SINGIDUNUM

Voleo bih da cujem komentare sto se tice sledeceg.Sta je ustvari pravi menadzment.Nevezano da li su u pitanju drzavni ili privatni fakulteti.Da li je to m koji se vezuje za finansije ili m koji se vezuje za nekakvo inzenjerstvo.Pa tako ovde imamo bankarstvo, osiguranje i sl. a na ovom drugom operaciona istrazivanja, razne informaticke predmete i primenjenu matematiku ( cujem da koriste lenjir i sestar).Prosto receno izmedju ove dve stvari STA JE TO PRAVI MENADZMENT, to jest onaj koji se na primer izucava na Harvardu.
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Management
Ovo su tipovi menadzmenta(c/p sa linka gore)
* Accounting management
* Agile management
* Association management
* Capability Management
* Change management
* Communication management
* Constraint management
* Cost management
* Crisis management
* Critical management studies
* Customer relationship management
* Design management
* Disaster management
* Earned value management
* Educational management
* Enterprise management
* Environmental management
* Facility management
* Financial management



* Human resources management
* Information technology management
* Innovation management
* Interim management
* Inventory management
* Knowledge management
* Land management
* Leadership management
* Logistics management
* Lifecycle management
* Marketing management
* Materials management
* Operations management
* Organization development
* Perception management
* Program management
* Project management
* Process management



* Performance management
* Product management
* Public administration
* Public management
* Quality management
* Records management
* Research management
* Resource management
* Risk management
* Skills management
* Social entrepreneurship
* Spend management
* Strategic management
* Stress management
* Supply chain management
* Systems management
* Talent management
* Time management
* Visual management
 
Najuopsteniji odgovor bi mogao biti, da je Menadzment- upravljanje,rukovodjenje!
Kao sto si video ima mnogo vrsta menadzera, ondosno rukovodjenja u razlicitim oblastima.
Drugim recima, moras da naucis odredjene vestine iz oblasti koja te zanima plus vestine rukovodjenja.
Eto, nadam se da sam ti koliko-toliko razjasnila... :)
 
Sto se tice singidunuma ja samo znam da moj drug daje svaku godinu u roku, nista ne uci i nema pojma o bilo cemu sto je vezano za njegov "fax" tako da za one koji zele da mazu oci roditeljima i sami sebi to je pravi izbor...razumem da neko ide na privatan fakultet sa namerom da tamo bude medju prvih 5 u generaciji pa ce sa tom diplomom i uspeti nesto da uradi....svi ostali koji idu zbog svopstvenog i ponosa svojih roditelja i drze sebe za intelektualce i akademske gradjane u velikoj su zabludi. 99% ljudi koji su zavrsili privatni faks nemaju pojma o "svom" gradivu a o nekom sirem znanju da ne pricamo...uz to logicka i analogijska ostrica im je znatno ako ne i skroz otupljena.
 
Prvo to si cuo samo...mozda je to i istina ne znam...ko ume snadje se, ali da se tek tako zavrsava fax bez ucenja to je smesno.Ja sam apsolvent uskoro...skoro sve ispite sam dala ali nisam na lepe oci niti na prepisivanje i sl....vec sam ucila!
Zato me opasno nerviraju ljudi koji samo seru jer im je krivo sto ne mogu da upisu pax ili su ljubomorni na druge koji polazu sve u roku.

BIO BI RED DA SE VEC 1 PRESTANE DA SE PLJUJE PO SINGIDUNUMU !!!!!
 
Voleo bih da cujem komentare sto se tice sledeceg.Sta je ustvari pravi menadzment.Nevezano da li su u pitanju drzavni ili privatni fakulteti.Da li je to m koji se vezuje za finansije ili m koji se vezuje za nekakvo inzenjerstvo.Pa tako ovde imamo bankarstvo, osiguranje i sl. a na ovom drugom operaciona istrazivanja, razne informaticke predmete i primenjenu matematiku ( cujem da koriste lenjir i sestar).Prosto receno izmedju ove dve stvari STA JE TO PRAVI MENADZMENT, to jest onaj koji se na primer izucava na Harvardu.
Menadment je super stvar . mislim da malo ljudi yna kolko je ustvari dobro danas biti menadjer ,jer imas mnogo opcija i mozes da budes menadjer u bilo kom polju
to je super8-)
 
Meni nije jasno zasto svi misle da je opusteno na Singidunumu???? E pa nije, moras da ucis ako mislis da polozis kolokvijum ili ispit... Danas se nista ne dobija na lepe oci... Verujte mi, ja sam ziv svedok!!! Koleginica sa FFMO. :)
 
Treba da upisem fakultet, pa sam razmisljal o Singidunumu-odsek-mediji i komunikacije... E sad, ja bas i nisam neki veliki ucenjak, vise sam kampanjac, pa bih molila sve one koji su na ovom smeru ili na nekom drugom da mi posalju privatnu poruku, kako bi me malo uputili u nacin ucenja, rezim ispitivanja... Bila bih veoma zahvalna.... Pomozite mladom zivotu.. Xe xe xe xe.... Ozbiljno, pisite... Pozzz everybody's....

P.S. da li je fakultet mnogo težak??? jaojjjj
 
Treba da upisem fakultet, pa sam razmisljal o Singidunumu-odsek-mediji i komunikacije... E sad, ja bas i nisam neki veliki ucenjak, vise sam kampanjac, pa bih molila sve one koji su na ovom smeru ili na nekom drugom da mi posalju privatnu poruku, kako bi me malo uputili u nacin ucenja, rezim ispitivanja... Bila bih veoma zahvalna.... Pomozite mladom zivotu.. Xe xe xe xe.... Ozbiljno, pisite... Pozzz everybody's....

P.S. da li je fakultet mnogo težak??? jaojjjj


To je "nov" fakultet i mi nemamo kontakt sa njima jer su njihove prostorije na drugom mestu... probaj da saznas nesto vise na njihovom sajtu http://www.fmk.singidunum.ac.yu/
 
Meni nije jasno zasto svi misle da je opusteno na Singidunumu???? E pa nije, moras da ucis ako mislis da polozis kolokvijum ili ispit... Danas se nista ne dobija na lepe oci... Verujte mi, ja sam ziv svedok!!! Koleginica sa FFMO. :)

Mislim da je opušteno na singiju zato što je 12 ljudi iz mog odjeljenja upisalo privatne, i većina tamo, a znajući njih i koliko vremena provode na žurkama sve mi je jasno. ja krv propljujem pred nedeljama pred ispite.

Druga stvar, mižeš da ne pogriješiš ni jednu jedninu stvar na sva 3 kolokvijuma i padbneš ispit, što se često dešava :( E to je osnovni problem državnih fakulteta, prije svega mog prava i ekonomije, a i vrlina, što po 1000 puta čitaš jedno te isto
 
Mislim da je opušteno na singiju zato što je 12 ljudi iz mog odjeljenja upisalo privatne, i većina tamo, a znajući njih i koliko vremena provode na žurkama sve mi je jasno. ja krv propljujem pred nedeljama pred ispite.

Druga stvar, mižeš da ne pogriješiš ni jednu jedninu stvar na sva 3 kolokvijuma i padbneš ispit, što se često dešava :( E to je osnovni problem državnih fakulteta, prije svega mog prava i ekonomije, a i vrlina, što po 1000 puta čitaš jedno te isto


ZA SVE ONE KOJI SAMO MISLE DA ZNAJU NESTO O SINGIDUNUMU-NEMAJU POJMA!!!!

Na Singidunumu se uci,ne prolaze se ispiti na lepe oci niti su uracunati u cenu!!!

Krajnje je vreme da prestanete da se pravite pametni i da govorite o stvarima o kojima nemate blage veze
 
Druga stvar, mižeš da ne pogriješiš ni jednu jedninu stvar na sva 3 kolokvijuma i padbneš ispit, što se često dešava :( E to je osnovni problem državnih fakulteta, prije svega mog prava i ekonomije, a i vrlina, što po 1000 puta čitaš jedno te isto

Vrlo interesantno glediste... a ja do sada bila u zabludi da nas profesori mrze pa nas obaraju i ako je sve bilo tacno. U stvari, oni nam samo zele najbolje, i to sto nas obaraju cine to za nase dobro, za slucaj da nismo tacno naucili svaki zarez ili znak uzvika! Hvala na ovako korisnoj informaciji, od sada cu im biti zahvalna svaki put kad me obore- ipak je to za moje dobro! :D ;)
 

Back
Top