Pravi datum Uskrsa!

Albert Pike

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Da li je moguće da svi istorijski događaji imaju datum, a da se samo i jedino Isusovo „uskrsnuće“ pomera svake godine? Šta vi mislite o ovome? Ja mislim da najveća prevara u ljudskoj istoriji nema čak ni pravi datum. Da vas čujem...
 
Антиохијски сабор (341. г.), канон 1:
"Сви верни који прекрше одредбу Никејског сабора и славе Пасху у време кад и Јудеји, нека буду одлучени и искључени од Цркве.. Епископе, презвитере и ђаконе који то чине, сматрамо већ одлученим и свргнутим. Они који опште са њима, подлежу истим казнама".


Pravilo svetih Apostola, kanon 7:
„Episkop, sveštenik ili đakon, koji bude praznovao vaskrsenje Hristovo pre prolećne ravnodnevice i zajedno sa judejima, neka bude svrgnut”.
 
Da li je moguće da svi istorijski događaji imaju datum, a da se samo i jedino Isusovo „uskrsnuće“ pomera svake godine? Šta vi mislite o ovome? Ja mislim da najveća prevara u ljudskoj istoriji nema čak ni pravi datum. Da vas čujem...

Pravi datum nije toliko bitan, već suština praznika
Pravi datum nije moguće utvrditi, i ne vidim problem u tome što je Vaskrs promenljiv praznik
 
Vaskrsli u mitovima i pričama, za razliku od Gospoda našeg Isusa Hrista koji je zaista vaskrsao
Stara pricha "moja vera je nainstinskija". I tvoja religija ce prerasti u mit kao i grchka i egipatska, samo sumnjam da cesh to doziveti. Vernici tih starih religija su isto kao i vi danas iz petnih zila verovali da su njihovi bogovi vaskrsli.
 
Stara pricha "moja vera je nainstinskija". I tvoja religija ce prerasti u mit kao i grchka i egipatska, samo sumnjam da cesh to doziveti. Vernici tih starih religija su isto kao i vi danas iz petnih zila verovali da su njihovi bogovi vaskrsli.

Da, ali ja hrišćanstvo, pravoslavno, prihvatam kao jedinu i apsolutnu istinu među svim ostalim religijama, i ne mislim o tome kao ti, ali dobro, svakoima pravo da iznese voje mišljenje :)
 
Da, ali ja hrišćanstvo, pravoslavno, prihvatam kao jedinu i apsolutnu istinu među svim ostalim religijama, i ne mislim o tome kao ti, ali dobro, svakoima pravo da iznese voje mišljenje :)
Da si musliman rodjen u Iranu, mislio bi da je Islam jedina i apsolutna istina medju svim religijama. Da si se rodio u starom Egiptu pre 3000 godina, isto to bi mislio za svoju religiju.
Ponavljam, to shto ti mislish za svoju religiju, vernik neke druge religije misli ili je mislio za svoju.
Realno ne mozete biti svi u pravu. Moze samo jedna religija biti prava ili (po mom mishljenju) ni jedna.
 
Da si musliman rodjen u Iranu, mislio bi da je Islam jedina i apsolutna istina medju svim religijama. Da si se rodio u starom Egiptu pre 3000 godina, isto to bi mislio za svoju religiju.
Ponavljam, to shto ti mislish za svoju religiju, vernik neke druge religije misli ili je mislio za svoju.
Realno ne mozete biti svi u pravu. Moze samo jedna religija biti prava ili (po mom mishljenju) ni jedna.

Upravo tako, u pravu si, i ja kao vernik mislim da je pravoslavlje jedina ispravna i prava religija
 
I tvoja religija ce prerasti u mit kao i grchka i egipatska, samo sumnjam da cesh to doziveti.

Zašto misliš da postoji razlika između grčke religije i hrišćanstva po pitanju mitološkog statusa? :dontunderstand:


Vernici tih starih religija su isto kao i vi danas iz petnih zila verovali da su njihovi bogovi vaskrsli.

Ovaj... termin je da se rađaju ponovo. :mrgreen:


Realno ne mozete biti svi u pravu.

Zašto? :dontunderstand:


Moze samo jedna religija biti prava ili (po mom mishljenju) ni jedna.

Zašto? :dontunderstand:


Je ali Grci su pravoslavci,a Egipćani sunitski muslimani kopti.

Misliš većinom? :think:
Pošto ima Grka koji su vernici grčke religije, a Egipćana ima i pripadnika koptske crkve.
 

Back
Top