Reprezentacija Srbije - arhiva 1

Koga biste hteli za novog selektora?

  • Ljubiša Tumbakovic

  • Milovan Rajevac

  • Ivan Jovanović

  • Dragan Stojković

  • Lotar Mateus

  • Aleksandar Janković

  • Aleksandar Stanojević

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Đurđić je pokretan igrač, i to što se sjajno snalazi u svakoj ekipi i formaciji je njegova glavna odlika, u Haugesundu, Helsingborgu, igrao je potpuno isto, čak štaviše, napredovao je što je više i u većem klubu igrao, videćemo kakav će biti u Furth-u, ali sam siguran da bi se repki jako dobro snašao, baš zato što bi igrao sa verovatno najboljim saigračima u životu. Samo bi još više mogao napredovati s njima. Ne mogu reći njegovu odliku u kojoj je dominantan u Bundesligi ili repki, jer tek je počeo da igra u prvoj, u drugoj još nije ni dobio prilike, polako, tek ćemo videti kako će teći stvari. :)

Ja mogu samo da kažem da se nikada neću složiti sa time da Lekić bude u repki pre Mitrovića, Jovanovića, pa i Lazovića, mada se on neće verovatno vraćati. Jednostavno, po kom kriterijumu je on igrač koji mora da igra, kad jedva i u prosečnom Turskom klubu retko daje golove, da li to što je dao go Barsi treba biti merilo da je on i solidan igrač za reprezentaciju? Pa Mitrović je u svakom smislu pokazao više od njega, dao je go CZ-u jesenas, dao je Nefčiju, i to jako efektne golove, a plus je bio najbolji strelac Partizana i najbolji igrač uz Kapitena i Ivanova. Iako je mlad, bolje on, nego Lekić, makar da bude sa ekipom, i da se pokaže da već sad najozbiljnije računaju na njega i da ga smatraju za veliki potencijal i da to mora ozbiljno shvatiti i ne ispustiti. Naravno, ne gurnuti ga odmah na startera, već kao četvrtog napadača, ali nikad ne bih pristao na Lekića pre njega svakako.

Reprezentacija treba igrati sa dva špiceva, ali špicem i polušpicem, znači second striker, kako god. Jer mi nemamo takvu repku, u kojoj bi mogli igrati sa dvojicom napadača, jer jedva možemo i jednog kvalitetnog iole a da je klasičan izdvojiti. Onda bi se gubilo mesto za Đuričića, Markeca, ili Tadića, što nikako ne odgovara nama, jer oni nam maltene moraju u narednom periodu biti najbolji igrači, i okosnica napada, tj. prvi i treći to već i jesu. Dva napadača da, ali da drugi, pored Đurđića ili Đorđevića, bude Đuričić ili Markec, ili pak Jovanović.

Sa zadnjim, kad sam malo izanalizirao, se potpuno slažem, i repka za to. Svaka čast na ideji, jer to bi zaista bilo to najbolje što mi možemo dati u reprezentaciji. Samo, ne znam baš za to, da Đuričić bude centralni vezni, ipak ne znam koliko bi njemu takva promena prijala, a i on je ipak napadački nastrojen igrač, ali bi zato za ofanzivnog veznog, pleja, bio idealan, i da izbacuje u napad loptama Kolarova, Bastu, Tadića, Tošića, Markeca, naravno u zavisnosti od toga ko bude igrao, i da li odaberemo ofanzivne bekove, krilne bekove, ili krila, krilne napadače...

-------------Brkić------------

----Ivanović---------Subotić-------------Nastasić-----
------Basta----------------------------------Kolarov------

-----------------------Kuzmanović----------------------

-----------Tadić---------------------------Marković--------

-----------------Đuričić-------Đurđić------------------

Ili bi pak, ova formacija nama najviše odgovarala? Meni ovo extra izgleda, sad ne znam kako bi u odbrani funkcionisali, da li bi to dovoljno Kuzma pokrivao i da li bi se brzo vraćali Basta i Kolarov, koji bi svakako kampovali u napadu u toj formaciji, a i majku mu, ako sa 3 TOP 10 najboljih štopera na svetu ne možemo da se odbranimo, onda zahebi sve. Matića naravno ne računam, jer mislim da je vreme da malo na ovom topicu postanemo realni, dok je Miha tu, a neće skoro otići, Matića nećemo viđati i to je kraj. Ovde bi se Marković često ubacivao u sam napad, a Kolarov pokrivao tu poziciju, dok bi Đuričić igrao u paru, pa može se reći u stvari klasičnog špica sa Đurđićem, samo naravno mnogo pokretljiviji od njega i koji bi se mnogo više izvlačio i nudio za loptu. Ma, on može svuda igrati, dečko me je jednom kupio onim potezom u Herenvenu, za sva vremena. Na ovome se vide veliki igrači:

;)


Ne, mene zanima kako će Miha opravdati Stankovića u repki, kad ovaj ne bude odigrao nijednu tekmu do marta, a opet bude u startnoj za Maksimir. Znači njegov kvalitet je toliki da ipak i ne mora odigrati nijednu tekmu, pre jednog od najvećih i najjačih mečeva koji smo igrali u poslednjoj deceniji. E, lepo. :lol:

Nije isto igrati za Helsinborg koji je medju 3 najbolje ekipe u ligi i za Haugesunda koji je medju 5 ekipa u ligi (bili dok je on bio tamo mislim 2. na tabeli) i ovo sad u Grojteru...videces da ce sad teze davati golove,jer mu se ekipa bori za opstanak...

Jedini spic koji je uspeo da bude prvi strelac lige (i to primere) a da mu tim ispadne iz lige ili se bori za opstanak je Jimmy Flojd Haselbank,ali mi spica kao sto je Haselbank nikad nismo i necemo imati.

Sve ostalo je vec receno u ovoj temi...

To sto neko ne voli Lekica je njegova stvar,momak dok je bio u Zvezdi je sa jos 2-3 momka vukao ekipu i bili su prvi na polusezoni.A i u evropi je davao golove i to dosta golova prema broju utakmica...Scepovici zajedno su dali 10-tak golova za polusezonu,mali MItrovic je dao isto malo nesto,ne vise od 5,a Lekic je dao samo u evro takmicenjima mislim 4,a u ligi jos 7 ili 8.

Poenta price,Lekic je zreo igrac,a Mitrovic je jos u pelenama,prvo treba da igra za mladu repku pa posle u seniorski tim.Nije on Ronaldo da preskace selekcije.
 
Pisao sam više puta o tome... 4-4-2 formacija, sa 2 polušpica koji se vraćaju nazad, L.Marković I Đuričić, iza njih Kuzmanović i Ignjovski (ili Matić kad se pomiri sa Mihom ili kad dođe novi selektor), možda još i Raća tu u kombinaciji...

Na krilima forsirati Tadića, Tošića, Jankovića... mada mogu i L.Marković i Sulejmani u nekim tekmama igrati po krilu, dakle ne odričem se u potpunosti klasičnih napadača Đurđića i Đorđevića, ali balvani tipa Leka ili Šćepa raus...

Ne mogu Markovic i Djuricic igrati kao spicevi u 4-4-2.

Ali Sulejmani i Markovic ili Djurdjic i Djordjevic...od njih cetvorice videti koji dvojica su najbolji tandem i koji dvojica su u trenutno najboljoj formi i milina.Lekic bi u 4-4-2 bio minimu drugi strelac repke...Sad vi se slagali sa tim ili ne to nikad necemo saznati,ali evo par snimaka Lekicevih golova...on je igrac prostora iako je onoliki,kad pusti korak lopte u prostor su idealne. ;) A pored toga ima pomoc i ne igra sam a ima i ko da skoci kod centar suteva Kolarova i Baneta.


Dao je covek 3 gola Barsi na 2 utakmice,ne secam se kad je to neko uradio...
 
Pisao sam više puta o tome... 4-4-2 formacija, sa 2 polušpica koji se vraćaju nazad, L.Marković I Đuričić, iza njih Kuzmanović i Ignjovski (ili Matić kad se pomiri sa Mihom ili kad dođe novi selektor), možda još i Raća tu u kombinaciji...

Na krilima forsirati Tadića, Tošića, Jankovića... mada mogu i L.Marković i Sulejmani u nekim tekmama igrati po krilu, dakle ne odričem se u potpunosti klasičnih napadača Đurđića i Đorđevića, ali balvani tipa Leka ili Šćepa raus...
Kako to misliš, vraćaju se nazad? Pa ko će onda ići u napad? :lol: Mislim, ne znam, nisam svakako za tu ideju, bez klasičnog napadača, to nikada i ni u kojoj formaciji, jednostavno ne ide. Sem ako niste Barselona ili Brazil, naravno. Mi moramo formaciju prilagoditi po svojim mogućnostima i kadru, a mi imamo kadra za jednog klasičnog, jednog polušpica, ofanzivne bekove i nekoliko ubojitih igrača po krilu, kad kažem nekoliko mislim na to da ili igramo sa bekovima koji su istureni, ili sa klasičnim, ali napadački nastrojenim, i klasičnim krilima, u prvom slučaju bi onda verovatno morali igrati 4-3-3, što nikad u našoj repki nećemo videti, sa dva krilna napadača i klasičnim špicem. Tu bi mogli Markec i Tadić da pokažu svoj pun potencijal, a Đuričić bi onda mogao i klasičnog špica da igra, pošto verujem da bi onda da on igra ofanzivnog vezistu bilo previše ofanzivna formacija. E sad, dobra je ideja Lakija, da pređe na centralnog veznjaka i odatle deli lopte i asistira, kao da je desetka, a nije. Samo ne verujem da ćemo ikada ijednu ideju od ovih kod Mihe a ni u narednih 10 selektorskih pokolenja videti kod nas, jer oni uvek igraju ono što se njima sviđa, a ne što je najbolje za reprezentaciju, a to je obično zastarela, i izvikana formacija, i dave tu jednu, ili dve, dok i njemu samom ne dosadi, a kad mu dosadi, verovatno napravi toliko s.ranja da biva smenjen, i dođe novi i tako u krug.

Ono što je sigurno, a ovde se mislim malo previđa, da se formacija mora, ali mora prilagoditi tome da igraju 5 daleko najboljih naših igrača, a to su Ivanović, Nastasić, Subotić, Basta i Kolarov. Znači, Basta mora da igra, mora. Isto tako i Nastasić, jednostavno, dečko je novi Vidić, savršenstvo od štopera, mislim da će pomenutog i prevazići.. Pa tek što je došao a već je proglašen za igrača meseca u MCFC, a dečko štoper, pa zar to nešto ne govori? To je jednostavno nešto što je pod oznakom obavezno, jer u svakom drugom slučaju ispadamo teški debili. Nastasić i Basta, uz standardnu trojku, BSK, moraju da igraju.
Ma samo vi diskutujte, forum i sluzi za to. ;)

A miha nek sedi pored ekrana i hvata beleske. :mrgreen:
Da, da, sve formacije koje nikada neće upotrebiti, i u svakoj pronalazi razlog zašto je njegova bolja. :lol:

Nije isto igrati za Helsinborg koji je medju 3 najbolje ekipe u ligi i za Haugesunda koji je medju 5 ekipa u ligi (bili dok je on bio tamo mislim 2. na tabeli) i ovo sad u Grojteru...videces da ce sad teze davati golove,jer mu se ekipa bori za opstanak...

Jedini spic koji je uspeo da bude prvi strelac lige (i to primere) a da mu tim ispadne iz lige ili se bori za opstanak je Jimmy Flojd Haselbank,ali mi spica kao sto je Haselbank nikad nismo i necemo imati.

Sve ostalo je vec receno u ovoj temi...

To sto neko ne voli Lekica je njegova stvar,momak dok je bio u Zvezdi je sa jos 2-3 momka vukao ekipu i bili su prvi na polusezoni.A i u evropi je davao golove i to dosta golova prema broju utakmica...Scepovici zajedno su dali 10-tak golova za polusezonu,mali MItrovic je dao isto malo nesto,ne vise od 5,a Lekic je dao samo u evro takmicenjima mislim 4,a u ligi jos 7 ili 8.

Poenta price,Lekic je zreo igrac,a Mitrovic je jos u pelenama,prvo treba da igra za mladu repku pa posle u seniorski tim.Nije on Ronaldo da preskace selekcije.
Ni ne kažem da je isto, nije ista ni liga, ali opet, u Bundesligi svako svakom može dati gol, svako svakog može pobediti, pa nije nemoguće i da Đurđić daje. Svakako, davao, ne davao, on je trenutno naš daleko najbolji napadač i mora da igra za reprezentaciju. Hasselbank, misliš u Midlsbrou? Ili nekoj drugoj ekipi, svakako, Premijer liga je nešto posebno i teško je porediti sa bilo kojom drugom ligom, ne daju se tamo nešto posebno teško golovi, igra se otvoren, napadački fudbal, može i zadnji prvom dati gol.

Laki, sa svime s tobom i donekle mogu da se složim, ali, oko Lekića zaista neću nikad moći. Nije stvar u tome što volim ili ne volim Lekića, ja navijam za Partizan ali nema nikakvog razloga zbog koga bih Leku nešto blokirao i ne podnosio, on nikada nije bio neki ciganin, i nije vređao Partizan, pa da imam neki animozitet prema njemu. Poštujem ga, baš naprotiv. Ali isto stoji činjenica i da se o njegovim igrama do te Barse nije puno toga ni čulo, čak štaviše, nije uopšte, stoji činjenica da dugo nije mogao dati nijedan gol u Osasuni, pa kad je tako dobar, zašto je otišao u Genčer... a ne ostao u Osasuni? Da li treba igrati pre Šćepovića? Treba, pre njih bi trebao i ja da igram. :mrgreen: A što se Mitrovića tiče... dečko je dao 8 golova u polusezoni, tri u Evropi, 5 u JSL. Daće još više na proleće, pa još više na leto, naravno ako ga dželati PFC-a iz UO ne prodaju. On ima problem sa glavom (mada stalno to poriče i govori kako će se promeniti i da se uozbiljio, i da je zapravo sasvim druga osoba a da je na terenu samo borben, ali da nikako ne želi stvoriti sliku o sebi da je nasilan, jer nije), ali to zaista ne treba biti razlog ne reći da je dečko nešto najbolje od naših napadača što se pojavilo od Kežmana i Save. Jednostavno ima fantastičnu igru glavom, sjajno se gradi, sjajan šut, i stvarno je ogroman, ogroman potencijal za napadača. Samo ga treba uputiti, dobro raditi s njim, nijednog trenutka mu ne dozvoliti da se opusti i da odluke donosi sam, jer još nije dovoljno zreo, izvesti ga na pravi put, pokazati mu šta se očekuje od njega, a onda ga pustiti, da postane ono za šta i ima predispozicije. Baš zato mislim da je naprotiv, dobra ideja da se pozove u reprezentaciju, i da se pokaže da selektor na njega najozbiljnije računa, reprezentacija, država, navijači takođe, i da su mišljenja da je on trenutno jedan od 4 najboljih Srpskih napadača. Siguran sam da će ga to još dodatno podstaći, da još radi, i postane i najbolji.

I Mitrović jeste Ronaldo. Za nas jeste. Srpski Ronaldo, to jest Savo. To jest to može postati. I treba da preskače selekcije, jer je jedan od 4 najboljih napadača koje imamo, da nije, možda i ne bi trebao, ali jeste. Po meni bar. ;)
Ne mogu Markovic i Djuricic igrati kao spicevi u 4-4-2.

Ali Sulejmani i Markovic ili Djurdjic i Djordjevic...od njih cetvorice videti koji dvojica su najbolji tandem i koji dvojica su u trenutno najboljoj formi i milina.Lekic bi u 4-4-2 bio minimu drugi strelac repke...Sad vi se slagali sa tim ili ne to nikad necemo saznati,ali evo par snimaka Lekicevih golova...on je igrac prostora iako je onoliki,kad pusti korak lopte u prostor su idealne. ;) A pored toga ima pomoc i ne igra sam a ima i ko da skoci kod centar suteva Kolarova i Baneta.

Dao je covek 3 gola Barsi na 2 utakmice,ne secam se kad je to neko uradio...
Da je on takav igrač kako pričaš, i da je kao što je na klipovima, ne bi on igrao danas u prosečnom Turskom klubu. Ne samo on, ni Raća, ni Tošić, ni Tomić. I baš zato, što su tamo, i što su škart igrači, koje su menadžeri uvukli sve u jedan klub, jer niko ih drugi nije hteo, ni ne zaslužuju da igraju u reprezentaciji, niko od njih. Ako se poboljšaju, što još ni kod jednog od njih na specijalnom nivou nisam video, možda, ali niko od njih nikad neće biti za startera, i nosioca reprezentacije, ni za 100 godina. Raća je možda i mogao, ali šta se s njim desilo, da postane onako retardiran igrač, ja zaista ne znam... i Tomić isto tako, mada se za njega zna, ugojio se kao vepar i počeo da loče i lumpuje, sad neka ga trpe Turci. A, što se tiče ovih klipova, mislim da je glupavo da sad ti prikazuješ ove, pa ja tebi puštam neke Mitrovićeve, protiv Nefčija, Zvezde, i tako da idemo u nedogled, tako da neću to raditi... :D

A ti golovi Barsi su bili samo na pravom mestu u pravo vreme, ništa više od toga, sve su ostalo uradili igrači Osasune. Ne kažem da to nije podvig, zaista jeste, ali sad praviti od toga neku senzaciju... i da jeste, on je samo tada bljesnuo, i evo, i dan danas, od njega još uvek ništa specijalno.
 
Objavljen spisak dragog nam selektora:

Na spisku su golmani: Vladimir Stojković, Branimir Aleksić i Damir Kahriman.

Odbrambeni igrači: Branislav Ivanović, Antonio Rukavina, Nenad Tomović, Branislav Trajković, Matija Nastasić, Milan Biševac, Aleksandar Kolarov i Dušan Basta.

Fudbaleri sredine terena: Radosav Petrović, Luka Milivojević, Srđan Mijailović, Ivan Radovanović, Aleksandar Ignjovski, Ljubomir Fejsa i Zdravko Kuzmanović.

Napadači: Zoran Tošić, Nenad Krstičić, Filip Đuričić, Dušan Tadić, Miralem Sulejmani, Marko Šćepović, Filip Đorđević i Nikola Đurđić.

Golmani ok
Odbrana ok,osim sto nema Rodica ili Lomica (veliki je previd nemati rezervnog levog beka) a ima Tomovica,videcemo kakav je ovaj Trajkovic....dobro je sto konacno nema Maksimovica
Sredina: Mijailovic,aman dokle vise:think: Radovanovic mi takodje nije jasan,ovi ostali ajde manje vise
Napad: Marko Scepovic,a taman je rekao da ga nece zvati....

Ako izostavimo prezvakanu temu o Maticu i Jankovicu,ovaj spisak izaziva najmanje iritacije kod prosecnog navijaca
 
Laki Luciano ne mogu sad da trazim gde si napisao,ali ako sam dobro shvatio ti smatras da Sulejmani moze da igra spica zajedno sa jos nekim (markovic,djordejvic,djurdjic)?


p.s. i da,jel gledao neko ovog Krsticica,kako igra,koji mu je stil i sta zapravo igra? negde ga klasifikuju ka krilo za 4-4-2,negde za 4-3-3,negde desetka,negde klasican srednjak,sta je on ustvari?
 
@Living in a Hope

Mitrovic je jedan balavac koji ima samo fizicke karakteristike.Lekic da je prosao kroz Zvezdinu skolu ili Partizanovu bio bi 3 puta bolji igrac od Mitrovica i ne bi se zezao po 3 ligi do 24 godine pa tek u 25 presao u Zvezdu iz Zemuna.

Ali zivot je takav,neko ima manje srece a neko vise,neko mora da radi tri puta vise od nekog drugog iako je kvalitetniji.



@Admiral1 Krsticic je vezni igrac poput Tadica,organizator igre kom treba samo dati loptu i uzivati.Da,Sulejmani je rodjen za 4-3-3 ili za 4-4-2.Pogledaj samo kako je igrao u Ajaxu proslu i pretproslu sezonu.


Ivana Radovanovica i Krsticica sam zaboravio,oni su takodje za vezni red i siri spisak repke sigurno...Sa ovog spisak visak su Scepovic,Milivojevic,Mijajilovic,Fejsa i bar 2 od 3 golmana.
 
Poslednja izmena:
Nikola_Djurdjic_5.jpg


Kakav je to KRALJ!!!!! Dečko razbija gde god igra, u 92-om minutu daje gol Šalkeu u gostima i šokira ih. Sve mi se čini da će se Grojter na njegovim krilima izvući iz ovog mulja u koji su upali. :worth:

@Laki, ok, tvoje mišljenje, završićemo diskusiju o njima dvojici na ovome, jer zaista je iluzorno nastavljati, kad imamo potpuno različita mišljenja o njima, i viđenja njih kao igrača. Velika je neistina da Mitar ima samo fizikalije, jer je njegova velika prednost i što dečko ume da zadrži loptu, da je sačuva, ali ok, tvoje mišljenje. Svakako je činjenica da mnogi velike nade polažu u upravo njega, i da nisam ja jedini tenkre koji ga naziva najboljim napadačem i naslednikom posle Mateje i Sava u repki. On je još mlad jako i svakako da ne može to već sada dokazati, ali ima vremena, živi bili, pa videli, a videćete. :)

A ovo za Lekića... jbga sad, uvek će svako naći razlog za svoj neuspeh, krivo je more... jeste solidan igrač, ali sad stvarati od njega nekog fantastičnog, ne znam...

A ovaj spisak... dajte ljudi ovo stvarno već postaje iritantno, ružno i odvratno kako se ponaša ovaj naš dirigent od selektora. AMAN KAKAV MIJAILOVIĆ, ŠĆEPOVIĆ??? :dash: Ajde, još i mogu da progutam Raću, Fejsu, Luku, mada niko, ali niko od njih nema apsolutno nikakvog razloga da obuče dres reprezentacije, ali zašto oni aman ljudi, zar iko više misli da ovo nije klasično menadžerisanje i da su njih dvojica ponovo pozvani, jer su još uvek glavni panjevi od kojih večiti mogu dobiti neki profit? Šćepović se razigrao na pripremama, i dečko dobi opet poziv. A to što ne može da se razboravi još u zvaničnim, nikom ništa. Mijailović da l` igra u CZ, da l` ne, nema veze, svakako će se uvek uklapati u Mihin sistem... ma dajte ljudi... Umesto da budu tu Rodić, Jovanović, Lomić, Mitrović, Gudelj, Darko Lazović, da se vidi koliko može da se računa na njih, pogledajte šta on radi... Ovo već postaje bezobrazluk.

A Ivan Radovanović je zaista dobar i nepravedno zapostavljen igrač, sećam se da je baš pre neko kolo dobio epitet najboljeg igrača Atalante u nekoj utakmici Serije A... :)
 
Nikola_Djurdjic_5.jpg


Kakav je to KRALJ!!!!! Dečko razbija gde god igra, u 92-om minutu daje gol Šalkeu u gostima i šokira ih. Sve mi se čini da će se Grojter na njegovim krilima izvući iz ovog mulja u koji su upali. :worth:

@Laki, ok, tvoje mišljenje, završićemo diskusiju o njima dvojici na ovome, jer zaista je iluzorno nastavljati, kad imamo potpuno različita mišljenja o njima, i viđenja njih kao igrača. Velika je neistina da Mitar ima samo fizikalije, jer je njegova velika prednost i što dečko ume da zadrži loptu, da je sačuva, ali ok, tvoje mišljenje. Svakako je činjenica da mnogi velike nade polažu u upravo njega, i da nisam ja jedini tenkre koji ga naziva najboljim napadačem i naslednikom posle Mateje i Sava u repki. On je još mlad jako i svakako da ne može to već sada dokazati, ali ima vremena, živi bili, pa videli, a videćete. :)

A ovo za Lekića... jbga sad, uvek će svako naći razlog za svoj neuspeh, krivo je more... jeste solidan igrač, ali sad stvarati od njega nekog fantastičnog, ne znam...

A ovaj spisak... dajte ljudi ovo stvarno već postaje iritantno, ružno i odvratno kako se ponaša ovaj naš dirigent od selektora. AMAN KAKAV MIJAILOVIĆ, ŠĆEPOVIĆ??? :dash: Ajde, još i mogu da progutam Raću, Fejsu, Luku, mada niko, ali niko od njih nema apsolutno nikakvog razloga da obuče dres reprezentacije, ali zašto oni aman ljudi, zar iko više misli da ovo nije klasično menadžerisanje i da su njih dvojica ponovo pozvani, jer su još uvek glavni panjevi od kojih večiti mogu dobiti neki profit? Šćepović se razigrao na pripremama, i dečko dobi opet poziv. A to što ne može da se razboravi još u zvaničnim, nikom ništa. Mijailović da l` igra u CZ, da l` ne, nema veze, svakako će se uvek uklapati u Mihin sistem... ma dajte ljudi... Umesto da budu tu Rodić, Jovanović, Lomić, Mitrović, Gudelj, Darko Lazović, da se vidi koliko može da se računa na njih, pogledajte šta on radi... Ovo već postaje bezobrazluk.

A Ivan Radovanović je zaista dobar i nepravedno zapostavljen igrač, sećam se da je baš pre neko kolo dobio epitet najboljeg igrača Atalante u nekoj utakmici Serije A... :)

Ali objektivno ovaj spisak je jedan od boljih u Mihinoj eri....... naravno da imena poput Scepovica i Mijailovica i jos po nekog bacaju senku,ali objektivno ovo je najpribliznije onome sto mi imamo
Raca Petrovic igra ima relativno dobru minutazu,i ne vidim koga bi mogli na spisak pre njega......Fejsa nema minute i ne znam sto se tu nalazi tacno je,ali jbg kad otpises Matica onda moraju takvi da ti igraju,premda Fejsu ja jos i mogu da svarim.....Milivojevic i bilo koji igraci iz nase lige su diskutabilni (osim naravno proverenih poput Lazara Markovica) jer nisu u takmicarskom ritmu,pa s tim u vezi ni pozivanje Darka Lazovica ne bi imalo logike (da ne govorimo o formi) niti Mitrovica.....mene recimo Mitrovic nije ubedio da je nesto izrazitije bolji od Scepovica, najbolji spic u ovoj ligi je Mudrinski,ali ima suspenziju na godinu dana.......
Rodic je morao biti pozvan ili Lomic tu se slazem,jer imamo samo 1 levog beka.......Gudelj da pre Radovanovica koji igra retko za prosecan i ispodprosecan klub Italije,i nije me do sad ubedio da ima kvaliteta.......
 
@Living in a Hope Ko kaze da je Lekic neko svetsko cudo,a to sto igra u Turskoj ne moze da znaci nista lose...Zvezda nije prodala igraca godinama u neki ozbiljniji klub,Ninkov,Lekic i Tosic su jedini transferi koji se mogu nazvati transferima.


Smesno je govoriti o bilo kom mladom igracu koji nije genije da ce biti igracina,pogotov nekom ko intelektualno nije stabilan.

Zato i polude,jer ih dizete u nebesa a tek su usli u prvi tim.
 
Kaže blentavi Mihajlović, mnogo je slab ovaj Grojter Firt neće tamo Đurđić da se nadaje golova, lopta nikako ne doalazi do njega... i šta bi danas?! :)

Šta će biti kad Kuzmanović zaigra na mjestu zadnjeg veznog u Interu i kad pod pritiskom javnosti bude morao da ga stavi u tim... Hoće li da prizna da smo zbog njegovih grešaka izgubili bodove protiv Belgije, Makedonije i Škotske i da nismo otišli u Brazil (ima još tu stvari, neigranje Subotića, držanje na klupi Ivanovića protiv Makedonije itd.)?! 'oće al' u panjevima...

Ja stvarno ne mogu da vjerujem (ovo ponavljam jedno 10. put) da čovjek koji je selektor može poslije vođstva protivnika Belgije i Makedonije da izvodi najbolje kreativce, igrače koji su do tog momenta bili najbolji (npr. Tadić) a uvodi balvane u špic Šćepu i Leku, a drži i dalje dva zadnja vezna Mićka ili Fejsu (pored Ignjovskog koji je i Bože pomozi)...
 
Objavljen spisak dragog nam selektora:

Na spisku su golmani: Vladimir Stojković, Branimir Aleksić i Damir Kahriman.

Odbrambeni igrači: Branislav Ivanović, Antonio Rukavina, Nenad Tomović, Branislav Trajković, Matija Nastasić, Milan Biševac, Aleksandar Kolarov i Dušan Basta.

Fudbaleri sredine terena: Radosav Petrović, Luka Milivojević, Srđan Mijailović, Ivan Radovanović, Aleksandar Ignjovski, Ljubomir Fejsa i Zdravko Kuzmanović.

Napadači: Zoran Tošić, Nenad Krstičić, Filip Đuričić, Dušan Tadić, Miralem Sulejmani, Marko Šćepović, Filip Đorđević i Nikola Đurđić.

Golmani ok
Odbrana ok,osim sto nema Rodica ili Lomica (veliki je previd nemati rezervnog levog beka) a ima Tomovica,videcemo kakav je ovaj Trajkovic....dobro je sto konacno nema Maksimovica
Sredina: Mijailovic,aman dokle vise:think: Radovanovic mi takodje nije jasan,ovi ostali ajde manje vise
Napad: Marko Scepovic,a taman je rekao da ga nece zvati....

Ako izostavimo prezvakanu temu o Maticu i Jankovicu,ovaj spisak izaziva najmanje iritacije kod prosecnog navijaca

Sunce ti poljubim 7 klasičnih zadnjih veznih...
 
@Living in a Hope Ko kaze da je Lekic neko svetsko cudo,a to sto igra u Turskoj ne moze da znaci nista lose...Zvezda nije prodala igraca godinama u neki ozbiljniji klub,Ninkov,Lekic i Tosic su jedini transferi koji se mogu nazvati transferima.


Smesno je govoriti o bilo kom mladom igracu koji nije genije da ce biti igracina,pogotov nekom ko intelektualno nije stabilan.

Zato i polude,jer ih dizete u nebesa a tek su usli u prvi tim.
Pa ti reče da je on uradio nešto što je retko ko u svetu u skorije vreme, a to je dao golove Barsi :D

Pa dobro, Lekić je prvo u Osasunu otišao, pa tek kod Turaka. Osasuna je Primera ipak.

Pa sad... Markec je preskočio selekciju i došao u A tim. A ne može se još reći da je genije. Još uvek ne. To se može reći samo za odabrane, i zaista mali broj igrača na svetu. Ali svakako oni ultratalentovani jesu igrači koji mogu preskakati selekcije, ili bar povremeno igrati za A tim, i biti sa ekipom, kako bi mu se pokazalo da se na njega najozbiljnije računa, i da se u njega ulažu velike nade.

Mislim da baš zato što je nestabilan, trebaju najozbiljniji stručnjaci raditi sa njim i treba mu se dati podrška. Jer on još nije izgubljen, Lekić jeste, Šćepović jeste. On još može da napreduje i može kako godine teku sve više i više da daju, dok će ova kako vreme prolazi biti sve gori.

Ne, polude zato što nemaju stručnjake koji rade posebno sa njima, jer su i oni posebni talenti, i jer uopšteno nemaju one na koje će se ugledati, one koji će biti autoriteti za njih i raditi sa njima na najbolji način. Svakako se slažem da će i Mitar propasti ako radi još 1g sa Kačketom.
 
Pa ti reče da je on uradio nešto što je retko ko u svetu u skorije vreme, a to je dao golove Barsi :D

Pa dobro, Lekić je prvo u Osasunu otišao, pa tek kod Turaka. Osasuna je Primera ipak.

Pa sad... Markec je preskočio selekciju i došao u A tim. A ne može se još reći da je genije. Još uvek ne. To se može reći samo za odabrane, i zaista mali broj igrača na svetu. Ali svakako oni ultratalentovani jesu igrači koji mogu preskakati selekcije, ili bar povremeno igrati za A tim, i biti sa ekipom, kako bi mu se pokazalo da se na njega najozbiljnije računa, i da se u njega ulažu velike nade.

Mislim da baš zato što je nestabilan, trebaju najozbiljniji stručnjaci raditi sa njim i treba mu se dati podrška. Jer on još nije izgubljen, Lekić jeste, Šćepović jeste. On još može da napreduje i može kako godine teku sve više i više da daju, dok će ova kako vreme prolazi biti sve gori.

Ne, polude zato što nemaju stručnjake koji rade posebno sa njima, jer su i oni posebni talenti, i jer uopšteno nemaju one na koje će se ugledati, one koji će biti autoriteti za njih i raditi sa njima na najbolji način. Svakako se slažem da će i Mitar propasti ako radi još 1g sa Kačketom.
Ako je neko u fudbalu uradio jednu stvar koju niko nije skoro onda to ne znaci da je cudotvorac.


Markovic je sasvim druga prica,momak je prvo za Mitrovica vec sad akademski gradjanin,a drugo ima dominantnu osobinu-brzi je od 80% igraca u reprezentaciji...

U nasem fudbalu ne rade strucnjaci,samo budale,cast pojedincima kojih je mozda 1% od ukupnog broja fudbalskih sportskih radnika.Na njega ne moze trener da utice toliko (osim ako nije ogroman autoritet za njega,recimo da ga trenira Ferguson ili Vebger,sto nije moguce) vec mu treba neko koga ce postovati i slusati (a da to bude normalna osoba) a pitanje je koga bi ovakav indijanac slusao osim nekog koga je nemoguce da ce imati za tutora.Mozda ako bi nasao devojku koja bi bila toliko jaka mentalno pa da ga ili opameti ili odjebe (znam par primera gde je to promenilo ljude,od punoglavca koji bi se napijao i tukao,do dase koji se obrazuje i trenira kako bi napravio nesto od sebe).


Onaj ko ima mozga i vidi da mu je trener debil ce da trenira jos jace,bolje i vise a i usput da se edukuje kako bi sto pre pobegao odatle. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top