Prave ljudske vrednosti

Poruka
1
Особине које ценимо у људима, одлике које у њима и себи желимо
пронаћи, вредности које су обележје човека, наличје његове
индвидуалности и база његових поступака, мисли и понашања, чине
заједно то што називамо правим људским вредностима. Шта су по вама
праве људске вредности и како их доживљавате и мислите ли да су
довољно цењене у данашњем друштву, или су, са или без оправданог
разлога, у истом омаловажене?
Одазовите се у што већем броју, у питању је средњошколска анкета!
 
Moral nije ljudska vrednost.....to je ljudski dogovor, ali ne i vrednost...
Mislim da ljudi nemaju pojma sta su ljudske vrednosti , uglavnom gledaju sta su za njih vrednosti pa onda iz ja sam covek zakljucuju to su ljudske vrednosti...

Ljudske vrednosti bi bile vrednosti koje naglasavaju coveka i covecije potrebe u pojedincu...
Ali koje su to tacno , mislim da ljudi ne znaju jos....
Npr crkva koja propoveda svoje ucenje, verovanje....
U osnovi svega bi trebalo da bude prosirenje materjalne osnove, tj da konaka i manastira bude vise,jer se tako vise ljudi odvaja od materjalnog i vise deluje i pomaze ostalima ...te zato ima opravdanja za ogromne donacije i jos povecanje donacija....
Ali na kraju se izgubi jedna malena uzrok posledica veza i ostane da su popovi bogati, da imaju veliki uticaj i da ljudi od straha da im se ne vrati kroz sujeverje sa zlom, postuju crkvu...
Strah od kazne .....
I naravno projekcija , pa samoobmanjivanje sta je vrhunska vera, vera uposte i podobnost i vrednost coveka kroz veru....mali klik da covek vredi zbog vere....
 
Шта су по вама
праве људске вредности и
искреност
добродушност
пожртвованост
поштење
неисквареност
Има још, не могу да се сетим...

како их доживљавате
Стално се изнова разочарам кад видим колико људи не поседује ниједну од њих...

и мислите ли да су
довољно цењене у данашњем друштву, или су, са или без оправданог
разлога, у истом омаловажене?
Мислим да се нимало не цене, већ да су у потпуности омаловажене, и на људе који их поседују се гледа као на глупе и подргнути су подсмеху... :(
[/QUOTE]
 
Pazi ni drkanje nije za bacanje...

Ako se nekorektno sprdas sa kolegama, to nekome izgleda bezveze, i seljacki...
Medjutim to je jedan praktican nacin da se ljudi slome u svojoj frigidnosti jer ih drkanje baca tamo gde ne mogu da budu rigidni vec ih primitivizam tera da budu zahtevno svoji...
E sad.....to igranje sa primitivizmom je mnogo opasna stvar...
Obicno ako postoji i individualno i sebicno , pretvori se u opsti primitivizam, a u vrlo retkim slucajevima hijararhijske snage nesebicnog, to postaje opustena tolerantna sredina....

Ali ako bi gledali u procentima, pozitivan ishod situacija gde se ubacuje zaebancija da bi se napravila opustena atmosfera je vrlo mali....a da bude i efektna...
 
Lepota i novac su sredstvo kojim cemo kupiti.... STA?
Срећу (он, не ја ;) )

Pazi ni drkanje nije za bacanje...

Ako se nekorektno sprdas sa kolegama, to nekome izgleda bezveze, i seljacki...
Medjutim to je jedan praktican nacin da se ljudi slome u svojoj frigidnosti jer ih drkanje baca tamo gde ne mogu da budu rigidni vec ih primitivizam tera da budu zahtevno svoji...
E sad.....to igranje sa primitivizmom je mnogo opasna stvar...
Obicno ako postoji i individualno i sebicno , pretvori se u opsti primitivizam, a u vrlo retkim slucajevima hijararhijske snage nesebicnog, to postaje opustena tolerantna sredina....

Ali ako bi gledali u procentima, pozitivan ishod situacija gde se ubacuje zaebancija da bi se napravila opustena atmosfera je vrlo mali....a da bude i efektna...
Какве везе има овај пост са темом? :dontunderstand:
 
Samu ljudsku vrednost, kreira covek. Svojim umom, postavlja odredjene zahteve koje ocekuje da ce drugi u njegovom drustvu ispuniti. Te vrednosti ne moraju da budu uvek iste, zavise od pojedinca ali ipak kroz istoriju mozemo primetiti da se one nisu mnogo menjale i da se uglavnom svode na vrednosti koje su napomenute u gornjim postovima.
Medjutim, sama priroda stvari, ne zna za takve vrednosti. Stvari u prirodi su takve kakve jesu....niti imaju, niti nemaju vrednost. Ljudski um je jedini u stanju da pronadje vrednostu necemu gde je nema. Ceo zapadni sistem se bazira na tome. Stvara se mentalna slika o tome sta treba, kako treba, zbog cega treba a pri tome se ne obazirajuci na ono kako stvari stvarno izgledaju i kako stvarno treba da budu. Na taj nacin, taj sistem uslovljava drustvvo da se svako ponasa po tacno odredjenom kalupu ili da u suprotnom sledi neka sankcija....bilo unutrasnja (psihicka - griza savesti) ili spoljna. Onda nije ni cudo zbog cega srecemo toliko nesrecnih ljudi koji nisu u stanju da zadovolje neke uslove pa zbog toga se povlace u sebe umesto da uzivaju u zivotu bas onakvi kakvi jesu.
Ljudska glupost odlazi cak u toliku krajnost da od obicnog kamena, koji nema nikakvu vrednost, covek izmisli zlato i zbog njega bude spreman da cak i oduzme nekom zivot.

Pricao sam malo opsirnije u odnosu na temu ali se opet sve to svodi na isto pitanje....a to je kreiranje vrednosti koje ustvari u prirodi ne postoje.
 
:ok
:Tema mi se swidja i nadam se razlichitim mishljenjima.
Kroz godine sam kod ljudi pochela da cenim konstantnost.Znate na shta mislim,kad je neko i u dobrom i u loshem isti.Ne one fore-izwini zbog toga-i-toga,bio\la sam nerwozan,pijan,losh trenutak,ili moje omiljeno-NE ZNAM SHTA MI BI.To su ljudi koje najmanje cenim,chak su mi gori i od nerwchika.
 
Moje misljenje je po proceni okoline da je bolje da pitanje glasi sta su to krive vrednosti....
Dobicete sustinski odgovore koji su posledica ovih koje ste sad naveli...

Npr ; ako je reputacija prava vrednost (ima sve predispozicije da bude)
Onda ce davanje reputacije biti kriva vrednost....(krivom ce je uciniti ljudi,isto ovi koji daju ocenu o pravim i krivim)
 
Nego, zar nisu lepota i novac ljudske vrednosti...
Ne unutrasnja,bas lepota...

Uz nju vam prisiju mudrost, prijatnost,uljudnost, finocu, naprednost, komunikativnost,iako nema razloga za to...
Lepota prodaje, lepota uveseljava, lepota intrigira,lepota pobudjuje i uzbudjuje,lepota postavlja i odrzava idilicne snove i zelje mnogih pojedinaca...
Novac, vrednost, vrednoca, radinost, pamet, zahtevnost, visina kriterijuma, visina svesti, autoritet, kvalitet, dignitet, postovanje,brzina, umesnost,uspesnost, drustveno postovanje, drustvena vrednost,usluznost drugih, razumevanje potreba,moc za pravednog,sloboda,sloboda i umesnost zivljenja i radovanja...
 
Особине које ценимо у људима, одлике које у њима и себи желимо
пронаћи, вредности које су обележје човека, наличје његове
индвидуалности и база његових поступака, мисли и понашања, чине
заједно то што називамо правим људским вредностима. Шта су по вама
праве људске вредности и како их доживљавате и мислите ли да су
довољно цењене у данашњем друштву, или су, са или без оправданог
разлога, у истом омаловажене?
Одазовите се у што већем броју, у питању је средњошколска анкета!

moral, postenje, ljubav prema bliznjem, saosecajnost, dobrota, iskrenost, lojalnost, sirina uma, tolerancija, prihvatanje razlicitosti, vaspitanje, inteligencija, ostroumnost, marljivost, duhovitost, optimizam, samoprocena, samokriticnost, humanost, pravicnost, elokventnost, razumevanje, nesebicnost, skromnost, ...
 

Back
Top