Rusi opisali Crnogorce

Slazete li se sa ovim tekstom?

  • Slazem se

  • Ne slazem se


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
Crna Gora u očima drugih

Ženama su nepoznata osjećanja koja se vezuju za nježnost. Muškarci su, pored ostalog, užasni spletkaroši. Žene u ovoj priči su Crnogorke. Autor je u drugoj rečenici mislio na Crnogorce.

Naveden je dio ocjena koje su ponuđene posjetiocima internet sajta na ruskom jeziku (http://www.montedom.com), koji je specijalizovan za prodaju nekretnina.

Crnogorci su na tome sajtu opisani kao krupni muškarci, jake tjelesne građe, uglavnom crnokosi, pravilnih crta lica, uz napomenu da najizražajniji “primjerci“ te nacije žive na Cetinju.

Crnogorke su, piše, po pravilu, crnokose i tamnih očiju, ne previše krhke tjelesne građe i - nemaju izražen struk.

Crnogorkama, piše dalje, fali šarm i prefinjenost koje imaju ruske žene, a “nepoznata su im osjećanja kao što su nježnost, briga o ovdašnjim muškarcima, jer žive ustaljenim načinom života.“

Crnogorci su opisani kao lijena nacija. Radnim danima, već od osam ujutru, mnogi muškarci, nezavisno od uzrasta, sjede u kafićima, ispijaju svoju omiljenu kafu, puše i čitaju novine, pa se stiče utisak da oni dolaze u kafiće kao na posao.

Dok muškarci sjede po kafićima, žene rade, i to, uglavnom, u prodavnicama ili u uslužnoj djelatnosti, piše nepoznati autor, konstatujući da je istovaranje robe iz kombija u prodavnicu ovdašnjim ženama svakodnevni posao.

Djevojke su, zapaža se, najčešće obučene u majice i farmerke, dok žene najčešće nose duge haljine, a često se mogu vidjeti žene koje su od glave do pete obučene u crno.

Crnogorci su opisani kao bučni, dobrodušni i užasni spletkaroši, koji obožavaju puno da pričaju, posebno mobilnim telefonom, kojih, nerijetko, imaju i po dva. Odlikuju se, navodi se, i posebnom drskošću dok razgovaraju sa nepoznatim ljudima, postavljajući sasvim neobavezna pitanja. To je, ipak, primjećuje anonimni analitičar, karakterističnije za žene.

Na ulicama crnogorskih gradova, momci uvijek šetaju odvojeno od djevojaka, a prava rijetkost je vidjeti par koji je zagrljen ili se drži za ruke, piše na sajtu. Međutim, stoji u nastavku teksta, nikada na ulici bilo kojeg crnogorskog grada, nećete vidjeti da mladi, pijani tumaraju ulicama sa flašama piva u rukama, jer svi piju "u granicama pristojnosti“ i to, uglavnom, u kafićima.

Crnogorci, primjećuje se dalje, obično imaju po nekoliko stotina eura duga za neplaćene račune za struju i komunalije, ali redovno plaćaju telefonske račune. To je, kako se ocjenjuje, kulturni problem čitave zemlje, a ne samo pojedinaca.

Dalje se ističe da je Crnogorcima, pored već pomenutog sjedjenja u kafićima i ispijanja kafe, omiljena zabava klađenje u sportskim kladionicama i pjevanje. I mnogi pjevaju, jer je ovo "muzikalna nacija“, zaključuje autor.

Omiljene fraze kojima se Crnogorci služe su: "Odakle si“, "Kako si“, "Šta radiš“, a u napetoj poslovnoj situaciji posebno je aktuelan izraz "hiljada eura“, koji se izgovara sa posebnim ushićenjem, navodi se u tekstu. Posmatraču nije promaklo da Crnogorke puno puše, čak i u trudnoći.

Čini mu se da se i može naći Crnogorka pravilnih crta lica i vitke figure,“ koju one nijesu u stanju da sačuvaju nakon 23. godine“.

"Pažljivi posmatrač“ ljepote Crnogorki, na kraju svog "pisanija“ ima i naravučenije namijenjeno ruskim muškarcima, kojima poručuje, "da paze i maze svoje voljene žene Ruskinje, zato što su one najljepše, najženstvenije, očaravajuće, prekrasne i neponovljive“.
 
Crna Gora u očima drugih

Crnogorke su, piše, po pravilu, crnokose i tamnih očiju, ne previše krhke tjelesne građe i - nemaju izražen struk.

Djevojke su, zapaža se, najčešće obučene u majice i farmerke, dok žene najčešće nose duge haljine, a često se mogu vidjeti žene koje su od glave do pete obučene u crno.
znachi ovo je razlog zbog kojeg u sred Podgorice ne mozzesh normalno da proshetash, ako nisi iz CG, a da te gomila mladica ne snima kao da si s Marsa pala?
 
Jete, muzikalni su, bio je onaj Danijel i Makadam :lol:
Mislio sam da je tekst od pre 2 veka, ne stoji "nebriga" o muškarcima, pošto bih rekao da su tome žene jedino i posvećene.
Tačno je da zapitkuju sve strance o porodici, okle si i koga imaš i tako dalje..
Nije tačno da su visoki i krupne građe jer su se propederisali i imaju glasove ko pilići, ko seka-perse..Ne znam kako Šarići izgledaju
Nema pijanih na ulici? Au, pa da l se neko više drogira i trguje istim, a piju od kad svane lozu i pivo..mislim na običan svet.
 
Brkate žene brđanske!!!
0.jpg
 
Poslednja izmena:
ne, ozbiljno ili se meni samo sra,nja deshavaju..tipa odem na Ostrog i onaj tamo shto radi na recepciji mi trazzi broj telefona ili su takvi svi Crnogorci sa svakom ..evo nek' se javi neko iz Cg da me prosvetli
pochecu da mislim da mi zlo izvire iz ochiju :mrgreen:
 
Crna Gora u očima drugih

Crnogorci su opisani kao bučni, dobrodušni i užasni spletkaroši, koji obožavaju puno da pričaju, posebno mobilnim telefonom, kojih, nerijetko, imaju i po dva. Odlikuju se, navodi se, i posebnom drskošću dok razgovaraju sa nepoznatim ljudima, postavljajući sasvim neobavezna pitanja. To je, ipak, primjećuje anonimni analitičar, karakterističnije za žene.
.

:zcepanje::rotf::rotf:
 
ne, ozbiljno ili se meni samo sra,nja deshavaju..tipa odem na Ostrog i onaj tamo shto radi na recepciji mi trazzi broj telefona ili su takvi svi Crnogorci sa svakom

MA SRAM GA I STID BILO!!!:confused:

Neeegooo...dade li mu,,,???:neutral::D
...mislim... broj telefona:rotf::rotf::rotf:

..evo nek' se javi neko iz Cg da me prosvetli

Nema problema i za sve ostalo, al prvo ...
...daj broj telefona!!!:per:

pochecu da mislim da mi zlo izvire iz ochiju :mrgreen:

Ma rđa si ti žemska!!! Vrazi iz tebe vire!!!:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:

Back
Top