SINGIDUNUM

Isto se i ja pitam.....E u velikoj sam dilemi ovih dana.... dok se svi vec uveliko spremaju ja jos ne znam de cu, sta cu.... CINJENICA je da ovaj fax upisuju losiji djaci (citaj debili).... Zato ne bih zeleo da pored 4god sto sam izgubio u gimnaziji izgubim jos 4-5 na singidunumu na foru zavrsis ga a posle mozes obrises dupe diplomom....Ja znam da je bolje da upisem drzavni ekonomski ali opet razmisljam zasto bi davao njima kintu kad mogu da dam za privatni i ladim jaja....zato vas pitam da mi objektivno odgovorite i eventualno razuverite predrasuda koje imam prema singidunumu....

a sto se tice dobijanja posla u Srbiji (procitajte interesantno je)

Inace ovu pricu mi je ispricao profesor na ekonomskom fakultetu dok sam isao na pripreme u januaru.... Dakle neki njegov prijatelj raspise konkurs za posao (u Kragujevcu, ukoliko se ne varam)... naime trazi dve osobe sa zavrsenim ekonomskim fakultetom.... I prijavi se pedesetak.... Rece covek..Ko je zavrsio privatni ekonomski... Digne ruku tridesetak ljudi... Mozete izaci, slobodni ste....... Ko je zavrsio drzavni ekonomski van Beograda... desetak ljudi ustane....i vi izadjite...... Ostadose ovi sa ekonomskog u Beogradu...koliko jezika znate?...Njih dvojca koji su znali po tri jezika dobili sljaku a ostali.... Dakle sa privatnom diplomom ste ispali u startu....... E sad...kad sam pitao profesorku srpskog da li je singidunum degradiran rece mi zena.... Svejedno ti je koji fax zavrsis za bilo koji posao potrebna ti je veza.... tako da.....

re: Iz iskustva te savetujem da ne upisujes SINGIDUNUM. Ja sam cetvrta godina studija u Valjevu na Singidunumu i za te 4 godine nisam nista naucio. Sto se posla tice,za studente Singidunuma ga nema!
 
Veze za zaposljavanje polako nestaju. Sve vise poslodavaca trazi strucno osposobljeni kadar,sto mi sa Singidunuma svakako nismo. Pare koje su moji roditelji ulozili u moje studije su velike,a da sam sa tim parama poceo privatan biznis,sada mi nikakva diploma ne bi bila potrebna.
 
Veze za zaposljavanje polako nestaju. Sve vise poslodavaca trazi strucno osposobljeni kadar,sto mi sa Singidunuma svakako nismo. Pare koje su moji roditelji ulozili u moje studije su velike,a da sam sa tim parama poceo privatan biznis,sada mi nikakva diploma ne bi bila potrebna.
To sto se ti nisi zanimao toliko za studije ili nesto drugo,to nema veze sa fakultetom...Profesori su svi sa drzavnih fakulteta,tako da sto se tice predavanja uopste ne zaostaju...Moj drug je zavrsio FON,sa prosekom 9.5 i vec 2 god je bez posla...i znam masu ljudi sa dobrim prosecima i sve to,ali nemaju nikakvu vezu,pa su vec 2-3 godine bez posla...Nista licno,ali mislim da previse ponizavas taj fakultet...
 
Auuuuuuuuu ogadiste mi SINGIDUNUM, ja sam razmisljao da upisem Poslovni fakultet u Beogradu, posto imam vec zavrsenu Visu poslovnu skolu Novi Sad. Iskreno, vise sam ocekivao od ovog univerziteta, ali svasta sam cuo o njemu. Odlucio sam se za visoku skolu DOBA, Maribor, departman Beograd, akademske studije, tri godine, imam samo malu razliku, posto sam zavrsio trogodisnju visu skolu.
 
Poslednja izmena:
To sto se ti nisi zanimao toliko za studije ili nesto drugo,to nema veze sa fakultetom...Profesori su svi sa drzavnih fakulteta,tako da sto se tice predavanja uopste ne zaostaju...Moj drug je zavrsio FON,sa prosekom 9.5 i vec 2 god je bez posla...i znam masu ljudi sa dobrim prosecima i sve to,ali nemaju nikakvu vezu,pa su vec 2-3 godine bez posla...Nista licno,ali mislim da previse ponizavas taj fakultet...

U potpunosti se slazem sa tobom! Studenti koji zavrse fakultet a ne znaju nista jesu promasaj, ali ne zbog izbora fakulteta, vec zbog toga da su makar procitali nesto (a ne prepisali!!) ostale bi im makar osnovne stvari u glavi! A znam dosta ljud koji su zavrsili singidunum i vrlo brzo nasli posao (izmedju ostalih tu spadam i ja - nakon zavrsene prakse, gde sam bila sa jos nekoliko studenata sa drzavnih fakulteta, jedino su mene pozvali da ostanem da radim).
Tako da... nemoj da se hvalis svojim neznanjem...
 
Ja studiram Singidunum i iskreno se kajem sto sam upisao. Kriterijumi su najblazi moguci,sto svakako nije dobro za strucnost koju student treba da stekne
Ma da, verovatno. To sto ti nisi hteo da steknes strucnost je tvoj problem, nije ti fakultet kriv. Dobro, mozda ti sebe smatras debilom pa treba neko da te bije da ucis, i nije ti samom jasno da sa sesticom koju dobijes tako sto nabubas 50 pitanja nista nisi postigao. A to je prava istina, da se na Singidunumu mozes provuci za 6...ali cik dobij 10 ili 9, a da ne ogulis dupe...
re: Iz iskustva te savetujem da ne upisujes SINGIDUNUM. Ja sam cetvrta godina studija u Valjevu na Singidunumu i za te 4 godine nisam nista naucio. Sto se posla tice,za studente Singidunuma ga nema!
A ja ga iz iskustva savetujem da upise Singidunum. Ali da se ne zadovoljova sesticama, vec da juri sto veci prosek i da uci, ako zeli nesto da nauci, a zato je valjda tu. Za te cetiri godine si mogao sto sta da naucis, da si hteo. Imao si dobar kadar profesora, dobru opremu, mogucnost prakse....ali i 50 pitanja da se nabuba za 6....ti si izabrao ovo drugo...tvoj izbor, ali nemoj da omalovazavas ceo fakultet zbog toga! Za nas koji smo radili, ucili, idemo na praksu i te kako ima posla ;)
Veze za zaposljavanje polako nestaju. Sve vise poslodavaca trazi strucno osposobljeni kadar,sto mi sa Singidunuma svakako nismo. Pare koje su moji roditelji ulozili u moje studije su velike,a da sam sa tim parama poceo privatan biznis,sada mi nikakva diploma ne bi bila potrebna.
Evo ja vec par dana spremam pocetni, teorijski kolokvijum iz programiranja, ubih se...i kolega sa fakulteta mi kaze ladno: ,,sta ti je bre, imas 60 pitanja u crnoj rupi, procitaj dva puta i upamtices" :eek: a to studiramo, programiranje...i sta ce sutra on da mi ***** kako sa Singidunuma nema osposobljenog kadra? Pa to sto je on budala, ne znaci da su svi...
Uostalom, i na drzavnom ima dilea, i oni svake godine izbace tonu neosposobljenog kadra...
SINGIDUNUM je moj najbolji izbor u zivotu :heart:
 
Poslednja izmena:
Ma da, verovatno. To sto ti nisi hteo da steknes strucnost je tvoj problem, nije ti fakultet kriv. Dobro, mozda ti sebe smatras debilom pa treba neko da te bije da ucis, i nije ti samom jasno da sa sesticom koju dobijes tako sto nabubas 50 pitanja nista nisi postigao. A to je prava istina, da se na Singidunumu mozes provuci za 6...ali cik dobij 10 ili 9, a da ne ogulis dupe...

A ja ga iz iskustva savetujem da upise Singidunum. Ali da se ne zadovoljova sesticama, vec da juri sto veci prosek i da uci, ako zeli nesto da nauci, a zato je valjda tu. Za te cetiri godine si mogao sto sta da naucis, da si hteo. Imao si dobar kadar profesora, dobru opremu, mogucnost prakse....ali i 50 pitanja da se nabuba za 6....ti si izabrao ovo drugo...tvoj izbor, ali nemoj da omalovazavas ceo fakultet zbog toga! Za nas koji smo radili, ucili, idemo na praksu i te kako ima posla ;)

Evo ja vec par dana spremam pocetni, teorijski kolokvijum iz programiranja, ubih se...i kolega sa fakulteta mi kaze ladno: ,,sta ti je bre, imas 60 pitanja u crnoj rupi, procitaj dva puta i upamtices" :eek: a to studiramo, programiranje...i sta ce sutra on da mi ***** kako sa Singidunuma nema osposobljenog kadra? Pa to sto je on budala, ne znaci da su svi...
Uostalom, i na drzavnom ima dilea, i oni svake godine izbace tonu neosposobljenog kadra...
SINGIDUNUM je moj najbolji izbor u zivotu :heart:

Sta li je tek najgori:dontunderstand:?
O studentima ovog Cumetovog fakultate ne bih trosio reci,bilo je raznih diskusija, ali ne kraju krajeva svako veruje u ono sto zeli i ne treba ljude sputavati u tome.
 
Sta li je tek najgori:dontunderstand:?
O studentima ovog Cumetovog fakultate ne bih trosio reci,bilo je raznih diskusija, ali ne kraju krajeva svako veruje u ono sto zeli i ne treba ljude sputavati u tome.

Prica za lakoverne glave radi konkurencije.

Upisao sam prvu godinu u Bg-u, fakultet je odlican za one koji hoce da nauce, naravno ima praznoglavaca koji samo idu da nabubaju sigurna pitanja, dobiju 6 ili vise ali to je njihov izbor.
 
Cao,imam jedno pitanje sto se tice ovog faxa.Zelim sledece godine da ga upisem,turizam i hotelijerstvo,ali posto zivim i radim u CH,hocu da upisem preko e-learninga.Znam da moram da dolazim u BG na ispite,a kako je sto se tice kolokvijuma?Njih je vise,i stvarno nemogu dolaziti i na kolokvijume,pa dali je moguce njih polagati preko platforme i kako to izgleda?
Hvala na odgovoru,veoma bi mi znacio
 
Znas kako, ja sam na informatici i kod nas na DLS-u (studiraje na daljinu) nije vise moguce polagati kolokvijume preko platforme, vec se organizuju subotom.
Drugarica sa hotelijerstva mi je rekla da kod njih jos uvek moze. U sustini polazes kolokvijum na internetu. Imas program koji ti je pitanja i odbrojava vreme. S tim sto ne znam da li ce sledece godine moci tako i kod njih. Velika je verovatnoca da ce ukinuti i da ce kao i kod nas morati da se dolazi subotom na kolokvijume. Najbolje ti je da pozoves studentsku sluzbu i da pitas. Ili im posalji mail. Imas sve kontakt informacije na sajtu http://www.fthm.singidunum.ac.rs/
 
re: Iz iskustva te savetujem da ne upisujes SINGIDUNUM. Ja sam cetvrta godina studija u Valjevu na Singidunumu i za te 4 godine nisam nista naucio. Sto se posla tice,za studente Singidunuma ga nema!
Ako je tebi jedini motiv da ucis to da bi prosao na ispitu,onda si trebao upisati drzavni fakultet,oni bi ti dali dovoljno motiva.Postoje ipak ljudi koji su upisali fakultet da bi nesto naucili a ne samo da dobiju diplomu,a takvi ce na ovom fakultetu itekako to i ostvariti,mogucnosti ima,posto uglavnom predaju ljudi koji su radili ili rade na drzavnom,ili koji su radili u poznatim firmam na zapadu u struci.Jedina razlika je to sto profesori koji rade na drzavnim fakultetima i u isto vreme na singidunumu imaju drugaciji pristup studentima,na drz. ih ne zanimaju, a na sing. im izlaze u susret.
 
Za društvo sa Singidunuma: ako nekome ikada zatreba seminarski rad na temu komunikacija, mediji, političke teme, istorija, novinarstvo u svakom vidu, neka mi se javi... Studentkinje sa Fakulteta političkih nauka pišu veoma povoljno! Pozdrav!
 
pozdrav za sve ljude na forumu.planiram da upisem FTHM,samo me interesuje kolika je verovatnoca da cu moci da polozim prijemni u Beogradu posto cu iz srednje skole poneti oko 24 boda.
engleski znam perfektno tako da ne verujem da ce mi taj intervju predstavljati problem nego upravo ti bodovi iz srednje.
 
Pozdrav svima!Ja bih zelela da postavim jedno pitanje u nadi da cu dobiti odgovor...
Interesuje me da li po zavrsenoj visokoj skoli strukovnih studija mogu da upisem cetvrtu godinu na ovom fakultetu,u pitanju je visoka poslovnna u Beogradu...znaci po zavrsenoj toj skoli da upisem bilo koji smer,kakva su pravila i sve vezano za to?
 
Caos....treba mi pomoc, koji smer je najbolji? I koliko je love? Naravno, upisujem prvu godinu.... :) Unapred hvla...

Svi smerovi su 1.500 €, ako plaćaš odjenom, a 1.800 € ako plaćaš u ratama.

Svi smerovi su super, zavisi šta tebi leži :D
1. Poslovna ekonomija
-Finansije i bankarstvo,
-Računovodstvo i revizija,
-Osiguranje,
-Poslovna informatika,
-Brendiranje i dizajn
2. Marketing i tgovina
3. Turizam i hotelijerstvo
-Turizam
-Hotelijerstvo
-Gastronomija
4. Informatika i računarstvo
5. Inženjerski menadžment.

Ja sam se odlučila za Marketing i trgovinu i sledeće subote polažem prijemni. :p
 
Pozdrav svima!Ja bih zelela da postavim jedno pitanje u nadi da cu dobiti odgovor...
Interesuje me da li po zavrsenoj visokoj skoli strukovnih studija mogu da upisem cetvrtu godinu na ovom fakultetu,u pitanju je visoka poslovnna u Beogradu...znaci po zavrsenoj toj skoli da upisem bilo koji smer,kakva su pravila i sve vezano za to?

Naravno da je moguće da se prebaciš, ali mislim da se direktno upisuje treća godina. Najbolje da se informišeš kod sekretara. Ja sam zavrsila visoku turisticku skolu i upisala se direktno na trecu godinu. :super:
 
Cao,imam jedno pitanje sto se tice ovog faxa.Zelim sledece godine da ga upisem,turizam i hotelijerstvo,ali posto zivim i radim u CH,hocu da upisem preko e-learninga.Znam da moram da dolazim u BG na ispite,a kako je sto se tice kolokvijuma?Njih je vise,i stvarno nemogu dolaziti i na kolokvijume,pa dali je moguce njih polagati preko platforme i kako to izgleda?
Hvala na odgovoru,veoma bi mi znacio

Samo na finalni ispit dolazis da polazes, a sve ostalo moyes preko DLS platforme.
 
Ja zelim da upisem novinarstvo na Fakultetu za Medije i Komunikacije na Singidunumu, smatrajuci da je tu svakako vise iskustva i prakse nego na drzavnom faksu, ali su me neki komentari ovde prilicno uzdrmali...Sada sam u dilemi...Obradovalo me je kada sam u opisu fakulteta procitao da nudi dosta prakse i novih kontakata pa me zanima da li neko moze to i da potvrdi...Sta da radim, moze li neko da odgovori please? :)
 

Back
Top