Daljina izmedju vas???

Kako na tebe i njega utice daljina... Kako se izboriti sa njom? Ja ne znam, nisam pametan :think:

nije daljina nikakav problem. potrebno je strpljenje, poverenje, zelja da je saslusas, zzelja da je vidis i kad se vidite da isplaniras sve lepo da provedete nezaboravne trenutke, da je drzis ko malo vode na dlanu i da date ono najlepse iz sebe jedno drugom...i tako do sledeceg susreta...
 
Pa znas kako bez prilike nema skora..sto znaci ne mozes sedeti u 4 zida i cekati doveka..ako imas normalan drustveni zivot lako se moze desiti da se neko pojavi ko nije daleko od srca i to ne treba odbiti..isto tako tamo negde se njoj isto moze desiti..sve zavisi koliko je trajalo pre razdvajanja i na cemu se veza zasnivala..kakve ste imali planove za buducnost
 
Pa znas kako bez prilike nema skora..sto znaci ne mozes sedeti u 4 zida i cekati doveka..ako imas normalan drustveni zivot lako se moze desiti da se neko pojavi ko nije daleko od srca i to ne treba odbiti..isto tako tamo negde se njoj isto moze desiti..sve zavisi koliko je trajalo pre razdvajanja i na cemu se veza zasnivala..kakve ste imali planove za buducnost

e verujem da si ga sad ubio u pojam....:(
 
Ma nije bitna ta kilometarska udaljenost već ona od srca do srca.;)

U pravu si :rumenko:, takva bliskost se ne meri kilometrima.

e bas to.
neko ti pored nosa ali ti srce miljama udaljeno. i taj neko pored tebe ti je stran, dalek, prosto nepoznat kao nepoznata planeta.
a neko ti je daleko ali je bliskost takva da ste slepljeni jedno za drugo.
kilometri su tek matematicka jedinica, prizemna i smesna u odnosu na jedinice srca.
 
...iskusna u vezama na daljinu...opstajale su vrlo fino...znale biti fine, znale biti teske ali sve u svemu nista opasno...sasvim drugaciji pogled na ljubav...jedino mi je, iskreno, bila teska prekookeanska...e ona je bila bas bas teska...

Ja zaista ne razumem kad neki ljudi pričaju o ozbiljnoj prekookenanskoj (ma nek je tek samo prekogranična) vezi koja funkcioniše na duži rok. Mislim, meni je čak i razdaljina izmedju NS i Bg, na primer, prevelika za jednu vezu. Da li takve veze podrazumevaju redovnu fizičku bliskost ili ne? Nije mi jasno.

Pričitao sam već o nekoliko sličnih iskustava ovde na forumu. A sećam se i jedne bivše koleginice koja mi je pričala o njenom dečku, stranom civlinom pilotu, i tako se oni čuju telefonom, ne znam možda i preko video linka, on možda svrati jednom u nekoliko meseci ovde, a ona priča o tome kako će jednog dana da se za njega uda... :roll:

:think: Ne znam.
 
Ja zaista ne razumem kad neki ljudi pričaju o ozbiljnoj prekookenanskoj (ma nek je tek samo prekogranična) vezi koja funkcioniše na duži rok. Mislim, meni je čak i razdaljina izmedju NS i Bg, na primer, prevelika za jednu vezu. Da li takve veze podrazumevaju redovnu fizičku bliskost ili ne? Nije mi jasno.

Pričitao sam već o nekoliko sličnih iskustava ovde na forumu. A sećam se i jedne bivše koleginice koja mi je pričala o njenom dečku, stranom civlinom pilotu, i tako se oni čuju telefonom, ne znam možda i preko video linka, on možda svrati jednom u nekoliko meseci ovde, a ona priča o tome kako će jednog dana da se za njega uda... :roll:

:think: Ne znam.

...pa vidi sve zavisi od ocekivanja coveka i toga sta je kome primarno u jednoj vezi...Kazala sam vec da je prekookeanska veza najteza jer se okean ne moze preleteti bas ocas posla i to nabija pritisak ljudima, kada se uzelim necijeg dodira, mirisa, poljupca ne mogu bas da dotrcim u zagrljaj...procedura je slozenija, skuplja, neophodna je organizacija dok je sa evropskim drzavama drugacija prica...Low cost i motivisanost proizvode mogucnost da se nalazite svakog meseca i onda vam tih pet, sest dana dodje kao obicnim ljudima ceo mesec jer ste zajedno po citav dan i noc. Razgovori preko Skype i telefona su puni dubine i neretko se ljudi cak i bolje upoznaju na taj nacin, budu toliko zeljni jedan drugog da nema svadja i trzavica, nema navike, u vezama na daljinu je mahom u pitanju cista, pure ljubav....i to je sjajno...

Naravno, retko ko namerno trazi ljubav iz druge drzave, mahom se ona desi ili ne desi...licno imam i modele oko sebe kojima su takve ljubavi uspele, pre svega mojoj sestri, udala se nakon sedam godina veze na daljinu za prekookenaskog momka prema tome - moguce je....Where there's a will there's a way...ako nekog volim meni zbilja nije problem da budem sama....potrebno mi je da sam voljena i recima i delima dok mi faktor obracanja paznje okoline konkretno ne znaci nista...svet je mali, avioni stalno lete, nista nije nedostizno i niko nije svetlosnim godinama od mene udaljen...fizicka bliskost svakako postoji, da li je ona na dve nedelje ili na nedelju dana nije od presudnog znacaja, bitan je kvalitet a ne kvantitet...
 
Kako na tebe i njega utice daljina... Kako se izboriti sa njom? Ja ne znam, nisam pametan :think:

Fino,pišeš pisamca puna ljubavi,putuješ mnogo,šalješ paketiće...Troše se enormne količine kredita,porukica,mejlova,mms-ova..Nije nemoguće,sve je moguće kada nekoga voliš najviše na svetu.Znam o čemu pričam.Samo je pitanje da li ti to želiš i da li smatraš da je toga vredno..Jer daljina može biti svakojako shvaćena..možez da deliš sa nekim postelju,a da ti bude dalji od Himalaja,a može neko da ti bude blizu :heart: iako je miljama daleko,ako se vi razumete,u dušu sto se kaze,ako znaš kako taj neko diše...Ja uvek na to kažem:"Možeš pokazati,da i ono sto je daleko,da može itekako biti blizu :heart: "...Zaista je moguće.Ja verujem u to.Kada ima volje,ima i načina...Uvek.Samo je pitanje jesi li dorastao izazovu.:)
 
u zadnjih 6 godina u vezama na daljinu....meni odgovara jer imam obaveza prema nacinu zivota koji sam odabrala a to je zivot samohrane majke....nemam zelju da mesam dete i muskarca i kad mi sin ode kod oca, vidjam se sa tipom....u medjuvremenu, cujemo se svako vece, najmanje, i to nam je sasvim dovoljno da ostanemo bliski....uzelim ga se, priznajem, ali ja to dobro podnosim jer vredi, imam kvalitetnu vezu, punu paznje i ljubavi....najzad....:)
 

Back
Top