Др Војислав Шешељ о Љотићевцима

Да ли Љотићевци подржавају СРС?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Svecovek

Ističe se
Poruka
2.345



• И шта је причао Томислав?
Др Шешељ: Томислав је човек који се читавог свог живота тако потуцао од немила до недрага, живео као фармер у Енглеској. Није човек неког великог образовања. Нема велико знање. Али се свих 7 сати нашег разговора жалио само на Александра због Александровог понашања, због тога што је Александар чврсто повезан са љотићевцима, да га љотићевци манипулишу. А Љотићевци, једини Југословени у српској емиграцији, су типична фашистичка оријентација. То, уосталом, показују и ови наши београдски љотићевци, каква је права оријентација тог покрета била. По неколико пута се вртео у круг. Ја сам морао и имао стрпљења да га слушам до краја. Али, Томиславу је био циљ да ја сада инсистирам да Томислав ипак дође на тај скуп у Естену. Међутим, ја сам једном у разговору са Ђујићем, када је већ прошао тај сусрет, поновио, Ђујић каже – Не долази у обзир тај усрани Карађорђевић, не може више никада да дође – баш тим изразом. Ништа, ја нисам хтео да се мешам.

• А колики је био сукоб између четника и љотићеваца у емиграцији?
У чему се он заправо огледао?
Др Шешељ: У идеолошкој оријентацији се то огледало.

• Четници су били за краља, а љотићевци не.
Др Шешељ: Не. И једни и други, љотићевци су највећи монархисти. Они су изразито за краља. Монархизам је суштина, можда, њихове идеологије, поред овог сталешког удружења.

• Али то се коси са фашизмом.
Др Шешељ: Не коси се, никако. Не коси се. То је посебна варијанта фашизма. Уосталом, италијанском фашизму није сметао краљ. Емануел III био краљ све до слома фашизма.

• А као је, рецимо, био лидер љотићеваца у Америци?
Др Шешељ: Нема неки посебан лидер.

• Ко је изразита фигура?
Др Шешељ: Има, рецимо, неки Боро Драгачевић у Канади, он је једина значајнија личност тамо. У самој Америци нема нико посебно значајан, али најзначајнији је, можда, био поп Матеја Матејић из Кливленда. У Енглеској је био овај поп Зебић, из Бирмингена. Света Пауновић у Немачкој, у Минхену. То би биле те најзначајније личности.

•А ко је, по вашем мишљењу, Александра, од тих љотићеваца, “обрадио”?
Др Шешељ: Највише поп Зебић из Бирмигена. Он је најотровнији љотићевац. Али Ђујић никада није био у сувише великом сукобу са љотићевцима.

• А да ли је, по вашем мишљењу адвокат Драган Лукић из Лондона, такође љотићевац?
Др Шешељ: Да ли је љотићевац, то не могу дефинитивно да потврдим, али је близак Александру и браћи Марчетић. Они су тамо велики богаташи, ваљда су они и финансирали то све. Али, вероватно су сви веома блиски љотићевцима јер су у том кругу. Међутим, то не могу сада дефинитивно да тврдим. Јер, ти љотићевци су у емиграцији једина конспиративна организација. Они крију своје чланство. Тек када га мало, тако, чачнете онда се открива, показује ко је шта је. И љотићевци су највећим делом и остали у Немачкој, јер су се бојали изручења у Југославију од стране Американаца, Енглеза и других. Љотићевци су били чисти фашисти, чисти сарадници окупатора у Другом светском рату. Е сада, Ђујић је помогао да се две велике јединице љотићеваца извуку из земље, да не буду предате партизанији. Два пука љотићеваца. Он им је дозволио да се преобуку у четнике, да скину оне своје црне еполете и да ставе четничке ознаке. Тако их је извукао из земље и они су на известан начин били захвални Ђујићу поводом тога. А друго, нису се много сукобљавали јер су љотићевци и Ђујићеви четници били на федералној страни у црквеном расколу, тако да ни ту није било великих сукоба. И Ђујић је од мене веома често тражио да не идем у директне сукобе са љотићевцима. Међутим, ја нисам хтео да га слушам, јер сам расправљао где сам стигао.

• Како ви тумачите чињеницу да су у целој нашој овој педесетогодишњој историји комунисти фиксирали, пре свега, четнике, и четнички покрет као највеће зло и највеће непријатеље? Чини се да су љотићевци остали апсолутно по страни од свих тих комунистичких напада?
Др Шешељ: Прво, љотићевце није уопште било тешко компромитовати. Они су били компромитовани по себи. Није уопште требало доказивати да су сарађивали са Немцима када су они водили ђаке у Крагујевац, на стрељање. Онај Марисав Петровић, је ли се тако звао, који је директно у томе учествовао, на најдиректнији начин. Затим, у љотићевском покрету било је нешто слично комунистичком покрету. Иста врста конспиративне организације, тоталитаран поглед на свет. Љотићевци и данас себе ословљавају са “друже”. Они су први то увели код нас као термин, па су комунисти од њих прихватили. И вероватно је и то био разлог, а сем тога, љотићевци нису били толико опасни. Они су већ били једна конспиративна група на Западу која се слабо обнављала, нико од млађих људи углавном није приступао и како су старили, тако су изумирали.

Др Војислав Шешељ ''Милан Панић мора пасти'', стр. 799-801.
 
Могуће је да неко ко себе само назива љотићевцем, али није суштински прихватио и схватио њихову идеологију, подржава СРС, али они загрижени љотићевци имају прилично негативан став према СРС.Пре свега Љотићевци су Монархисти и то тврдокорни,док је Шешељ рекао да су у Србији само будале за Монархију.
 
Taj pokret postoji samo na internetu...

Obrazovci su Ljoticevci.

Није истина,малобројни су али постоје стварно,знам.
Гласило им је радио сутон
Часопис-Србски Огањ
Трибине одржавају у клубу Самарканд

Али немају везе са Љотићевцима у Емиграцији.

Образ јесте Неољотићевски.



Шешељ-Република
Љотић-Монархија
Шешељ-Странке
Љотић-Сталежи
 
Шешељ рекао да су у Србији само будале за Монархију.

Истина.

Да ли Љотићевци подржавају СРС?

Мислим да они који за себе тврде да су "истински Љотићевци", већином (неки је наравно подржавају) не подржавају Српску радикалну странку, не зато што су примили некакву "Љотићеву идеологију", која и не постоји, него зато што су затуцани онолико колико је Димитрије Љотић, бивши радикал, био затуцан 30-их година кад је др Милан Стојадиновић владао Југославијом. Не воле странке, не воле демократију (да се разумемо, ни ја не волим овакву "демократију"), не воле Јевреје, не воле Роме. СРС је странка, залаже се за парламентарну демократију, немамо ништа против Јевреје а неки кажу да смо "циганска странка".
А ови други, "неистински Љотићевци" (Љотићевци по занимању, cyber Љотићевци), подржавају или ДСС (Коштуница им духовни отац) или СПО (Драшковић монархиста) или НС (Веља сељак) или СНС и ДС (Српски народ неће бити срећан док сав свет не буде срећан - Љотић). Неки чак подржавају само Ђиласа, зато што је једном приликом отерао Роме у три лепе ***** материне. Али "неистински Љотићевци" (који подржавају ДСС, СПО, НС, ДС и СНС или Ђиласа) су затуцанији од оних "истинских Љотићеваца". Признајем.
Ми, радикали, смо стока. Сарађивали смо са црвенима. А "неистински Љотићевци" не воле комунисте.

Али ово није ни важно. Српску радикалну странку не подржавају само неки "четници". Подржавају је и Шешељевци, Пашићеви радикали, Стојадиновићеви радикали, Томићеви радикали, радикали, комунисти, "фашисти", "демократе", "анархисти", болимекурацштасам-и, итд. Није важно ко је шта, битно је да они који подржавају Српску радикалну странку буду националисти, људи који воле своју земљу и свој народ. Људи који желе бољи живот и слободну Србију. Људи који желе и сваке ноћи сањају Велику Србију.

Доста нам је глупих подела међу националистима. Данас борба се води између националисте (што се тиче странака: СРС - Шешељ) и западне плаћенике (ДС - Тадић, СНС - Николић и Вучић, ДСС - Коштуница, НС - Илић, СПО - Драшковић). Нажалост плаћеници воде коло. А ви "Љотићевци", монархисти или не знам шта још, како хоћете, само делите националистичку страну са неким глупим терминима. Тако ће и српски народ проћи, нажалост.
 
Osnivač tzv. zbora je bio izdajnik i kvisling, ništa drugo.

A današnji nastavljači njegovog izdajstva i bezumlja pišu ovakve budalaštine:

http://www.snpzbor.rs/index.php?opt...0-03-01-23-34-22&catid=36:2010-02-28-17-26-47

И четници и партизани су повремено сарађивали са Немцима као и "квислинг" Љотић.

СНП ЗБОР нема никакве везе са ЈНП ЗБОР.

А младост чита ли чита Љотића. Необичан јој изгледа овај човек који тако пише. Јер је она навикла на бестидну и циничну демагогију партијских политичара радикала.
 
И четници и партизани су повремено сарађивали са Немцима као и "квислинг" Љотић.

СНП ЗБОР нема никакве везе са ЈНП ЗБОР.

А младост чита ли чита Љотића. Необичан јој изгледа овај човек који тако пише. Јер је она навикла на бестидну и циничну демагогију партијских политичара радикала.

Nema nikakve veze?

Jugoslovenski narodni pokret „Zbor“, osnovan 6. januara 1935. godine u Ljubljani, bio je fašistički pokret u Kraljevini Jugoslaviji.

Zbor je nastao spajanjem više nacionalističkih desničarskih jugoslovenskih organizacija i grupa: „Jugoslovenske akcije“ iz Beograda, grupe okupljene oko Dimitrija Ljotića iz Beograda i „Boračke organizacije Jugoslavije“ iz Ljubljane. Prvi predsednik pokreta je bio Dimitrije Ljotić. Sam naziv „Zbor“ je predstavljao i akronim od „Združena borbena organizacija rada“.Glavne karakteristike programa i delovanja JNP Zbor su:
staleško uređenje države
anti-komunizam
verovanje u postojanje „jevrejske zavere“
jugoslovenstvo
patrijahalna i religijska tradicija jugoslovenskih naroda



Mladost čita Ljotića? Ne zasmejavaj me. Mnogo zabole omladinu po klubovima i splavovima za Ljotića, ni ne znaju ko je on.
 
Nema nikakve veze?

Jugoslovenski narodni pokret „Zbor“, osnovan 6. januara 1935. godine u Ljubljani, bio je fašistički pokret u Kraljevini Jugoslaviji.

Zbor je nastao spajanjem više nacionalističkih desničarskih jugoslovenskih organizacija i grupa: „Jugoslovenske akcije“ iz Beograda, grupe okupljene oko Dimitrija Ljotića iz Beograda i „Boračke organizacije Jugoslavije“ iz Ljubljane. Prvi predsednik pokreta je bio Dimitrije Ljotić. Sam naziv „Zbor“ je predstavljao i akronim od „Združena borbena organizacija rada“.Glavne karakteristike programa i delovanja JNP Zbor su:
staleško uređenje države
anti-komunizam
verovanje u postojanje „jevrejske zavere“
jugoslovenstvo
patrijahalna i religijska tradicija jugoslovenskih naroda



Mladost čita Ljotića? Ne zasmejavaj me. Mnogo zabole omladinu po klubovima i splavovima za Ljotića, ni ne znaju ko je on.



Види се да не знаш ништа о Љотићу,сем тога што си прочитао тај памфлет са википедије.


Да СНП ЗБОР нема везе са ЈНП ЗБОР,зато што су одбацили Љотићево Југословенство.

Радикали су Српски националисти,а Љотићевци у емиграцији Југословенски националисти,у томе је разлог што прави Љотићевци никад неће подржавати Шешеља.
 
Види се да не знаш ништа о Љотићу,сем тога што си прочитао тај памфлет са википедије.


Да СНП ЗБОР нема везе са ЈНП ЗБОР,зато што су одбацили Љотићево Југословенство.

Радикали су Српски националисти,а Љотићевци у емиграцији Југословенски националисти,у томе је разлог што прави Љотићевци никад неће подржавати Шешеља.

Bolje da ti ne kažem šta mislim o Šešelju i radikalima, banovaće me. A bolje da ti ne kažem šta mislim ni o ljotićevcima. Probaj da prodaš priču o tim izdajnicima, izrodima i kvislinzima u Kragujevcu, ima još ljudi koji pamte.
 
Bolje da ti ne kažem šta mislim o Šešelju i radikalima, banovaće me. A bolje da ti ne kažem šta mislim ni o ljotićevcima. Probaj da prodaš priču o tim izdajnicima, izrodima i kvislinzima u Kragujevcu, ima još ljudi koji pamte.

Дођи овде па да дискутујемо о Шумарицима:

Kragujevacka tragedija i uloga ZBORA
http://forum.krstarica.com/threads/75365
 
Оснивач "Збора" је видео оно што партијски политичари радикали нису могли (или нису хтели) да виде: "космичку револуцију" која ће изменити лице планете, и скору пропаст хришћанске цивилизације.

znao sam da je nesto kosmicko u pitanju, kao izgovor. `vidovit` neki covek, cudo da nisu nemci radili za njega
 
Броз је црк'о пре 30 година а још увек корисници на овом пдф цитирају више него јадне лажи и измишљотине комуниста о Љотићевцима и "Збор"-у... узмите и прочитајте књиге Димитрија Љотића па онда брабоњајте овдИ...:(
 
Броз је црк'о пре 30 година а још увек корисници на овом пдф цитирају више него јадне лажи и измишљотине комуниста о Љотићевцима и "Збор"-у... узмите и прочитајте књиге Димитрија Љотића па онда брабоњајте овдИ...:(

Brabonjanje sprovodiš ti i svako ko zastupa propalu ideologiju propalog kvislinga.Ko što rekoh, u Kragujevcu ljudi još pamte, pa idite njima trubite o "kosmičkoj revoluciji" i "organskoj ideologiji".
 
Brabonjanje sprovodiš ti i svako ko zastupa propalu ideologiju propalog kvislinga.Ko što rekoh, u Kragujevcu ljudi još pamte, pa idite njima trubite o "kosmičkoj revoluciji" i "organskoj ideologiji".

МАСОВНИ ЗЛОЧИНИ КОМУНИСТА ДАЛЕКО ПРЕВАЗИЛАЗЕ ТАЈ УЖАС У КРАГУЈЕВЦУ - И НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО ОПТУЖУЈЕШ ЗА КРАГУЈЕВАЦ ЉОТИЋЕВЦЕ А НЕ ОПТУЖУЈЕШ СМРАД ПАРТИЗАНСКИ КОЈИ ЈЕ ИЗАЗВАО ЗЛОЧИН НИТИ ОПТУЖУЈЕШ ОНЕ КОЈИ СУ ПОБИЛИ ТОЛИКЕ ЉУДЕ А ТО СУ НЕМЦИ којима данашња власт не излази из дуп*та... невероватно на шта сте све спремни да би ИСКРИВИЛИ ИСТОРИЈСКУ ИСТИНУ.
 

Back
Top