Reprezentacija Srbije - arhiva 1

Koga biste hteli za novog selektora?

  • Ljubiša Tumbakovic

  • Milovan Rajevac

  • Ivan Jovanović

  • Dragan Stojković

  • Lotar Mateus

  • Aleksandar Janković

  • Aleksandar Stanojević

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam nikog ko je kukao za Stojkovicem...

Ne moze igrati Djurdjic sam spica...jer nije dominantan ni u jednoj oblasti...kao ni jedan drugi spic kog imamo...

A ta prica moze igrati ako ima lopti vazi samo u situaciji kad se igra na kontru,tj. bunker i kad imas strahovita krila i vezni red,koji takodje moraju biti dominantni,a ni to nemamo u toj meri...

Spic koji moze da igra sam mora biti kalasa za takmicenje u kom igra ili mora imati podrsku veznog reda takvu da je vezni red dominantan u takmicenju u kom igraju...

To sto u Barsi moze da igra spica ko hoce ne znaci da moze i u drugim klubovima ili reprezentacijama...U Barsi i ja mogu da igram spica.
Evo ja sam :mrgreen:

Pa sad, otkud znaš da nije dominantan? Treba sve probati, mogao bi on, ako bi Đuričić, Tadić, Tošić, Janković, i Markec igrali na onom nivou koji se od njih očekuje i koji imaju u klubovima (doduše zadnji je trenutno i u klubu ispod očekivanja, ali to je više zbog njegove glava koja je već u drugom klubu, iako su noge i dalje u PFC), da bude jako dobar, naravno, idealno bi bilo da igra u napadu u paru s nekim, klasičnim napadačem, ali to nije moguće, jer mi imamo dosta kvalitetnih polušpiceva, to bi mogli biti Markec, Đuričić, Jovanović ako se vrati, ali klasičnog, ko da igra? Čini mi se da je i Đorđević polušpic, možda grešim, mislim da da, ali znam da se i on povlači nazad često, a svakako, i da to nije tako, mislim da bi bilo glupo da on igra u paru sa Đurđićem, jer njih dvojica zajedno nemaju tako veliki kvalitet da zauzimaju mesto jednom Đuričiću, ili Markecu, koji su veliki potencijali. Jednostavno se treba raditi na tome da se igra prilagodi za zaista najboljih 11 koje trenutno imamo. E sad što je od tih najboljih 11 bar trojica-četvorica koje Miha neće da zove, već je druga stvar...

Imamo mi to, samo to ne znamo da iskoristimo. Dovoljno je videti kako Tadić i Đuričić igraju u svojim klubovima. Imamo dobar i vezni red, Kuzma (dečko prešao u Inter, a oni su dokazali sa mnogo transfera, posebno igrača iz Srbije, Mihe, Stankovića, da retko greše u izboru) , Matić, pa i Ignjovski.

Videćemo tek kako će se u tom takmičenju Đurđić snaći, ja sam optimističan po tom pitanju. A za vezni red, pa zar ne misliš da nije tako, kad je naš vezni u pitanju?

Mi nismo Barsa, i moramo da se prilagodimo najboljim igračima koje imamo, pa makar igrali formaciju 3-2-2-2-1. :lol:

Ispravite me ako gresim,ali danas em sto klasicna drva u napadu nestaju,nego i sto vise ne igraju u paru
Prvo retki su timovi koji igraju s 2 spica,a i kada igraju jedan je okretljiviji,brzi,sa vecim osecajem za igru (Djuricic,Markovic) tzv second striker,trekvartista,desetka,ofanzivni vezni,povuceni napadac,drugi napadaci,poluspic kako hocete......
Nase komsije BiH npr. igraju s 2 klasicna spica,i postoji par timova koji imaju i ofanzivnog veznog i jos jednog poluspica

Kazu svi da imamo materijala za 3-5-2 ili 5-3-2,ali kako? Pa fudbal vise ne igraju 11 igraca,a mi nemamo zamene za bekove,nemamo jos 2 kvalitetna stopera,a krila koja imamo u toj reprezentaciji gube funkciju....
Istina je da ne staju, sve više igraju se formacije sa polušpicevima, i klasičnim napadačima, što, bar po meni, je jedna jako dobra ideja. Bolje nego da dvojica sede u napadu i čekaju da tim odradi sve za njih, a oni podmetnu nogu, sada ima mnoogo pokretljivijih napadača, koji igraju te klasične polušpiceve, što daje mnogo veću draž igri, samim tim, i mnogo bržu igru, pa onda svi moraju biti brži, pa i napadači, i polunapadači, svi. Zato je i bolje što mi nemamo takva dva igrača, čak, imamo samo jednog, Đurđića, ostale ne računam, jer Mitar za napad je mlad, Jovanović nije klasični napadač, Đorđević nije za startera, Lekić nije za reprezentaciju, a o povratku Brata Pantele i Žigare ne smem ni da razmišljam, dajte, ljudi, pa sećate li se kakve su nam oni bravure priređivali i kako su nas svi ismevali zbog njih, zar bi neki ovde i dalje da vrate bar jednog od njih? Njihovo je prošlo u repki, na sreću! :lol:

A za ovo zadnje, kako kako? Pa zar ti misliš da imamo tim koji bi bio bolji za neku drugu formaciju nego tu? Imamo dobre zamene, zašto ne? Rukavina na desnom beku, tu je i Luković, Lomić, Mladenović iz CZ ima dobar potencijal, ali će ga verovatno pogubiti, pa Rodić, koji je danas prešao u Zenit... Imamo i dobre štopere, kako ne? Pa Biševac je starter u Lionu, dobar je on, tu je i Tomović, jeste se pokazao loše u reprezentaciji, ali ne igra on džabe skoro svaku startera u Fiorentini, koja ove sezone blista. Tu je i Maksimović, on je danas otišao u Fulam, mada opet ja mislim da su se oni izuzetno prevarili, ali da bude zamena, on može biti ok...

Da, gube funkciju, i zato se oni mogu transformisati u ofanzivne vezne ili polušpiceve, tako je još i bolje. Mi ionako ne znamo igrati po krilima, a i kad igramo po njima, igramo ko ludi, samo centaršute bacamo i svaka normalna ekipa nas provali. :)

Od svih igrača koje je najurio i razjurio ovaj bilmez vraća još većeg bilmeza koji ni pre deset godina nije bio u stanju da išta odigra.
Ima da padne petarda na Maksimiru...
Stanković jeste bio ponos Srbije time što je u Interu napravio status istinske legende. Ali nikada mu neću oprostiti što je u reprezentaciji, ma kolikim se patriotom predstavljao, bio katastrofalan. Ej, pazi šta kaže Miha, potrebno je da Deki odigra koju utakmicu u Interu, i odmah ga ovaj zove. Znači nije bitno ni da odigra DOBRO neku utakmicu, nego samo da krene, da ne bude da na Maksimiru debituje posle toliko duge pauze. Čovek se ladno oprostio od repke i ovaj ga vraća. Kako se to aman uklapa u njegov sistem podmlađivanja reprezentacije, KAKO on misli da Stanković igra opet, pored svih mladih igrača, bukvalno nema ni blizu generaciju u timu, pa i kapitena smo promenili, šta ga on sad gura tu??? :dash:
 
Evo ja sam :mrgreen:

Pa sad, otkud znaš da nije dominantan? Treba sve probati, mogao bi on, ako bi Đuričić, Tadić, Tošić, Janković, i Markec igrali na onom nivou koji se od njih očekuje i koji imaju u klubovima (doduše zadnji je trenutno i u klubu ispod očekivanja, ali to je više zbog njegove glava koja je već u drugom klubu, iako su noge i dalje u PFC), da bude jako dobar, naravno, idealno bi bilo da igra u napadu u paru s nekim, klasičnim napadačem, ali to nije moguće, jer mi imamo dosta kvalitetnih polušpiceva, to bi mogli biti Markec, Đuričić, Jovanović ako se vrati, ali klasičnog, ko da igra? Čini mi se da je i Đorđević polušpic, možda grešim, mislim da da, ali znam da se i on povlači nazad često, a svakako, i da to nije tako, mislim da bi bilo glupo da on igra u paru sa Đurđićem, jer njih dvojica zajedno nemaju tako veliki kvalitet da zauzimaju mesto jednom Đuričiću, ili Markecu, koji su veliki potencijali. Jednostavno se treba raditi na tome da se igra prilagodi za zaista najboljih 11 koje trenutno imamo. E sad što je od tih najboljih 11 bar trojica-četvorica koje Miha neće da zove, već je druga stvar...

Imamo mi to, samo to ne znamo da iskoristimo. Dovoljno je videti kako Tadić i Đuričić igraju u svojim klubovima. Imamo dobar i vezni red, Kuzma (dečko prešao u Inter, a oni su dokazali sa mnogo transfera, posebno igrača iz Srbije, Mihe, Stankovića, da retko greše u izboru) , Matić, pa i Ignjovski.

Videćemo tek kako će se u tom takmičenju Đurđić snaći, ja sam optimističan po tom pitanju. A za vezni red, pa zar ne misliš da nije tako, kad je naš vezni u pitanju?

Mi nismo Barsa, i moramo da se prilagodimo najboljim igračima koje imamo, pa makar igrali formaciju 3-2-2-2-1. :lol:

Reci mi jednu osobinu Djurdjica u kojoj je dominantan u Nemackoj ligi ili u kojoj bi bio dominantan u reprezentativnom fudbalu?Nema je,sto ne znaci da je los igrac,ima odredjeni kvalitet,moze jos da napreduje a sto je bitno,ocigledno je da zna da daje golove,tj. realizacija mu nije losa,mada u Grojteru tesko da ce se istaci jer se bore za opstanak.

Kao sto vec rekoh,moramo igrati sa dva spica a ko bi to bio od onih koje imamo...pa zavisi koji dvojica bi se najbolje razumeli,plus koji dvojca bi se najbolje razumeli sa veznim redom...Ali recimo da je ovo neki spisak spiceva koji dolaze u obzir za reprezentaciju...

Lekic,Djurdjic,Djordjevic,L. Markovic.


Tu je kraj,sva cetvorica moraju biti na spisku i moraju se probati,a u zavisnosti od forme i protivnika ta dvojica bi i igrala...

Vezni red je takav da bi za centralne vezne mogli igrati Matic,Kuzmanovic,Djuricic,Ignjovski,Raca Petrovic...

Po krilima bi mogli igrati Basta,Jankovic,Tosic,Tadic,Krasic...

O odbrani nema sta da se pise,tu se zna...Kolarov,Ivanovic,Bisevac,Nastasic,Subotic,Lukovic,Tomovic...

Na golu Brkic,na klupi Stojkovic (ako se uozbilji,skine koje kilo...) ili Avramov ili Jorgancevic.


Recimo ovako nesto...

----------------------------------Brkic-------------------------------
Ivanovic -------Subotic ------Nastasic ------Kolarov

-----------------------------Matic ---------------------------------
-----------Tosic ------Kuzmanovic ------Tadic ---------


--------------L. Markovic -------------Djurdjic-------------


U ovoj formaciji su zamene za Matica Ignjovski i Raca,zamena za Kuzmanovica je Djuricic koji moze i da igra pre njega ako je spremniji - bolji,a ako igraju Jankovic i Basta,onda se igra klasicna 4-4-2 sa 4 vezna u liniji...Mislim da i u toj formaciji Djuricic moze igrati centralnog veznog,jer ovo je moderan fudbal i svi moraju igrati i odbranu i napad...Takodje Djuricic moze igrati i po krilu,bilo levo ili desno jer imamo takve bekove da ce on ulaziti unutra i njima otvarati prostor...a takodje moze i da se igra 4-4-2 Romb,gde bi zadnji vezni bio Matic,polu desno bi bio Kuzmanovic,polu levo Djuricic ili Tadic,a istureni centralni vezni takodje Djuricic ili Tadic ili Tosic,a moze i Bosko Jankovic...

Ovo je po mom misljenju najbolje sto imamo,najbolje sto mozemo...Kreativna ekipa,napadacka...ekipa koja ce da napadne svaku reprezentaciju,koja ce da grize pa kad izgube utakmicu,nece je izgubiti kao sa Belgijom,vec ce je izgubiti sa 4-2 ili 4-3 ili 5-3...davace golove,a ako budu trcali i pametno igrali manje ce ih primati nego davati,jer ovi momci mogu da cuvaju loptu protiv bilo koga...

Pogleda se samo Spanija...u celoj sredini i napadu imaju samo Cavi Alonsa koji je defanzivan igrac...ali zato kriju loptu.

E ovi nasi mogu isto da kriju loptu protivniku,ne kao najbolja ekipa na svetu ali sigurno bi bili medju 15 repki sveta,a sad nismo ni medju 20.
 
Reci mi jednu osobinu Djurdjica u kojoj je dominantan u Nemackoj ligi ili u kojoj bi bio dominantan u reprezentativnom fudbalu?Nema je,sto ne znaci da je los igrac,ima odredjeni kvalitet,moze jos da napreduje a sto je bitno,ocigledno je da zna da daje golove,tj. realizacija mu nije losa,mada u Grojteru tesko da ce se istaci jer se bore za opstanak.

Kao sto vec rekoh,moramo igrati sa dva spica a ko bi to bio od onih koje imamo...pa zavisi koji dvojica bi se najbolje razumeli,plus koji dvojca bi se najbolje razumeli sa veznim redom...Ali recimo da je ovo neki spisak spiceva koji dolaze u obzir za reprezentaciju...

Lekic,Djurdjic,Djordjevic,L. Markovic.


Tu je kraj,sva cetvorica moraju biti na spisku i moraju se probati,a u zavisnosti od forme i protivnika ta dvojica bi i igrala...

Vezni red je takav da bi za centralne vezne mogli igrati Matic,Kuzmanovic,Djuricic,Ignjovski,Raca Petrovic...

Po krilima bi mogli igrati Basta,Jankovic,Tosic,Tadic,Krasic...

O odbrani nema sta da se pise,tu se zna...Kolarov,Ivanovic,Bisevac,Nastasic,Subotic,Lukovic,Tomovic...

Na golu Brkic,na klupi Stojkovic (ako se uozbilji,skine koje kilo...) ili Avramov ili Jorgancevic.


Recimo ovako nesto...

----------------------------------Brkic-------------------------------
Ivanovic -------Subotic ------Nastasic ------Kolarov

-----------------------------Matic ---------------------------------
-----------Tosic ------Kuzmanovic ------Tadic ---------


--------------L. Markovic -------------Djurdjic-------------


U ovoj formaciji su zamene za Matica Ignjovski i Raca,zamena za Kuzmanovica je Djuricic koji moze i da igra pre njega ako je spremniji - bolji,a ako igraju Jankovic i Basta,onda se igra klasicna 4-4-2 sa 4 vezna u liniji...Mislim da i u toj formaciji Djuricic moze igrati centralnog veznog,jer ovo je moderan fudbal i svi moraju igrati i odbranu i napad...Takodje Djuricic moze igrati i po krilu,bilo levo ili desno jer imamo takve bekove da ce on ulaziti unutra i njima otvarati prostor...a takodje moze i da se igra 4-4-2 Romb,gde bi zadnji vezni bio Matic,polu desno bi bio Kuzmanovic,polu levo Djuricic ili Tadic,a istureni centralni vezni takodje Djuricic ili Tadic ili Tosic,a moze i Bosko Jankovic...

Ovo je po mom misljenju najbolje sto imamo,najbolje sto mozemo...Kreativna ekipa,napadacka...ekipa koja ce da napadne svaku reprezentaciju,koja ce da grize pa kad izgube utakmicu,nece je izgubiti kao sa Belgijom,vec ce je izgubiti sa 4-2 ili 4-3 ili 5-3...davace golove,a ako budu trcali i pametno igrali manje ce ih primati nego davati,jer ovi momci mogu da cuvaju loptu protiv bilo koga...

Pogleda se samo Spanija...u celoj sredini i napadu imaju samo Cavi Alonsa koji je defanzivan igrac...ali zato kriju loptu.

E ovi nasi mogu isto da kriju loptu protivniku,ne kao najbolja ekipa na svetu ali sigurno bi bili medju 15 repki sveta,a sad nismo ni medju 20.

Konacno neka malo strucnija analiza. Svaka cast za trud, slazem se sa vecinom :)
 
Tu je kraj,sva cetvorica moraju biti na spisku i moraju se probati,a u zavisnosti od forme i protivnika ta dvojica bi i igrala...

Vezni red je takav da bi za centralne vezne mogli igrati Matic,Kuzmanovic,Djuricic,Ignjovski,Raca Petrovic...

Po krilima bi mogli igrati Basta,Jankovic,Tosic,Tadic,Krasic...

O odbrani nema sta da se pise,tu se zna...Kolarov,Ivanovic,Bisevac,Nastasic,Subotic,Lukovic,Tomovic...

Na golu Brkic,na klupi Stojkovic (ako se uozbilji,skine koje kilo...) ili Avramov ili Jorgancevic.


Recimo ovako nesto...

----------------------------------Brkic-------------------------------
Ivanovic -------Subotic ------Nastasic ------Kolarov

-----------------------------Matic ---------------------------------
-----------Tosic ------Kuzmanovic ------Tadic ---------


--------------L. Markovic -------------Djurdjic-------------


U ovoj formaciji su zamene za Matica Ignjovski i Raca,zamena za Kuzmanovica je Djuricic koji moze i da igra pre njega ako je spremniji - bolji,a ako igraju Jankovic i Basta,onda se igra klasicna 4-4-2 sa 4 vezna u liniji...Mislim da i u toj formaciji Djuricic moze igrati centralnog veznog,jer ovo je moderan fudbal i svi moraju igrati i odbranu i napad...Takodje Djuricic moze igrati i po krilu,bilo levo ili desno jer imamo takve bekove da ce on ulaziti unutra i njima otvarati prostor...a takodje moze i da se igra 4-4-2 Romb,gde bi zadnji vezni bio Matic,polu desno bi bio Kuzmanovic,polu levo Djuricic ili Tadic,a istureni centralni vezni takodje Djuricic ili Tadic ili Tosic,a moze i Bosko Jankovic...

Ovo je po mom misljenju najbolje sto imamo,najbolje sto mozemo...Kreativna ekipa,napadacka...ekipa koja ce da napadne svaku reprezentaciju,koja ce da grize pa kad izgube utakmicu,nece je izgubiti kao sa Belgijom,vec ce je izgubiti sa 4-2 ili 4-3 ili 5-3...davace golove,a ako budu trcali i pametno igrali manje ce ih primati nego davati,jer ovi momci mogu da cuvaju loptu protiv bilo koga...

Pogleda se samo Spanija...u celoj sredini i napadu imaju samo Cavi Alonsa koji je defanzivan igrac...ali zato kriju loptu.

E ovi nasi mogu isto da kriju loptu protivniku,ne kao najbolja ekipa na svetu ali sigurno bi bili medju 15 repki sveta,a sad nismo ni medju 20.

Proteci ce jos mnogo vode dok nasa repka ne zaigra sa 1 igracem defanzivnih karakteristika na sredini......
Nacelno se slazem sa pisanim,s tim da Lekic nije za reprezentaciju (bolje ubaciti Mitrovica dok Mudrinskom ne istekne kazna),i da Djuricic ako vec govorimo o modernom fudbalu moze da odigra poluspica,ako vec igra i spica u Herenvenu......
Zaboravio si Sulejmanija koji osim krila po meni moze da igra takodje poluspica.....
Krasic da se najpre vrati u formu,a imamo i Darka Lazovica ako poveze u kontinuitetu nekoliko meseci dobre forme.....
Lukovic i Tomovic ti nisu za reprezentaciju,Basta je bolji od Tomovica,a Lukovic ni ne igra plus sto je pitanje koliko jos moze da isprati poziciju beka.....ali zato je tu mladi Rodic koji dosta obecava i koji bi morao zaigrati kao zamena Kolarovu,konkurencija Lomicu.....
I dalje mislim da se Lazar Markovic bolje snalazi u sredini nego na krilu,ali sumnjam da ce ga prebaciti .....
 
Nego Bosko Jankovic je opet povredjen.....
Ako uzmemo uticaj svih mogucih nezeljenih faktora (povrede,forma,selektor) onda bi najbolje bilo izaci na hrvate ovako:

...................................................................................... Djurdjic (Djordjevic)..............................................................................


Tadic.................................................................................Djuricic...............................................................................Tosic


.....................................................................Ignjovski.......................................Kuzmanovic............................................................


Kolarov........................................................Nastasic............................................Subotic.................................................Ivanovic


..........................................................................................Brkic...................................................................................................


Eventualno Basta umesto Ivanovica,a IVanovic na stoperu umesto Nastasica
I u zavisnosti od forme Tosica,ali ne znam ko bi mogao da ga zameni posto je selektor otpisao Jankovica (plus povredjen) ,a Sulejmani je van forme i po svemu sudeci tako ce ostati do kraja sezone posto je ostao u Ajaxu......

A mozemo ocekivati sastav : Stojke na golu,Bisevac umesto Subotica (cutljiv je :lol: ) ,Mijailovic umesto Kuzmanovica,Stankovic umesto Djuricica,Djuricic umesto Djurdjica,Markovic umesto Tosica
 
Proteci ce jos mnogo vode dok nasa repka ne zaigra sa 1 igracem defanzivnih karakteristika na sredini......
Nacelno se slazem sa pisanim,s tim da Lekic nije za reprezentaciju (bolje ubaciti Mitrovica dok Mudrinskom ne istekne kazna),i da Djuricic ako vec govorimo o modernom fudbalu moze da odigra poluspica,ako vec igra i spica u Herenvenu......
Zaboravio si Sulejmanija koji osim krila po meni moze da igra takodje poluspica.....
Krasic da se najpre vrati u formu,a imamo i Darka Lazovica ako poveze u kontinuitetu nekoliko meseci dobre forme.....
Lukovic i Tomovic ti nisu za reprezentaciju,Basta je bolji od Tomovica,a Lukovic ni ne igra plus sto je pitanje koliko jos moze da isprati poziciju beka.....ali zato je tu mladi Rodic koji dosta obecava i koji bi morao zaigrati kao zamena Kolarovu,konkurencija Lomicu.....
I dalje mislim da se Lazar Markovic bolje snalazi u sredini nego na krilu,ali sumnjam da ce ga prebaciti .....

Lekic je trenutno bolji spic od Mitrovica,sto ne znaci da ce biti bolji 2014 kad bude SP i ako se plasiramo na SP...zavisi od razvoja situacije...ali trenutno Lekic mora imati prednost.

Djuricic ne moze igrati poluspica jer bi to znacilo da igramo sa jednim spicem,sto ne dolazi u obzir,bar kod mene. Mi smo takav narod,takav mentalitet da igraci moraju biti usmereni da svaki sekund utakmice igraju napadacki,da daju gol i naravno da im se stavi do znanja koliko je ovom narodu bitno da oni pobedjuju i da shvate da moraju biti tim i igrati ne samo za sebe vec i za svoju zemlju,za klince od 10-11 godina koji placu ceo dan kad im reprezentacija izgubi,za sve nas kojima je stalo do njihove pobede...

E da,Sulejmani,eto jos jednog spica koji to moze igrati ako se igra sa 2 spica...znaci u ovom slucaju Lekic moze da otpadne sa spiska od 4 spica ako se ovi pokazu kao bolji...

Darko Lazovic nije za reprezentaciju jos uvek,moze da bude na sirem spisku ali nije da igra...Krasic je Krasic i ono sto je radio kod Antica se ne sme zaboraviti a nije mazga kao Jovanovic...

Basta je na spisku kao krilo,a moze i beka,Tomovic jeste da bude na spisku,a Lukovic je na spisku jer nemamo boljeg levog beka za klupu od njega,Obradovic to nije nikad bio...Lomic je losiji od Lukovica...

Zaboravio sam i Rukavinu koji se po igrama u Primeri pokazao kao solidno resenje na mestu desnog beka,a i Ninkov je solidan u Tuluzu ali oni su samo za siri spisak i prijateljske...

Vilotic igra odlicno u Grashopersu i treba da bude 4-ti stoper u repki...

Lazar Markovic kao spic u formaciji 4-4-2 bi svojim kretanjem trebao samo da trazi prazan prostor,bilo to u sredini ili uz liniju ili otvaranje u prostor iza ledja odbrani...
 
Nego Bosko Jankovic je opet povredjen.....
Ako uzmemo uticaj svih mogucih nezeljenih faktora (povrede,forma,selektor) onda bi najbolje bilo izaci na hrvate ovako:

...................................................................................... Djurdjic (Djordjevic)..............................................................................


Tadic.................................................................................Djuricic...............................................................................Tosic


.....................................................................Ignjovski.......................................Kuzmanovic............................................................


Kolarov........................................................Nastasic............................................Subotic.................................................Ivanovic


..........................................................................................Brkic...................................................................................................


Eventualno Basta umesto Ivanovica,a IVanovic na stoperu umesto Nastasica
I u zavisnosti od forme Tosica,ali ne znam ko bi mogao da ga zameni posto je selektor otpisao Jankovica (plus povredjen) ,a Sulejmani je van forme i po svemu sudeci tako ce ostati do kraja sezone posto je ostao u Ajaxu......

A mozemo ocekivati sastav : Stojke na golu,Bisevac umesto Subotica (cutljiv je :lol: ) ,Mijailovic umesto Kuzmanovica,Stankovic umesto Djuricica,Djuricic umesto Djurdjica,Markovic umesto Tosica

Ta Murinjovska formacija sa 1 spicem je jedno obicno sranjee osim ako je ne igra Borusija Dortmund. ;)

Jedine dve formacije sa jednim klasicnim spicem koje imaju smisla su ona 4-3-3 koju igraju Barsa i Ajax i 4-4-1-1 gde se igra se poluspicem ispred veznog reda,ali i to je glupost sem ako neces da igras fudbal ala bunker kao sto igraju ostali koji ne veruju u svoju ekipu i koji su pickee po prirodi.To je anti fudbal...


"Fudbal je igra u kojoj treba dati gol vise" rece jedan pametan cova.
 
Ta Murinjovska formacija sa 1 spicem je jedno obicno sranjee osim ako je ne igra Borusija Dortmund. ;)

Jedine dve formacije sa jednim klasicnim spicem koje imaju smisla su ona 4-3-3 koju igraju Barsa i Ajax i 4-4-1-1 gde se igra se poluspicem ispred veznog reda,ali i to je glupost sem ako neces da igras fudbal ala bunker kao sto igraju ostali koji ne veruju u svoju ekipu i koji su pickee po prirodi.To je anti fudbal...


"Fudbal je igra u kojoj treba dati gol vise" rece jedan pametan cova.

Uopste nisam zagovarao murinjovsku formaciju,clanovi ovog foruma mislim da dobro znaju moj stav prema tom coveku i njegovom vidjenju fudbala
4-3-3 je jako tesko odigrati,mislim na papiru je i Pizon pisao 4-3-3,a igrali smo 4-5-1,jer za 4-3-3 je potreban jako pokretljiv i kreativan vezni red,koji vrsi presing cim izgubi loptu,koji mrvi protivnika kad ima loptu u posedu,a potrebna su i krila modernog tipa (ali ne srpska krila koja prave brazde po bokovima od centra do korner zastavice pa zavrni u sesnaest loptu,ako je neko pogodi pogodio je ,ako ne jbg nismo imali srece,teren je bio los itd itd) krila koja ulaze u sredinu i cine tu navalnu trojku sa srednjakom......da bi oni ulazili u sredinu moraju imati podrsku bekova na boku,kako bi mogli uci unutra,to se kod nas nece desiti ,jer mi jednostavno nemamo karakteristike za tako nesto i kraj......
Ovo sto sam napisao uopste nije 4-2-3-1 ,Kuzmanovic bi ovde trebao imati veliki manevarski prostor,dakle da ne igra cistaca,vec da bude glavni mozak ekipe da deli lopte
Formacija je stvar na papiru, da li je zvali 4-4-2 ili 4-3-3 ili 4-2-3-1 ili 4-1-4-1 ili 4-5-1 ili 4-1-3-2 ili 4-4-1-1 potpuno je svejedno,poenta je u tome da Filip Djuricic bude angazovan i pokretljiv,kada ima iza sebe 2 srednjaka (od kojih bar 1 nije klasican krljator) onda moze vise da deluje u samom napadu,nesto poput Runija u mancesteru.....na tom mestu vidim njega i Lazara Markovica........

A sto bi Sulejmani mogao da igra polutku,a Djuricic ne?
 
Reci mi jednu osobinu Djurdjica u kojoj je dominantan u Nemackoj ligi ili u kojoj bi bio dominantan u reprezentativnom fudbalu?Nema je,sto ne znaci da je los igrac,ima odredjeni kvalitet,moze jos da napreduje a sto je bitno,ocigledno je da zna da daje golove,tj. realizacija mu nije losa,mada u Grojteru tesko da ce se istaci jer se bore za opstanak.

Kao sto vec rekoh,moramo igrati sa dva spica a ko bi to bio od onih koje imamo...pa zavisi koji dvojica bi se najbolje razumeli,plus koji dvojca bi se najbolje razumeli sa veznim redom...Ali recimo da je ovo neki spisak spiceva koji dolaze u obzir za reprezentaciju...

Lekic,Djurdjic,Djordjevic,L. Markovic.


Tu je kraj,sva cetvorica moraju biti na spisku i moraju se probati,a u zavisnosti od forme i protivnika ta dvojica bi i igrala...

Vezni red je takav da bi za centralne vezne mogli igrati Matic,Kuzmanovic,Djuricic,Ignjovski,Raca Petrovic...

Po krilima bi mogli igrati Basta,Jankovic,Tosic,Tadic,Krasic...

O odbrani nema sta da se pise,tu se zna...Kolarov,Ivanovic,Bisevac,Nastasic,Subotic,Lu kovic,Tomovic...

Na golu Brkic,na klupi Stojkovic (ako se uozbilji,skine koje kilo...) ili Avramov ili Jorgancevic.


Recimo ovako nesto...

----------------------------------Brkic-------------------------------
Ivanovic -------Subotic ------Nastasic ------Kolarov

-----------------------------Matic ---------------------------------
-----------Tosic ------Kuzmanovic ------Tadic ---------


--------------L. Markovic -------------Djurdjic-------------


U ovoj formaciji su zamene za Matica Ignjovski i Raca,zamena za Kuzmanovica je Djuricic koji moze i da igra pre njega ako je spremniji - bolji,a ako igraju Jankovic i Basta,onda se igra klasicna 4-4-2 sa 4 vezna u liniji...Mislim da i u toj formaciji Djuricic moze igrati centralnog veznog,jer ovo je moderan fudbal i svi moraju igrati i odbranu i napad...Takodje Djuricic moze igrati i po krilu,bilo levo ili desno jer imamo takve bekove da ce on ulaziti unutra i njima otvarati prostor...a takodje moze i da se igra 4-4-2 Romb,gde bi zadnji vezni bio Matic,polu desno bi bio Kuzmanovic,polu levo Djuricic ili Tadic,a istureni centralni vezni takodje Djuricic ili Tadic ili Tosic,a moze i Bosko Jankovic...

Ovo je po mom misljenju najbolje sto imamo,najbolje sto mozemo...Kreativna ekipa,napadacka...ekipa koja ce da napadne svaku reprezentaciju,koja ce da grize pa kad izgube utakmicu,nece je izgubiti kao sa Belgijom,vec ce je izgubiti sa 4-2 ili 4-3 ili 5-3...davace golove,a ako budu trcali i pametno igrali manje ce ih primati nego davati,jer ovi momci mogu da cuvaju loptu protiv bilo koga...

Pogleda se samo Spanija...u celoj sredini i napadu imaju samo Cavi Alonsa koji je defanzivan igrac...ali zato kriju loptu.

E ovi nasi mogu isto da kriju loptu protivniku,ne kao najbolja ekipa na svetu ali sigurno bi bili medju 15 repki sveta,a sad nismo ni medju 20.

Đurđić je pokretan igrač, i to što se sjajno snalazi u svakoj ekipi i formaciji je njegova glavna odlika, u Haugesundu, Helsingborgu, igrao je potpuno isto, čak štaviše, napredovao je što je više i u većem klubu igrao, videćemo kakav će biti u Furth-u, ali sam siguran da bi se repki jako dobro snašao, baš zato što bi igrao sa verovatno najboljim saigračima u životu. Samo bi još više mogao napredovati s njima. Ne mogu reći njegovu odliku u kojoj je dominantan u Bundesligi ili repki, jer tek je počeo da igra u prvoj, u drugoj još nije ni dobio prilike, polako, tek ćemo videti kako će teći stvari. :)

Ja mogu samo da kažem da se nikada neću složiti sa time da Lekić bude u repki pre Mitrovića, Jovanovića, pa i Lazovića, mada se on neće verovatno vraćati. Jednostavno, po kom kriterijumu je on igrač koji mora da igra, kad jedva i u prosečnom Turskom klubu retko daje golove, da li to što je dao go Barsi treba biti merilo da je on i solidan igrač za reprezentaciju? Pa Mitrović je u svakom smislu pokazao više od njega, dao je go CZ-u jesenas, dao je Nefčiju, i to jako efektne golove, a plus je bio najbolji strelac Partizana i najbolji igrač uz Kapitena i Ivanova. Iako je mlad, bolje on, nego Lekić, makar da bude sa ekipom, i da se pokaže da već sad najozbiljnije računaju na njega i da ga smatraju za veliki potencijal i da to mora ozbiljno shvatiti i ne ispustiti. Naravno, ne gurnuti ga odmah na startera, već kao četvrtog napadača, ali nikad ne bih pristao na Lekića pre njega svakako.

Reprezentacija treba igrati sa dva špiceva, ali špicem i polušpicem, znači second striker, kako god. Jer mi nemamo takvu repku, u kojoj bi mogli igrati sa dvojicom napadača, jer jedva možemo i jednog kvalitetnog iole a da je klasičan izdvojiti. Onda bi se gubilo mesto za Đuričića, Markeca, ili Tadića, što nikako ne odgovara nama, jer oni nam maltene moraju u narednom periodu biti najbolji igrači, i okosnica napada, tj. prvi i treći to već i jesu. Dva napadača da, ali da drugi, pored Đurđića ili Đorđevića, bude Đuričić ili Markec, ili pak Jovanović.

Sa zadnjim, kad sam malo izanalizirao, se potpuno slažem, i repka za to. Svaka čast na ideji, jer to bi zaista bilo to najbolje što mi možemo dati u reprezentaciji. Samo, ne znam baš za to, da Đuričić bude centralni vezni, ipak ne znam koliko bi njemu takva promena prijala, a i on je ipak napadački nastrojen igrač, ali bi zato za ofanzivnog veznog, pleja, bio idealan, i da izbacuje u napad loptama Kolarova, Bastu, Tadića, Tošića, Markeca, naravno u zavisnosti od toga ko bude igrao, i da li odaberemo ofanzivne bekove, krilne bekove, ili krila, krilne napadače...

-------------Brkić------------

----Ivanović---------Subotić-------------Nastasić-----
------Basta----------------------------------Kolarov------

-----------------------Kuzmanović----------------------

-----------Tadić---------------------------Marković--------

-----------------Đuričić-------Đurđić------------------

Ili bi pak, ova formacija nama najviše odgovarala? Meni ovo extra izgleda, sad ne znam kako bi u odbrani funkcionisali, da li bi to dovoljno Kuzma pokrivao i da li bi se brzo vraćali Basta i Kolarov, koji bi svakako kampovali u napadu u toj formaciji, a i majku mu, ako sa 3 TOP 10 najboljih štopera na svetu ne možemo da se odbranimo, onda zahebi sve. Matića naravno ne računam, jer mislim da je vreme da malo na ovom topicu postanemo realni, dok je Miha tu, a neće skoro otići, Matića nećemo viđati i to je kraj. Ovde bi se Marković često ubacivao u sam napad, a Kolarov pokrivao tu poziciju, dok bi Đuričić igrao u paru, pa može se reći u stvari klasičnog špica sa Đurđićem, samo naravno mnogo pokretljiviji od njega i koji bi se mnogo više izvlačio i nudio za loptu. Ma, on može svuda igrati, dečko me je jednom kupio onim potezom u Herenvenu, za sva vremena. Na ovome se vide veliki igrači:

;)

Sad kad Kuzmanović bude igrao (ako Bog da) u Interu, baš me interesuje koji će biti izgovor da ne igra u reprezentaciji, a kumara koji grije klupu će igrati sigurno... :roll:
Ne, mene zanima kako će Miha opravdati Stankovića u repki, kad ovaj ne bude odigrao nijednu tekmu do marta, a opet bude u startnoj za Maksimir. Znači njegov kvalitet je toliki da ipak i ne mora odigrati nijednu tekmu, pre jednog od najvećih i najjačih mečeva koji smo igrali u poslednjoj deceniji. E, lepo. :lol:
 
Ne, mene zanima kako će Miha opravdati Stankovića u repki, kad ovaj ne bude odigrao nijednu tekmu do marta, a opet bude u startnoj za Maksimir. Znači njegov kvalitet je toliki da ipak i ne mora odigrati nijednu tekmu, pre jednog od najvećih i najjačih mečeva koji smo igrali u poslednjoj deceniji. E, lepo. :lol:

pa to sam i ja mislio da kažem, ali sam se malo zapetljao u onoj rečenici...

P.S.
Nikako da date svoj sud o mojoj ideji sa 2 polušpica... npr. L.Marković i Đuričić (rezerve Sulejmani i Lane Jovanović npr.)...
 
Poslednja izmena:
pa to sam i ja mislio da kažem, ali sam se malo zapetljao u onoj rečenici...

P.S.
Nikako da date svoj sud o mojoj ideji sa 2 polušpica... npr. L.Marković i Đuričić (rezerve Sulejmani i Lane Jovanović npr.)...

E, zahvali mi se što sam te otpetljao! :p

Šalim se, a za ovu tvoju ideju, ne znam, nije loša, ali ne sećam se, možda nisam pročitao, ali jesi li ispisao i u kojoj bi formaciji igrao taj tvoj tim sa dva polušpica? Možda bi sa dva krila vrlo blizu napadu, i dva ofanzivna beka, to bilo dobra ideja, uz jednog pravog kreatora igre, a u isto vreme i čistača, koji će da kvari napade protivnika i bude teško premositivi bedem pred odbranom. To bi mogao Kuzma biti naravno, u ulozi centralnog veznog, samo je pitanje koliko će se on posle povratnika dragog nam legendarnog reprezentativca od 35 godina naigrati, a ni ovako ga Miha baš nešto nije simpatisao. Kuzmanović je sjajan igrač, to će i dokazati u Interu, živi bili pa videli. Od početka se to videlo, da ima osećaja za igru kao retko koji naš reprezentativac, i fudbaler u Italiji. ;)

Ali opet, ne znam baš, nisam za 2 polušpica, jednostavno mi u napadu klasičnog napadača moramo imati, jeste da ih baš nemamo za izvoz, ali tim bez klasičnog napadača nije pravi tim, tu jednostavno nema onog igrača zaduženog za golove, već se svi guraju, šutiraju, i pokušavaju dati gol. Tu se ne bi znalo ko pije a ko plaća, da l` će Đuričić, Markec, Tadić, Sulejmani, Kuzma da pucaju više :mrgreen: Barselona je tim sa najboljom taktikom i najboljim igračima na svetu, njih ne trebamo uzimati za primer, a i oni igraju ponekad s klasičnim špicem, to jest Viljom. Mada retko idu na njega i trude se da prave akcije kako bi na kraju njega uposlili, jer je sve podređeno Mesiju.

P.S. Pa zar nije bolje da se raspišemo i interesujemo za reprezentaciju, nego da sve zamre i postanemo totalno apatični po pitanju naših dragih nam fudbalera? Možda i Miha čita ovo, ili neko njegov, moramo davati ideje, diskutovati, možda mu nešto i uđe u glavu, sem himne, ko zna :mrgreen:
 
E, zahvali mi se što sam te otpetljao! :p

Šalim se, a za ovu tvoju ideju, ne znam, nije loša, ali ne sećam se, možda nisam pročitao, ali jesi li ispisao i u kojoj bi formaciji igrao taj tvoj tim sa dva polušpica? Možda bi sa dva krila vrlo blizu napadu, i dva ofanzivna beka, to bilo dobra ideja, uz jednog pravog kreatora igre, a u isto vreme i čistača, koji će da kvari napade protivnika i bude teško premositivi bedem pred odbranom. To bi mogao Kuzma biti naravno, u ulozi centralnog veznog, samo je pitanje koliko će se on posle povratnika dragog nam legendarnog reprezentativca od 35 godina naigrati, a ni ovako ga Miha baš nešto nije simpatisao. Kuzmanović je sjajan igrač, to će i dokazati u Interu, živi bili pa videli. Od početka se to videlo, da ima osećaja za igru kao retko koji naš reprezentativac, i fudbaler u Italiji. ;)

Ali opet, ne znam baš, nisam za 2 polušpica, jednostavno mi u napadu klasičnog napadača moramo imati, jeste da ih baš nemamo za izvoz, ali tim bez klasičnog napadača nije pravi tim, tu jednostavno nema onog igrača zaduženog za golove, već se svi guraju, šutiraju, i pokušavaju dati gol. Tu se ne bi znalo ko pije a ko plaća, da l` će Đuričić, Markec, Tadić, Sulejmani, Kuzma da pucaju više :mrgreen: Barselona je tim sa najboljom taktikom i najboljim igračima na svetu, njih ne trebamo uzimati za primer, a i oni igraju ponekad s klasičnim špicem, to jest Viljom. Mada retko idu na njega i trude se da prave akcije kako bi na kraju njega uposlili, jer je sve podređeno Mesiju.

P.S. Pa zar nije bolje da se raspišemo i interesujemo za reprezentaciju, nego da sve zamre i postanemo totalno apatični po pitanju naših dragih nam fudbalera? Možda i Miha čita ovo, ili neko njegov, moramo davati ideje, diskutovati, možda mu nešto i uđe u glavu, sem himne, ko zna :mrgreen:

Pisao sam više puta o tome... 4-4-2 formacija, sa 2 polušpica koji se vraćaju nazad, L.Marković I Đuričić, iza njih Kuzmanović i Ignjovski (ili Matić kad se pomiri sa Mihom ili kad dođe novi selektor), možda još i Raća tu u kombinaciji...

Na krilima forsirati Tadića, Tošića, Jankovića... mada mogu i L.Marković i Sulejmani u nekim tekmama igrati po krilu, dakle ne odričem se u potpunosti klasičnih napadača Đurđića i Đorđevića, ali balvani tipa Leka ili Šćepa raus...
 
Ako je tako onda ok. Zovi Toleta da te spoji sa Mihom pa mu kazi gde gresi. Nemoj da zezne nesto sa Hrvatskom ti ces nam biti kriv. :hahaha:

Ma nema šta ja da govorim gdje griješi... Svarožić za selektora, platica 20 milja eura mjesečno, a Srbija sigurno na Evropskom prvenstvu, sa mogućnošću da tamo ostvarimo dobar rezultat... cijenim da ovo što je Mihara zasrro (da prostiš) za Brazil ne mogu ni ja izvući (nisam baš ni ja svemoćan)... :)
 
P.S. Pa zar nije bolje da se raspišemo i interesujemo za reprezentaciju, nego da sve zamre i postanemo totalno apatični po pitanju naših dragih nam fudbalera? Možda i Miha čita ovo, ili neko njegov, moramo davati ideje, diskutovati, možda mu nešto i uđe u glavu, sem himne, ko zna :mrgreen:

Ma samo vi diskutujte, forum i sluzi za to. ;)

A miha nek sedi pored ekrana i hvata beleske. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Uopste nisam zagovarao murinjovsku formaciju,clanovi ovog foruma mislim da dobro znaju moj stav prema tom coveku i njegovom vidjenju fudbala
4-3-3 je jako tesko odigrati,mislim na papiru je i Pizon pisao 4-3-3,a igrali smo 4-5-1,jer za 4-3-3 je potreban jako pokretljiv i kreativan vezni red,koji vrsi presing cim izgubi loptu,koji mrvi protivnika kad ima loptu u posedu,a potrebna su i krila modernog tipa (ali ne srpska krila koja prave brazde po bokovima od centra do korner zastavice pa zavrni u sesnaest loptu,ako je neko pogodi pogodio je ,ako ne jbg nismo imali srece,teren je bio los itd itd) krila koja ulaze u sredinu i cine tu navalnu trojku sa srednjakom......da bi oni ulazili u sredinu moraju imati podrsku bekova na boku,kako bi mogli uci unutra,to se kod nas nece desiti ,jer mi jednostavno nemamo karakteristike za tako nesto i kraj......
Ovo sto sam napisao uopste nije 4-2-3-1 ,Kuzmanovic bi ovde trebao imati veliki manevarski prostor,dakle da ne igra cistaca,vec da bude glavni mozak ekipe da deli lopte
Formacija je stvar na papiru, da li je zvali 4-4-2 ili 4-3-3 ili 4-2-3-1 ili 4-1-4-1 ili 4-5-1 ili 4-1-3-2 ili 4-4-1-1 potpuno je svejedno,poenta je u tome da Filip Djuricic bude angazovan i pokretljiv,kada ima iza sebe 2 srednjaka (od kojih bar 1 nije klasican krljator) onda moze vise da deluje u samom napadu,nesto poput Runija u mancesteru.....na tom mestu vidim njega i Lazara Markovica........

A sto bi Sulejmani mogao da igra polutku,a Djuricic ne?

Ok je sve to,ali kad imas ovakve ljude kao sto smo mi Srbi,kad imas trenutni igracki kadar onda je jedino 4-4-2 lek.Sve drugo je po meni gubljenje vremena i trenutno resenje...

Sulejmani bi igrao spica,kakva polutka,a Djuricic bi igrao ono sto on i jeste,veznog igraca,da deli lopte i organizuje igru sa Kuzmanovicem i Tadicem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top