smisao života

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
šta je vaš smisao života u smislu šta treba da doživite, proživite, radite i uradite da biste rekli e znam za šta živim

i zamara li vas besmisao tog kurikuluma škola-fax-blejanje-kafana-krevet

ili ste kul sa idejom lumpuj-vencaj se-pravi decu-gaji ih-umri
 
šta je vaš smisao života u smislu šta treba da doživite, proživite, radite i uradite da biste rekli e znam za šta živim

i zamara li vas besmisao tog kurikuluma škola-fax-blejanje-kafana-krevet

ili ste kul sa idejom lumpuj-vencaj se-pravi decu-gaji ih-umri

...naravno da me zamara, zivim tako kao prokleti crv. :confused:

... a za smiso ne znam, mislim da je zivot prilichno besmislen, iako kazu "smiso zivota je ono shto mu ti odredish da bude smisao"... istina je malo drugachija. :neutral:
 
Videti sto vise...upoznati mnoge kulture, druge narode, njihove obicaje....raditi nesto sto me ispunjava, nesto sto volim...mozda se nekad svrteti uz jednu osobu, osnovati porodicu sa njom...
Ponekad me zamara taj neki ustaljeni tok stvari skola-blejanje-ucenje-izlasci-krevet i opet sve tako u krug....
 
Videti sto vise...upoznati mnoge kulture, druge narode, njihove obicaje....raditi nesto sto me ispunjava, nesto sto volim...mozda se nekad svrteti uz jednu osobu, osnovati porodicu sa njom...
Ponekad me zamara taj neki ustaljeni tok stvari skola-blejanje-ucenje-izlasci-krevet i opet sve tako u krug....

Slazem se... Kad vam je svaki dan isti,i tako ti prolazi vreme... Tj. zivot...
I onda jos ako krenes da razmisljas o smislu zivota... To niko nije otkrio a niti ce...
Samo treba da iskoristis zivot na sto bolji nacin... Da radis stvari koje volis,da uzivas u sitnicama... Zivot je u stvari lep :D
 
ubija me u pojam taj prokleti zacarani krug
:mrgreen:
i vise ne vidim smisla ni u jednoj stvari koju radim
idem u glupu medicinsku koja me smorila opasno...niti me interesuje monogenetsko nasledjivanje, ni kineziologija...koji ce mi ****** to?!
kafana- nezaobilazni deo mog dana i to mi se smucilo..i alkohol mi se zgadio
i gudru sam batalila:mrgreen:
i ne zelim da vidim niti cujem bilo koga
jedino sto me drzi jesu moja mracna soba u dimu od indijskih stapica i reci....poezija..:heart:
u jjebem mu misa, zvucim ko neki prokleti emos:butkice:
ma, sjjebano je kada se sa sedamnaest godina osecas matoro
pozurila sam mnogo..prezivela i probala sve i svasta
kukuj, kukuj :D
 
ubija me u pojam taj prokleti zacarani krug
:mrgreen:
i vise ne vidim smisla ni u jednoj stvari koju radim
idem u glupu medicinsku koja me smorila opasno...niti me interesuje monogenetsko nasledjivanje, ni kineziologija...koji ce mi ****** to?!
kafana- nezaobilazni deo mog dana i to mi se smucilo..i alkohol mi se zgadio
i gudru sam batalila:mrgreen:
i ne zelim da vidim niti cujem bilo koga
jedino sto me drzi jesu moja mracna soba u dimu od indijskih stapica i reci....poezija..:heart:
u jjebem mu misa, zvucim ko neki prokleti emos:butkice:
ma, sjjebano je kada se sa sedamnaest godina osecas matoro
pozurila sam mnogo..prezivela i probala sve i svasta
kukuj, kukuj :D

e sve isto, ne da mi reputiranje

ali u reč

lepe su te frazetine spoznaja sveta, sebe, obići planetu... samo i da zanemarimo psihofizičke prepreke, ne znam kako bi mi proputovanje zemalja trećeg sveta pomoglo u samorealizaciji

oslobađanje je poenta

al gde se kupuju muda za to
 
Chemu uchenje ako ce znanje jednoga dana zajedno sa tobom postati prah?

Cemu zivljenje ako znas da ce jednoga dana sve sto si proziveo umreti sa tobom,ako znas da se sve sto si dotakao,video jednog dana postati prah?:lol:
Nije sve tako jednostavno.
U globalu,smisao zivota mi je da moj zivot ima smisao.
I ovo,ovde je recito opisano:

Mada,msm da tome svi tezimo u odredjenoj meri.
 
pa da mislim svoju psihofiziku poznajem vrlo dobro

toliko da skapiram da su neke fraztine tipa duševni mir, ljubav, prijateljstvo, znanje čista glupost

znači ostaje mi bahaćenje, potkopavanje drugih, čulna zadovoljstava, raspad život ad hoc i onda da se bacim sa solitera
 
situacija je mnogo komplexnija nego sto ja, u stvari, sebi priznajem
nije to samo jedna situacija, jedan duhovni momenat, jedan problem pa da se da resiti, srediti
ne, to je const osecaj da nesto nije u redu, da je sve puklo, da nista nema smisla jer se krug uvek zatvara i pocinje na istom mestu
prokleti zacarani krug i u njemu ja sa pogubnim osecajima opustenosti i napustenosti
 
:lol:
Decko,daleko si ti,veoma daleko:lol:-sa druge strane skale.
Duhovni mri zaista postoji,osetila sam samo delic toga,i imam jos mnogo da idem,a osecaj je vec neverovatan.
@hce-kazem ti,I've been there.
Meditacija jeste odredjena minutaza uzvisenosti,ali malo drugacije to primenis i mozes da krenes putem samospoznaje-da saznas koji je zapravo motiv pokretac za tebe itd.
Postigla sam to sa psihologom,metodom koja podseca na nesto izmedju hipnoze i meditacije.
 
Poslednja izmena:

Back
Top