Definicije (delimično važne za naš život)

Јахач магле

Aktivan član
Poruka
1.371
Moda - masivno pokoravanje ljudi da vole sve što vole i svi ostali ( roze majčice - muškarci, FB-svi, biseksualne odnose-žene,...)

Folk-muzika koju niko koga pitaš ne sluša, a malo malo pa isti pusti Insomniju

Karate-sport koji neko trenira samo da bi izgledao opasno

Jevreji-ljudi koji veruju u stari zavet biblije (mi u novi), pa ih pola planete mrzi

Amerika-miroljubiva zemlja koja nam nikada nije nanela zlo (setite se "Milosrdnog Anđela" i pročitajte definiciju ironije)

Žene-ženke homosapiensa koje nemaju nikakva prava (ko nam je predsednik skupštine, ko je bio poslednji vladar Asteka, ko je kraljica Engleske, ko je najveći heroj Francuske... opet pročitajte definiciju ironije)

Naravno, ženski deo foruma se neće ljutiti jer ne mogu da dokažu da nisam u pravu.


Šta mislite o ovim definicijama...dodajte svoje....
 
-ovo za karate je tacno a inace borilacka vestina je najgluplja i malo toga ti pomaze u rl ako nisi neki pro koji trenira 15 god,sta reci kada sam se pre mlatio i nalupao nekog lika likom koji se tripovao da ako trenira karate i da zna da se bije :roll:

-za Jevreje je tacno samo ne mrze ih zbog zaveta nego sto imaju najveci uticaj u svetu srazmerno broju pripadnika nacije. Inace Jevreji-cionisti su jako mocni i sirom sveta u najjacim drzavama postavljaju svoje ljude da bi zavladali svetom i zato ih jako puno ljudi sirom sveta mrzi. I njih ne smes da kritikujes jer te automatski proglase antisemistom :roll:



da dodam ja - Siptari,Aljbanci,arnauti kako god primitivna,prljava i najzaostalija nacija u Evropi koja nije dala doprinos covevanstvu i nije dala ni jednog uspesnog naucnika,sportistu,pevaca itd. Koliko su oni zaostali kao narod govori i to da i dalje postoji krvna osveta koja je ne shvatljiva u 21 veku.

Emo ribe/likovi koji imaju neke tripove u glavi da ih svet ne zeli i bedace se stalno i sakate svoje telo iz bunta nekog :sad2:
 
Poslednja izmena:
Moda - masivno pokoravanje ljudi da vole sve što vole i svi ostali ( roze majčice - muškarci, FB-svi, biseksualne odnose-žene,...)

Folk-muzika koju niko koga pitaš ne sluša, a malo malo pa isti pusti Insomniju

Karate-sport koji neko trenira samo da bi izgledao opasno

Jevreji-ljudi koji veruju u stari zavet biblije (mi u novi), pa ih pola planete mrzi

Amerika-miroljubiva zemlja koja nam nikada nije nanela zlo (setite se "Milosrdnog Anđela" i pročitajte definiciju ironije)

Žene-ženke homosapiensa koje nemaju nikakva prava (ko nam je predsednik skupštine, ko je bio poslednji vladar Asteka, ko je kraljica Engleske, ko je najveći heroj Francuske... opet pročitajte definiciju ironije)

Naravno, ženski deo foruma se neće ljutiti jer ne mogu da dokažu da nisam u pravu.


Šta mislite o ovim definicijama...dodajte svoje....


Khm,ko kaze da zene nemaju nikakva prava?To je bilo nekada...dobro,i sada je negde tako,ali slozices se da su uvek imale manje prava...(iako su danas malo vise zasticenje,tj,sud je najcesce blagonaklon prema zeni)....
nego,htedoh te pitati...koliko zena na svetu su predsednice?
ti si naveo 4 primera gde se isticu i to znaci sta? 'ajde navedi jos 4....
i za*ebi ti predsednika skupstine...a ko nam je predsednik drzave?tj,Vam,ja ne zivim vise u Srbiji....
sad ce pola foruma da me napadne :roll: al' dobro....
 
Khm,ko kaze da zene nemaju nikakva prava?To je bilo nekada...dobro,i sada je negde tako,ali slozices se da su uvek imale manje prava...(iako su danas malo vise zasticenje,tj,sud je najcesce blagonaklon prema zeni)....
nego,htedoh te pitati...koliko zena na svetu su predsednice?
ti si naveo 4 primera gde se isticu i to znaci sta? 'ajde navedi jos 4....
i za*ebi ti predsednika skupstine...a ko nam je predsednik drzave?tj,Vam,ja ne zivim vise u Srbiji....
sad ce pola foruma da me napadne :roll: al' dobro....

Bah pa to je bas zalosno :sad2:

Uvek potlacene, jadne... :roll:

Ne impliciram ni na sta ovim, iako je to jako zanimljiva cinjenica. Dok je matrijarhat vladao bili smo zaostali a kada je zavladao patrijarhat nastale su prve civilizacije. :lol:
 
Khm,ko kaze da zene nemaju nikakva prava?To je bilo nekada...dobro,i sada je negde tako,ali slozices se da su uvek imale manje prava...(iako su danas malo vise zasticenje,tj,sud je najcesce blagonaklon prema zeni)....
nego,htedoh te pitati...koliko zena na svetu su predsednice?
ti si naveo 4 primera gde se isticu i to znaci sta? 'ajde navedi jos 4....
i za*ebi ti predsednika skupstine...a ko nam je predsednik drzave?tj,Vam,ja ne zivim vise u Srbiji....
sad ce pola foruma da me napadne :roll: al' dobro....

Pih Crna Gora je najzaostalija zemlja na Balkanu pored Albanije i Makedonije...Au govoris nesto za Srbiju o pravima zena,a sta tek treba da vazi za CG.Kod njih je zena vise sluga nego zena....
 
Bah pa to je bas zalosno :sad2:

Uvek potlacene, jadne... :roll:

Ne impliciram ni na sta ovim, iako je to jako zanimljiva cinjenica. Dok je matrijarhat vladao bili smo zaostali a kada je zavladao patrijarhat nastale su prve civilizacije. :lol:

:) nisam rekla da smo potlacene i jadne....meni licno ne smeta to sto sam gore opisala...zato sto u sredini u kojoj se krecem imam ista prava....ali mnoge zene nemaju....(pretezno na bliskom istoku)
a kada je kod nas bio matrijarhat?
 
:) nisam rekla da smo potlacene i jadne....meni licno ne smeta to sto sam gore opisala...zato sto u sredini u kojoj se krecem imam ista prava....ali mnoge zene nemaju....(pretezno na bliskom istoku)
a kada je kod nas bio matrijarhat?

Od kad se zna za postojanje coveka pa sve do tamo negde neolita. Ne samo kod nas nego u svetu. Mozda je kod nas to i kasnije bilo, sta ti ja znam :D
 
][/B]Moda - masivno pokoravanje ljudi da vole sve što vole i svi ostali ( roze majčice - muškarci, FB-svi, biseksualne odnose-žene,...)

Folk-muzika koju niko koga pitaš ne sluša, a malo malo pa isti pusti Insomniju

Karate-sport koji neko trenira samo da bi izgledao opasno

Jevreji-ljudi koji veruju u stari zavet biblije (mi u novi), pa ih pola planete mrzi

Amerika-miroljubiva zemlja koja nam nikada nije nanela zlo (setite se "Milosrdnog Anđela" i pročitajte definiciju ironije)

Žene-ženke homosapiensa koje nemaju nikakva prava (ko nam je predsednik skupštine, ko je bio poslednji vladar Asteka, ko je kraljica Engleske, ko je najveći heroj Francuske... opet pročitajte definiciju ironije)

Naravno, ženski deo foruma se neće ljutiti jer ne mogu da dokažu da nisam u pravu.


Šta mislite o ovim definicijama...dodajte svoje....

Skoro sve si pogresio :lol:
Pogotovu za Karate :lol:
 
-ovo za karate je tacno a inace borilacka vestina je najgluplja i malo toga ti pomaze u rl ako nisi neki pro koji trenira 15 god,sta reci kada sam se pre mlatio i nalupao nekog lika likom koji se tripovao da ako trenira karate i da zna da se bije :roll:

-za Jevreje je tacno samo ne mrze ih zbog zaveta nego sto imaju najveci uticaj u svetu srazmerno broju pripadnika nacije. Inace Jevreji-cionisti su jako mocni i sirom sveta u najjacim drzavama postavljaju svoje ljude da bi zavladali svetom i zato ih jako puno ljudi sirom sveta mrzi. I njih ne smes da kritikujes jer te automatski proglase antisemistom :roll:



da dodam ja - Siptari,Aljbanci,arnauti kako god primitivna,prljava i najzaostalija nacija u Evropi koja nije dala doprinos covevanstvu i nije dala ni jednog uspesnog naucnika,sportistu,pevaca itd. Koliko su oni zaostali kao narod govori i to da i dalje postoji krvna osveta koja je ne shvatljiva u 21 veku.

Emo ribe/likovi koji imaju neke tripove u glavi da ih svet ne zeli i bedace se stalno i sakate svoje telo iz bunta nekog :sad2:
tvoji stavovi,tvoja stvar i blah,ali krvna osveta je nesto sto je tipicno za muslimanstvo,ne konkretno i iskljucivo za Albance,i u skladu je sa Serijatom i praktikuje se i u drugim nerazvijenim muslimanskim zemljama,tako da to veze sa zivotom nema.
 
Hvala ti...nisam bila upucena u to....
mada,pretpostavljam da je i danas negde....

Ne, koliko se zna danas nema ni jedno matrijarhalno drustvo. Doduse postoje drustva (poput Jevreja) kod kojih se prezime uzima od majke. Mada to je i normalno u neku ruku posto u praistoriji bilo je sasvim normalno da zene budu glavne, posto je muskarac cesto bio van kuce zena je morala da se stara o svemu. Danas to vise nije slucaj. Tezi se ka nekoj ravnopravnosti sto je dobro u principu mada ja mislim da potpuna ravnopravnost ne treba i ne moze biti uspostavljena. Ali ne u smislu da je jedan pol bolji od drugog nego da smo u nekim stvarima isti dok u nekim jedan ima veca prava od drugog (zene lakse dobijaju posao kao konobarice a muskarci lakse dobijaju posao na baustelu). Cisto diverziteta radi, nista vise.

No otisli smo previse van teme. Evo jedne definicije uzete iz Murphy-jevog zakonika:
Ako je nesto tesko, to mora da je matematika!
 
Poslednja izmena:
Moda - masivno pokoravanje ljudi da vole sve što vole i svi ostali ( roze majčice - muškarci, FB-svi, biseksualne odnose-žene,...)

Folk-muzika koju niko koga pitaš ne sluša, a malo malo pa isti pusti Insomniju

Karate-sport koji neko trenira samo da bi izgledao opasno

Jevreji-ljudi koji veruju u stari zavet biblije (mi u novi), pa ih pola planete mrzi

Amerika-miroljubiva zemlja koja nam nikada nije nanela zlo (setite se "Milosrdnog Anđela" i pročitajte definiciju ironije)

Žene-ženke homosapiensa koje nemaju nikakva prava (ko nam je predsednik skupštine, ko je bio poslednji vladar Asteka, ko je kraljica Engleske, ko je najveći heroj Francuske... opet pročitajte definiciju ironije)

Naravno, ženski deo foruma se neće ljutiti jer ne mogu da dokažu da nisam u pravu.


Šta mislite o ovim definicijama...dodajte svoje....

Definicije su ok....s tim. sto zenama nisu potrebna prava...samo pare. i shoping.....dobro tu i tamo ima neka koja pozeli da koristi mozak...al im to slabo polazi za rukom...po nekoj i uspe...to je vec jako redak slucaj...slicno vazi i za muskarce...al njima malo cesce uspeva......

Inteligentni likovi na netu:zeli da bude pametan...al mu to tesko polazi u RL....zato se oko svakog svog posta konsultuje sa vikipedijom....stavlja iskljucivo prosirene recenice......
 
Definicije su ok....s tim. sto zenama nisu potrebna prava...samo pare. i shoping.....dobro tu i tamo ima neka koja pozeli da koristi mozak...al im to slabo polazi za rukom...po nekoj i uspe...to je vec jako redak slucaj...slicno vazi i za muskarce...al njima malo cesce uspeva......

Inteligentni likovi na netu:zeli da bude pametan...al mu to tesko polazi u RL....zato se oko svakog svog posta konsultuje sa vikipedijom....stavlja iskljucivo prosirene recenice......

Pa, Bože moj!
 
tvoji stavovi,tvoja stvar i blah,ali krvna osveta je nesto sto je tipicno za muslimanstvo,ne konkretno i iskljucivo za Albance,i u skladu je sa Serijatom i praktikuje se i u drugim nerazvijenim muslimanskim zemljama,tako da to veze sa zivotom nema.

krvna osveta nema veze sa serijatom jer u Albaniji serijatski zakon ne vlada jer kao u onim vukojebinama na bliskom istoku (a tamo su bolesno strogi zakoni al o5 nema krvene osvete!) : Iranu,Saudiskoj Arabiji itd. ;) jer su Albanci do skora bili u komunizmu kao i mi svi na Balkanu a sada zive kao i mi u demokratiji.... uostalom jedna Turska koja recimo koja je daleko vise islamska zemlja nego Albanija nema krvnu osvetu.

Potrazi na net-u za koje podrucije je karakteristicna krvna osveta i sve ce ti biti jasno :think: lepo uceni ljudi koji znaju puno vise o tome kazu da se to primenjuje medju primitivnim drustvima sto Siptari svakako jesu :super:

sve u svemu Siptari su najzaostalija nacija u Evropi koja nije ni malo doprinela napretku covecansta u bilo sportskom,naucnom,knjizevnom,tehnoloskom i drugom smislu. :ok:
 
Poslednja izmena:
krvna osveta nema veze sa serijatom jer u Albaniji serijatski zakon ne vlada kao u onim vukojebinama na bliskom istoku(a tamo su bolesno strogi zakoni al o5 nema krvene osvete!) : Iranu,Saudiskoj Arabiji itd. ;) uostalom jedna Turska koja recimo koja je daleko vise islamska zemlja nego Albanija nema krvnu osvetu. Potrazi na net-u za koje podrucije je karakteristicna krvna osveta i sve ce ti biti jasno :think: lepo uceni ljudi koji znaju puno vise o tome kazu da se to primenjuje medju primitivnim drustvima sto Siptari svakako jesu :super:

sve u svemu Siptari su najzaostalija nacija u Evropi koja nije ni malo doprinela napretku covecansta u bilo sportskom,naucnom,knjizevnom,tehnoloskom i drugom smislu. :ok:

Zasto mora da iko doprinosi napretku covecanstvo?
covecanstvo postoji radi napretka? :think:
Malo si promasio vek :D
Prosvetiteljstvo je mrtvo :D. A i da ne pominjem da i nikada nije bilo logicki cvrsto.
Iako ja mrzim iskreno Albance kao naciju :lol:
 
Zasto mora da iko doprinosi napretku covecanstvo?
covecanstvo postoji radi napretka? :think:
Malo si promasio vek :D
Prosvetiteljstvo je mrtvo :D. A i da ne pominjem da i nikada nije bilo logicki cvrsto.
Iako ja mrzim iskreno Albance kao naciju :lol:

a da prave odlican burek eto i neke koristi od Siptara :D


Iz zoološkog vrta pobegao lav i, dok se muvao okolo, napadne decu koja su se igrala. Zatekne se tu neki čovek, skoči na lava i zdavi ga na licu mesta. Sledećeg dana "Politika" objavljuje:
"HRABRI SRBIN SPASIO DECU OD SIGURNE SMRTI!"
Čovek koji je ubio lava, revoltiran naslovom iz novina, dolazi u redakciju i kaže:
- Nisam ja Srbin!
Sutradan "Politika" objavljuje:
"JUGOSLOVEN JUNAK DANA!"
Međutim, opet dolazi čovek u redakciju i buni se:
- Nisam ja jugosloven!
- A šta si ti? - pitaju ga.
- Ja sam Aljbanac!
Sutradan na naslovnoj strani "Politike":
"ŠIPTARSKI TERORISTA UBIO LAVA, LJUBITELJA DECE!"


:super:
 
Zasto mora da iko doprinosi napretku covecanstvo?
covecanstvo postoji radi napretka? :think:

Malo si promasio vek :D
Prosvetiteljstvo je mrtvo :D. A i da ne pominjem da i nikada nije bilo logicki cvrsto.
Iako ja mrzim iskreno Albance kao naciju :lol:

Zar nije lepse i lakse ziveti u razvijenoj civilizaciji?
Glupo mi je da pricam o tome uopste....
da li bi bilo bolje da jos uvek ima krvne osvete (kad su to vec pomenuli)...?
da li bi bilo bolje da jos uvek spaljuju i kamenuju za protivljenje vlastima itd...?
da li bi bilo bolje da ima osvajackih ratova u onolikoj meri koliko je bilo pre 1000 godina....?
razmisli malo....
ili jos,da li bi bilo bolje da smo jos uvek neadrentalci ili covekoliki majmuni?
 
Zar nije lepse i lakse ziveti u razvijenoj civilizaciji?
Glupo mi je da pricam o tome uopste....
da li bi bilo bolje da jos uvek ima krvne osvete (kad su to vec pomenuli)...?
da li bi bilo bolje da jos uvek spaljuju i kamenuju za protivljenje vlastima itd...?
da li bi bilo bolje da ima osvajackih ratova u onolikoj meri koliko je bilo pre 1000 godina....?
razmisli malo....
ili jos,da li bi bilo bolje da smo jos uvek neadrentalciili covekoliki majmuni?

osvajacih ratova ima isto sada koliko i pre 1000 godina :)
Ljudi su isto nesrecni sada koliko i pre 1000 godina
Vidis prosvetiteljstvo je ideologija koja govori da napretkom civilizacije covek ide samo na bolje. Medjutim to uopste nije tako, recimo u Atini su mnogo vise mislili o tome kako da naprave pravednije drustvo, radije nego da napreduju.
Napredak sam po sebi nista ne znaci. I niko nije duzan da napreduje, naravno u svetu u kome zivimo
ljudi koji ne napreduju, tj drustva, bivaju poubijana i porobljena. Mozda to najbolje govori ot ome koliko smo mi civilizovani rod :mrgreen:
 
Zasto mora da iko doprinosi napretku covecanstvo?
covecanstvo postoji radi napretka? :think:
Malo si promasio vek :D
Prosvetiteljstvo je mrtvo :D. A i da ne pominjem da i nikada nije bilo logicki cvrsto.
Iako ja mrzim iskreno Albance kao naciju :lol:

Covecanstvo postoji iskljucivo radi napretka.......
da postoji radi neceg drugog...moralo bi imati visi smisao........

prosperitet radi prosperiteta...jer zacrtan kraj ne postoji..
 

Back
Top