Jesmo li mi, Srbi, generalno lenj narod!?

avan-turista

Iskusan
Banovan
Poruka
5.549
Poslednji primer odustajanja radnika Fijata zbog težine posla je bio povod za raspravu o tome da li smo mi lenj narod, ili, ako lepše zvuči tako, manje vredan narod :mrgreen:

Bilo je nekih tema ovde o tome, pa se došlo do zaključka da 50-ak radnika nije veliki broj. Slažem se, nije. Međutim, ovo i nije izolovan, pa ni adekvatan primer naše lenjosti, nepreduzimljivosti i nemara.

Zaboravilo se, ili ne želimo da se sećamo da je japanski ambasador pre koju godinu "na prepad" krenuo u kontrolu autobusa koje je Japan poklonio Beogradu. Imao je šta i da vidi. Nakon što je zapretio da će autobusi, ukoliko ne budu u najkraćem roku očišćeni, biti transportovani nazad na daleki istok, Srbi se setili krpe i vode. Mnogi su se tome smejali, a malo njih je to shvatilo kao sramotu.

Već sam pominjao da je jednom prilikom predstavnik poljoprivrednika iz Holandije, prilikom proputovanja kroz Pomoravlje, plakao kad je video toliku zaparloženu zemlju.
Japan, J. Koreja i niz drugih zemalja seku vrhove brda kako bi napravili...i još jednom, NAPRAVILI obradive ravne površine.

Na vest da se Kinezi sve više doseljavaju u Žitorađu i okolna sela, te da zemlju obrađuju ručno i uzgajaju bogtepita šta sve, reagovali smo sa: baš su simpatični.

Pominjali smo i Rajsa više puta koji nam je još u svoje vreme govorio da radimo samo onoliko koliko nam treba i ni minut i metar više.

Ali, zato se svi sablažnjavamo kako je to moguće da smo ovako "bogata" zemlja, a toliko nerazvijeni. Ebg, vlast je takva nakaradna kakva je, al' ebote, što to ne smeta Kinezima u Žitorađi? :think:

Ajd' sad, podne je, vreme je za kaficu u centru :mrgreen:
 
Na vest da se Kinezi sve više doseljavaju u Žitorađu i okolna sela, te da zemlju obrađuju ručno i uzgajaju bogtepita šta sve, reagovali smo sa: baš su simpatični.

:

Ako misliš na one njihove čuvene plastenike onda bi se tu stvarno svašta korisno moglo naučiti.
Planiram jednom da odem i vidim kako to izgleda...ali ne verujem da su voljni da nas nauče kako se to radi.
Ebe im se za nas:mrgreen:
Ma nismo mi lenji nego slabo plaćeni:lol:
 
Mislio sam da jeste dok nisam vidio Arape, tad ste mi znatno skocili u ocima.

Ebg, Arapi su bili vredni toliko da srede bušotine i čive na konto toga. A znaš kako, gledao sam skoro da onaj šeik iz Dubaija sam kaže da će to trajati još pedesetak godina, zato sad grade sve i svašta da naprave od pustinje turističku meku kad presuši nafta.
Ebg, ne bih rekao da se tamo uopšte ne razmišlja o budućnosti, sudeći po tome :think:
 
Problem je sto mnogi misle da su plemici i hipersenziblino reaguju sto se izbora posla tice.Radije ce raditi u opstini ,nekoj nevladinoj organizaciji gde je plata 10 hiljada i nije redovna,pritom je najbitnije setati odelo i glumiti nekog sabana dok drugima nije problem da rade i prljave poslove radnika za 20 hiljada ne uskracujuci svom detetu duplo vise zarad svoje prepotentnosti.
 
Како прво, мало је Срба у Србији. Ово данас су обезбожени и окомуњени Срби, којима је од србства остало само име и презиме и понеки обичај. Нема духа србства у Србима више.

Комунистичка колективизација и самоуправни хаос су изродили јавашлук и немар, тако да је данашње стање(у поједним случајевима, а не општим) робовање СТЕЧЕНИМ лошим навикама, које су биле државни пројекат и идеологија.

Поврх свега, тајкуни и приватизациона мафија рационализују своју пљачку државне имовине и сурову експлуатацију радика, неком лењошћу, а од туђег труда живе бахато и широко. То се не може оспорити.

Па ко је луд да се убија од посла када је обесправљен, контантно застрашивани и шиканиран претњама отказима, неплаћањем социјалног и здравственог, закидањем плата и сл...? Изгледа да неко ту резиганцију неко??? намерно тера.

Луд је онај ко поверује да риба не смрди од главе (од газди и шефова и државе) него од репа (од радника).
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da jeste dok nisam vidio Arape, tad ste mi znatno skocili u ocima.

Batice,niste ni vi bolji od nas,nismo dzaba ziveli zajedno toliko godina.:rtfm:

A avan je postavio bas pravo pitanje,jer lakse je palamuditi i pljuvati vlast(da bilo ko dodje istom bi bilo),nego dobro oznojiti pedu.
Pogledajmo nase kafice u podne,svi puni,e sad prosetajte starim zemljama EU,pa usporedite.:eek:
 
Problem je sto mnogi misle da su plemici i hipersenziblino reaguju sto se izbora posla tice.Radije ce raditi u opstini ,nekoj nevladinoj organizaciji gde je plata 10 hiljada i nije redovna,pritom je najbitnije setati odelo i glumiti nekog sabana dok drugima nije problem da rade i prljave poslove radnika za 20 hiljada ne uskracujuci svom detetu duplo vise zarad svoje prepotentnosti.

Pazi, slažem se. No, govoriš o ljudima koji imaju decu, a verujem da bi većina, bar normalnih ljudi, kopala kanale da bi im deca imala danas ručak. Međutim, Srbi se dosetili i toga, pa sve manje prave decu. Znaš, ako nemaš decu, ne moraš ni da brineš šta će da jedu, a za sebe ćeš da užickaš neku hiljadarku :think:
 
Batice,niste ni vi bolji od nas,nismo dzaba ziveli zajedno toliko godina.:rtfm:

A avan je postavio bas pravo pitanje,jer lakse je palamuditi i pljuvati vlast(da bilo ko dodje istom bi bilo),nego dobro oznojiti pedu.
Pogledajmo nase kafice u podne,svi puni,e sad prosetajte starim zemljama EU,pa usporedite.:eek:

Rekla sam ja u par navrata,al to se uredno ignoriše.
 
Batice,niste ni vi bolji od nas,nismo dzaba ziveli zajedno toliko godina.:rtfm:

A avan je postavio bas pravo pitanje,jer lakse je palamuditi i pljuvati vlast(da bilo ko dodje istom bi bilo),nego dobro oznojiti pedu.
Pogledajmo nase kafice u podne,svi puni,e sad prosetajte starim zemljama EU,pa usporedite.:eek:

Slazem se potpuno, no kako je tema o Srbima a ne o Hrvatima, stoga sam i rekao ono "vas".
 
Како прво, мало је Срба у Србији. Ово данас су обезбожени и окомуњени Срби, којима је од србства остало само име и презиме и понеки обичај. Нема духа србства у Србима више.

Комунистичка колективизација и самоуправни хаос су изродили јавашлук и немар, тако да је данашње стање(у поједним случајевима, а не општим) робовање СТЕЧЕНИМ лошим навикама, које су биле државни пројекат и идеологија.

Поврх свега, тајкуни и приватизациона мафија рационализују своју пљачку државне имовине и сурову експлуатацију радика, неком лењошћу, а од туђег труда живе бахато и широко. То се не може оспорити.

Па ко је луд да се убија од посла када је обесправљен, контантно застрашивани и шиканиран претњама отказима, неплаћањем социјалног и здравственог, закидањем плата и сл...? Изгледа да неко ту резиганцију неко??? намерно тера.

Луд је онај ко поверује да риба не смрди од главе (од газди и шефова и државе) него од репа (од радника).

Sve to stoji, pobratime. Nego, pitam, kako to vlast ne smeta Kinezima u Žitorađi, pa još obrađuju zemlju ručno? :think:
Imao sam priliku da upoznam čoveka, izbeglog iz Hrvatske. Ni on ni žena nemaju primanja. Dakle - 0. Imaju svinje, živinu, staru kuću u selu, nešto zemlje. Čovek proda svinju, kupi drva, jednu zakolje njima za zimu, a treća se oprasi i tako ukrug. I kaže mi, da mu ništa više ne treba od toga.
 
Naravno da smo lenji,ali to sa Fijatom je druga prica.To je izivljavanje nad ljudima za 15 000 mesecno

E pa onda treba da se dogovorimo sami sa sobom. Koliku to platu ima kineski radnik u Kini? Uzimam Kinu čisto za primer. Svi smo svesni u šta je Kina izrasla, al' ebg, brate, ako je neko došao izrabljivanjem radnika do razvijenosti, to je Kina. Pa ipak, svi i dalje rade kao mravi. Visi im uže nad glavom ako se pobune, ali zato, bato, država jede sve pred sobom.
 
Sve to stoji, pobratime. Nego, pitam, kako to vlast ne smeta Kinezima u Žitorađi, pa još obrađuju zemlju ručno? :think:
Imao sam priliku da upoznam čoveka, izbeglog iz Hrvatske. Ni on ni žena nemaju primanja. Dakle - 0. Imaju svinje, živinu, staru kuću u selu, nešto zemlje. Čovek proda svinju, kupi drva, jednu zakolje njima za zimu, a treća se oprasi i tako ukrug. I kaže mi, da mu ništa više ne treba od toga.

Власт потпомаже увозничке лобије са страном радном снагом, а гуши домаћу производњу и предузетништво највећим порезима у Европи, неплаћањем усева преко мафијашких откупних ''задруга'', највећом ценом дизела на Балкану и сл...

Свесно уништавају земљу.
 
Orah kopah - ne dadoše Turci

Čuvah ovce - izjedoše vuci,

.....................................

Niko mene ne može da plati toliko malo kolko ja malo mogu da radim...:hahaha:
Situacija je takva da je možda bolje ne raditi...kome sam šta uradio taj me prevario i ostao mi dužan....ili me neko toliko potcenjuje kad se pogađamo za cenu mog rada da moram da mu kažem:izvinite ali sad vam ne mogu to uraditi nikako i nipošto....
Da smo lenji kao narod - jesmo...ali jel treba da proizvodim pšenicu da bi mi je neko oduzimao?Ili mi je platio 8 dinara ''kad bude para''??Bolje bi bilo pitanje:Jesmo li toliko pokvareni kao narod???
 
Naprotiv, to sa Fijatom je dobar pokazatelj da neradu vise nema mesta i da je socijalizam proslost. I to dobar primer.

Srbi nisu lenji, vec neodgovorni...

Социјализам је прошлост, а сурово робовласништво и бахатлук послодаваца будућност.

Доћиће те сви на ред, не секирајте се. Не може зло само обесправљене ''нераднике'' да погађа, дође ђаво и по своје слуге.
 
Poslednji primer odustajanja radnika Fijata zbog težine posla je bio povod za raspravu o tome da li smo mi lenj narod, ili, ako lepše zvuči tako, manje vredan narod :mrgreen:

Bilo je nekih tema ovde o tome, pa se došlo do zaključka da 50-ak radnika nije veliki broj. Slažem se, nije. Međutim, ovo i nije izolovan, pa ni adekvatan primer naše lenjosti, nepreduzimljivosti i nemara.

Zaboravilo se, ili ne želimo da se sećamo da je japanski ambasador pre koju godinu "na prepad" krenuo u kontrolu autobusa koje je Japan poklonio Beogradu. Imao je šta i da vidi. Nakon što je zapretio da će autobusi, ukoliko ne budu u najkraćem roku očišćeni, biti transportovani nazad na daleki istok, Srbi se setili krpe i vode. Mnogi su se tome smejali, a malo njih je to shvatilo kao sramotu.

Već sam pominjao da je jednom prilikom predstavnik poljoprivrednika iz Holandije, prilikom proputovanja kroz Pomoravlje, plakao kad je video toliku zaparloženu zemlju.
Japan, J. Koreja i niz drugih zemalja seku vrhove brda kako bi napravili...i još jednom, NAPRAVILI obradive ravne površine.

Na vest da se Kinezi sve više doseljavaju u Žitorađu i okolna sela, te da zemlju obrađuju ručno i uzgajaju bogtepita šta sve, reagovali smo sa: baš su simpatični.

Pominjali smo i Rajsa više puta koji nam je još u svoje vreme govorio da radimo samo onoliko koliko nam treba i ni minut i metar više.

Ali, zato se svi sablažnjavamo kako je to moguće da smo ovako "bogata" zemlja, a toliko nerazvijeni. Ebg, vlast je takva nakaradna kakva je, al' ebote, što to ne smeta Kinezima u Žitorađi? :think:

Ajd' sad, podne je, vreme je za kaficu u centru :mrgreen:

Интересантна је та ствар са кинезима.
Ево Слободан Лаловић док је обављао поверену му дужност министра за рад,запошљавање и социјалну политику најављиваше да ће Србија увозити кинеску радну снагу,јер је и он дошао до закључка да су Срби лењ народ (у те лење вероватно себе није урачунао) који неће да ради за дневницу мању од 30€ дневно !?
 

Back
Top