videti duhove,mrtve itd

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
podstakla me na razmisljanje jedna recenica iz filma...film je nebitan za pitanje, gledala sam jedan horor sinoc i bila je scena,majka i sin bili u podrumu i isterivac duhova zajedno sa njima...i sad,decko { 18 godina ) lezi u krevetu i deluje izmuceno,isterivac duhova mu pridje i kaze '' you see that man standing there don't you? '' i kamera pokaze na jedan kutak u mraku i obrise nekoga kako tamo stoji,i majka pita '' but why can't I see him? '' i kaze isterivac '' that's because youre emotionally strong,healthy, stable youre not supposed to see them.''


i,moje pitanje je,znam da ima jako malobrjnih koji vide duhove i mrtve...da li njih mogu da osete i vide ljudi koji su emotivno vishe ranjivi,koji su jako osetljivi,koji nisu jaki kao licnost? I ako da,zbog cega se onda duhovi i mrtvi javljaju upravo hiper senzibilnim osobama,ljudima koji nemaju jak odbrambeni mehanizam...? Zbog cega dolaze kod uslovno receno slabijih,labilnih ..?
 
Poslednja izmena:
i,moje pitanje je,znam da ima jako malobrjnih koji vide duhove i mrtve...da li njih mogu da osete i vide ljudi koji su emotivno vishe ranjivi,koji su jako osetljivi,koji nisu jaki kao licnost? I ako da,zbog cega se onda duhovi i mrtvi javljaju upravo hiper senzibilnim osobama,ljudima koji nemaju jak odbrambeni mehanizam...?
__________________
Uopste nije tako....Duhove mogu da vide ljudi koji imaju sklonosti ka natprirodnom,a to da takvi imaju slab odbrambeni mehanizam nije tacno...upravo suprotno....Osim prirodne sklonosti,koju neki ljudi imaju,treba da se izgradis.....da bi mogao tako nesto...dakle da radis na sebi i napredujes u psihickom razvoju..(ali to je posebna prica)....da bi uopste mogao tako nesto...a takvih je malo.....Istina jeste da ljudi kad su ranjivi,onda mogu cudne stvari da im se dogadaju i da se lako utice na njih,njihovu psihu....cak i da budu opsjednuti....ali da duhove mogu da vide samo ljudi sa slabim odbrambenim mehanizmom....ne :)
 
i,moje pitanje je,znam da ima jako malobrjnih koji vide duhove i mrtve...da li njih mogu da osete i vide ljudi koji su emotivno vishe ranjivi,koji su jako osetljivi,koji nisu jaki kao licnost?

Paralelne univerzume odnosno duhovne svetove mogu da vide duhovno nadarene i duhovno razvijene osobe isključivo duhovnim očima,nikako fizičkim.No nije redak slučaj da usled snažne rasipanje energije duše budu vidljivi i fizičkom oku.
Emotivno ranjivi i osetljivi ljudi viđaju samo priviđenje koje stvara mozak usled burne reakcije osetljivosti osobe.Korišćenje duhovnog oka emocije,materijalna čula i sve što ometa to unutarnje čulo mora biti pod kontrolom odnosno isključeno.
 
ja sebe ne smatram labilnim a video sam i mrtve i duhove.

video sam obe mrtve babe, mrtvog dedu (mislim, pre nego sto su ih sahranili). nadam se da ce preostali deda jos duuugo da mi pozivi...

sto se tice feedback-a ...ni jedna pokojna baba a ni deda mi se do sada nisu obratili i nemam trip da me posmatraju dok se tusiram, sedim na wc-solji, radim 'one' stvari i sl...

sto se tice duhova - bolje da se izrazim u slici:


dok ne dobijem neki konkretan feedback - moj stav je ovim postom objasnjen :D

ne znam da li je losije misliti da vidis duhove ili verovati onima koji ti naplate da bi preko njih popricao sa voljenim mrtvacima...
verovatno ovo drugo posto se prva opcija resava 'hemijskim suplementima' dok se ova druga tesko leci...
 
Poslednja izmena:
Ljudi su pogresno uveli termin ,,Natprirodno`` to je u stvari sve ,,Prirodno`` samo se nevida svaki dan!!! Sto se tice mrtvih i duhova osoba koja namerava da ih vidi i cak da uspostavi komunikaciju treba da bude super zdrava i stabilna.Ako ne bi bila bilo bi to kao da hoces da se upustis u isterivanje zlog duha a ni ne znas sta je duh!:mrgreen:
 
Mi svi imamo talent za takvo komuniciranje samo je zanemaren i nije se razvio. Najefikasniji nacin je preko telepatije. Za to je potreban niz godina duhovne pripreme, prociscavljanja i podizanja individualne svesnosti na vrlo visoki nivo. Ustvari medium se kroz koncentraciju i meditiranje podigne na level svesnosti, na level frekvencije isti kao i Bice koje kroz njega komunicira. U tom slucaju je mediumov mozak potpuno neutralan Ako vas baš zanima razgovor sa duhovima naučite astralnu projekciju pa ćete moći da vidite koliko hoćete duhova a i da sa njima razgovarate.Takođe ko hoće dalje da ide neka nauci mentalnu projekciju tj. projekciju mentalnog tela izvan fizičkog i astralnog tela
 
Poslednja izmena:
mislim da na ovom pdf-u nije nigde ni definisan pojam natprirodne pojave
po meni bi natprirodna pojava bila: npr. imamo elementarnu cestici i na nju deluje sila pomeranja sa leva na desno, a ona se pomeri sa desna na levo, ili slicno tome iamo dve elemantarne cestice i na jednu deluje sila pomeranja sa leva na desno, ona se tako i pomeri(za sad je prirodno), dodje do te druge elementarne cestice i umesto da i nju pomeri desno one se obe pomere sa desna na levo - to je natprirodni deo, sve pojave tipa ovih ja bi smatrao natprirodnim, znaci natprirodno bi bilo nesto gde se nista nemoze predvideti, gde mena nikakvih pravila, ja bi to nazvao bezpravilni svet ili sl. umesto svet
takodje mislim da natprirodne pojave ne postoje
a za misterije cemo lako, to je po meni nesto sto jos nije otkriveno, znaci nlo i sl, to bi bile misterije, a vremenom postanu nemisterije - mislim kad se razotkriju
po meni bi ovaj pdf mogao osim toga sto spada u deo foruma - Zabava, mogao da ima i svoj samostalni deo, tu bi se npr. prikazivale neke novorazotkrivene pojave ili sl. , al opet nisam siguran za to, opet mu to vecinom mozda dodje za zabavu, a ako nas okupiraju alieni videcemo i sami
a duhove, razum, ili sl za to mislim da su i oni prirodnie pojave, mozda materijalne ili nematerijalne ili neke koje jos nemozemo da razumemo,malo mozda drugacije, slozenije strukture kao mozda sto je stuktura koja u velikom upravlja nama, daje nam da npr. razlikujemo ukus ili jos dosta slozenije, imaju i oni svoja pravila i strukturu
postoji mnogo puteva, mozda ih je malo pravih, jedan zadatak mogu da resim na vise nacina, a sto bi na vise, zato sto mi se ucine privlacni, umislim da su mi zanimljivi i da mi nesto daju, posle vidim da je bolje da sam radio nesto drugo, mogu da se za nesto zauzmem kao nesvesno bice, posle vidim eej pa i nije to tako zanimljivo, a i nepostoji resenje, neke druge stvari su bolje koje sam propustio, mislim da zasluzujemo vise vremena, a malo ga imamo, i ako mislim da posle dobijamo vecnost (verovatno treba da se zasluzi), treba i ovo da iskoristimo, mozda tragajuci za necim dodjem dodjem do krupnog resenja, za sitna netreba ni pokusavati, ali opet promasicu put, mozda ga i nema
takodje postoji i Bog (Tvorac), svetost i svako od nas treba da ima veru i religiju
}
mnoogo ovoga mozda nije za ovu temu, ali to mozda i nije bas retkost za ovaj deo foruma
ma ima i novu temu da otvorim
a kad ce nemcoi da se vrati, ja mislim da bi se on u mnogome slozio, pozdrav nemcoi brate, imaj dobra i snage, veruj u sebe, sto te ne unisti to te ojaca
 
podstakla me na razmisljanje jedna recenica iz filma...film je nebitan za pitanje, gledala sam jedan horor sinoc i bila je scena,majka i sin bili u podrumu i isterivac duhova zajedno sa njima...i sad,decko { 18 godina ) lezi u krevetu i deluje izmuceno,isterivac duhova mu pridje i kaze '' you see that man standing there don't you? '' i kamera pokaze na jedan kutak u mraku i obrise nekoga kako tamo stoji,i majka pita '' but why can't I see him? '' i kaze isterivac '' that's because youre emotionally strong,healthy, stable youre not supposed to see them.''


i,moje pitanje je,znam da ima jako malobrjnih koji vide duhove i mrtve...da li njih mogu da osete i vide ljudi koji su emotivno vishe ranjivi,koji su jako osetljivi,koji nisu jaki kao licnost? I ako da,zbog cega se onda duhovi i mrtvi javljaju upravo hiper senzibilnim osobama,ljudima koji nemaju jak odbrambeni mehanizam...? Zbog cega dolaze kod uslovno receno slabijih,labilnih ..?

Boldovana recenica sve lepo objasnjava ako se malo bolje pogleda...''that's because youre emotionally strong,healthy, stable'', sa akcentom na zadnju rec.
 

Back
Top