Feministi gde ste?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Povodom nedelje tanga u Beogradu, cuo se izvestaj reporterke na televiziji RTS i to pazite sta pita igracice .

"Dali se osecate kao senka muškarca dok igrate pošto on stalno vodi , a vi stalno pratite."

Dali je feminizam toliko zavladao da cemo i pravila klasicnih plesova menjati radi uskih pogleda ?

I naravno da je dobijala odgovor profesionalaca , a to je da uživaju oboje iako to ne odgovara feministkinjama.
 
feministkinje... heh.. gomila emotivno ubogaljenih glupacha nesposobnih da porade na sebi i svom emotivnom zivotu, a samim tim i mushkarcu kojeg vole (tj. retard ni ne zna dal' voli, al' ego kaze da - DA), idu od butika do butika s idejom da zaborave na svoju sopstvenu mizeriju jer se ista ne vidi toliko u novoj haljini (navodno), i ispirajuci usta kafom, koja je ipak mnogo manje gorka nego njihova jeziva svakodnevica, pokushavaju da se "izbore za prava" koja ce im (navodno) pruziti ono shto bi trebalo svaka pojedinachno da zasluzi i stvori... stoka retardirana... i josh bi da seru o tangu... zene vishe ne postoje... ovo shto srecete po ulicama i na televizijama su mutanti i propali abortusi... cheshce su deteline s 4 lista nego prave zene... da bi zena bila zena mora pre sve ga bude chovek!... a ne raspad...
 
Margott:
feministkinje... heh.. gomila emotivno ubogaljenih glupacha nesposobnih da porade na sebi i svom emotivnom zivotu, a samim tim i mushkarcu kojeg vole (tj. retard ni ne zna dal' voli, al' ego kaze da - DA), idu od butika do butika s idejom da zaborave na svoju sopstvenu mizeriju jer se ista ne vidi toliko u novoj haljini (navodno), i ispirajuci usta kafom, koja je ipak mnogo manje gorka nego njihova jeziva svakodnevica, pokushavaju da se "izbore za prava" koja ce im (navodno) pruziti ono shto bi trebalo svaka pojedinachno da zasluzi i stvori... stoka retardirana... i josh bi da seru o tangu... zene vishe ne postoje... ovo shto srecete po ulicama i na televizijama su mutanti i propali abortusi... cheshce su deteline s 4 lista nego prave zene... da bi zena bila zena mora pre sve ga bude chovek!... a ne raspad...

:D 8)
 
...MUSKARAC I TREBA DA VODI, ALI ZENA JESTE INSPIRACIJA CELOM PLESU, DA NEMA NJE , NE BI BILO NI TANGA! KAKVA CE BITI INSPIRACIJA I PLES ZAVISI OD SAME ZENE! ONA MOZE BITI OTROV, A MOZE BITI I RADOST! TAKO JE I U ZIVOTU! :P
 
divlja-u-srcu:
...MUSKARAC I TREBA DA VODI, ALI ZENA JESTE INSPIRACIJA CELOM PLESU, DA NEMA NJE , NE BI BILO NI TANGA! KAKVA CE BITI INSPIRACIJA I PLES ZAVISI OD SAME ZENE! ONA MOZE BITI OTROV, A MOZE BITI I RADOST! TAKO JE I U ZIVOTU! :P
ovakav feministički stav bi mogao biti alfabet svakoj majci koja svoje sinove odgaja da budu muškarčine.
 
Pozvali su me iz jednog "ženskog" časopisa u kojem se oglašavam i pitali da li bih napisala nešto o svom poslu, karijeri i preprekama na putu koje sam prešla a naročito o mizoginiji i diskriminaciji koju sam doživljavala od muškaraca zato što sam žena u privatnom poslu.
Počela sam da se smejem, ljubazno ih odbila i iskreno priznala da tako nešto nikad nisam doživela ni od jednog muškarca zato što nije bilo razloga za to. Ako sam dobra u svom poslu, ako me klijenti cene jer izvršavam obećano zašto bi me bilo ko diskriminisao?
Takođe, taj momenat podrške porodice (naročito muža) je veoma bitan i nema smisla lagati da sam sve ostvarila sama samcijata zato što sam bogznakako sposobna feministkinja.
Takođe, ideja o ženskoj solidarnosti me užasava zato što ne mogu da budem u ekipi sa nekim a protiv nekog zato što ima ili nema sike.To mi smrdi na sektašenje, ekipe navijača i sl.
 
Mало ме зачуђује а и радује ме што се јављају жене које се осећају добро у својој женској улози. Мука ми је од жена које по сваку цену желе да се изједначе са мушкарцима...
Наравно да мислим да треба да имамо иста права као мушкарци, али на свакој појединачној жени је да се за себе избори. Кад чујем оне жене које инсистирају да их зову ПСИХОЛОГИЊАМА, ПЕДАГОГИЊАМА, АДВОКАТИЦАМА, ВОЈНИКИЊАМА (и тога је било!), или замислите ДОКТОРКАМА НАУКА ,одмах ми је јасно да оне нису прихватиле своју биолошку детерминисаност, не осећају се добро у својој ''сполности''(што би казали браћа Хрвати).Не осећам се угрожено зато што на мојој дипломи пише ПРОФЕСОР а не ПРОФЕСОРКА, јер сам сигурна да нисам инфериорна у односу на било ког мушкарца.
Да би доказале своју једнакост феминисткиње инсистирају да преузимају и све мушке улоге и послове. Никако да се запитају зашто мушкарци немају потребу да се доказују у хеклању или кувању пекмеза! :)
 
Margott:
feministkinje... heh.. gomila emotivno ubogaljenih glupacha nesposobnih da porade na sebi i svom emotivnom zivotu, a samim tim i mushkarcu kojeg vole (tj. retard ni ne zna dal' voli, al' ego kaze da - DA), idu od butika do butika s idejom da zaborave na svoju sopstvenu mizeriju jer se ista ne vidi toliko u novoj haljini (navodno), i ispirajuci usta kafom, koja je ipak mnogo manje gorka nego njihova jeziva svakodnevica, pokushavaju da se "izbore za prava" koja ce im (navodno) pruziti ono shto bi trebalo svaka pojedinachno da zasluzi i stvori... stoka retardirana... i josh bi da seru o tangu... zene vishe ne postoje... ovo shto srecete po ulicama i na televizijama su mutanti i propali abortusi... cheshce su deteline s 4 lista nego prave zene... da bi zena bila zena mora pre sve ga bude chovek!... a ne raspad...
Bravo Margott! Ovakav post od Margott ,dakle obrazlozeno misljenje,sam cekao mesecima...(ne znaci da se slazem ili ne slazem,nego,Margott je konacno PROGOVORILA !)
 
Margott:
Hellen:
Margott:
moze ali onda nema onog "jao boli me stomak, dobila sam", nego cuti kuchko i ribaj plochice ili tegli cement na gradjevini...

:?: :?: :?: :?: :?:

shta je nejasno...?
kazem...ako dame hoce da ne bude diskriminacije onda nema ni poshtede...

Ta težnja feminista da sve pretvore u UNISEX nije ni prirodna ni zdrava.
Mislim da je žena bila najviše poštovana 70-80 u intelektulanim gradskim sredinama, poštovana njena specifičnost, ličnost, potrebe koje su iskrene a ne komercijalizovane i izmišljeno prenaglašene (razmaženost).
Ja lično ne želim ženu koja kopa u rudniku, puši ko turčin, i oseća se ugroženom čim naleti na neostvarenu želju.
Hoću da uživam u našim razlikama i da je poštedim onoga što bi promenilo njen duh ka muškom grubljem,zahtevnijem praktikovanju ljubavi.
-----------------------------------------------
RAVNOPRAVNOST JE MOGUĆNOST DA JEDINKA ISPOLJI SVOJE SPOSOBNOSTI, TEŽNJE, POTREBE NA NAČIN KOJI ODGOVARA TOJ JEDINKI.

RAVNOPRAVNOST NIJE IDENTIČNOST.
 
naravno da zena ne treba da radi u rudniku, ali ne treba ni da trazi neku ravnopravnost... shta se uopshte podrazumeva pod tom ravnopravnoshcu, mozda pokoravanje mushkaraca?!.. e pa zao mi je, ni jedna normalna zena nece teziti da salomi mushkarca vec da s njim bude kvalitetan "dvojac", da mu bude motiv, i da to budu jedno drugom uzajamno, da brine o njemu kao i on o njoj, ali ne tako shto ce joj dati shtos novchanica da s drugaricama kupuje cipele... ma rekoh, malo ih je jako... nema potrebe ni polemisati o tome...
btw, bitno je poshtovanje, uzajamno poshtovanje... kad njega nema naravno da je alternativa "ravnopravnost"..
 
Margott:
naravno da zena ne treba da radi u rudniku, ali ne treba ni da trazi neku ravnopravnost... shta se uopshte podrazumeva pod tom ravnopravnoshcu, mozda pokoravanje mushkaraca?!.. e pa zao mi je, ni jedna normalna zena nece teziti da salomi mushkarca vec da s njim bude kvalitetan "dvojac", da mu bude motiv, i da to budu jedno drugom uzajamno, da brine o njemu kao i on o njoj, ali ne tako shto ce joj dati shtos novchanica da s drugaricama kupuje cipele... ma rekoh, malo ih je jako... nema potrebe ni polemisati o tome...
btw, bitno je poshtovanje, uzajamno poshtovanje... kad njega nema naravno da je alternativa "ravnopravnost"..
POSTOVANJE MARGOTT !!!
 
Равноправност је оно што нам каже сама реч: ЈЕДНАКА ПРАВА! Не верујем да иједна жена може да има нешто против тога, да би иједна жена сматрала да је нормално да нема право гласа, да нема право на школовање или запослење, да ,не дај боже, мора да носи фереџу или да је каменују за прељубу!

Е сад, бити равноправан не значи бити идентичан, као што већ неко рече.Ми смо два различита пола, са различитим способностима и особинама, али то не значи да морамо бити у положају надређености и подређености.
Мене нервирају оне жене које желе да буду ИСТО са мушкарцима. И не бих рекла да је то тип жене коју описује Маргот, да су то размажене жене које куповином скупих ствари лече комплексе. Моје неко искуство је да се за феминистичке идеје у најфанатичнијем облику залажу лезбејке (и тиме кваре и оно што је позитивно у том покрету) и мушкобањасте жене које нису прихватиле своју сексуалност.
 
Najgori rat u istoriji,koji nadam se da se nece dogoditi,bio bi rat izmedju polova.Tu se normalno ne bi pucalo,ali to sto feministkinje hoce,na svu srecu normalne zene nece,inace bi to bio kraj normalnog nacina zivota.Daleko od toga da smatram da je nas svet idealan,ne,ima mnogo neresenih problema,pa sam postojece stanje stvari nazvao:normalnim.Takodje smatram da ima mnogo toga sto treba normalizovati u odnosima izmedju polova,ali uraditi to mirno a ne nasilno sto bi htele feministkinje.Hvala Bogu sto su nase devojke na forumu normalne,inace bih morao da se nosim ne samo sa jehovinim svedocima nego i sa feministkinjama,kojih na svu srecu ovde nema.
 
Hektor:
apotekarka:
Zadovoljna i ostvarena žena ne može da se prima na takve ideje.
Zamisli mene kako počinjem neki verbalni ili idealistički rat protiv svog muža ili sina :roll:
to je nemoguće.....
Hvala Bogu !Prirodan nacin postojanja je ljubav a ne rat polova!


Normalno!
Kad zapišaju wc šolju ja se sa ljubavlju izderem na obojicu, nateram ih da sve uglancaju i opet smo skladna porodica :wink: :lol:
 
divlja-u-srcu:
...MUSKARAC I TREBA DA VODI, ALI ZENA JESTE INSPIRACIJA CELOM PLESU, DA NEMA NJE , NE BI BILO NI TANGA! KAKVA CE BITI INSPIRACIJA I PLES ZAVISI OD SAME ZENE! ONA MOZE BITI OTROV, A MOZE BITI I RADOST! TAKO JE I U ZIVOTU! :P

apsolutno se slazem sa vama draga moja ali nesssto razmisljam eto danas je postalo pomodno biti lezbejka i p*d*r i mislim da se oni nikako nebi slozili sa vama ali sta oni misle njihova je briga ...
usput da li ste gledali ubistveni tango sa Duvalom mislim da bi vam se svideo!
 
Hellen:
Изгледа да на Форуму заиста нема феминисткиња! Нема никог да опонира, сви се нешто углавном слажемо...

Ma , pazi da nema........

Iz serije "treći kamen od sunca" situacija :
Sali ZNA da je dobra riba, i naučila je da može sve da dobije ako se nasmeši,zamoli, njanja, rastuži se, zaplače.
Onda maksimalno kreće da iskorištava tražeći od partnera i ono što predstavlja pažnju, a zatim i ono što joj treba , pa i ono što joj ne treba (čuveno žena nezna šta hoće) da dokaže dominaciju i moć koju ima.

U seriji postoji poenta.
Ona shvata da MOĆ ŽENA POVLAČI I ODGOVORNOST TE MOĆI.

U Srbiji je sociološka analiza pokazala (ne držite me za reč ko je to radio) da je neodgovornost te moći najveća na Jugu srbije, konstantna po celoj Srbiji , Izuzetak gde je jako mala je Grad Valjevo i u Vojvodini je manja.
Mislim da mogu da nabavim upitnik i proceduru kako je istraživanje radjeno, pa da se IZMERITE OVDE NA KRSTARICI :twisted: :twisted: :twisted:
 

Back
Top