Hrvatska treba da se izvini za genocid pre ulaska u EU

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

http://www.csmonitor.com/Commentary...r-World-War-II-genocide-before-joining-the-EU
 
U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

http://www.csmonitor.com/Commentary...r-World-War-II-genocide-before-joining-the-EU

Hrvati,:ljutko: sam na vas. Nemo' da vam posaljem "grobare" u Knin sa vojvodom Tadicem na celu!!
 
...no kako se oko ulaska u EU pitaju europljani a ne kanadjani, onda...

:kafa:

Ne znam...mislim da ce to nekako iskociti pred Hrvatsku ,kao cupavac iz kutije, neposredno pre prijema u EU..:think:

Na tome rade mnogo ozbiljnije organizacije sa velikim uticajem u medjunarodnim institucijama, pa su , eto tako i US pozvale , i to vrlo autoritativno Turke da se izvine Jermenima za genocid , a Turska je, priznaces, prijatelju daleko vazniji partner USA i EU , nego sto ce to Hrvatska ikada moci biti .

Dakle, svi ce morati , pre ili kasnije da se suoce sa mrljama u svojoj proslosti, i da tako sebi steknu pravo da postanu deo Evropske Unije. Pa i Hrvati, za koje sam siguran da nece imati nikakav problem sa tim da priznaju i suoce se sa svim sto je Ustaski pokret, cinio za vreme WW2.

Za Srbiju je dobro , sto je na vreme prelomila sa deklaracijom o Srebrenici , iako ce morati i tu da malo dopuni tekst, ubacujuci rec " genocid" koja je perfidno izbacena iz deklaracije.
 
convert.jpg


Katolički pop Srećko Perić iz samostana Gorica kod Livna rekao je jedne nedelje u junu 1941.godine sa crkvenog oltara u manastiru Gorici sakupljenim vjernicima da počnu sa pokoljem Srba riječima:

-Braćo Hrvati, idite i koljite sve Srbe.Najprije zakoljite moju sestru koja je udata za Srbina, a onda sve Srbe odreda.Kad ovaj posao završite dođite k meni u crkvu gdje ću vas ispoviditi i pričestiti pa će vam onda svi grijesi biti oprošteni.

U samostanu Petričevac kod Banje Luke boravio je fratar Filipović.Kada je 8.februara 1942.godine stigla na ovaj teren Pavelićeva “tjelesna bojna”, Filipović je sa ustaškim natporučnikom Zelićem pozdravio riječima:

-Ubijajte, a ja ću vas razriješiti grijeha.



A o manipulisanju srebreničkim žrtvama možeš pročitati ovdje:

http://forum.krstarica.com/threads/355492

http://forum.krstarica.com/threads/361234
 
convert.jpg


Katolički pop Srećko Perić iz samostana Gorica kod Livna rekao je jedne nedelje u junu 1941.godine sa crkvenog oltara u manastiru Gorici sakupljenim vjernicima da počnu sa pokoljem Srba riječima:

-Braćo Hrvati, idite i koljite sve Srbe.Najprije zakoljite moju sestru koja je udata za Srbina, a onda sve Srbe odreda.Kad ovaj posao završite dođite k meni u crkvu gdje ću vas ispoviditi i pričestiti pa će vam onda svi grijesi biti oprošteni.

U samostanu Petričevac kod Banje Luke boravio je fratar Filipović.Kada je 8.februara 1942.godine stigla na ovaj teren Pavelićeva “tjelesna bojna”, Filipović je sa ustaškim natporučnikom Zelićem pozdravio riječima:

-Ubijajte, a ja ću vas razriješiti grijeha.



A o manipulisanju srebreničkim žrtvama možeš pročitati ovdje:

http://forum.krstarica.com/threads/355492

http://forum.krstarica.com/threads/361234
To dokazuje da je katolicka crkva zapravo jedna masinerija zla.To nije crkva to je samo zlo...
 
U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

http://www.csmonitor.com/Commentary...r-World-War-II-genocide-before-joining-the-EU

Требала би... али ЕУ и НАТО су подржавали те злочине..па још помогли...тако да од тога нема ништа!

Христосъ воскресе! Le Christ est ressuscité! The Christ has risen! Cristo è risorto! ქრისტე აღსდგა! Krisztus feltámadt! ¡Cristo ha resucitado! Cristo è risorto!
Χριστος Aνεστη! Hristos a înviat! Քրիստոս յարեաւ ի մեռելոց՜
 
Na tome rade mnogo ozbiljnije organizacije sa velikim uticajem u medjunarodnim institucijama, pa su , eto tako i US pozvale , i to vrlo autoritativno Turke da se izvine Jermenima za genocid , a Turska je, priznaces, prijatelju daleko vazniji partner USA i EU , nego sto ce to Hrvatska ikada moci biti.

Ma sve pet, samo je razlika u tome da kljucne zemlje EU jednostavno ne zele Tursku kao clanicu a protiv Hrvatske realno nemaju nista.

Clanstvo u organizaciji je jedna stvar, partnerstvo nesto sasvim drugo. Udjose sirotinjska Rumunija, malena Litvanija, ali mocna Turska - jok, bre.
 
Nije bitno ko se pita, bitno je da se sami postidite i setite da to uradite, jer zlocina je bilo na sve strane, zar ne?

Prije 65-70 godina, u drugom svjetskom ratu? Bilo je, nema govora, strasne stvari su radjene.

A tek kakvi su zlocini pocinjeni u srednjem vijeku, auuu... bruka koliko toga ima.

Pa u anticko doba, tek tu nisi znao ko koga dere, kolje, siluje, pali, genocidise... prestrasno...
 
...no kako se oko ulaska u EU pitaju europljani a ne kanadjani, onda...

:kafa:
Шта се ти бринеш за извињење?Организуј мало трансфер нове технологије у Хр као оно Кикаш некада.Од вас нико не очекује да будете људи.
 
To dokazuje da je katolicka crkva zapravo jedna masinerija zla.To nije crkva to je samo zlo...

Tačno. Glavni organizator i pokretač zločina kakav normalan ljudski um teško može da zamisli.

Čuveno pismo Aleksandra Luzana, italijanskog generala, Musoliniju:

„Duče! Moja bezgranična odanost prema Vama mi, nadam se, daje za pravo da, u nečemu, odstupim od strogog vojničkog protokola. Zato i žurim da Vam opišem jedan dogadjaj kojemu sam, unazad tri sedmice, lično prisustvovao.
Obilazeći sreska mesta Stolac, Čapljinu i Ljubinje (između 60 i 130 km severno od Dubrovnika) – saznam od naših obaveštajnih oficira da su Pavelićeve ustaše, prethodnog dana, počinile neki zločin u jednom selu (Prebilovci), i da će, kada se to pročuje, okolni Srbi ponovo da se uznemire.
Nedostaju mi reči da opišem ono što sam tamo zatekao. U velikoj školskoj učionici, zatekao sam zaklanu učiteljicu i 120 njenih učenika! Nijedno dete nije bilo starije od 12 godina! Zločin je neumesna i nevina reč – to je prevazilazilo svako ludilo! Mnogima su odsekli glave i poredjali ih po djačkim klupama. Iz rasporenih utroba ustaše su izvukle creva i, kao novogodišnje vrpce, rastegli ih ispod plafona i ekserima ukucali u zidove! Roj muva i nesnošljiv smrad nisu dozvoljavali da se tu duže zadržimo. Primetio sam načeti džak soli u ćošku i zgranuto ustanovio da su ih klali polako, soleći im vratove! I taman kad smo odlazili, u zadnjoj klupi se začulo dečje krkljanje. Pošaljem dvojicu vojnika da vide šta je. Izneli su jednog djaka, još je bio u životu, disao je sa napola presečenim grkljanom! Svojim kolima odvezem to jadno dete u našu vojnu bolnicu, povratimo ga svesti i od njega saznamo punu istinu o tragediji.
Zločinci su najpre, na smenu, silovali učiteljicu Srpkinju (ime joj je Stana Arnautović) i onda je, pred decom ubili. Silovali su i devojčice od osam godina. Za sve to vreme, pevao je silom dovedeni orkestar cigana i udarao u tambure!
Na večnu sramotu naše, rimske crkve – i jedan božji čovek, jedan župnik, u svemu tome je učestvovao! Dečak koga smo spasili, brzo se oporavio. I čim je rana zarasla, našom nepažnjom pobegao je iz bolnice i otišao u svoje selo, da traži rodbinu. Poslali smo patrolu za njim, ali uzalud; našli su ga na pragu kuće zaklanog! Od hiljadu i nešto duša, u selu više nema nikoga! Istoga dana (to smo otkrili kasnije) kad je izvršen zločin u školi, ustaše su pohvatale još 700 stanovnika sela Prebilovci i sve ih bacili u jamu ili na životinjski način na putu do jame pobili. Spasilo se samo oko 300 muškaraca: jedino je njima uspelo da probiju ustaški obruč oko sela i da pobegnu u planinu! Tih 300 preživelih jače je od najelitnije Pavelićeve divizije. Sve što su imali da izgube, oni su izgubili! Decu, žene, majke, sestre, kuće, imovinu. Čak su i straha od smrti oslobodjeni. Smisao njihovog života je jedino u osveti, u strašnoj osveti njih je, u neku ruku i stid što su preživeli! A takvih sela, kao što su Prebilovci, puna je Hercegovina, Bosna, Lika, Dalmacija.
Pokolji Srba su dostigli takve razmere da su, u tim krajevima, zagadjeni i mnogi vodeni izvori. Iz jednog vrela u Popovom Polju, nedaleko od jame u koju je bačeno 4.000 Srba, izbijala je crvenkasta voda, lično sam se u to uverio! Na savest Italije i naše kulture pašće neizbrisiva mrlja, ako se, dok je vreme, ne distanciramo od ustaša i ne sprečimo da se nama pripiše da podržavamo bezumlje!”
 
Pa naravno da treba.

Ako smo mi prvi "pruzili ruku", to svakako treba da urade i ostale zemlje, bar sto se ratova i zlocina tice.



NIje baš tema za danas ali
da ne bi netko rekao da se šuti

Osobno nemam razloga da se nekome izvonjavam i ispričavam u svoje ili ime svoje porodice u pogledu bilo kojeg perioda

No akoto bi bilo opće iskupljenje naših naroda učinio bi to bez razmišljanja svakom tko je to isto spreman učinit i meni :rumenko:

Sama si napisala da su se zločini radili na sve strane sa čim se slažem:rtfm:

O samoj ruci je diskutabilno razgovarati ..kad goc je pokušam pružiti odmah se netko nađe ko tko bi je rezo:dash::dash::dash::dash:
 
Шта се ти бринеш за извињење?Организуј мало трансфер нове технологије у Хр као оно Кикаш некада.Од вас нико не очекује да будете људи.

Pili su kavu Tadic i Josipovic, pa da nije Ivo neki virus od Tadije pokupio, da ne pocne i on sa izvinjotinama... to se brinem. :lol:
 
U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

http://www.csmonitor.com/Commentary...r-World-War-II-genocide-before-joining-the-EU

ja sam to milijun puta ponovio ali vi nikako da shvatite.

Hrvatska se ne može ispričati za genocid nad Srbima u vrijeme NDH jer Republika Hrvatska nije sukcesor NDH. Da smo sukcesori NDH nikad ne bi mogli postojati niti ući u UN, EU, NATO ili bilo gdje.

To što vi tražite je sljedeće: da se aktualna Hrvatska proglasi odgovornom za zločine na teritoriju NDH i sama kao takva sebe proglasi sljedbenikom genocida. A to nitko normalan neće učiniti.
 
Osim toga to što vi već tražite ste dobili. Hrvatsi Sabor je više puta donio deklaracije u kojima se

a) ograđuje od zločina u NDH
b) ograđuju samu sebe od NDH
c) i obavezuje se na progon počinitelja

svi dužnosnici tadašnje ustaške vlasti su ili uhapšeni ili ubijeni, a ovi dedeki koji su ostali su izručeni Hrvatskoj.

Podsjećam da je Dinko Šakić, zapovjednik logora Jasenovac osuđen na 20 godina zatvora, umro prošle godine u Lepoglavi koliko mi se čini. Ivo Rojnica također , podnijet zahtjev za izručenjem, odobren, ali je umro. Ostao je Ašner kojeg tražimo Austrijha ga neda.

Što bi vi više htjeli od nas ?
 
ja sam to milijun puta ponovio ali vi nikako da shvatite.

Hrvatska se ne može ispričati za genocid nad Srbima u vrijeme NDH jer Republika Hrvatska nije sukcesor NDH. Da smo sukcesori NDH nikad ne bi mogli postojati niti ući u UN, EU, NATO ili bilo gdje.

To što vi tražite je sljedeće: da se aktualna Hrvatska proglasi odgovornom za zločine na teritoriju NDH i sama kao takva sebe proglasi sljedbenikom genocida. A to nitko normalan neće učiniti.
Јел' то нека лицемерна фора за Ускрс?Јасеновац су основали Хрвати и 95% кољача у њему су били Хрвати.
 
U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

http://www.csmonitor.com/Commentary...r-World-War-II-genocide-before-joining-the-EU

zaboravio si dodati da je doticni samo napisao komentar na jedan clanak i to placeni...
on je clan srpskog lobija u Kanadi (placeni clan), ambasador u jugi 90-92, nema nikakve veze sa sluzbenom politikom Kanade :) pise komentare na sve clanke sa ovih nasih podrucja i to takve sto srbi rado citaju...
pretpostavljam da ce za 2-3 dana izadi kontra clanak; prati pa nam javi...
a u koliko ono primjeraka izlaze te novine?
 

Back
Top