bas sam se pitao...

J

jakob

Gost
Sta znaci kad je memorija nekog telefona 300*3 polja ili 1000*10 polja? Kada sam ja is'o u skolu nas su ucili da, recimo, 300+SIM znaci da u mem. aparata moze stati 300 brojeva telefona, kao i jos 250 u prepaid (postpaid) karticu? Drugo je kad su u pitanju memorije od 3,4MB ili 6MB - tu je vec sve jasno.
 
Pazi ovako, kad ti kazu 1000*14 npr. to znaci da mozes da upises 1000 imena i da svakom dodelis 14 brojeva. Ako kazu DINAMICKE memorije znaci da pod nekim imenom mozes da imas vise od 14, al' da zakines na nakom drugom!
Na starijim telefonima sa sopstvenim imenikom i SIM karticama to radi po principu jedno ime jedan broj!
Telefoni za koje pise da imaju 1,2,6,8... MB memorije neznaci da oni tu memoriju expolatisu do popunjavanja. I kod njih najcesce radi po principu 500*14 i sl. kombinacije. Recimo ja imam NOKIu 7250i, ima 8 MB memorije od kojih se 3.5 koristi za imenik, kalendar, alarm i sl. a 4 za multimediju (slike, MIDI), ali ona ima 500*14 brojeva ogranicenje u imeniku!
Jednom recju to je stvar dobre volje programera operativnog software telefona kako ce da naprave!
 

Back
Top