Konfiguracija...potreban savet..

Lence

Obećava
Poruka
65
Ovo mi je ponudjena konfiguracija iz svabije,dali neko zna koliko je to para,dali nesto menjati,sve u svemu ako vam nije tesko potreban mi je savet...hvala

Prozessor
AMD PRO 3000+ (AMD Sempron 2200+)

Arbeitsspeicher
256 MB DDR-RAM 400

Festplatte
80 GB Festplatte 7.200 U/min. IDE ATA133

Laufwerk
16x52x DVD-ROM IDE intern schwarz

Gehäuse
ULTRON MIDI Tower UG30 mit 300W schwarz

Grafik
64 MB UMA integrierte 2D/3D Grafik

Sound
AC´97 2.1 digital 2-channel onboard Audio

Netzwerk
10/100 onboard LAN

Mainboard
PCChips M 863

Chipsatz
VIA® KM400

Steckplätze
1x AGP 8x, 2x PCI, 1x CNR, 2x DDR 333

Schnittstellen
4x USB 2.0, Parallel, Seriell, Audio, PS/2

Konnektoren
ATA 133/100/66/33, Floppy, Infrarot, etc.

Special
XADA Noise Reduction Concept


Opcija broj dva:

Qualitäts Tower-Gehäuse (04) Info
Micro/Line-Out-Anschluss in der Front
USB-Anschlüsse in der Front
350-Watt Low-Noise Netzteil "extrem leise!!"
AsRock (K7S41-GX) ATX Motherboard InfoSpecification
----------------------------

SIS 741GX Chip-Satz
2 x PCI-Slot, 1 x AMR-Slot
1 x AGP "zum nachrüsten einer Grafikkarte"
1 x Ser., 1 x Par., USB 2.0, 2 x PS/2
2 x U-DMA/66/100/133 IDE-Port
5.1-Channel 3D-Surround-Sound on Board
10/100-Mbit Fast-Ethernet LAN (DSL fähig)
Integrated Real 256E 2D/3D VGA-Grafik (Shared-Memory bis 64MB)
256MB PC333 DDR-RAM Arbeitsspeicher
(Markenspeicher)
16/40-max DVD-ROM Laufwerk
16-max DVD lesen
40-max CD lesen
80GB Ultra/DMA-100 Festplatte
7200rmp
2MB Platten-Cache
alle Treiber on CD
 
Ja pola toga nisam razumeo sta si napisao, jer kako vidis neznam nJemacki. Ipak kolko razumem ovo je jedna krajnje neobicna konfiguracija i ako se mene pita, ja je nebih uzeo. Naprimer radije uzmi slabiji procesor nego 3000+, i za razliku u ceni kupi vise rama (preporucujem 2x256MB 400MHz Kingstone). Razlika u brzini ce biti velika. Integrisana graficka nije nikada dobro resenje kada su u pitanju desktop racunari. Cak i kada ne nameravas da igras igrice uopste, ali siguran sam da ces nekad zaigrati nesto. Tada je bolje odmah napocetku uzeti neku low-end graficku, npr. MX440 ili neki radeon 9200SE. Takodje ja bih ti rekao da uzmes i bolju maticnu. Suround 5.1 je pozeljan (integrisani je sasvim dovoljan), jer ko zna, mozda vec sutra kupis suround sistem, pa da nemoras izdvajati ponovo pare za zvucnu.
 
DabaMAN:
Ja pola toga nisam razumeo sta si napisao, jer kako vidis neznam nJemacki. Ipak kolko razumem ovo je jedna krajnje neobicna konfiguracija i ako se mene pita, ja je nebih uzeo. Naprimer radije uzmi slabiji procesor nego 3000+, i za razliku u ceni kupi vise rama (preporucujem 2x256MB 400MHz Kingstone). Razlika u brzini ce biti velika. Integrisana graficka nije nikada dobro resenje kada su u pitanju desktop racunari. Cak i kada ne nameravas da igras igrice uopste, ali siguran sam da ces nekad zaigrati nesto. Tada je bolje odmah napocetku uzeti neku low-end graficku, npr. MX440 ili neki radeon 9200SE. Takodje ja bih ti rekao da uzmes i bolju maticnu. Suround 5.1 je pozeljan (integrisani je sasvim dovoljan), jer ko zna, mozda vec sutra kupis suround sistem, pa da nemoras izdvajati ponovo pare za zvucnu.
U prevodu: nemoj da se zaj****as sa ovom konfiguracujom nego kupi nesto ovde, a uz to imas garanciju (kakva je takva je)
 
Koliko je to para pa to su joj verovatno tamo i rekli !!! Ako zeli komp da kupi u nemackoj i potom da ga cima dovde bolje joj je da to mesto (koje bi joj zauzeo racunar) iskoristi za bavarsko pivo!!! Tako ce mozda nesto i ustedete a ako ne bar ce doneti sveze pivo sto je za pohvalu zar ne!
Da pojasnim razlika u ceni racunara ovde i u nemackoj je minimalna a cesto i ne postoji! Jos ako se uzme u obzir i tosto ce morati da plati i porez (koji se kod nas neplaca) i carinu onda ti vidi koliko ce da "ustedi"!
PoZ.
 

Back
Top