SINGIDUNUM

Bersina:
To su dve odvojene recenice,ako nisi primetio.I nemaju veze jedna sa drugom.Mrzi me da to objasnjavam,verovatno opet ne bi ukapirao.
E,da Bersina je zensko ime,istorijsko.Cudi me da vi pametni sa drzavnog faksa ne znate,a ja eto sa Singidunuma znam ko je bila.
Neverovatno kako si uspeo sam sebe da demantujes. A mozda se na drzavnom ne izucava opsta kultura...

Prvo da se izvinim sto sam pogresio, ali mogu da se opravdam jedino neznanjem, jer stvarno ne znam ko je bila gdja/gdjica Bersina. Mogu da se pohvalim velikom opstom kulturom i informisanoscu, ali za doticnu stvarno nikada nisam cuo iako sam svojevremeno ucestvovao na takmicenjima iz istorije i srpskog jezika i knjizevnosti. Postidjen od tolikog neznanja sam malo googlao i video da postoji prevoznik u Turskoj, zatim jedno mestasce u Etiopiji , zatim jos jedna turska firma, nemacka glumica. itd... Dakle, moze da bude bilo ko, tako da ja nikako ne mogu znati da si ti uzela to ime bas zbog te istorijske licnosti, za koju opet ponavljam, nisam cuo.
Jos jednom se izvinjavam na nepristojnosti, a nikako na neznanju. Verujem da mogu da ti navedem desetinu istorijskih licnosti za koje nisi cula, a koji se nalaze u udzbenicima istorije koje verovatno nisi ni prelistala tokom srednje i osnovne skole. Verovatno si se uzadala da ce ti na privatnom fakultetu naknadno i nasilno inputirati znanje koje ocigledno ne posedujes. Jer zaboga, platila si za to.
U jednom si u pravu: na drzavnom fakultetu se ne uci opsta kultura, tamo se stice profesionalno i uskostrucno znanje. Opsta kultura se i ne uci, ona se STICE tokom celog zivota a takvi kao ti se verovatno prvi put sretnu sa tim pojmom na fakultetu, pa posle odusevljeno vitlaju njime po forumima.

Molim te samo da mi odgovoris cime se bave u Microsoftu ti tvoji poznanici koji su zavrsili Singidunum?
 
Bersina:
Pozdrav i tebi,ali i ti si svojim postom svrstan u tu grupu.
I ajde vec jednom da razresimo tu famu o privatnim fakultetima.
Sto se tice love- isto je. Isto placamo ja i sestra,s tim sto ona studira Filozofski fakultet- drzavni. Ista cifra je u pitanju.
Sto se tice ucenja- ja manje ucim,istina je. Sad ja vas da pitam da li vi uopste znate kako se uci i koliko u svetu, Evropi?
Da li vi mislite da je normalni imati cetvorosemestralne ispite? ili da je prosek studiranja 8 godina?
Letos sam upoznala devojku iz Francuske koja je sa 25 godina magistar prava.
Nije genije,nije studirala privatni fakultet,nije nikog potplatila vec jednostavno imaju dobar sistem obrazovanja koji se manje -vise primenjuje i na Singidunumu.
U Grckoj uopste nemaju uslov.To znaci da sam ja cetvrta godina,a dala sam 3spita iz prve i 2 iz druge.
U Londonu si sa 25 vec zakasnio za karijeru,jer su ljudi zavrsili fakultet sa 21.
Nas sistem obrazovanja je debelo zastareo i to je cinjenica.

Zivimo u potrosackom drustvu,u kapitalizmu. I vreme je novac.
I ako me pitas da li zelim da masem diplomom drzavnog fakulteta sa 30 godina ili zelim da zavrsim fakultet sa 22,reci cu ti:
Da zelim da imam ceo zivot ispred sebe da napravim karijeru kakvu prizeljkujem.
U toj karijeri diploma je samo pocetak, a vreme,iskustvo i moja licnost su stvari od kljucnog znacaja.

APSOLUTNO TACNO ... Ja sam zavrsila ekonomski ( drzavni) i znam ljude koji su se patili i studirali 10 godina sa hiljadama procitanih stranica i...retki su ti koji su se zaposlili na dobrim mestima sa 33 godine. Meni se malo posrecilo pa sam posao u marketingu nasla odmah.

Samtram da je zadatak studija da te usmere u nacinu razmisljanja i da se ti sto pre otisnes u praksu u kojoj ces nailaziti na situacije u kojima ces ( posto si studirao) znati gde da trazis odgovor i resenje.

Sada sam na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru i studiram Informatiku i informacione tehnologije.
:rolleyes: www.student10.mojblog.co.yu
Radi se. Razlika u pristupu profesora je drasticna. Nema pritiska i postuje se svaki rad. Ako zelis da ucis ti ces uciti.
Samo ja nekako volim da me ne saplicu ( da me ne matiraju i lece svoje komplekse na studentima) i tada ucim kao luda :-) bez pritiska i sa voljom.

ah..bas asm se raspricala...a samo sam htela da kazem ...da si rekla pravo stanje stvari :rolleyes: Kod nas zivot pocinje u 4o-oj a otprilike tada se i zavrsava...
 
kamudarafte:
Prvo da se izvinim sto sam pogresio, ali mogu da se opravdam jedino neznanjem, jer stvarno ne znam ko je bila gdja/gdjica Bersina. Mogu da se pohvalim velikom opstom kulturom i informisanoscu, ali za doticnu stvarno nikada nisam cuo iako sam svojevremeno ucestvovao na takmicenjima iz istorije i srpskog jezika i knjizevnosti. Postidjen od tolikog neznanja sam malo googlao i video da postoji prevoznik u Turskoj, zatim jedno mestasce u Etiopiji , zatim jos jedna turska firma, nemacka glumica. itd... Dakle, moze da bude bilo ko, tako da ja nikako ne mogu znati da si ti uzela to ime bas zbog te istorijske licnosti, za koju opet ponavljam, nisam cuo.
Jos jednom se izvinjavam na nepristojnosti, a nikako na neznanju. Verujem da mogu da ti navedem desetinu istorijskih licnosti za koje nisi cula, a koji se nalaze u udzbenicima istorije koje verovatno nisi ni prelistala tokom srednje i osnovne skole. Verovatno si se uzadala da ce ti na privatnom fakultetu naknadno i nasilno inputirati znanje koje ocigledno ne posedujes. Jer zaboga, platila si za to.
U jednom si u pravu: na drzavnom fakultetu se ne uci opsta kultura, tamo se stice profesionalno i uskostrucno znanje. Opsta kultura se i ne uci, ona se STICE tokom celog zivota a takvi kao ti se verovatno prvi put sretnu sa tim pojmom na fakultetu, pa posle odusevljeno vitlaju njime po forumima.

Molim te samo da mi odgovoris cime se bave u Microsoftu ti tvoji poznanici koji su zavrsili Singidunum?

U ebote,ala rade kompleksi,a....
Kako sam te ubola u zicu,pa sada pljujes ko nenormalan po neko me o kome nemas pojma.
To najbolje govori o tvojoj opstoj kulturi koju STICAO tokom celog zivota.
I sta da ti kazem,dzabe ti google ne mozes sve da naucis instant,kao sto si vec rekao.
Mi na fakultetu nemamo istoriju,pa nisu mogli da mi naknadno i nasilo inputiraju znanje koje ocigledno ne posedujem,
Ja studiram ekonomiju,a ne istoriju.
I nemoj samnom da se igras istorijskog kviza, izgubices.
Zamisli kako ce to delovati na tvoj nervni sistem,kad si odlepio zbog cinjenice da neko zna vise o d tebe.Mislim kad si saznao da nisi najpametnijji covek na svetu...
I jos sa druge strane neko ko je,zaboga, platio za instant obrazovanje...Pih i jos a privatnog fakulteta...
Daleko si ti,dragi moj od intelektualca...Fale ti maniri...I jos svasta nesto...
P.S. ako me lepo zamolis,reci cu ti ko je bila Bersina,vidim da si nabio kompleks zbog toga....
 
univerzitet:
APSOLUTNO TACNO ... Ja sam zavrsila ekonomski ( drzavni) i znam ljude koji su se patili i studirali 10 godina sa hiljadama procitanih stranica i...retki su ti koji su se zaposlili na dobrim mestima sa 33 godine. Meni se malo posrecilo pa sam posao u marketingu nasla odmah.

Samtram da je zadatak studija da te usmere u nacinu razmisljanja i da se ti sto pre otisnes u praksu u kojoj ces nailaziti na situacije u kojima ces ( posto si studirao) znati gde da trazis odgovor i resenje.

Sada sam na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru i studiram Informatiku i informacione tehnologije.
:rolleyes: www.student10.mojblog.co.yu
Radi se. Razlika u pristupu profesora je drasticna. Nema pritiska i postuje se svaki rad. Ako zelis da ucis ti ces uciti.
Samo ja nekako volim da me ne saplicu ( da me ne matiraju i lece svoje komplekse na studentima) i tada ucim kao luda :-) bez pritiska i sa voljom.

ah..bas asm se raspricala...a samo sam htela da kazem ...da si rekla pravo stanje stvari :rolleyes: Kod nas zivot pocinje u 4o-oj a otprilike tada se i zavrsava...

Evo nekog ko je probao i jedno i drugo...I ko je savrseno realan :-D
 
Bersina:
U ebote,ala rade kompleksi,a....
Kako sam te ubola u zicu,pa sada pljujes ko nenormalan po neko me o kome nemas pojma.
Produzetak tvog pretposlednjeg posta u istom maniru. Stvarno ne znam na osnovu cega si zakljucila da si me "ubola u zicu", kako kazes. Lepo sam se izvinio, tako da mi je interesantna tvoja provokatorska retorika, a isto tako mi je interesantno sto mi nisi odgovorila na uljudno postavljena pitanja:
1) Ko je bila Bersina,
2) Ko su ti ljudi sa Singidunuma sto rade u Microsoftu.

Sto se tice istorije, nisam ni rekao da vi to ucite na fakultetu. Sama si rekla
Bersina:
Cudi me da vi pametni sa drzavnog faksa ne znate,a ja eto sa Singidunuma znam ko je bila... ....A mozda se na drzavnom ne izucava opsta kultura...
Odluci se vise da li poznavanje toga ko je bila Bersina spada u opstu kulturu koja se izucava na Singidunumu ili u istoriju koja se uci u skolama ili se opet uci na neki drugi nacin.

I smiri se malo, izgresila si na silnim mestima dok si u zurbi i uzbudjenju pisala poslednji post.
Naravno da nisam najpametniji covek na svetu. Na kraju krajeva, sama si pocela pricu o tome ko vise zna i ko ima vecu opstu kulturu. Ja samo sve vreme pricam da nema 'leba bez motike nasuprot tome sto svi ljudi koje poznajem i koji studiraju privatne fakultete misli, a ti...
A sto se tice istorijskog kviza, stvarno si me nasmejala. Od srca. Prosto ne mogu da nadjem reci kojima bih ti odgovorio.
Jedino da se nadjemo na nekoj kafici i prodiskutujemo o istoriji. A mozemo da odigramo i koju partiju bilijara. 8-)


P.S.: Kada vec govorimo o opstoj kulturi:
Bersina:
...pa sada pljujes ko nenormalan po neko me o kome nemas pojma
Pise se nekome, a ne neko me. Ali cenim da si pogresila u zurbi.
Bersina:
I nemoj samnom da se igras istorijskog...
Pise se sa mnom, a ne samnom.




 
univerzitet:
APSOLUTNO TACNO ... Ja sam zavrsila ekonomski ( drzavni) i znam ljude koji su se patili i studirali 10 godina sa hiljadama procitanih stranica i...retki su ti koji su se zaposlili na dobrim mestima sa 33 godine. Meni se malo posrecilo pa sam posao u marketingu nasla odmah.

Samtram da je zadatak studija da te usmere u nacinu razmisljanja i da se ti sto pre otisnes u praksu u kojoj ces nailaziti na situacije u kojima ces ( posto si studirao) znati gde da trazis odgovor i resenje.

Sada sam na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru i studiram Informatiku i informacione tehnologije.
:rolleyes: www.student10.mojblog.co.yu
Radi se. Razlika u pristupu profesora je drasticna. Nema pritiska i postuje se svaki rad. Ako zelis da ucis ti ces uciti.
Samo ja nekako volim da me ne saplicu ( da me ne matiraju i lece svoje komplekse na studentima) i tada ucim kao luda :-) bez pritiska i sa voljom.

ah..bas asm se raspricala...a samo sam htela da kazem ...da si rekla pravo stanje stvari :rolleyes: Kod nas zivot pocinje u 4o-oj a otprilike tada se i zavrsava...

Devojko, mislim da smo svi shvatili da je tvoja funkcija na ovom forumu iskljucivo reklamiranje tog univerziteta iz NP i njegovog departmana u Pancevu. Zaboga, od 17 tvojih postova i 4 pokrenute teme, samo jedan post nije usko vezan za reklamiranje univerziteta (a i on je u vezi sa tim)! :confused:
Sreca tvoja pa ovaj forum nema moderatora, inace bi svaki tvoj post bio izbrisan kao reklama, a svakoj temi bi sledio jedan sladak - LOCK.
 
Ne uzbudjujem se ja zbog tebe,nemoj sebi da laskas.
Jednostavno su mi osobe kao ti smesne...To ti dodje kao neka vrsta satire,ali vidim da ti je i taj pojam stran...
Dosta vise,necu da se prepucavam,nemas smisla za humor...
 
kamudarafte:
Devojko, mislim da smo svi shvatili da je tvoja funkcija na ovom forumu iskljucivo reklamiranje tog univerziteta iz NP i njegovog departmana u Pancevu. Zaboga, od 17 tvojih postova i 4 pokrenute teme, samo jedan post nije usko vezan za reklamiranje univerziteta (a i on je u vezi sa tim)! :confused:
Sreca tvoja pa ovaj forum nema moderatora, inace bi svaki tvoj post bio izbrisan kao reklama, a svakoj temi bi sledio jedan sladak - LOCK.

Mladicu, potpuno ignorisem tvoje komentare :-) i shvatanja.

Jedino cu reci da mi je vazno da i na ovaj nacin ljudi saznaju za Departman u Pancevu i da nas bude sto vise na fakultetu. Prosto mislim da je zasluzio.

I zavrsila sam diskusiju sa tobom.
Pozdrav :smile:
 
Fakultet informacionih tehnologija i nemačka kompanija Games&More raspisali su Konkurs za dodelu stipendija u školskoj 2007/2008. godini, koji obuhvata:

- Pet stipendija za Osnovne akademske studije,
studijski program GRAFIČKI DIZAJN – Digitalne animacije i ige

- Sedam stipendija za Master studije,
studijski program SOFTVERSKO INŽENJERSTVO
– Razvoj softvera za računarske igre
Zainteresovani kandidati mogu popuniti prijavu na veb sajtu Fakulteta www.fit.edu.yu i poslati CV na engleskom jeziku na adresu: konkurs@fit.edu.yu.
 
SINISA___87:
pa to sve stoji da je fax , bolje opremljen i da se dobiju knjige....... ali cemu sva ona prepiranja izmedju drzavnih i privatnih fakulteta....... ako privatni ima bolje uslove i nastavu ..... cemu ona negativna misljenja studenata sa drzavnih fakulteta......... inace moje misljenje je da sta god da upises privatni ili drzavni faks....... najbitnije sta ti naucis......... e sada da li ce tebi predavati petar petrovic ili djordje djordjevic.......... bitno je koliko se zanimas za sve to ......... ako si zaista motivisan mozes mnogo stvari i bez profesora da naucis.......... (internet , knjige i ostalo )

Potpuno se slazem sa tobom...bitno je kolko si zainteresovan za ono sto ti se predaje.
Mada ima razlike u tome ko i kako to prezentuje neku oblast,ali to nema nikakve veze sa "privatnim" i " drustvenim" to ima veze sa angazovanim nastavnim kadrom.
Ipak u celoj prici je najbitnija tvoja volja za saznanjem.
 
Znam za nash oficijalni sajt i forume, ja sam na ffmo-u i na njihovom forumu,shto je logichno =) Ti si jeco lepotico(dobar narcisoidni nick =)) sa fthm-a pretpostavljam?

Inache samo me je zanimalo da chujem od tankimann-a gde je hteo da nas objedini jer rece na sajtu studenata Singidunuma, pa pomislih da nije u planu neki nash klon megastudent.co.yu-a. ili neshto slichno...
 
Znam za nash oficijalni sajt i forume, ja sam na ffmo-u i na njihovom forumu,shto je logichno =) Ti si jeco lepotico(dobar narcisoidni nick =)) sa fthm-a pretpostavljam?

Inache samo me je zanimalo da chujem od tankimann-a gde je hteo da nas objedini jer rece na sajtu studenata Singidunuma, pa pomislih da nije u planu neki nash klon megastudent.co.yu-a. ili neshto slichno...

Da da jesam sa FTHMa:lol::lol::lol:
 

Back
Top