Reprezentacija Srbije - arhiva 1

Koga biste hteli za novog selektora?

  • Ljubiša Tumbakovic

  • Milovan Rajevac

  • Ivan Jovanović

  • Dragan Stojković

  • Lotar Mateus

  • Aleksandar Janković

  • Aleksandar Stanojević

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
EURO 2008: Srbija - Belgija
Fudbalska reprezentacija Srbije, u subotu, će prvi put nastupiti pred svojim navijačima. Rival je Belgija, a cilj trijumf u borbi za plasman na EURO 2008.

"Ovo mi nije prva utakmica pred beogradskom publikom, jer sam 1997. vodio Španiju, kada je na "Marakani" bilo 1:1. Sećam se sjajnog navijanja i našeg zajedničkog odlaska na šampionat sveta. Očekujem da tako bude i u subotu, u šta ne sumnjam, jer će ova ekipa prvi put pod imenom Srbija igrati pred punim stadionom Crvene zvezde", rekao je selektor Srbije, Havijer Klemente.

Govoreći o vrlinama rivala, Klemente je istakao tri stvari:
"Prva je veliki broj visokih igrača, koji dominiraju u vazdušnim duelima, druga je taktička disciplina, u kojoj se dobro postavljaju i vraćaju, i treća je da koriste duge lopte kako bi iskoristili visinu. Moramo da igramo mnogo brzo, da ih pritisnemo 90 minuta i da nam domaći teren bude prednost, gde bi publika odigrala važnu ulogu. Protekle nedelje nas je na treninzima poslužilo vreme, teren je bio brz, klima svežija, pa smo sprovodili željenu taktiku. Međutim, jedna je stvar kad se igrači podele između sebe, u takvim okolnostima ti sve ide dobro, a druga je kad u zvaničnom meču istrčite protiv Belgije", rekao je Klemente.

Iako Baskijac nije eksplicitno pomenuo broj napadača, za očekivati je da će naša reprezentacija nastupiti sa tri š****.

Fudbaleri Belgije igraće bez defanzivca Žela van Dama. On je ostao u Briselu zbog povrede mišića, tako da je selektor Rene Vanderejken poveo zamenu Nikolasa Lombertsa iz Genta.
"Nadam se da će se Van Dam oporaviti do srede i naše naredne utakmice sa Azerbejdžanom. Dotle će se o njemu brinuti klupski lekari", rekao je selektor „crvenih đavola“.

Govoreći o selekciji Srbije i njenom selektoru Klementeu, Vanderejken tvrdi da iznenađenja, jednostavno, neće biti:
"Poznajem svog kolegu Havijera Klementea. Mislim da može da bira između dve taktičke varijante. Ja sam ekipu pripremao u oba pravca, neće biti iznenađenja".

Fudbaler Bajerna, Van Bujten najavljuje otvorenu igru bez povlačenja u odbranu:
"Očekuje nas težak meč u Srbiji, to je sigurno, ali ćemo postići makar gol. Ukoliko se budemo opredelili isključivo na odbranu, sigurno gubimo utakmicu", rekao je Van Bujten.

Utakmica Srbija - Belgija igra se na "Marakani" od 20 časova i 15 minuta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top