Sinastrija ili kompozit?

Za sinastriju uzmi knjigu Ronalda Dejvisona koja se zove SINASTRIJA i ona je iz edicije astrologija-10.knjiga.
A videces nece pokazati drugacije samo je kompozit malo teze raspraviti i videti sta se u njemu desava.
Pisi ako ima problema.
 
Tu knjigu i ja koristim.Ne znam kako ti gledaš kompozit,po Dž.Froliju je jako dobro kada se važne planete nađu na Asc. ili sa njim grade dobre aspekte.Meni se desilo da u sinastriji nema nekih velikih poklapanja čak ima dosta teških aspekata ali da se u kompozitu 6 planeta skupilo oko Asc.
 
Ja sam astrologiju ucila od Nikole Stojanovica i covek je fenomenalan u svojim prostim objasnjenjima astroloskih aspekata.Planete oko Asc.daju odredjene osobenosti ali nemaju sve dobar uticaj kada se tu nadju,daju poteskoce datoj osobi ili datom odnosu.Najgore je kada se mesecevi cvorovi nadju na Asc. onda je u pitanju prokletstvo ili dug iz proslosti.Posalji mi horoskop pa cemo zajedno da ga raspravimo,nadam se.
 
carica:
Ja sam astrologiju ucila od Nikole Stojanovica i covek je fenomenalan u svojim prostim objasnjenjima astroloskih aspekata.Planete oko Asc.daju odredjene osobenosti ali nemaju sve dobar uticaj kada se tu nadju,daju poteskoce datoj osobi ili datom odnosu.Najgore je kada se mesecevi cvorovi nadju na Asc. onda je u pitanju prokletstvo ili dug iz proslosti.Posalji mi horoskop pa cemo zajedno da ga raspravimo,nadam se.

Cula sam za Nikolu Stojanovica, on ima neku skolu astrologije. Reci mi, molim te da li to vredi upisati?
 
Mene zanima kako se tumaci zajednicki horoskop, sta je dobro imati, sta nije, kako se to uopste pravi
(sta je midpoint metod)i tako...
Ako hoce neko da caskamo?
Kazu da nije dobro za laike da sami tumace, narocito svoj horoskop, pa nek mi neko protumaci?

Sta naprimer znaci mesec i venera u 5. kuci(ribe)u konjukciji,
a pritom sunce u 11, u opoziciji.

Pa mars u 4.u opoziciji sa merkurom u 11.u vagi

ima jos: Saturn u 8.kuci(bliz.) opet u opoziciji sa jupiter+neptun (konj.u strelcu u 2. kuci)

Da se uplasis bre od tolikih opozicija, a karta izgleda ko prekrizena... Za sada se dobro vozimo, a videcemo...hehe...
Inace ja sam strelac-strelac, a on blizanac-lav.
 
Postoji nekoliko vrsta uporednih horoskopa, od kojih se najvise upotrebljavaju komparativni i kompozitni. Kod kompartivnih horoskopa dva horoskopa se preklope jedan preko drugog i gleda se uzajamni uticaj planeta jedne osobe na planete druge, kao i u koje kuce padaju te planete. U takvim horoskopima, pozeljno je da imate dobar aspekt Sunca i Meseca, Merkura i Merkura, Meseca i Meseca, Marsa i Venere, a bitno je da nijedna Venera ne bude aspektovana sa Saturnom, Uranom, Neptunom ili Plutonom druge osobe, pa cak ni u trigonu. Sto se tice kompozitnog horoskopa, on se sastavlja tako sto se nadje aritmeticka sredina (to je midpoint metod) vasih planeta pa se unesu u nov horoskop. Ovaj horoskop ima uticaj ako su dve osobe u vezi.
 
animsaj:
Kazu da nije dobro za laike da sami tumace, narocito svoj horoskop, pa nek mi neko protumaci?

Sta naprimer znaci mesec i venera u 5. kuci(ribe)u konjukciji,
a pritom sunce u 11, u opoziciji.

Pa mars u 4.u opoziciji sa merkurom u 11.u vagi

ima jos: Saturn u 8.kuci(bliz.) opet u opoziciji sa jupiter+neptun (konj.u strelcu u 2. kuci)

Da se uplasis bre od tolikih opozicija, a karta izgleda ko prekrizena... Za sada se dobro vozimo, a videcemo...hehe...
Inace ja sam strelac-strelac, a on blizanac-lav.
Najbolje se uci iz sopstvene natalne karte, samo treba imati nekog ko ce te voditi kroz sve to. Naime, prvo proveri dozvoljene orbise za opoziciju, ako je orbis siri od 2 stepena ta opozicija nema jak uticaj ako ga uopste i ima. Ukratko za ono sto je navedeno, vasa veza je duboko emotivna, bar sto se tice emocija sve ce biti uredu dokle god jedno drugo tretirate kao jednake. Ukoliko je jedno od vas dvoje "jace" od drugog, to moze doneti mnogo stresa slabijoj osobi. Moguce je nekakvo nadmetanje a i ceste svadje ili malo ostriji razgovori nisu vam strani. Kuca ce uvek biti bojno polje a lose je to sto se drugi mogu uplitati u vasu vezu i praviti vam probleme. Trebate razviti takt, razgovarajte jedno sa drugim a ne jedno NA drugo. To bi bilo ukratko, previse mi se spava da bi se udubio u temu :). Jos samo da napomenem da je po astrologiji svaka veza moguca, od nas zavisi koliko smo voljni da ulazemo u uspeh te veze. E da, Strelac/Strelac i Blizanac/Lav mogu biti ok kombinacije ali za pravu sliku treba gledati komplet horoskop. Pozdrav!!!
 
Ovo nije uporedni nego ukomponovani horoskop veze, novi horoskop napravljen od sredisnjih tacaka izmedju aspekata i polozaja planeta iz dva natalna horoskopa dvoje ljudi koji su u vezi.
Mene zanima sta znaci kad je Mesec u 12 kuci na samom kraju vodolije u konjukciji sa ascedentom,kvadratu sa Neptunom i Saturnom i trigonom sa Venerom.
ali najvise me zanima taj mesec u 12.:))
 
Ovo je tumacenje sa astro.com ali meni se cini da mnogo toga nedostaje ovde:)
a i vidim da moram da tumacim sama sebi jer nece niko da svrne:)..nema veze, navikla sam i umem da se snadjem:)..ustvari snalazim se sporo , idem 3 nazad, pola koraka napred, ali jednog dana dodjem na cilj, jedva i nekako ali stignem:)

Mesec u 12. kuci u ukomponovanom horoskopu veze izmedju dvoje ljudi znaci da cete morati da u vezu ulozite mnogo rada i truda, ono sto vecina partnera u vezama najcesce izbegava i ne zeli da radi.
Sa ovim polozajem Meseca najveca opasnost je emotivna neiskrenost i ponekad direktna i otvorena neiskrenost.
Ovde postoji potreba da se veza duboko i detaljno analizira, da se pronadje istina o tome sta se desava, i da se par suoci s tim nedvosmisleno, direktno i iskreno.
Ako ne trazite istinu ova veza ce vam dati osecaj da ste pobedjeni od strane nekih sila koje ne razumete, i kad potisnute emocije konacno izlete na povrsinu, eksplodirace destruktivno. S druge strane ako emocije postepeno izadju na povrsinu kao rezultat iskrene potrage za razumevanjem, mudrost koju cete dobiti iz ovoga ce vas napraviti mnogo pametnijima od ljudi koji nisu morali da se suoce sa ovakvim izazovom.

Mesec u 1. kuci [ovo tumacenje isto vazi jer je Mesec stacioniran na samom kraju 12. kuce i takodje interpretiran u 1. kuci]
u komponovanom horoskopu znaci da ovde osecanja imaju jako istaknutu i uocljivu ulogu, odnosno da postoji jaka emotivna veza izmedju partnera. Ovaj polozaj meseca je odlican ako zelite blisku i intimnu emotivnu vezu.
Imate duboko emotivno razumevanje o medjusobnoj interakciji i nacinu i uzroku zasto se slazete i zasto ste zajedno. Negativna strana je da Mesec moze da kreira takvu jaku emotivnost da niste sposobni da na vezu i sebe u vezi gledate objektivno i realno. Pazite da izbegnete ovoliko jako emotivno ucesce u vezi.
Mesec u prvoj kuci vam daje jak osecaj emotivne kompatibilnosti. Osecate da pripadate zajedno, da imate mnogo zajednickog, sto je ustvari i istina.
 
Imam i ja s mojim dečkom u kompozitu Mjesec u 1. kući u Strijelcu, ali je u kvadratu s Plutonom i Uranom u 10 u Djevici.
Znači li to jaku emotivnost koja bi mogla biti destruktivna?
Čitala sam da je Pluton u kvadratu s Mjesecom vrsta opsesivnosti. Je li to istina? Kako bi vi to protumačili?

I koliki orbis je u kompozitu važeći?
 

Back
Top