Oproštajno pismo Branimira Nikolića

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Denca PA

Ističe se
Poruka
2.224
Iako lično baš i neverujem svemu što ovaj časopis objavi, gde ima dima , ima i vatre

http://www.alo.rs/politika/26158/Iz_DS_mi_nudili_pare_da_cutim_o_pljacki_Srbije

„Nisam se štedeo niti bojao za vreme zločinačke vladavine Slobodana Miloševića, a ni ovih iz DOS-a, ali je strašno to da je DS postala glavna mafijaška organizacija u Srbiji.


Kada je Tadić izabran za predsednika, hteo sam da verujem da će očistiti stranku od kriminalaca, ali sam se teško razočarao. Nakon braka Tadić-Dačić bilo mi je jasno da nema obračuna sa korupcijom nego će udruženi DS-SPS nastaviti genocid nad građanima Srbije po nalogu svojih tajkuna...“
Ovo je, između ostalog, napisao u oproštajnom pismu bivši otporaš Branimir Nikolić Branči, koji je optužio mnoge bivše i sadašnje funkcionere i političare koji su „opljačkanim parama i parama od droge i oružja“, putem privatizacije, uništili srpsku privredu.
Prijave protiv najvećih lokalnih kriminalaca zataškane su u subotičkom tužilaštvu, navodi Nikolić, i dodaje da postoji krivična prijava UBPOK-a koja imenuje sve aktere političke mafije i način na koji su opljačkali Suboticu, ali protiv njih nikada nije pokrenut nikakav postupak.


- Čim sam podnosio prijave protiv navedenih tajkuna, odmah su sa mnom kontaktirali emisari iz DS-a nudeći mi novac i privilegije da povučem prijave i ćutim. Odbio sam... Znao sam kako ću proći i da će me uništiti. Egzistencijalno su uspeli, ali to su uradili i sa 90 odsto građana Srbije... Siguran sam da je jedini izlaz revolucija, jer nema drugog načina da se zaustave - napisao je Nikolić u oproštajnom pismu koje je policija, 10 dana kasnije, nakon više molbi, podnesaka i pritisaka, dostavila tužilaštvu, a tužilaštvo primaocima.



Nije imao 250 € za kiriju
Nikolić je u oproštajnom pismu zamolio svoju prijateljicu iz školskih dana, advokata Olgu Radičević kod koje je često i boravio, da kopije dostavi na 25 adresa svojih prijatelja, među kojima je i redakcija „Alo!“. Od prijatelja je zatražio da sakupe 250 evra i plate kiriju i režije koje je ostao dužan.
 
Iako lično baš i neverujem svemu što ovaj časopis objavi, gde ima dima , ima i vatre

Ko je ovaj čovek? Jel se ubio zaista?

Siguran sam da je jedini izlaz revolucija, jer nema drugog načina da se zaustave - napisao je Nikolić u oproštajnom pismu koje je policija, 10 dana kasnije, nakon više molbi, podnesaka i pritisaka, dostavila tužilaštvu, a tužilaštvo primaocima

Krivična prijava se podnosi policiji nego tužilaštvu. :cool:
 
Jel se ubio zaista?

Pitanje je na mestu, dali se ili je

Prema prvim, nezvaničnim saznanjima Nikolić je nađen obešen u blizini kafane "Mala gostiona" na Paliću.



Nikolić će ostati upamćen po jedinstvenom slučaju u istoriji srpskih zatvora, pošto su ga stražari na silu izbacili iz zatvorske ćelije, jer je nije htio napustiti uprkos činjenici da je neko platio da mu se zatvorska kazna zameni novčanom.

Tadašnji predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Jožef Kasa tužio je Nikolića za klevetu za šta je ga je sud osudio da plati novčanu kaznu, ali je on to odbio i završio u zatvoru.



Nikolić je prethodno bio u zatvoru, jer nije hteo da plati novčanu kaznu koju mu je sud izrekao zbog klevete kontroverznog biznismena iz Novog Sada Miodraga Kostića, vlasnika kompanije koja se tad zvala "MK Komerc".



Poslije 5. oktobra 2000. godine Nikolić je optužio vrh "Otpora" za proneveru dva miliona dolara, poslije čega je istupio iz te organizacije.



Kao nekadašnji koordinator za "uterivanje istine" Narodnog pokreta "Otpor" Nikolić ukazivao je na mnogo sumnjive rabote u Srbiji poput afere "pancir" i "šećer", kao i sumnjivih poslova u vezi sa zakupom građevniskog zemljišta u Subotici, o čemu je posedovao obimnu dokumentaciju.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/183061/Lazendic-Sumnjive-okolnosti-smrti-Branimira-Nikolica
 
Strasno, ali ovim cinom samo je olaksao krivicima za opstenarodnu nesrecu. Tit.. pardon Boris i partija nece se narocito potresti zbog jos jednog samoubistva iz ocaja u drzavi Srbiji.

Sto bi se potresao Tadic i kompanija?!
U Skupstini je upravo iznet podatak da mleko drzava otkupljuje za 16. dinara, a gradjani znajuk koliko puta ga skuplje placaju u prodavnicama, a sto je najvaznije, "mnogo dece u Srbiji jednom u sedam, ili jednom u deset dana, imaju priliku da popiju casu mleka"

Oni koji imaju i pticijeg, za kravlje ne mare niti im treba, a ovom nesrecniku neka je laka zemlja i pokoj dusi:(
 
jednom otporas, uvek otporas

znaci ne verujem u istinistost pisma. nije taj pokojnik ocito nista realno uradio ni za sebe, ni za suboticu, ni za srbiju

to sto je rusio onaj rezim - vratilo mu se na najgori nacin. bio je glup i onda i uvek. ovo nije vredjanje pokojnika, nego neverica u bezobrazan i bezocan, nesrpski, pokusal da neko profitira iz te smrti i da reabilituje otpor. kao nismo mi ovo teli.

jok bre 1.100% su krivi za ovo, da nisam mozda ja ovo hteo???
 
jel je to aluzija na danasnji rezim?

ccc, ccc, ccc...

ps de bre u svetu sme nekome da se digne da rusi vladu? pokazi prstom na zapadne rezime koje inace uzimate za primer na koji treba da se ugledamo i tezimo i sa kojima se uporedjujete

cekam...

Ne moras da cekas dugo.

Evo u Francuskoj i Italiji ne smeju da pisnu od sindikata.

A posto mi nemamo takve sindikate (propala privreda), onda mora ovako.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top