Linux -> Win7

CheesyWheesy

Zainteresovan član
Poruka
214
Uff, nisam bio zadovoljan nijednom verzijom windowsa dok nije izasla 7ica. Ne mogu sada da instaliram Windows7 zato sto su mi particije na nekom drugom formatu a ne na NTFS. Moze li neko da mi pomogne kako da vratim moje particije na NTFS?
 
Uff, nisam bio zadovoljan nijednom verzijom windowsa dok nije izasla 7ica. Ne mogu sada da instaliram Windows7 zato sto su mi particije na nekom drugom formatu a ne na NTFS. Moze li neko da mi pomogne kako da vratim moje particije na NTFS?

sve podatke sacuvaj na nekom disku ili na vec nekoj memoriji, pa onda formatiraj u sta god zelis.
mozes npr. da napravis dve particije od kojih ce ti jedna posedovati podatke a drugu formatiras.

koji format trenutno imas a u koji zelis da prebacis?
 
Nemam pojma koji je format uglavnom sam imao problema sa instalacijom linux ubuntu-a i otisao sam na use whole hard disc i on je tu nesto instalirao koji format nemam pojma a kako da formatiram ceo hard disc? (na format NTFC)
 
Скини GParted Live CD (.iso фајл вер.0.5.2.1), нарежи га као што се режу имиџ фајлови и бутуј га са CDROM-а. Кад ти се отвори програм, селектуј партицију којој хоћеш да промениш фајл систем, кликни на Partition из главног менија и одабери Format to... NTFS, или иди на Delete, па затим на New и издефиниши јој величину и формат који желиш.



Наравно, пре свега овога сачувај све битне фајлове, јер ћеш их у супротном изгубити.
 

Back
Top