kako spreciti politicare da kradu

darko darko

Ističe se
Poruka
2.567
U ovo drzavi ja mislim da su naveci kriminalci politicari, dolaze na vlast samo da bi se najeli i nakrali, sami sebi menjaju i prilagodjavaju zakon. One koje ja licno poznajem svi su zavsili osnovnu ili srednju preko veze pa kupili diplome visih i fakulteta. Nemogu da se setim ali u nekoj zemlji su zabranili da se bavi aktivno poilitikom onaj kome je clan familije bio politicar i upalilo je, neznam ako su to izveli, nemogu da nadjem, ali su dva puta pretresali vlast. TO bi i nama trebalo bar za pocetak..Zar mislite, kad zazmurite, kad komsiju opljackaju i pretuku, da ce kad se vama to desi, neko da stane na vasu stranu. Nasta lici drzava koja ide ka tome da u kojoj vlada kradje , u bistva ,nepravda, dali vam rec pakao nesto znaci. Gde ostavljte svoju decu, kome, zar se vas deda nije borio u kosovskom boju za vas. Dali je moguce da evropska unija da nekoj drzavi pomoc-kredit za koju zna da ce njihovi politicari da pokradu. Zar vam to nelici na zelenasenje. Da nece kao Grckoj pravoslavnoj zemlji da traze da prodamo Kosovo da vratimo pare, ili da imaju trziste za njihovu robu sledecih 50 god. Zasto svi cute, dajte neku optimisticku ideju da sjbmo, bar danas nije tesko, kad se hoce.... Pa zar je moguce da tako glupe i gladne osobe nemozemo da sprecimo da kradu.
Ovo je jedan moj pokusaj, dajte neku ideju i vi.........
A poruka njima, sta ce u istoriji da pise o vama- lesinari????Ako ne zatvor, to ce te ostaviti iza vas.:bye:
 
U ovo drzavi ja mislim da su naveci kriminalci politicari, dolaze na vlast samo da bi se najeli i nakrali, sami sebi menjaju i prilagodjavaju zakon. One koje ja licno poznajem svi su zavsili osnovnu ili srednju preko veze pa kupili diplome visih i fakulteta. Nemogu da se setim ali u nekoj zemlji su zabranili da se bavi aktivno poilitikom onaj kome je clan familije bio politicar i upalilo je, neznam ako su to izveli, nemogu da nadjem, ali su dva puta pretresali vlast. TO bi i nama trebalo bar za pocetak..Zar mislite, kad zazmurite, kad komsiju opljackaju i pretuku, da ce kad se vama to desi, neko da stane na vasu stranu. Nasta lici drzava koja ide ka tome da u kojoj vlada kradje , u bistva ,nepravda, dali vam rec pakao nesto znaci. Gde ostavljte svoju decu, kome, zar se vas deda nije borio u kosovskom boju za vas. Dali je moguce da evropska unija da nekoj drzavi pomoc-kredit za koju zna da ce njihovi politicari da pokradu. Zar vam to nelici na zelenasenje. Da nece kao Grckoj pravoslavnoj zemlji da traze da prodamo Kosovo da vratimo pare, ili da imaju trziste za njihovu robu sledecih 50 god. Zasto svi cute, dajte neku optimisticku ideju da sjbmo, bar danas nije tesko, kad se hoce.... Pa zar je moguce da tako glupe i gladne osobe nemozemo da sprecimo da kradu.
Ovo je jedan moj pokusaj, dajte neku ideju i vi.........
A poruka njima, sta ce u istoriji da pise o vama- lesinari????Ako ne zatvor, to ce te ostaviti iza vas.:bye:

pobiti ih sve.
 
U ovo drzavi ja mislim da su naveci kriminalci politicari, dolaze na vlast samo da bi se najeli i nakrali, sami sebi menjaju i prilagodjavaju zakon. One koje ja licno poznajem svi su zavsili osnovnu ili srednju preko veze pa kupili diplome visih i fakulteta. Nemogu da se setim ali u nekoj zemlji su zabranili da se bavi aktivno poilitikom onaj kome je clan familije bio politicar i upalilo je, neznam ako su to izveli, nemogu da nadjem, ali su dva puta pretresali vlast. TO bi i nama trebalo bar za pocetak..Zar mislite, kad zazmurite, kad komsiju opljackaju i pretuku, da ce kad se vama to desi, neko da stane na vasu stranu. Nasta lici drzava koja ide ka tome da u kojoj vlada kradje , u bistva ,nepravda, dali vam rec pakao nesto znaci. Gde ostavljte svoju decu, kome, zar se vas deda nije borio u kosovskom boju za vas. Dali je moguce da evropska unija da nekoj drzavi pomoc-kredit za koju zna da ce njihovi politicari da pokradu. Zar vam to nelici na zelenasenje. Da nece kao Grckoj pravoslavnoj zemlji da traze da prodamo Kosovo da vratimo pare, ili da imaju trziste za njihovu robu sledecih 50 god. Zasto svi cute, dajte neku optimisticku ideju da sjbmo, bar danas nije tesko, kad se hoce.... Pa zar je moguce da tako glupe i gladne osobe nemozemo da sprecimo da kradu.
Ovo je jedan moj pokusaj, dajte neku ideju i vi.........
A poruka njima, sta ce u istoriji da pise o vama- lesinari????Ako ne zatvor, to ce te ostaviti iza vas.:bye:

Znaš li kol'ko njih zabole patka što si ti ovo napisao? :hahaha: :hahaha:
Ma samo da je nama fejsbuk grupa i foruma da ih svojski preplašimo :mrgreen:
 
To znam i bez takvih odgovora, kazem optimisticki:hahaha:. Ajde nesto pametno, ja za ove moje lokalne, imam toliko informacija, da ih zakopam samo dopisima ka pojedinim novinarima. Tako sam jednom se zamerio sa jednim predsednikom opstine, ja pobedio na tom terenu, stampa i tv je cudo....Ali dosao drugi...
 
Србију воде мали, лажљиви људи са великом похлепом
субота, 03 април 2010 11:41

Актуелни владари су у страху да ће морати да живе од свог рада!
Замислите да сте ожењени женом која је верна у браку као СПС у политици, да имате пријатеља у чију реч можете веровати као у предизборно обећање ДС-а, да имате дете које говори истину као Г17, да имате деду који мења приче о свом животу као СПО, да имате пословног партнера поузданог и вредног као ЛДП...

Колико на изборне резултате, Александар Вулин је поноснији на то што је Покрет социјалиста успео да сачува од конвертибилног утицаја тајкуна.

Са статусом лидера некомпромитоване и потпуно самосталне опозиционе партије, Вулин иритира и тестира не само политичке конкуренте, него и бираче који ћутке трпе хаос. У интервју Правди он, упркос свему, оставља простор за наду и промене.
Успон левице у Србији

Да ли сте задовољни изборним

резултатима и развојем свог

Покрета?

- Покрет социјалиста је самостал-

но учествовао на шест локалних

избора од југа Србије , преко

Београда до Војводине и просечно

освојио око три процената. Без

иједног билборда, чак су нам у Земуну

и Вождовцу забранили да имамо

билборд јер смо написали : "Радник

није роб, сељак није слуга, Србија није

Делта!", без спота, без иједног тајкуна

без иједног динара из државних фондова,

без куповине гласова радним местима

у "Србијагас-у" или шпоретима, уљем...

Ми смо показали да на изборе излазе

парламентарне странке и ПС. као једина

константа. Успешно смо се регистровали,

предали дванаест хиљада потписа,

развили мрежу у преко шездесет општина

у Србији, почетком лета имаћемо и први

конгрес. Активно учествујемо у сваком

фронту против власти, па смо тако

подржали СНС на изборима у Вождовцу,

Оџацима, Неготину и Александровцу,

где с надамо важној победи

у срцу Шумадије. Покрет социјалиста, је

доказао да постоји и да ће расти, као

једина партија левице у Србији.
Не верујем Јелашићу

Да ли верујете Радовану Јелашићу кад каже да је напустио НБС из личних разлога?

- Не баш као што му нисам веровао да је вилу на Дедињу купио за три пута мању цену од тржишне, и баш као што му нисам веровао да није утањио порез. У то је могла да поверује једино пореска управа. Зашто је отишао, мање је важно него зашто је на чело НБС дошао страни држављанин, зашто су за време његовог мандата у потпуности уништене домаће банке, зашто су странци преузели финансијско тржиште Србије, зашто се годишње у виду профита страних банака изнесе и до 800 милиона евра, зашто су наши кредити најскупљи у окружењу, зашто је укинут СДК, а данас се бунца о затварању дугова путем мултилатералне компензације које банке нити хоће нити могу да спроведу. А било би лепо сазнати каква је његова улога у афери "Кофер", јер мало је вероватно да је његов заменик могао да продаје услуге и утицај без знања шефа.

Јелашић је бар јавно износи критике неких потеза Владе. Шта може да се очекује од његовог наследника?

- То вам је као када Јединствена Србија месецима прича да нешто неће, док јој не подвикну или пошаљу жирафу, па се онда сети да хоће. Јелашић је био и остао део менталног и политичког склопа Г17, партије која је настала оружаним упадом у зграду НБС и која је тамо остала.

Богаташи отимају

Да ли се плашите додатне економске нестабилности?

- По званичним подацима завода за статистику БДП је опао за три посто, а и пре овог мерења нисмо производили готово ништа. Ако држава не почне да производи имаћемо беду и незапосленост. Наши богаташи су показали да су у стању само да отму оно што су други пре њих и направили и организовали. Они једноставно не умеју да организују производњу.

Како онда, стварају паре?

- Погледајте Миодрага Костића, купио је индустрију шећера за три евра, опоравио шећеране кредитима добијеним уз непосредну помоћ Чанка, возила своје фирме танково на НИС-ов рачун, што наша држава сада мора да врати као део не пријављеног дуга руском партнеру, затим нам довео европске санкције због препакивања шећера, а онда све то лепо продао, купио хотеле и сада као решење за излазак из кризе тражи да држава "обезбеди повољне кредите на двадесет година". Ма пристао би он и на краћи рок, али само ако је кредит неповратан. Ниједан наш тајкун није зарадио ниједног динара, где год није било могућности да се узме нешто или од наше државе или да наша држава да своје гаранције и свој утицај. Баш је Костић причао да ће исто што је урадио са нашим шећеранама урадити у Украјини. Али тамо није било ни Чанка ни Влаховића па је морао да се врати и да јахте заради у Србији.
"Након следећих избора владаће данашња опозиција, окупљена око СНС-а, као највеће партије.."


Зауставити продају

Влада је оценила да је право време за продају "Телекома". Да ли је то тачно?

- Ниједно време није добро за продају виталних националних ресурса, а посебно не у условима светске кризе. Влада је оценила да је право време да узме шта је преостало и покуша да исфинансира још једну годину власти, а пошто су сигурни да у следећем мандату неће владати, они већ унапред хоће да онемогуће будућој Влади да ради на стварању социјално праведног дрштва.

Зашто се опозиција и независни економски стручњаци гласније и одлучније не супроставе намери да се прода "Телеком"?

- Најпре би морао да реагује синдикат "Телекома". Нигде на свету продаја тако великог јавног предузећа не би рошла без отпора синдиката. Ако у овом случају тако не буде, онда је синдикат паћен да штити послодавце, не раднике. Синдикат мора да саопшти радницима да ће приватизација сигурно воити ка отпуштањима, и да нема тог социјалног програма, који може да се мери са радним местом, социјалном заштитом, здраственим осигурањем. После синдиката, на ред, долазе партије, верујем да, ако је птребно и уличним протестима треба поручити "Дојче телекому", или било ком другом купцу да не улаже новац у нешто што грађани Србије са правом сматрају својом имовином. Покрет социјалиста ће и сам почети са кампањом која за циљ има да грађани Србије схвате шта им отимају и шта губе.


ДС кроти СПС

Нека истраживања показују раст рејтинга Социјалистичке партије Србије. Како то објашњавате?

- Подршку коју су најзад добили и заслужили од Наташе Кандић, рејтинг СПС ће вртоглаво порасти. Нови и најбољи пријатељи богаташа и писаца приватизације сигурно ће моћи да рачунају на новац тајкуна, и симпатије неких нових или старих Шарића. У таквим круговима рејтинг им сигурно расте, а код оних који су отпуштени, који су веровали да гласајући за СПС гласају за ревизију приватизације, за истину о отмици Слободана Милошевића, тешко да ће бити подршке.

Рејтинг Ивице Дачића је троструко већи од СПС-овог. Изгледа да је он материјализовао резултате рада МУП-а.

- И Душан Михајловић је веровао да свако хапшење иде на конто његове странке. Срби увек хвале оног ко може да их ухапси, и то траје док постоји таква могућност, после кажу шта стварно мисле. Код нас је обичај да оно што би морао бити нормалан посао државног чиновника представљамо као нечију добру вољу. Колико видим последњих недеља ДС се подухватила обавеза да Дачићу умањи простор за коришћење државних ресурса, па су почели да му проверавају и плаше сараднике, тако што су почели са његовим кабинетом у МУП-у, а онда су наводно реконструкцијом Владе поручили да им је доста Мркоњићевих обећања и скандала, па да ће зато налазити начине да се путеви финансирају што даље од министарства у коме је нарко дилер Љубиша Буха Чуме, драг гост и угледан привредник, да министар Шкундрић предуго прима надокнаде из НИС-а и запошљава родбину, да Жарко Обрадовић има превише ари, не баште, већ стана, да Бајатовић прави превише дугова у државној фирми, а да лично постаје све богатији...
 

Back
Top