Reinstalacija Windows-a

Zelio bih da radim reinstalaciju XP-u(vrijeme mu je vise :lol::lol::lol::lol::lol::lol:) ali bih htio i da sacuvam podatke sa kompjutera..Narocito su mi bitni bookmarksi iz Google Chroma :D
A takodje i svi ostali fajlovi...
Kako to da uradim?:confused:
Hvala:)

U Chromu idi na Bookmark manager (ili tako nesto) i tamo ces naci opciju da sve linkove prebacis u jedan fajl koji ces da sacuvas na D particiji ili na cd-u. Sledece sto je potrebno je da sve podatke iz My Document-a i sa Desktopa prebacis na D particiju ili na diskove kako ih ne bi izgubio. I na kraju uradis reinstalaciju kao sto sam na sledecem linku objasnio:

http://forum.krstarica.com/threads/332996
 
Bravo sve sam shvatio oko cuvanja podataka...Hvala vam...Ali sad ide jedan problem....Da li ja samo mogu da ubacim CD u komp i da namjestim da se butuje sa tog CD-a i klikam na next next i tako do kraja...Ili mi treba jos nesto?Zao mi je sto vas mozda smaram,ali prvi put reinstaliram Windows...I sta cu ako ne bude htio da se butuje?Kao sto je bio slucaj kod nekog mog druga?Komp nije htio da prepozna CD!!!:eek:
 
Bravo sve sam shvatio oko cuvanja podataka...Hvala vam...Ali sad ide jedan problem....Da li ja samo mogu da ubacim CD u komp i da namjestim da se butuje sa tog CD-a i klikam na next next i tako do kraja...Ili mi treba jos nesto?Zao mi je sto vas mozda smaram,ali prvi put reinstaliram Windows...I sta cu ako ne bude htio da se butuje?Kao sto je bio slucaj kod nekog mog druga?Komp nije htio da prepozna CD!!!:eek:

podesi u biosu da se butuje sa cd-a, to je sve
 
Bravo sve sam shvatio oko cuvanja podataka...Hvala vam...Ali sad ide jedan problem....Da li ja samo mogu da ubacim CD u komp i da namjestim da se butuje sa tog CD-a i klikam na next next i tako do kraja...Ili mi treba jos nesto?Zao mi je sto vas mozda smaram,ali prvi put reinstaliram Windows...I sta cu ako ne bude htio da se butuje?Kao sto je bio slucaj kod nekog mog druga?Komp nije htio da prepozna CD!!!:eek:

Ako ne znas kako se podesava u BIOS-u, imas na dnu onog uputstva kako se radi, a ako nema, onda sigurno mozes da nadjes link u lepljivoj temi "Tutorijali". Mozda neces morati da podesavas u BIOS-u, jer moze da se dogodi da je vec namesteno da se ucitava sa diska ili mozda postoji boot meni u kome treba da izaberes sta ce se prvo ucitati.
 
upomoooooć!!!!poludeo mi kompjuter.sve živo sporo otvara!!!ne mislim samo na mozilu nego sve!!!!foldere,slike,muziku,programe,SVE!ili se samo zaludi,zablokira i vrti se kružić vrti,vrti i onda samo prsne.restartovala sam ga više puta ali "on ćera po svome"!malo pre me ispalio,oči su mi otpale u ACDSee editoru i onda je prso kad sam skoro završila šta sam htela sa slikom,malo je falilo da ga bacim kroz prozor.meni je "njegov haus majstor" pre 15-ak dana rekao da je "zreo za reinstalaciju"...ali majstor je "na godišnjem odmoru".jel mu to samo kriza svesti večeras ili to znači da definitivno mogu da se slikam po pitanju razno-raznih programčića dok majstor ne bude mog'o "da ga doćera"?jel postoji neki trik?
 
upomoooooć!!!!poludeo mi kompjuter.sve živo sporo otvara!!!ne mislim samo na mozilu nego sve!!!!foldere,slike,muziku,programe,SVE!ili se samo zaludi,zablokira i vrti se kružić vrti,vrti i onda samo prsne.restartovala sam ga više puta ali "on ćera po svome"!malo pre me ispalio,oči su mi otpale u ACDSee editoru i onda je prso kad sam skoro završila šta sam htela sa slikom,malo je falilo da ga bacim kroz prozor.meni je "njegov haus majstor" pre 15-ak dana rekao da je "zreo za reinstalaciju"...ali majstor je "na godišnjem odmoru".jel mu to samo kriza svesti večeras ili to znači da definitivno mogu da se slikam po pitanju razno-raznih programčića dok majstor ne bude mog'o "da ga doćera"?jel postoji neki trik?
Mozda se pregrejao procesor. Ugasi masinu, pa, ako ne spavas, probaj malo kasnije da vidis kako ce se ponasati. :)
 
Evo sta bi moglo da se uradi (ali to ti ne garantuje neko poboljsanje, moze cak da se desi da ti zezne sistem, ako je neki virus zakacio sistemske fajlove, koji su morali da se obrisu,):

1. skenirati sistem sa nekim azuriranim anitvirusom (KIS, NOD,...);
2. skenirati sistem sa azuriranim Malwarebytes-om;
3. skenirati sistem sa azuriranim Spybot search & destroy;
4. 2. i 3. korak je pozeljno uraditi i u Safe mode-u.
5. Defragmentacija.

Jos jedan predlog, pripremi ti fajlove koji su ti vazni i prebaci ih na drugu particiju i spremi komp za reinstalaciju, pa kad se vrati majstor sa odmora, da ti uradi reinstalaciju.

Postoje jos opcija, ali one su, ako ove gore stvari ne rese problem, a to su skeniranje DDS-om, ComboFix, Dr.Web,...
 

Back
Top