stvarno se plasim

akassa

Zainteresovan član
Poruka
140
evo ovde da otvorim temu,mozda je malo cudna,ali treba mi misljenje.imam dva deteta,mali su,stariji je 2,5 god,a mladji 1,4 god.odkad sam rodila prvog,cesto sanjam kako je to moje dete neka sablast ili vampir,pa se probudim usred noci i tako se uplasim da pocnem da placem.ujutru,dete napravi potez,skroz isti kao u snu i onda mene nesto presece preko stomaka i nesmem da ga gledam,da ga pipnem i odem u drugu sobu i bukvalno se tresem od straha.sad kad imam drugo,prvo vise ne sanjam tako,ali ovog mladjeg jos cesce.obicno mi se javlja u snovima vise njih,mislim isto dete na vise mesta,vidim ga pored mene,vidim ga kod mog muza u krilo i na jos neka mesta.inace imam vrlo cvrst san,ali kad tako nesto sanjam,odmah se probudim.inace nikad se nisam nicega plasila,jedino snova i to trenutno,ali zasto moja deca?mozda glupo pitam,da li ima to veze da l je dete krsteno ili ne?mladji nije krsten,treba sada na leto.joj ljudi,stvarno me sve to mnogo muci i plasi,ako neko zna nesto o ovome,neka mi kaze.unapred hvala
 
Ja verujem u svakojake stvari tako da...ne znam sta bih ti rekao. Ja volim sve da povezujem sa krstenjem..nije na odmet da odes sa detetom do crkve, udjite unutra, zapalite svecu za zdravlje...mozda su ti snovi potpuno bezvezni i ne znace nista ali..nije tesko otici do crkve...tamo se uvek pronadje taj neki mir!
 
Samo da pokušam da te malo ohrabrim, pošto i ja mesečarim, sanjam svašta, ali ne tako često, a već sam se i navikla na sve to.Meni se čudni snovi javljaju kad sam opterećena nekim događajima ili problemima, bar mislim da je tako, ali ne plašim se, navikla sam, vrlo brzo se osvestim.To obično bude šok ljudima sa strane koji to prvi put vide, sama sam prisustvovala tome, moji cimeri su mesečarili, ne svako veče, ali često i mogu ti reći da kad sam prvi put videla šta sve oni rade u snu-nije mi bilo svejedno.Možda bi ti pomogao razgovor sa psihologom, da prevaziđeš taj strah i da to prihvatiš kao neku normalnu reakciju na događaje i probleme u svom životu.
 
iskreno da ti kazem akassa, pre bih pomislila da je problem u tebi a ne u cinjenici da li su ti deca krstena... da sam na tvom mestu potrazila bih nekog strucnog da sa njim porazgovaram o tim snovima i cinjenici da toliko verujes u njih da se plasis sopstvenog deteta i da ne smes da ga dotaknes ili pogledas kada ti se ucini da se nesto podudara sa tim sto si sanjala. nadam se da ces razresiti problem.
 
Ja verujem u svakojake stvari tako da...ne znam sta bih ti rekao. Ja volim sve da povezujem sa krstenjem..nije na odmet da odes sa detetom do crkve, udjite unutra, zapalite svecu za zdravlje...mozda su ti snovi potpuno bezvezni i ne znace nista ali..nije tesko otici do crkve...tamo se uvek pronadje taj neki mir!

..i to ..i pomoc psihijatra...za pocetak :)
 
U svakom slučaju, ako misliš da bi krštenje moglo da pomogne - pa krsti ga ranije! Ako si religiozna razgovaraj o ovome i sa sveštenikom. Autosugestija je vrlo moćna.
Psiholog je stručnjak obučen za takvu vrstu pomoći, možda se ti nesvesno plašiš za dete, ili da bi dete iz nestašluka moglo da napravi nešto (zato ga sanjaš kao sablast). To što dete u snu pravi pokrete koje kasnije vidiš uživo, pa, verovatno je to radilo i ranije i ti si to videla ali nisi obratila pažnju. Tek kada si gest zapamtila iz sna onda ti je bio prepoznatljiv i na javi.
Sve čega se na javi potajno plašimo u snu se vrati punom snagom i još se nadoveže na svakakve dnevne događaje i brige pa kad se splete u neki ludi san - čovek ne može da se dočudi odakle nam tako nešto i na pamet pada!
I ja sam imala periode neverovatnih snova, bilo ih je 4-5 koje do dana današnjeg pamtim u sitne detalje i toliko su neverovatni (nisu strašni kao tvoji) da ih još uvek nisam rastumačila. Budila sam se potpuno zaprepašćena, mislila sam da sam u snu prešla na neki drugi astralni nivo... pa je i to prošlo.
Jesi li razgovarala o ovome sa svojim mužem? Ja sam tako ućinila i jedan deo misterije je razrešen, on se setio koja su to kola koja sanjam.
Šteta što ovo nije tema o snovima, rado bih ponešto ispričala, ali neću da spamujem.
U svakom slučaju, ne dozvoli da ti snovi kvare odnos prema deci, potraži stručnu pomoć psihologa i sveštenika i budite opet srećna porodica.:heart:
 
Mislim da nema razloga za strah. Što se tiče toga da dete napravi pokret isti kao u snu mislim isto kao K aja. Čitaj malo o snovima da bi se oslobodila svog straha. Smatra se da su snovi eho naše podsvesti. Tako da bi to što sanjaš decu kao sablast mogao biti samo simbol nečega. Razmisli šta sablast predstavlja za tebe. Opasnost, strah, napad ...onda napravi vezu sa nekom svakodnevnom situacijom u koju upadaš sa svojom decom...tipa strah od nekog njihovog postupka ili ponašanja, napad na na tvoje životne želje, napad na neke tvoje odnose sa odredjenim ljudima ili prema odredjenim stvarima, opasnost koju sama sebi proizvode...ima milion stvari koje bi mogle biti. Odgovor je u tvom umu. Ali gledaj na to kao na neki simbol kojim ti podsvest šalje poruku ili rešava probleme i dileme iz tvoje svesti. Nemoj da bukvalizuješ i zaista se plašiš svoje dece ... vrlo je malo verovatno da će im izrasti rogovi ;)
 
ma ne plasim se ja njih,nisam bas toliko luda,ali citavo prepodne,posle noci u kojoj sanjam tako nesto,ja osecam neki strah,ne od dece,nego neznam ni ja cega.ko neka luda,palim tamjan u kuhinji,ali sve to brzinski ko kad cu da oteram nesto,ne verujem u takve stvari,ali posle takve noci,ja ko da nisam ja,nego neznam ni sta sam,samo osecam veliki strah.u takvim snovima redovno mi se gasi svetlo koje ja zurno trcim da palim,ali ni jedno se ne upali,tako da iako se ni kao mala nisam plasila da sedim u mraku,sad mi svuda gori svetlo,cak i lampa kad spavam.dosta tu stvari ima u mojim ludim snovima,ali ovo sa decom mi je najstrasnije.ponekad sanjam ih takve,ali u snu ne bezim uvek od njih nego pokusavam da ih odvedem nekuda.ma luda moja glava mora svasta i da sanja,ali to traje evo vec 2,5 godine i dosadilo mi je.muz mi kaze da ponekad dok spavam ja ga zovem,ali kao cesce zovem moju majku.neznam sta je sve to.
 
Mnogi roditelji su poput tebe-previse brinu za svoju decu
i to previse
sta ces raditi kada dodju u doba puberteta??
mora doci i taj trenutak..pa onda jel ces se tresti dok se ne vrati sa zurke u pola sest ujutru,ili ces shvatiti da vec mora racionalno da razmislja,da se osamostaljuje
sad je rano za to,nemoj pogresno da me shvatis
Ali te tvoje brige su...detinjaste..pa i nema veze sa krstenjem,po meni je to samo bespotrebna tradicija
Ako je zivo i zdravo na javi,sta te briga za snove koji su samo reflekcija tvog straha ;)
 
ja sam fizicki i previse aktivna,od umora ne mogu ponekad ni da se pokrenem,na svezem vazduhu sam po ceo dan,jer mislim da su deca zdravija kad su napolje i igraju se nego kad sede unutra,pa ih tako stalno izvodim,udjemo samo da jedu.izlazimo cak i kad su bolesni i verujte mi,njima je bolje na svezem vazduhu i pre ozdrave.tv skoro uopste ne gledam,vise slusam muziku.starijeg sam krstila,a mladjeg nisam jos.ali mislim da aktivnosti,cist vazduh i sve ostalo nema veze sa tim,jer ja sam zivela na selu pre,u kucu samo prespavam,planina,cist vazduh,drustvo...ali sam sanjala uvek neke lude snove.i dan danas ih pamtim i malo me podidje jeza kad ih se setim,imala sam ja uvek takvih problema,u jednu sobu kuci nisam 5 godina ulazila ni danju.kad sanjam pa se probudim,ja nemam glasa da pozovem nekog,niti mogu da ustanem,nista.ali mislila sam,eto mala sam,svako dete sanja,ali sad kad sam starija i majka,cudi me da se toliko uplasim od snova,a znam da sam ja jaka i nicega se ne plasim(isla sam pre nocu na groblje zbog opklade).ali zasto moju decu tako da sanjam?prvo mi je palo napamet da mozda ima veze sa krstenjem,jer stvarno neznam sta bi drugo moglo da bude.eto.pozdrav
 
ja sam fizicki i previse aktivna,od umora ne mogu ponekad ni da se pokrenem,na svezem vazduhu sam po ceo dan,jer mislim da su deca zdravija kad su napolje i igraju se nego kad sede unutra,pa ih tako stalno izvodim,udjemo samo da jedu.izlazimo cak i kad su bolesni i verujte mi,njima je bolje na svezem vazduhu i pre ozdrave.tv skoro uopste ne gledam,vise slusam muziku.starijeg sam krstila,a mladjeg nisam jos.ali mislim da aktivnosti,cist vazduh i sve ostalo nema veze sa tim,jer ja sam zivela na selu pre,u kucu samo prespavam,planina,cist vazduh,drustvo...ali sam sanjala uvek neke lude snove.i dan danas ih pamtim i malo me podidje jeza kad ih se setim,imala sam ja uvek takvih problema,u jednu sobu kuci nisam 5 godina ulazila ni danju.kad sanjam pa se probudim,ja nemam glasa da pozovem nekog,niti mogu da ustanem,nista.ali mislila sam,eto mala sam,svako dete sanja,ali sad kad sam starija i majka,cudi me da se toliko uplasim od snova,a znam da sam ja jaka i nicega se ne plasim(isla sam pre nocu na groblje zbog opklade).ali zasto moju decu tako da sanjam?prvo mi je palo napamet da mozda ima veze sa krstenjem,jer stvarno neznam sta bi drugo moglo da bude.eto.pozdrav

Ovo boldovano - može jedino da ima veze ako tebe grize savest što ti dete još nije kršteno, a misliš da bi trebalo... i misliš da činiš neznamnija kakav greh pa te to užasno opterećuje. Stvarno ne znam kako bi krštenje moglo da promeni tvoje snove, jedino bi moglo da smiri tvoju savest. I problem je što te ti snovi toliko uzdrmaju da ti ne možeš normalno da funkcionišeš. Možda si se prpreforsirala oko dece, treba ti odmor, promena, ne znam. Stvarno bi bilo korisno da popričaš sa psihologom, možeš i u Domu zdravlja, čisto i on da te usmeri u kom pravcu treba da razmišljaš... A za to vreme potrudi se da te snovi ne ometaju na javi, to je tvoj život, nije horor film!
 
krstenje bi psihicki uticalo na nju,samim tim mozda bi snovi prestali ako ona misli da je to razlog tih snova..mada po mom misljenju to je tipican strah roditelja,malo izoblicen..

jednostavno,prestani da gledas horore :D
 
Krsti dijete, nemoj čekati predviđeni termin, slavlje poslije krštenja i okupljanje gostiju nisu bitni, već sam čin krštenja i svakako otiđi u crkvu češće, zapali svijeću za zdravlje svoje djece i u toku liturgije misli na svoju porodicu i moli se za zdravlje (čak i ujutro i uveče kod kuće se pomoli Bogu, svojim riječima ne mora to biti naučena molitva). Siguno će ti pomoći, jer ćeš biti svjesna da si za svoju porodicu uradila nešto ispravno. Naravno da je na sve to uticala tvoja prevelika briga za djecu što nije čudo, jer majka si...ali zato će ti vjera pomoći, vidjećeš. Kad sve bude dobro javi nam se opet da potvrdiš šta ti je pomoglo.
 
Krsti dijete, nemoj čekati predviđeni termin, slavlje poslije krštenja i okupljanje gostiju nisu bitni, već sam čin krštenja i svakako otiđi u crkvu češće, zapali svijeću za zdravlje svoje djece i u toku liturgije misli na svoju porodicu i moli se za zdravlje (čak i ujutro i uveče kod kuće se pomoli Bogu, svojim riječima ne mora to biti naučena molitva). Siguno će ti pomoći, jer ćeš biti svjesna da si za svoju porodicu uradila nešto ispravno. Naravno da je na sve to uticala tvoja prevelika briga za djecu što nije čudo, jer majka si...ali zato će ti vjera pomoći, vidjećeš. Kad sve bude dobro javi nam se opet da potvrdiš šta ti je pomoglo.
Podržavam ovakav stav. Lepo rečeno. :bye:
Religija je ogledalo duše.
 
evo ovde da otvorim temu,mozda je malo cudna,ali treba mi misljenje.imam dva deteta,mali su,stariji je 2,5 god,a mladji 1,4 god.odkad sam rodila prvog,cesto sanjam kako je to moje dete neka sablast ili vampir,pa se probudim usred noci i tako se uplasim da pocnem da placem.ujutru,dete napravi potez,skroz isti kao u snu i onda mene nesto presece preko stomaka i nesmem da ga gledam,da ga pipnem i odem u drugu sobu i bukvalno se tresem od straha.sad kad imam drugo,prvo vise ne sanjam tako,ali ovog mladjeg jos cesce.obicno mi se javlja u snovima vise njih,mislim isto dete na vise mesta,vidim ga pored mene,vidim ga kod mog muza u krilo i na jos neka mesta.inace imam vrlo cvrst san,ali kad tako nesto sanjam,odmah se probudim.inace nikad se nisam nicega plasila,jedino snova i to trenutno,ali zasto moja deca?mozda glupo pitam,da li ima to veze da l je dete krsteno ili ne?mladji nije krsten,treba sada na leto.joj ljudi,stvarno me sve to mnogo muci i plasi,ako neko zna nesto o ovome,neka mi kaze.unapred hvala

Mozda razmisljas o tom krstenju kao o necemu sto treba uraditi do nekog odredjenog perioda a vi to jos niste uradili. Onda se to tvoje razmisljenje u snovima refleksuje na takav nacin da je tvoje dete necisto, pogotovo ako si kao dete slusala price o krstenoj i ne krstenoj deci pa ti se to sada sve u snovima povezuje. Mislim da to nema veze sa krstenjem vec tvojim strahovima i secanjima na neke price koje mozda vuces jos iz detinjstva, ali ako ces biti mirnija ti krsti dete i neces vise razmisljati bar u tom pravcu. Moguce da tada snovi nestanu zbog toga sto ces biti rasterecenija a ne zbog samog cina krstenja.
 
evo ovde da otvorim temu,mozda je malo cudna,ali treba mi misljenje.imam dva deteta,mali su,stariji je 2,5 god,a mladji 1,4 god.odkad sam rodila prvog,cesto sanjam kako je to moje dete neka sablast ili vampir,pa se probudim usred noci i tako se uplasim da pocnem da placem.ujutru,dete napravi potez,skroz isti kao u snu i onda mene nesto presece preko stomaka i nesmem da ga gledam,da ga pipnem i odem u drugu sobu i bukvalno se tresem od straha.sad kad imam drugo,prvo vise ne sanjam tako,ali ovog mladjeg jos cesce.obicno mi se javlja u snovima vise njih,mislim isto dete na vise mesta,vidim ga pored mene,vidim ga kod mog muza u krilo i na jos neka mesta.inace imam vrlo cvrst san,ali kad tako nesto sanjam,odmah se probudim.inace nikad se nisam nicega plasila,jedino snova i to trenutno,ali zasto moja deca?mozda glupo pitam,da li ima to veze da l je dete krsteno ili ne?mladji nije krsten,treba sada na leto.joj ljudi,stvarno me sve to mnogo muci i plasi,ako neko zna nesto o ovome,neka mi kaze.unapred hvala

I ja sam imao problema sa strahom...i to sinoc..pomislio sam da mi je sestra vampir bas kao i ti...a o tome sam razmisljao..ja to nikad ne bi pomislio da nisam gledao film Jennifer body...horor film koji ima takve scene slicne onima koje se desavaju u mom zivotu
Zato bi ja tebi preporucio da ako gledas bilo koje vrste horora...PRESTANI
Nego uzmi gledaj neku komediju..ili vise crtaca...verovatno ce ti biti lakse da sanjas da ti je beba plisana meda nego djavo..
A na pitanje zasto tvoje dete ? majka je majka...ti verovatno sa njima provodis 24 sata
i verovatno spadas u one ultra-brizne majke....
Ne brini se probaj da predjes preko toga...i ja sam sanjao svako vece da mi je po jedan clan familije umro...
al hvala bogu kada sanjam to sutradan osecam vise ljubavi prema toj osobi
Lepo spavaj:hvala:
 
Poslednja izmena:

Back
Top