Листа најбољих(моје мишљење)

Smesno, nestaviti F-15 u top 10 je...smesno.... :hahaha:

Зато што се односи на блиску будућност где ће он бити замењен са Ф-22. Као што видиш нема ни Су-27. Једино што признам да сам погрешио је што нема МиГ-31БМ на листи, мада стварно не бих умео да проценим његове борбене способности с обзиром да је врло лош у блиској борби а одличан у борби изван визуелног домета.
 
zar je f-22 raport bolji od sukhoi su-50 pak-fa
sta je sa su-47

За сада је бољи Ф-22, мада постоји могућност да ће током развоја ПАК-ФА надмашити. Су-47 је само технолошки демонстратор, никад неће ући у серијску производњу.
 
Pjer , navedi mi bar jednu veliku prednost f-22 u odnosu na su-50 ..

I ako mozes uporedi mi ta dva avi0na ..

Рептор има бољи(мањи) радарски одраз и већ је увелико оперативан авион, док на ПАК-ФА има још пуно да се ради. Кад буде готов сигурно ће бити бољи од Рептора, али за сада место број два јер је сигурно бољи од Су-35БМ али ипак слабији од Ф-22.
 
Ako nije gotov ne znaci da je 'slabiji' .. bolje da ga ne ubacujes u listu.

Su-50 - projektovano: 5500km maksimalni domet bez punjenja u vazduhu , maks.brzina na idealnoj visini 2600km/h , maksimalna poletna tezina 37 tona, prazan 18 tona, posedovace radar za zadnju polusferu, nisan integrisan u kacigu, ekstremno je manevarbilan(''3D'' tvc , vertikalni stabilizatori pokretni u celosti, lareksovi), procenjuje se da ce biti losijih stelt karakteristika od F-22 , a od prilike na nivou f-35, nema kanarde ali ima larexove , pokretne povrsine na samom pocetku glavnog krila sto mu dodatno moze povecati uzkon ili pomoci pri manevrisanju, stelt nosace na krilima za rakete za blisku borbu , moze po potrebi koristiti podvesne tacke (4 cini mi se) , radar maks. dometa 400 km , a moci ce da koristi rakete dugog dometa sto mozda znaci da ce u buducnosti mozda moci zameniti mig-31 ako bude bilo potrebe.. sta jos ....radari u krilima i jos sto sta npr bitno je reci da bi trebao imati superkrstarenje sto je jedna od osnovnih karakteristika aviona 5 generacije. Ja koliko vidim iz ovoga sto je projektovano jedino je losiji u odnosu na f-22 sto se tice stelt karakteristika a trebao bi biti i znacajno jeftiniji.. raspisah se ima jos mnogo toga o ovom lovcu ali drugom prilikom.
 
Све зависи колико ће Руси овладати стелт технологијом. То је главна feature пете генерације.

Nema nevidljivog za Ruski PVO,a T-50 ce biti mozda malo manje stelth od F-22 ali ce biti bolji od F-35,sve ostale karakteristike T-50 ce daleko nadmasiti F-22.
Ali opet ce F-22 imati bolji marketing i ostati najbolji za laike koji gledaju samo discovery i slicne propagandne kanale!
 
Nema nevidljivog za Ruski PVO,a T-50 ce biti mozda malo manje stelth od F-22 ali ce biti bolji od F-35,sve ostale karakteristike T-50 ce daleko nadmasiti F-22.
Ali opet ce F-22 imati bolji marketing i ostati najbolji za laike koji gledaju samo discovery i slicne propagandne kanale!

Ф-22 је амерички, а све америчко је ипак најбоље.
 
:hahaha:
e nek si mu rekao

mislim da ameri su se sad bacili na f-35..
upitno je sta ce dalje biti sa f-22..
dal ce biti usavrsavan

Не секирај се ти за Амере, они имају 10 пута већи буџет и 2 пута више становника од Русије, мене више брине Су-35БМ, то ми је омиљени авион а Руси су наручили свега 48 комада, убрзо је полетео ПАК-ФА и сад ће и Руси и потенцијални страни купци чекати на њега, а 35БМ ће бити запостављен.
 
Не секирај се ти за Амере, они имају 10 пута већи буџет и 2 пута више становника од Русије, мене више брине Су-35БМ, то ми је омиљени авион а Руси су наручили свега 48 комада, убрзо је полетео ПАК-ФА и сад ће и Руси и потенцијални страни купци чекати на њега, а 35БМ ће бити запостављен.

a mozda ce rusi prodavati 35bm drugim drzavama..
ipak..
on je najblizi pak fa..
relativno jeftin..
i svaka drzava bi ga htela imati u svom arsenalu..
pa dobro....ne bas svaka
 
a mozda ce rusi prodavati 35bm drugim drzavama..
ipak..
on je najblizi pak fa..
relativno jeftin..
i svaka drzava bi ga htela imati u svom arsenalu..
pa dobro....ne bas svaka

Има много држава које би купиле руско наоружање али мало њих има новца. Практично су једини добри руски купци Кина, Индија, Венецуела, Алжир и Либија. Остале земље или немају новца или из разних политичких разлога купују западно оружје. Од ове 4, Кина развија сопствени авион пете генерације, Индија ће куповати Су-30МКИ док не дође ПАК-ФА, Венецуела је купила 24 Су-30МКВ и она је тиме постала ваздухопловна суперсила у Латинској Америци, сад ће куповати друге врсте оружја. Алжир је имао оно лоше искуство са Миговима које је вратио и питање је д али ће опет куповати руско. Остаје једино Либија али она ће купити максимално 50 комада Су-35БМ.
 

Back
Top