SINGIDUNUM

Jel postoji jos neki upisni rok na Signidunumu?
Ja bih upisala FTHM...?

Znam da je upisni rok "prosao" ali npr. na Megatrendu se moja sestra upisala prosle godine krajem oktobra...pa rekoh da nema neke sanse da bude nesto slicno i na Singidunumu?
 
Pa, ja ne znam za slucaj da je neko presao sa Singilingija na drzavni univerzitet zato sto mu/joj je bilo tesko, a za obrnute slucajeve znam. :roll: Evo, pogledajte dva posta iznad mog.
Pa? Jel to razlog da budes opterecen/la sinigidunumom i ostalim privatnim fakultetima? Sta te to tera da prozivas, ne razumem, kakve to veze ima sa tobom?
 
da u bg.upisni rok se zavrsio, ali u okviru singidunuma, u valjevu ima poslovni fakultet, a na njemu smer turizam i hotelijerstvo, samo u trogodisenjm trajanju...sutra idem da polazem prijemni...tacnije taj interwju....pa sta bude bice!
inace moj drug je upisao pre neki dan u bg.FHTM...i on kaze da je prijemni smesan, pa valjda ce i meni biti tako....:D
a sto se parica tice, pa svi koji dolaze na privatni fax...pa logicno je da ce da placaju....uopstalom..."mahanja paricama" svuda ima, nije to slucaj samo na privatnom fax-u ....;)
pozzz
 
Ljudi, do kada je upis za one koji su polozili prijemni? Na sajtu pise do 20. , moja drugarica je zvala i rekli su joj do 10. , posle sam ja zvala i rekli su mi do 20. ...zbunih se nacisto...
 
To je u Valjevu? Ja sam polozila u Bg-u 7.juna cini mi se...na sajtu pise da je upis od 20.juna do 20.jula...a oni daju kontradiktorne informacije ...ne znam...moracu sto pre do Bg-a...
 
Jel postoji jos neki upisni rok na Signidunumu?
Ja bih upisala FTHM...?

Znam da je upisni rok "prosao" ali npr. na Megatrendu se moja sestra upisala prosle godine krajem oktobra...pa rekoh da nema neke sanse da bude nesto slicno i na Singidunumu?


Nisam na Singidunumu, ali znam da kao i na drzavnim fak. postoji i drugi upisni rok na skoro svakom faxu (posebno na privatnim gde je svaki dodatni student veoma pozeljan).
 
drzite se teme i bez medjusobnog pljuvanja,hvala lepo.
za diskusije tog tipa imate teme poput drzavni vs. privatni fakulteti,a na ostalim nemojte da se svadjate i stvarate losu atmosferu.
 
Studenti prvih upisanih generacija fakulteta u okviru univerziteta Singidunum su velikom vecinom zaposleni, mada je tada bilo mnogo manje studenata nego danas, ljudi koji su upisali u zadnje 2,3 godine ce morati da se namuche oko posla kada zavrshe fax, osim ako "znaju znanje" ili imaju veze ili srece, u suprotnom ce biti na birou.Realno gledano Singidunum izbacuje 500+ ekonomista sada svake godine, i plus ekonomisti sa megatrenda, uniona, bk, ekonomskih drzavnih fakulteta, visokih skola, ... a Srbiji bez obzira na price svih njih nije potrebno po 5000(slobodna procena) ekonomista/menadzera godishnje, i plus treba napomenuti shto je danas hit da i stariji ljudi medju kojima su i neki politichari bez obzira na svoje prethodno fakultetsko obrazovanje upisuju master studije poslovne adminstracije(MBA) tako da se i neki od njih mogu ubrojati u potencijalnu konkurenciju...
Inache shto se tiche ove nove akreditacije univerziteta/fakulteta Singidunum je predao dokumentaciju, a rezultati bi trebalo da budu poznati za otprilike mesec dana.
 
Pa, pazi, to sto se ekonomista tice vazi za sve, i za drzavni ekonomski fakultet....jednostavno ih previse ima, interesovanje je nenormalno....uopsteno gledano, u mnogim oblastima ce se javiti ,,visak" i to zaslugom privatnih fakulteta, ali u taj ,,visak" ce spadati i ljudi iz istih oblasti sa drzavnih fakulteta...mislim da je sustina ,,znati znanje'' , ja jedino imam dilemu oko toga da li ce u nekom trenutku prevagati to da li je diploma sa privatnog ili drzavnog, mozda cak i po cenu znanja...?
 
Pa, pazi, to sto se ekonomista tice vazi za sve, i za drzavni ekonomski fakultet....jednostavno ih previse ima, interesovanje je nenormalno....uopsteno gledano, u mnogim oblastima ce se javiti ,,visak" i to zaslugom privatnih fakulteta, ali u taj ,,visak" ce spadati i ljudi iz istih oblasti sa drzavnih fakulteta...mislim da je sustina ,,znati znanje'' , ja jedino imam dilemu oko toga da li ce u nekom trenutku prevagati to da li je diploma sa privatnog ili drzavnog, mozda cak i po cenu znanja...?
To zavisi od saradnje pojedinih institucija i samih fakulteta, kao i samih profesora sa odredjenim firmama odnosno ljudima koji ih vode. npr skoro sigurno je da ce prilikom konkurisanja na posao u Societe Generele banci prvenstvo imati diplomci Fefa-e, a plus ako imaju pismo preporuke od Gorana Pitica predavacha bivseg dekana Fefe a ujedno i predsednika upravnog odbora SG banke neizbezno je da ce biti primljeni.
 

Back
Top