )!
Kako da iskljucim taj safeboot?I kako da se resim tog plavog ekrana?
Najvaznije mi je da sacuvam podatke (diplomski mi je u kompu) a imam samo jednu particiju.

Molim za pomoc

Napravio sam botabilan USB ! Ubacim ga i dodjem do Recovery Conzole probam Chkdsk /r
on nesto skenira i kada zavrsi ja startujem ponovo komp i opet isto.Plavi ekran!
Posto imam samo jednu particiju (C:) ,da li bi mogao da kroz windowsov setup napravim jos jednu i da na tu novu particiju instaliram XP? Da li cu tada izgubiti podatke koji su snimljeni na C (staroj particiji)?
I jos nesto kako da iskljucim safeboot?
По свему судећи, ти имаш ВИРУС У БУТ СЕКТОРУ!
А то потврђује и горњи Blue Screen Error Code - "Stop 0x0000007B" који ти се појављује након сваког рестарта и за који између осталог пише да га узрокују:

  1. Бут Сектор Вируси
  2. Проблем са неким од драјвера
  3. Хардверски проблем
Пошто кажеш да си имао проблема са вирусима и како би отклонио сваку сумњу да је реч о Бут Сектор Вирусу, мој ти је савет да скинеш са Авириног сајта један програмчић - Авира AntiVir Boot Sector Repair Tool који ће ти помоћи да уклониш евентуалне вирусе из Бут Сектора.

Са нета можеш такође да скинеш и Dr.Web LiveCD, који спада у боље антивирус програме и са којим ћеш додатно прочистити комп.

Оба програма ћеш нарезати као имиџ фајлове и бутовати њима комп са ЦД-а.
 
По свему судећи, ти имаш ВИРУС У БУТ СЕКТОРУ!
А то потврђује и горњи Blue Screen Error Code - "Stop 0x0000007B" који ти се појављује након сваког рестарта и за који између осталог пише да га узрокују:

  1. Бут Сектор Вируси
  2. Проблем са неким од драјвера
  3. Хардверски проблем
Пошто кажеш да си имао проблема са вирусима и како би отклонио сваку сумњу да је реч о Бут Сектор Вирусу, мој ти је савет да скинеш са Авириног сајта један програмчић - Авира AntiVir Boot Sector Repair Tool који ће ти помоћи да уклониш евентуалне вирусе из Бут Сектора.

Са нета можеш такође да скинеш и Dr.Web LiveCD, који спада у боље антивирус програме и са којим ћеш додатно прочистити комп.

Оба програма ћеш нарезати као имиџ фајлове и бутовати њима комп са ЦД-а.

Ali ne može sa cd-a, mora praviti bootabilni usb stik...Ja sam to isto bio previdio...
 

Back
Top