Profesionalni dreseri

Lexxy

Početnik
Poruka
16
Zanimaju me nazivi i adrese(ili tel.) skola za dresuru ili privatnih dresera.Vazno mi je da sam ja uz kuce i da ima dresura poslusnosti,ali i napad/odbrana.Gledala sam vec na nekoliko foruma,ali se sve pretvara u raspravu bez konkretnih informacija.
Ja sam cula za Sigidunum,Policajac i Mrazovac K9....ali mi je vazno da bude dobar dreser jer mi treba za cuvanje.
Unapred hvala
 
Niger Lupus ex Migora izvanredan dreser sa visegodisnjim iskustvom(NO Belgijski ovcar)....jedino sto nije iz Beograda pa je to mozda problem.....;)

Mislim da je i ovde prisutan ali cu poslati broj tel na pp da ne bude reklama......
 
Da, prvo se Migora registrovao na ovom forumu, pa onda i njegov brat, kao Niger lupus, znam Migoru iz te dreserske priče a njegovog brata sam poznala po tome što neverovatno liče i što sam prepoznala Kamu na avataru. A odgajivačnica mi je nekako promakla. :rumenka:
 
Мирко Сирковић - Сирко је наш најчувенији дресер паса као и осталих животиња. Нема домаћег филма у коме је била потребна нека дресирана животиња, да није прошла Сиркову обуку.
Поседује имање у Добановцима "Сирков гај", за узгој и дресуру животиња и он је ваљда једини приватник коме је омогућено да ту држи и дивље животиње, има дресираног медведа, који са гостима пије кафу, вукове, нешто од великих мачака, чини ми се гепарда....
 
ne bih nikog da kritikujem ili sebe da hvalim ali moras otici do dresera da pogledas gde drzi pse i kako se ophodi prema njima Ps.ja inace sam dresiram svog psa i nista mu ne fali (komande kao: sedi ,lezi ,fuj ,drzi) :rumenko:
 
Znam za Sirka i ne bih isla tim putem....
ne bih nikog da kritikujem ili sebe da hvalim ali moras otici do dresera da pogledas gde drzi pse i kako se ophodi prema njima Ps.ja inace sam dresiram svog psa i nista mu ne fali (komande kao: sedi ,lezi ,fuj ,drzi) :rumenko:
Pa i ja mog ucim osnovne komande :)),ali za ostalo mi je potrebna mala pomoc.
A normalno je da cu prvo da proverim dresere :eek: ali ovo mi je nacin da ih nadjem .
Hvala svima koji su do sada pomogli :D
 
Ne znam da li je tema još aktuelna, ali evo i ja da preporučim.
Ja sam imala dalmatinca, pametan a tvrdoglav... Uglavnom sam ga sve sama naučila (sa sestrom) ali je sa 5 meseci počeo da beži i da jede sve sa ulice. Naravno vrlo često je imao problema sa stomakom...
Od tog momenta sam tražila sa kim ću da radim obuku, išla sam i do Beograda ali pomoći nije bilo. Niko nije znao da mi reši problem jer je pas na povodcu i na poligonu bio savršen. Tek kad je napunio dve ipo godine preporučili su nam pravog čoveka za posao.
Zove se Nenad Dražić - Neca, u Novom Sadu (igrom slučaja postade mi posle muž).

Neca radi i pansion uz obuku ali i ČASOVE OBUKE KAO INSTRUKTOR. Ja sam se odlučila da uzmem časove i sama nisam verovala da je moj neposlušni dalmatinac posle samo 10 časova postao savršen!!! Da, dobro ste shvatili, dve godine je bežao i pravio gluposti a onda mu je trebalo samo 10 časova da bude super poslušan. A najviše sam volela upravo to što sam JA bila vodič i bila sam uključena u sve. Jer, ponekad se dešava da pas savlada obuku sa instruktorom na poligonu i onda kad se vrati vlasniku, sa njim ništa neće da radi, jednostavno ne sluša. Prema tome ja uvek savetujem varijantu da čovek uzme časove ili da (ako već ostavlja psa na mesec dana npr tokom godišnjih odmora) posle svakako uzme još nekoliko časova da sam nauči kako se vodi obučen pas.
Što se Nece tiče, on obuku radi 30-tak godina. Iskustva ima na pretek. Radio je sa mnogim rasama (kasnije i ja sa njim), sa službenim po programu ispita, sa čuvarima za kućne potrebe, lovačkim, sportskim i onim pravim kućnim ljubimcima velikim ali i malim.
Kada sam ja dolazila kod njega na časove dresure bila je zima 1993/94 on i dalje radi ali na novoj lokaciji. Radi i na terenu, što znači da časove drži tamo gde pas inače šeta jer se pokazalo da ta metoda daje najbolje rezultate.

Toliko za ovaj put, ako nekom treba neka me kontaktira i dobiće Necin mob.tel.
 

Back
Top