Treba mi savet kako da ne obracam paznju..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Sad neko vreme { ne dugo } zivim sa mamom i sa njenim deckom.Tu cu biti josh pola meseca,mozda i manje,sa bratom,zapravo,ovo je mamim stan ali je on dosao isto usput da bude tu.Ja ne volim tog coveka iz vishe razloga..
pretio je mojoj mami pistoljem jednom ( zapravo,svadjali su se jako pa je ona pretila da ce da zove policiju,pa je on izvadio pistolj na sto i rekao da ce je upucati pre nego shto stigne do telefona,da napomenem,pistolj je bio prazan,cist dokaz da voli da j.ebe druge u glavu }
jednom je tukao moju mamu ( udarao joj je glavu o iviciu neke drvene garniture }
jako je autoritaran tip coveka,ocekuje,na neki nacin,da ga slusas..banalan primer,ja gledam TV u dnevnoj sobi,i on mi kaze ''promeni kanal'',ja pocnem fino ''ali meni se ovo bash gleda'' i onda on kaze ''mala jesi me cula shta sam ti rekao promeni kanal '' itd...
mama ne voli ideju da smo on i ja pod istim krovom jer je govorila da je to kao da drzi dva tigra u istom kavezu,..jer moj brat i mama su veoma miroljubivi,pacifiste,ja sam drugacija,vishe agresivna...i on i ja se sve cesce.. prepiremo. Nisu to svadje,ali varnice,recimo on meni kaze mala ja njemu kazem mali,onda on pocne shta shta shta si rekla mala imas malo postovanja ja mu kazem da nemam shta da poshtujem i onda on popizdi.Ja nikad na njegove rechi ne zelim da cutim,jer smatram da je cutnja precutno odobravanje da te tretira tako, i prvi znak da ti,pa,duh klone.
pre dve noci,ili tri,on je usao u moju sobu u sred noci,u boksericama. On je tvrdio ujutru da je on pogresio sobu i da je mislio da je to soba moje mame,i u redu,moze da pogresi covek,ali ne znam shto je onda stajao u mraku kod vrata i posmatrao me dok sam mu ja nekoliko puta govorila odlazi

on,ni ne izgleda kao shto treba za svoje godine,ja ne znam bahs kako mushkarci tih godina trebaju da budu ali on je nabildovan,tamnoput,malo,pretece izgleda.

s druge strane,on ima nalicje.Nekad je ovakav,a nekad je savrseno duhovit,zaj.ebant,svakog zasmejava,i verovatno je tu svoju sarmantnu masku drzao dosta dugo pre nego shto je pokazao svoju pravu prirodu....

ja trazim neki savet,kako ja njega da ignorisem,kako da izdrzim da se ne svadjam sa njim posto postaje sve gore,trudim se da ne budem kuci koliko mogu,ali ne volim da budem u njegovom prisustvu,i sama imam probleme nevezane za njega koji me opterecuju...

i molim vas da se tema ne pretvori da bacate drvlje i kamenje na moju mamu:neutral:
 
draga raisa-vi imate jako ozbiljan problem,sto i sama znas.ja sam odavno razvedena,i jesam imala jednu duzu vezu,pa iako bi mi verovatno lakse bilo u zivotu sa tim covekom,nikada nisam dozvolila da se preseli kod nas iz razloga sto je jednom vikao u mojoj kuci,pred mojim detetom.to se vise nije ponovilo jer je meni mir moga deteta i moj prioritet,i tu nema diskusije.
necu bacati drvlje i kamenje na tvoju mamu,ali cim si ti napisala,svakako i sama znas da je odgovornost na njoj.
eeej,taj covek je nasilnik.sta ceka mama?da nasrne i na tebe pa da ga izbaci iz kuce?onda ce biti kasno,jer ces imati neizbrisive traume.
razumem ja mamu da joj je,kao i svakom zivom stvoru potrebna ljubav i paznja,ali sve to moze da ima i bez njegovog prisustva u kuci.
ili...(ne znam koliko ti je godina) resenje ti je da se iselis i zivis samostalno.
 
ako mozes...pali kod tate
ili bilo koga drugog...tetke, ujaka...babe...
tih 15tk dana...
nema razloga da bilo tko baca...drvlje i kamenje po tvojoj mami...+ ne bi ni imalo svrhe
ti se skloni odatle sto prije, a mama ce vec...progledati

ako ne mozes...pocni zakljucavat sobu
i gledaj da sto manje vremena provodis s...njim...a

zao mi je sto ovako nesto uopce citam, ebemti zivot i ljude...:confused:
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru Greba :) i hvala ti na savetu.

Ja ne zivim sa mamom,a pre nekoliko nedelja sam napunila 20 :)
moj brat i ja zivimo sa tatom,zapravo,kad sam bila jako mala,prvo sam zivela sa tatom,pa samo sa mamom,pa sa mamom i ocuhom,pa samo sa mamom,pa opet sa tatom..znam da je malo konfuzno :lol:
mama zivi sama,a taj covek dolazi ponekad da je posecuje..I sad igrom slucaja se desilo da se poklopilo bash kad smo brat i ja trebali da je posetimo i trenutno smo svi tu...on ce otici,samo mene zanima shta ja da radim dok on ne ode...?
 
Poslednja izmena:
da uopste ne dolazis tu.ni pod tackom razno.
mami ubuduce reci da pazi da te obavesti da ce on doci kad si ti kod nje...ili,ako se pogodi da on dodje bez prethodnog obavestenja,nadji neki izgovor i elegantno i momentalno izadji odatle,vrati se kod tate.(jer ako besno pokupis stvari i izadjes,mozes mami napraviti problem da pocnu da se svadjaju i da on bude nasilan...a ovako,nadji neko fino objasnjenje i brisi odatle)

p.s.izvini sto ne procitah dobro prvi post,vrlo si lepo i jasno napisala....hebi ga,digoh se k`o vampir,sad kriziram:lol:
 
draga raisa-vi imate jako ozbiljan problem,sto i sama znas.ja sam odavno razvedena,i jesam imala jednu duzu vezu,pa iako bi mi verovatno lakse bilo u zivotu sa tim covekom,nikada nisam dozvolila da se preseli kod nas iz razloga sto je jednom vikao u mojoj kuci,pred mojim detetom.to se vise nije ponovilo jer je meni mir moga deteta i moj prioritet,i tu nema diskusije.
necu bacati drvlje i kamenje na tvoju mamu,ali cim si ti napisala,svakako i sama znas da je odgovornost na njoj.
eeej,taj covek je nasilnik.sta ceka mama?da nasrne i na tebe pa da ga izbaci iz kuce?onda ce biti kasno,jer ces imati neizbrisive traume.
razumem ja mamu da joj je,kao i svakom zivom stvoru potrebna ljubav i paznja,ali sve to moze da ima i bez njegovog prisustva u kuci.
ili...(ne znam koliko ti je godina) resenje ti je da se iselis i zivis samostalno.

to misli i moja mama :)
ona njemu uvek govori da ne sme tako da se obraca nama,i da ne dopusta da iko u njenoj kuci govori njenoj deci shta da rade. Onda on ode ( naduri se) na dve-tri nedelje,..i vrati se. isto je tako bilo i kad je pretukao tad. ona isla da ga prijavi policiji itd,medjutim posle tri-cetiri meseca-evo ti njega kod nje opet....
Ja sam u sustini jedina u stanu s kim se on ne slaze. Mom bratu na primer se tako nikad ne obraca kao meni. On je jako miran,razuman,sa njim uvek uspe da izvuce neki fin-povrsan,-pristojan razgovor a nas dvoje....Postavila sam temu iz dva razloga,prvi-jer zaista zelim da nacuim kako da ga ignorisem i da ne trazim kavgu,a drugi jer ce on manje vishe biti tu josh neko vreme,i ne mogu ga doveka izbegavati...


@ Vragana

pricala sam sa tatom,on zna za sve to,ali,njegov stav je da je to njen zivot,i da on nije odgovaran za to..dodushe,tata ne zna da je on upao u moju sobu:neutral: ali da sazna vrlo verovatno bi samo napadao jako mamu,i onda bi se ona osecala krivom,a to ne zelim..
 
to misli i moja mama :)
ona njemu uvek govori da ne sme tako da se obraca nama,i da ne dopusta da iko u njenoj kuci govori njenoj deci shta da rade. Onda on ode ( naduri se) na dve-tri nedelje,..i vrati se. isto je tako bilo i kad je pretukao tad. ona isla da ga prijavi policiji itd,medjutim posle tri-cetiri meseca-evo ti njega kod nje opet....
Ja sam u sustini jedina u stanu s kim se on ne slaze. Mom bratu na primer se tako nikad ne obraca kao meni. On je jako miran,razuman,sa njim uvek uspe da izvuce neki fin-povrsan,-pristojan razgovor a nas dvoje....Postavila sam temu iz dva razloga,prvi-jer zaista zelim da nacuim kako da ga ignorisem i da ne trazim kavgu,a drugi jer ce on manje vishe biti tu josh neko vreme,i ne mogu ga doveka izbegavati...


@ Vragana

pricala sam sa tatom,on zna za sve to,ali,njegov stav je da je to njen zivot,i da on nije odgovaran za to..dodushe,tata ne zna da je on upao u moju sobu:neutral: ali da sazna vrlo verovatno bi samo napadao jako mamu,i onda bi se ona osecala krivom,a to ne zelim..

e, bolje da se osjeca krivom za...sitnicu koja nije eskalirala
u nesto ozbiljnije...nedaj boze..
dakle, moj savjet ti je da s ocem, ako se vec dobro razumijete, pricas o svemu...
narocito o ovako ozbiljnim stvarima
mama...ce se vec oporaviti, ako joj i uputi neku kritiku...mozda ce porazmisliti o svemu...

ako bas neces to da pominjes ocu, onda se samo skloni odatle...sto prije
moze ovo sve biti i skroz benigna situacija, ali
ti si dijete i kao takva imas pravo da se osjecas sigurno...tu se trenutno, koliko vidim iz tvojih postova, tako ne osjecas?

i jos jedna stvar; zapamti da ti nisi kriva ni pod razno u toj situaciji
on je odrastao covjek i trebalo bi da se drukcije ponasa!
 
ja trazim neki savet,kako ja njega da ignorisem,kako da izdrzim da se ne svadjam sa njim posto postaje sve gore,trudim se da ne budem kuci koliko mogu,ali ne volim da budem u njegovom prisustvu,i sama imam probleme nevezane za njega koji me opterecuju...

Raisa, imaš VEOMA OZBILJAN PROBLEM (kao da to nisi sama znala :roll:).
Prva i osnovna stvar koju možeš da uradiš jeste da napustuš kuću i majku. Ukoliko možeš povedi svog brata sa sobom.
Znam da je u pitanju veoma težak i naporan korak u životu, no to je nešto što moraš da prelomiš, inače će ti suviše vremena i energije otići na probleme u kući, čak i pod uslovom da ne eskaliraju dalje, a ja ti garantujem da će biti još gore.
Situacija u kojoj se nalaziš je dobro poznata, skoro klasična situacija i da se ja ne bih pravio mnogo pametan evo ti link, pa se sama informiši od stručnjaka:
http://www.bulliesbegoneblog.com/20...thers-and-colluding-mothers-keep-abusing-you/

P.S. Ukoliko ne znaš engleski, javi, da prevedem tekst.

i molim vas da se tema ne pretvori da bacate drvlje i kamenje na moju mamu:neutral:

Ovaj... a na koga očekuješ da bacamo drvlje i kamenje kada kao majka dozvoljava da psihopata boravi u blizini njene dece?! :dontunderstand:
 
Cela prica mi se ne dopada i mislim da je losa i za vas kao decu i za majku. To sto se ti i taj tip ne podnosite, mozda pocinje od toga da doticnog zanimas na drugi nacin sto, mislim, da ti je i pokazao upadom u sobu u donjem vesu.

Ja bih rekla majci za gore pomenuti dogadjaj, a s obzirom da tip deluje nasilno, savetovala bih je da ga se kloni. Mozda u tome moze da joj pomogne i tvoj otac, prijatelji, rodjaci... kao podrska. Za tebe i brata mislim da je bolje da ne boravite tamo.

Tvoja majka ne treba da bude s njim, ali nisam sigurna koliko na to mozes uticati. Ali, mozes da sklonis sebe i brata, skrenes majci paznju, razgovaras sa ocem, eventualno i sa nekim strucnijim licem. U svakom slucaju, da bi majku sklonila iz te price, prvo to ona sama mora da zeli i shvati kao neophodan potez zbog svih vas.
 
i molim vas da se tema ne pretvori da bacate drvlje i kamenje na moju mamu:neutral:


nemoguce je ne obracati paznju...

kad bih video da neko digne ruku na moju kevu - sravnio bih skota sa zemljom mada, moja keva je takvog sklopa da bi ga sama na spavanju ojadila...srecom moj matori je jedino opasan kada hrce...

jedini pravi nacin je da doooobro porazgovaras sa svojom majkom (koliko god puta trebalo i koliko god razgovori trajali) kako bi joj stavila do znanja ono cega si i ti svesna i svi na ovoj temi. imas SAMO 20 godina i nisi ti ta koja bi trebalo da stiti svoju majku vec obratno.

ona mora da na pravi nacin analizira samu sebe, prioritete i sopstveni sklop i zakljuci zbog cega je sebi dozvolila da bude u drustvu takvog skota.
muskarac koji udari zenu je nestabilno karakterno dno i zeni koja oprosti takvom skotu treba otvoriti oci a nazalost a ti si ocigledno jedina osoba koja bi to mogla.
devojko, ti pominjes pistolje i batine...argument da je pistolj prazan - NIJE ARGUMENT...

srecno :bye:
 
nemoguce je ne obracati paznju...

kad bih video da neko digne ruku na moju kevu - sravnio bih skota sa zemljom mada, moja keva je takvog sklopa da bi ga sama na spavanju ojadila...srecom moj matori je jedino opasan kada hrce...

jedini pravi nacin je da doooobro porazgovaras sa svojom majkom (koliko god puta trebalo i koliko god razgovori trajali) kako bi joj stavila do znanja ono cega si i ti svesna i svi na ovoj temi. imas SAMO 20 godina i nisi ti ta koja bi trebalo da stiti svoju majku vec obratno.

ona mora da na pravi nacin analizira samu sebe, prioritete i sopstveni sklop i zakljuci zbog cega je sebi dozvolila da bude u drustvu takvog skota.
muskarac koji udari zenu je nestabilno karakterno dno i zeni koja oprosti takvom skotu treba otvoriti oci a nazalost a ti si ocigledno jedina osoba koja bi to mogla.
devojko, ti pominjes pistolje i batine...argument da je pistolj prazan - NIJE ARGUMENT...

srecno :bye:


+ jednom nece biti prazan, sta onda?
 
da razjasnim nekima..

ja ne zivim sa njom,rekla sam to u prvj,drugoj recenici. mi smo tu samo u posetu,i on je.


@Drizzzt
pa,meni je i krivo shto nisam mushko,jer bi stvari izgledale drugacije..nego je problem upravo taj,shta god on njoj uradi,desi se i da raskinu i da on ode,ali on se posle tri-cetiri meseca vrati..i onda je navodno sve ok-niko se ne seca te loshe stvari koju joj je on uradio. Ja nisam takva,ja ne mogu neke stvari da zaboravim,ja znam kako je bilo kad je ona meni pricala kako je on tad nju tukao,i prodje nekoliko meseci i taj covek opet dodje...Ono shto sam rekla,on ima nalicje. Kad dodje posle takvog ispada,obicno je jako miran,fin,zbija sale...ali meni nije smesno. Ne razumem i delom zbog cega je samo prema meni takav. Prema mom bratu nije,sa njim,kao shto sam rekla,moze normalno,uljudno da prica,ali kad sam ja u pitanju,ponekad mi se obraca sa visine,nisu to cesti komentari ali ima ih....ne svadjamo se mi svake sekunde dana,ja samo dala redosled dogadjaja i kratak opis...Nije mi jasno shto,kad sam ja u pitanju,obraca mi se nekako despotski,ruzno,a sa mojim bratom je fin.
Pricala sam sa mamom tad kad je rekla da treba ponovo da dodje,posle toga shto je on udario,i rekla sam joj shta mislim,rekla sam joj kako moze da pusti u kucu coveka koji je tako povredio,to se ne zaboravlja i ne prashta,al eto....

jednom su bili raskinuli,bash na dugo vremena,i on je nju zvao,pretio je da ce doci i da ce je ubiti i sebe,da ce baciti bombu,neke sulude stvari...

Ponekad,kad se svadja sa njom,krene da prica o mom bratu i meni,i opet vishe sam mu ja epicentar. Govori joj kako ja nju ne volim,kako sam ja nezahvalna,kako sam bezobrazna itd,a ne znam odakle on izvlaci takve zakljucke,jer me ne poznaje..
 
Ono shto sam rekla,on ima nalicje. Kad dodje posle takvog ispada,obicno je jako miran,fin,zbija sale...

prepoznatljiv sablon siledzija.

ali meni nije smesno. Ne razumem i delom zbog cega je samo prema meni takav. Prema mom bratu nije,sa njim,kao shto sam rekla,moze normalno,uljudno da prica,ali kad sam ja u pitanju,ponekad mi se obraca sa visine,nisu to cesti komentari ali ima ih....

zasto sto ga vidis onakvog kakav zaista i jeste - jadnog, bednog, psihicki slabog, nestabilnog skota. ti si prepreka njegovoj apsolutnoj samovolji i glas razuma tvojoj majci koji mu nikako ne odgovara...

ne svadjamo se mi svake sekunde dana,ja samo dala redosled dogadjaja i kratak opis...Nije mi jasno shto,kad sam ja u pitanju,obraca mi se nekako despotski,ruzno,a sa mojim bratom je fin.

razmisli da li mu se i tvoj brat suprotstavlja kao i ti...

Pricala sam sa mamom tad kad je rekla da treba ponovo da dodje,posle toga shto je on udario,i rekla sam joj shta mislim,rekla sam joj kako moze da pusti u kucu coveka koji je tako povredio,to se ne zaboravlja i ne prashta,al eto....

ovo sto si opisala je isto sablon - i znas da se odnosi na tvoju majku. iz tvoje price jedino nisam siguran da li je ona toga svesna ili ne.

jednom su bili raskinuli,bash na dugo vremena,i on je nju zvao,pretio je da ce doci i da ce je ubiti i sebe,da ce baciti bombu,neke sulude stvari...

policija?
ako je neko toliko labilan da 'komunicira' na takav nacin - pitanje je kada ce preci granicu. ovde nije samo tvoja majka ugrozena, ugrozena si i ti tvoj brat...

Ponekad,kad se svadja sa njom,krene da prica o mom bratu i meni,i opet vishe sam mu ja epicentar. Govori joj kako ja nju ne volim,kako sam ja nezahvalna,kako sam bezobrazna itd,a ne znam odakle on izvlaci takve zakljucke,jer me ne poznaje..

kao sto sam napisao, ti si glas razuma koji njegovom labilnom umu predstavlja prepreku...
 
što ste doživeli priču kao da je čovek zlostavljač i nasilnik... kapiram tačno koji je fazon ni mene to ne oduševljava ali šta sad njena stvar... što reče nije to ni tema... a ti - pa ako si već prinuđena da budeš tu to vreme gledaj na pozitivno stranu tj. da je reč o samo 15ak dana koji će proleteti, prosto izbegavaj ga maksimalno, ne sad da se ti nešto sklanjaš od njega u svojoj kući, ali izbegavaj bespotrebne prepirke tipa oko tv-a, i verbalne provokacije, taj tip muškarca je konzerva i mora da ubaci neki podje.bavajuci-nipodaštavajući komentar za žensko i da glumi mačizam, zabodi se u neku sobu i kulraj a sa njim budi na da, ne, prosto
 
tema nije u fazono jao naisllnik jao treba nam pomoć od manijaka nego kako da ona iskulira neke njegove neprimerene gestove, upadice, ponašanje... keva valjda zna zašto je s njim i šta joj odgovara, a po priči nije mi ovo manijakalni nasilnik nego manje više tipičan balkan trip komplexaš... žena se valjda pali na to, ali to nije tema
 
raisa,mislim ako majci stavis do znanja da vise ne zelis da dolazis kod nje (mozete se nekad videti i van njenog stana)...mozda ce ona ozbiljnije porazmisliti prvenstveno o svom zivotu.
taj covek je vec bio nasilan...veruj,bice opet
na svetu ima toliko divnih muskaraca koji mozda bas traze dobru osobu kao sto ti je keva.koji ce joj nasilnik....razgovaraj sa njom...nemoj tamo ici...neka nadje neki nacin da ga polako odstrani iz svog zivota.

p.s.ne podnosim nasilnike,nema tih para da budem sa takvima...izvini,ali svako ko nema nista u gacama-nasilnik je.muskarac i frajer-to je jedna sasvim druga prica.navijam za mamu da otkaci tu boodaloo
 
tema nije u fazono jao naisllnik jao treba nam pomoć od manijaka nego kako da ona iskulira neke njegove neprimerene gestove, upadice, ponašanje... keva valjda zna zašto je s njim i šta joj odgovara, a po priči nije mi ovo manijakalni nasilnik nego manje više tipičan balkan trip komplexaš... žena se valjda pali na to, ali to nije tema

mozda tema nije tako koncipirana ali je u tome sustina...
tebi kao da je opustencija malkice batinanja, bolesnih pretnji i katastrofalan uticaj na samopouzdanje, samopostovanje i osecaj sigurnosti...

kategorija 'tipičnog balkansog trip komplexaša' je bezazlena?
 
Sad neko vreme { ne dugo } zivim sa mamom i sa njenim deckom.Tu cu biti josh pola meseca,mozda i manje,sa bratom,zapravo,ovo je mamim stan ali je on dosao isto usput da bude tu.Ja ne volim tog coveka iz vishe razloga..
pretio je mojoj mami pistoljem jednom ( zapravo,svadjali su se jako pa je ona pretila da ce da zove policiju,pa je on izvadio pistolj na sto i rekao da ce je upucati pre nego shto stigne do telefona,da napomenem,pistolj je bio prazan,cist dokaz da voli da j.ebe druge u glavu }
jednom je tukao moju mamu ( udarao joj je glavu o iviciu neke drvene garniture }
jako je autoritaran tip coveka,ocekuje,na neki nacin,da ga slusas..banalan primer,ja gledam TV u dnevnoj sobi,i on mi kaze ''promeni kanal'',ja pocnem fino ''ali meni se ovo bash gleda'' i onda on kaze ''mala jesi me cula shta sam ti rekao promeni kanal '' itd...
mama ne voli ideju da smo on i ja pod istim krovom jer je govorila da je to kao da drzi dva tigra u istom kavezu,..jer moj brat i mama su veoma miroljubivi,pacifiste,ja sam drugacija,vishe agresivna...i on i ja se sve cesce.. prepiremo. Nisu to svadje,ali varnice,recimo on meni kaze mala ja njemu kazem mali,onda on pocne shta shta shta si rekla mala imas malo postovanja ja mu kazem da nemam shta da poshtujem i onda on popizdi.Ja nikad na njegove rechi ne zelim da cutim,jer smatram da je cutnja precutno odobravanje da te tretira tako, i prvi znak da ti,pa,duh klone.
pre dve noci,ili tri,on je usao u moju sobu u sred noci,u boksericama. On je tvrdio ujutru da je on pogresio sobu i da je mislio da je to soba moje mame,i u redu,moze da pogresi covek,ali ne znam shto je onda stajao u mraku kod vrata i posmatrao me dok sam mu ja nekoliko puta govorila odlazi

on,ni ne izgleda kao shto treba za svoje godine,ja ne znam bahs kako mushkarci tih godina trebaju da budu ali on je nabildovan,tamnoput,malo,pretece izgleda.

s druge strane,on ima nalicje.Nekad je ovakav,a nekad je savrseno duhovit,zaj.ebant,svakog zasmejava,i verovatno je tu svoju sarmantnu masku drzao dosta dugo pre nego shto je pokazao svoju pravu prirodu....

ja trazim neki savet,kako ja njega da ignorisem,kako da izdrzim da se ne svadjam sa njim posto postaje sve gore,trudim se da ne budem kuci koliko mogu,ali ne volim da budem u njegovom prisustvu,i sama imam probleme nevezane za njega koji me opterecuju...

i molim vas da se tema ne pretvori da bacate drvlje i kamenje na moju mamu:neutral:

A da razgovaraš sa mamom...nije normalno da neko tako nešto trpi....valjda bi trebalo da su joj deca na prvom mestu...ne razumem ja takve situacije baš najbolje.
 
mozda tema nije tako koncipirana ali je u tome sustina...
tebi kao da je opustencija malkice batinanja, bolesnih pretnji i katastrofalan uticaj na samopouzdanje, samopostovanje i osecaj sigurnosti...

kategorija 'tipičnog balkansog trip komplexaša' je bezazlena?

nije bezazlena ali ja odgovaram na ono što je pitano i čitam ono što je napisano ne ulazim u tudje odnose, počotovo one koje ne znam... da je pitala kako da pomognem kevi isl. druga bi priča bila...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top