Sony Ericsson k800i, par pitanja

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Imam 1 problem i 2 pitanja...
Problem je u tome kada primam pozive ili zovem nekoga, zacuje se zvuk iz zvucnika, i zapisti mi nesto, na ekranu izbaci crveno beli trougao, sa crnim izvicnikom (kao saobracajni znak, samo sto je u trouglu uzvicnik), i pise Chiphering not provided by operator insecure transmission... E sada ja sam zvao ove pajsere iz MTS-a, i sve objasnio, i operater meni kaze, prvi put cujem za tako nesto, nije ti telefon u redu, odnesite u nasu poslovnicu, a eve ja sve trcim, bitno je da su poceli da naplacuju korisnicki servis :twisted:... E sada dugo sam trazio po netu i nalazio svakakva resenja na engleskom, i koliko izvalih treba mi nova kartica, jeli se kome ovo desavalo i moze li da mi pomogne kako da resim da mi ovo ne iskace ???

A pitanja su, ima li kakav softver da se ubaci u telefon da bi on mogao da cita fajlove u PDF-u ? I zna li neko mozda gde imaju da se kupe novi delovi za Soni Eriksone ?
Hvala.
 
Imam 1 problem i 2 pitanja...
Problem je u tome kada primam pozive ili zovem nekoga, zacuje se zvuk iz zvucnika, i zapisti mi nesto, na ekranu izbaci crveno beli trougao, sa crnim izvicnikom (kao saobracajni znak, samo sto je u trouglu uzvicnik), i pise Chiphering not provided by operator insecure transmission... E sada ja sam zvao ove pajsere iz MTS-a, i sve objasnio, i operater meni kaze, prvi put cujem za tako nesto, nije ti telefon u redu, odnesite u nasu poslovnicu, a eve ja sve trcim, bitno je da su poceli da naplacuju korisnicki servis :twisted:... E sada dugo sam trazio po netu i nalazio svakakva resenja na engleskom, i koliko izvalih treba mi nova kartica, jeli se kome ovo desavalo i moze li da mi pomogne kako da resim da mi ovo ne iskace ???

A pitanja su, ima li kakav softver da se ubaci u telefon da bi on mogao da cita fajlove u PDF-u ? I zna li neko mozda gde imaju da se kupe novi delovi za Soni Eriksone ?
Hvala.

Ja imam takav telefon vec evo 2 godine...i nikada nikakav problem nisam imao...tako da mi je bas cudno za ovo sto govoris....
 
isao sam na google translate i to sto si napisao znaci zakrivanje sad sta mu to dodje nemam pojma

Ma ja neki k. mu ga dodje, uzasno nervira da covek po**zdi...
Ja sam nasao isto nesto, kao kada dele istu mrezu dva provajdera da se desava taj ciphering, a najzanimljivije je kako da se ovo nikome nije desavalo, ili da bar neko zna sta je ovaj Ciphering ili kako god ? :sad2:
 
da nisi mozda ubacivao mts karticu pa onda recimo telenor pa ti stizalo ono usko cete dobiti podesavnja za wap i tako to pa ti snio pa sad da imas i telenor i mts mozda je to caka ali to bi se pojavljivalo samo kad ides na net ne znam ,videcu na jednom forumu sta oni kazu pa ti javim ,bas me zanima sta je u pitanju
 
evo ovako za sad ima 2 odgovora i samo cu uraditi copy -paste

Ljudi koji obično rade u podržci kod telekoma su nečiji sinovi za koje je pronađeno na taj način odlično uhljenljenje a što se tiče znanja su nula.

Uprincipu mislim da nema Mobilnog do Nokie te tako salbo poznajem ovaj model telefona ali bi probao sledeće

1. Probaj formatirati telefon to jest vratiti na fabrička setovanja. Nadji tamo u opcijama "vrati fabrička podešavanja" Kod za SoniErikson telefone ako ga niko nije menjao je 4 nule.

2. Probao bi neku drugu SIM karticu pa i od drugog operatera.

Što se tiče ovog tvog drugog pitanja. Evo koliko pogledah na internetu ovaj telefon ima Fabrički software.

Dakle za takve telefone moraš tražiti aplikacije "Java" a to su programi koj imaju ekstenziju ili onaj nastavak posle tačke jar dakle "xxxyyy.jar"

Ovd ena forumu imaš nešto programa Java aplikacija ali moraš prilikom odabira i instaliranja voditi računa o rezoluciji. To znači da ako je rezolucija telefona npr 240x320 ukoliko instaliraš sa većom rezolucijom prikazana slika će biti veća od displeja. Kod manje rezolucije obrnuto.
 
Ovo se desavalo i pre i posle flesovanja...
Naime kada sam uzeo telefon, ovo mi se dogadjalo, pa sam ja sam smislio nacin, znaci da ga flesujem sa najnovijim softverom, kako bih resio problem, ali nista, sve je ostalo po starom, videcu da stavim neku drugu karticu, cim nekoga uhvatim da izvadim iz telefona...
A mozes li mi reci koji je to forum da odem da pogledam kakvih ima programa posto vidim da taj lik rece da ima na forumu programa sa Java aplikacijama... Posalji mi na PP...
 
http://gallery.mobile9.com/f/762899/ probaj ovo za pdf ja imam n95 8gb i radi ok

Hvala ti ko bratu :worth::worth::worth::worth::worth::worth:
Nemoze da cita fajlove vece od 300 kb, al sta da se radi, ove cita sve, samo malo sporije ucitava, al nemari, bitno je da sljaka ;).

Samo da mi je jos da resim onaj ciphering, al sutra ili prekosutra kada budem bio dokon ima da odnesem u Mts poslovnicu da vidim sta ce geniji da mi kazu :hahaha:
 
Hvala ti ko bratu :worth::worth::worth::worth::worth::worth:
Nemoze da cita fajlove vece od 300 kb, al sta da se radi, ove cita sve, samo malo sporije ucitava, al nemari, bitno je da sljaka ;).

Samo da mi je jos da resim onaj ciphering, al sutra ili prekosutra kada budem bio dokon ima da odnesem u Mts poslovnicu da vidim sta ce geniji da mi kazu :hahaha:

hahahahaahah ,malo ce da ga gleda jedno 15 minuta i na kraju ce ti reci "ne znam stvarno sta bi to moglo da bude" i na kraju ce ispasti da si ti kriv :D
 
najbolje ona adobe reader

Probao sam bas njega, mislio sam da ce moci da se instalira uporedo sa ovim predhodnim, pa da uporedim odmah, ali ne, mora prvo onaj da se izbrise pa da se ovaj instalira...
Isto, nece da mi otvori fajl od 358 kb, a ove manje isto otvara, i ubacim ja jedan fajl koji je u cirilici, otvori ga, al skroz nerazumljivo, sve neki znakovi i tako to, probacu i one ostale pa da vidim koji je najbolji...
 

Back
Top