Hrvatska treba da se izvini za genocid pre ulaska u EU
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 215

Tema: Hrvatska treba da se izvini za genocid pre ulaska u EU

Starosedelac Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    739

Podrazumevano Hrvatska treba da se izvini za genocid pre ulaska u EU

U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
    Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

http://www.csmonitor.com/Commentary/...joining-the-EU

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hrvatska treba da se izvini za genocid pre ulaska u EU

Pa naravno da treba.

Ako smo mi prvi "pruzili ruku", to svakako treba da urade i ostale zemlje, bar sto se ratova i zlocina tice.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...no kako se oko ulaska u EU pitaju europljani a ne kanadjani, onda...

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku

Nije bitno ko se pita, bitno je da se sami postidite i setite da to uradite, jer zlocina je bilo na sve strane, zar ne?

Buduća legenda Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    U novom broju CSM, Christian Science Monitor-a Džejms Bisset , bivši ambasador Kanade u Srbiji govori o zločinima Hrvatske i njenog sveštenstva protiv Srpskog naroda koji su zgrotili i pukovnika Felpsa, komandanta SS divizije Princ Eugen.
    Govori o Stepincu kao čeveku pod kojim je počinjen genocid, govori o današnjem prihvatanju hrvatskog nacizma ako pop-kulture u Hrvatskoj:

Hrvati, sam na vas. Nemo' da vam posaljem "grobare" u Knin sa vojvodom Tadicem na celu!!
    Нисам Совјет нит' Шљамериканац, ја сам брате Геџа, Србијанац!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam...mislim da ce to nekako iskociti pred Hrvatsku ,kao cupavac iz kutije, neposredno pre prijema u EU..

Na tome rade mnogo ozbiljnije organizacije sa velikim uticajem u medjunarodnim institucijama, pa su , eto tako i US pozvale , i to vrlo autoritativno Turke da se izvine Jermenima za genocid , a Turska je, priznaces, prijatelju daleko vazniji partner USA i EU , nego sto ce to Hrvatska ikada moci biti .

Dakle, svi ce morati , pre ili kasnije da se suoce sa mrljama u svojoj proslosti, i da tako sebi steknu pravo da postanu deo Evropske Unije. Pa i Hrvati, za koje sam siguran da nece imati nikakav problem sa tim da priznaju i suoce se sa svim sto je Ustaski pokret, cinio za vreme WW2.

Za Srbiju je dobro , sto je na vreme prelomila sa deklaracijom o Srebrenici , iako ce morati i tu da malo dopuni tekst, ubacujuci rec " genocid" koja je perfidno izbacena iz deklaracije.

Zaslužan član dragon x (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Katolički pop Srećko Perić iz samostana Gorica kod Livna rekao je jedne nedelje u junu 1941.godine sa crkvenog oltara u manastiru Gorici sakupljenim vjernicima da počnu sa pokoljem Srba riječima:

-Braćo Hrvati, idite i koljite sve Srbe.Najprije zakoljite moju sestru koja je udata za Srbina, a onda sve Srbe odreda.Kad ovaj posao završite dođite k meni u crkvu gdje ću vas ispoviditi i pričestiti pa će vam onda svi grijesi biti oprošteni.

U samostanu Petričevac kod Banje Luke boravio je fratar Filipović.Kada je 8.februara 1942.godine stigla na ovaj teren Pavelićeva “tjelesna bojna”, Filipović je sa ustaškim natporučnikom Zelićem pozdravio riječima:

-Ubijajte, a ja ću vas razriješiti grijeha.

A o manipulisanju srebreničkim žrtvama možeš pročitati ovdje:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=355492

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=361234
    Veliki Vojvoda, Gospodar Istoka i Bliskoistočni vladar te Car Ruske Zemlje (koja graniči gdje hoće) VLADIMIR PUTIN naređuje: neka bude dan!

Buduća legenda Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    290

Citat Original postavio dragon x Pogledaj poruku

Katolički pop Srećko Perić iz samostana Gorica kod Livna rekao je jedne nedelje u junu 1941.godine sa crkvenog oltara u manastiru Gorici sakupljenim vjernicima da počnu sa pokoljem Srba riječima:

-Braćo Hrvati, idite i koljite sve Srbe.Najprije zakoljite moju sestru koja je udata za Srbina, a onda sve Srbe odreda.Kad ovaj posao završite dođite k meni u crkvu gdje ću vas ispoviditi i pričestiti pa će vam onda svi grijesi biti oprošteni.

U samostanu Petričevac kod Banje Luke boravio je fratar Filipović.Kada je 8.februara 1942.godine stigla na ovaj teren Pavelićeva “tjelesna bojna”, Filipović je sa ustaškim natporučnikom Zelićem pozdravio riječima:

-Ubijajte, a ja ću vas razriješiti grijeha.

A o manipulisanju srebreničkim žrtvama možeš pročitati ovdje:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=355492

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=361234
    To dokazuje da je katolicka crkva zapravo jedna masinerija zla.To nije crkva to je samo zlo...

Zaslužan član Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    270

Требала би... али ЕУ и НАТО су подржавали те злочине..па још помогли...тако да од тога нема ништа!

Христосъ воскресе! Le Christ est ressuscité! The Christ has risen! Cristo è risorto! ქრისტე აღსდგა! Krisztus feltámadt! ¡Cristo ha resucitado! Cristo è risorto!
    Χριστος Aνεστη! Hristos a înviat! Քրիստոս յարեաւ ի մեռելոց՜
    “Mors tua, vita mea”

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio imaginator Pogledaj poruku
    Na tome rade mnogo ozbiljnije organizacije sa velikim uticajem u medjunarodnim institucijama, pa su , eto tako i US pozvale , i to vrlo autoritativno Turke da se izvine Jermenima za genocid , a Turska je, priznaces, prijatelju daleko vazniji partner USA i EU , nego sto ce to Hrvatska ikada moci biti.
    Ma sve pet, samo je razlika u tome da kljucne zemlje EU jednostavno ne zele Tursku kao clanicu a protiv Hrvatske realno nemaju nista.

Clanstvo u organizaciji je jedna stvar, partnerstvo nesto sasvim drugo. Udjose sirotinjska Rumunija, malena Litvanija, ali mocna Turska - jok, bre.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Nije bitno ko se pita, bitno je da se sami postidite i setite da to uradite, jer zlocina je bilo na sve strane, zar ne?
    Prije 65-70 godina, u drugom svjetskom ratu? Bilo je, nema govora, strasne stvari su radjene.

A tek kakvi su zlocini pocinjeni u srednjem vijeku, auuu... bruka koliko toga ima.

Pa u anticko doba, tek tu nisi znao ko koga dere, kolje, siluje, pali, genocidise... prestrasno...

Starosedelac
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Шта се ти бринеш за извињење?Организуј мало трансфер нове технологије у Хр као оно Кикаш некада.Од вас нико не очекује да будете људи.

Zaslužan član daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    367

hrvati non stop beze i zaziru od genocida u ww2, ali stici ce ih bozija pravda, od nje nema skrivanja
    http://www.clixsense.com/?9514393

Zaslužan član dragon x (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Petar Borcha Pogledaj poruku
    To dokazuje da je katolicka crkva zapravo jedna masinerija zla.To nije crkva to je samo zlo...
    Tačno. Glavni organizator i pokretač zločina kakav normalan ljudski um teško može da zamisli.

Čuveno pismo Aleksandra Luzana, italijanskog generala, Musoliniju:

„Duče! Moja bezgranična odanost prema Vama mi, nadam se, daje za pravo da, u nečemu, odstupim od strogog vojničkog protokola. Zato i žurim da Vam opišem jedan dogadjaj kojemu sam, unazad tri sedmice, lično prisustvovao.
    Obilazeći sreska mesta Stolac, Čapljinu i Ljubinje (između 60 i 130 km severno od Dubrovnika) – saznam od naših obaveštajnih oficira da su Pavelićeve ustaše, prethodnog dana, počinile neki zločin u jednom selu (Prebilovci), i da će, kada se to pročuje, okolni Srbi ponovo da se uznemire.
    Nedostaju mi reči da opišem ono što sam tamo zatekao. U velikoj školskoj učionici, zatekao sam zaklanu učiteljicu i 120 njenih učenika! Nijedno dete nije bilo starije od 12 godina! Zločin je neumesna i nevina reč – to je prevazilazilo svako ludilo! Mnogima su odsekli glave i poredjali ih po djačkim klupama. Iz rasporenih utroba ustaše su izvukle creva i, kao novogodišnje vrpce, rastegli ih ispod plafona i ekserima ukucali u zidove! Roj muva i nesnošljiv smrad nisu dozvoljavali da se tu duže zadržimo. Primetio sam načeti džak soli u ćošku i zgranuto ustanovio da su ih klali polako, soleći im vratove! I taman kad smo odlazili, u zadnjoj klupi se začulo dečje krkljanje. Pošaljem dvojicu vojnika da vide šta je. Izneli su jednog djaka, još je bio u životu, disao je sa napola presečenim grkljanom! Svojim kolima odvezem to jadno dete u našu vojnu bolnicu, povratimo ga svesti i od njega saznamo punu istinu o tragediji.
    Zločinci su najpre, na smenu, silovali učiteljicu Srpkinju (ime joj je Stana Arnautović) i onda je, pred decom ubili. Silovali su i devojčice od osam godina. Za sve to vreme, pevao je silom dovedeni orkestar cigana i udarao u tambure!
    Na večnu sramotu naše, rimske crkve – i jedan božji čovek, jedan župnik, u svemu tome je učestvovao! Dečak koga smo spasili, brzo se oporavio. I čim je rana zarasla, našom nepažnjom pobegao je iz bolnice i otišao u svoje selo, da traži rodbinu. Poslali smo patrolu za njim, ali uzalud; našli su ga na pragu kuće zaklanog! Od hiljadu i nešto duša, u selu više nema nikoga! Istoga dana (to smo otkrili kasnije) kad je izvršen zločin u školi, ustaše su pohvatale još 700 stanovnika sela Prebilovci i sve ih bacili u jamu ili na životinjski način na putu do jame pobili. Spasilo se samo oko 300 muškaraca: jedino je njima uspelo da probiju ustaški obruč oko sela i da pobegnu u planinu! Tih 300 preživelih jače je od najelitnije Pavelićeve divizije. Sve što su imali da izgube, oni su izgubili! Decu, žene, majke, sestre, kuće, imovinu. Čak su i straha od smrti oslobodjeni. Smisao njihovog života je jedino u osveti, u strašnoj osveti njih je, u neku ruku i stid što su preživeli! A takvih sela, kao što su Prebilovci, puna je Hercegovina, Bosna, Lika, Dalmacija.
    Pokolji Srba su dostigli takve razmere da su, u tim krajevima, zagadjeni i mnogi vodeni izvori. Iz jednog vrela u Popovom Polju, nedaleko od jame u koju je bačeno 4.000 Srba, izbijala je crvenkasta voda, lično sam se u to uverio! Na savest Italije i naše kulture pašće neizbrisiva mrlja, ako se, dok je vreme, ne distanciramo od ustaša i ne sprečimo da se nama pripiše da podržavamo bezumlje!”
    Veliki Vojvoda, Gospodar Istoka i Bliskoistočni vladar te Car Ruske Zemlje (koja graniči gdje hoće) VLADIMIR PUTIN naređuje: neka bude dan!

Starosedelac
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    hrvati non stop beze i zaziru od genocida u ww2, ali stici ce ih bozija pravda, od nje nema skrivanja
    Не беже него би да направе још који.Такав им је ментални склоп.

Buduća legenda muskokrk (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    389

Smile Re: Hrvatska treba da se izvini za genocid pre ulaska u EU

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Pa naravno da treba.

Ako smo mi prvi "pruzili ruku", to svakako treba da urade i ostale zemlje, bar sto se ratova i zlocina tice.

NIje baš tema za danas ali
    da ne bi netko rekao da se šuti

Osobno nemam razloga da se nekome izvonjavam i ispričavam u svoje ili ime svoje porodice u pogledu bilo kojeg perioda

No akoto bi bilo opće iskupljenje naših naroda učinio bi to bez razmišljanja svakom tko je to isto spreman učinit i meni

Sama si napisala da su se zločini radili na sve strane sa čim se slažem

O samoj ruci je diskutabilno razgovarati ..kad goc je pokušam pružiti odmah se netko nađe ko tko bi je rezo
    Neka se svaki nosi sa svojom savješću ..ja ću sa burom

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Шта се ти бринеш за извињење?Организуј мало трансфер нове технологије у Хр као оно Кикаш некада.Од вас нико не очекује да будете људи.
    Pili su kavu Tadic i Josipovic, pa da nije Ivo neki virus od Tadije pokupio, da ne pocne i on sa izvinjotinama... to se brinem.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio muskokrk Pogledaj poruku
    O samoj ruci je diskutabilno razgovarati ..kad goc je pokušam pružiti odmah se netko nađe ko tko bi je rezo

Zar dosad nisi naucio da se ruka ne pruza nego da se tokom razgovora drzi figa iza ledja?

Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    367

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Не беже него би да направе још који.Такав им је ментални склоп.
    videli da prolazi nekaznjeno, pa im se osladilo da kolju i genocidisu okolo, njima je danas ustastvo mainstream

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam to milijun puta ponovio ali vi nikako da shvatite.

Hrvatska se ne može ispričati za genocid nad Srbima u vrijeme NDH jer Republika Hrvatska nije sukcesor NDH. Da smo sukcesori NDH nikad ne bi mogli postojati niti ući u UN, EU, NATO ili bilo gdje.

To što vi tražite je sljedeće: da se aktualna Hrvatska proglasi odgovornom za zločine na teritoriju NDH i sama kao takva sebe proglasi sljedbenikom genocida. A to nitko normalan neće učiniti.

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Osim toga to što vi već tražite ste dobili. Hrvatsi Sabor je više puta donio deklaracije u kojima se

a) ograđuje od zločina u NDH
    b) ograđuju samu sebe od NDH
    c) i obavezuje se na progon počinitelja

svi dužnosnici tadašnje ustaške vlasti su ili uhapšeni ili ubijeni, a ovi dedeki koji su ostali su izručeni Hrvatskoj.

Podsjećam da je Dinko Šakić, zapovjednik logora Jasenovac osuđen na 20 godina zatvora, umro prošle godine u Lepoglavi koliko mi se čini. Ivo Rojnica također , podnijet zahtjev za izručenjem, odobren, ali je umro. Ostao je Ašner kojeg tražimo Austrijha ga neda.

Što bi vi više htjeli od nas ?

Starosedelac
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vindex Pogledaj poruku
    ja sam to milijun puta ponovio ali vi nikako da shvatite.

Hrvatska se ne može ispričati za genocid nad Srbima u vrijeme NDH jer Republika Hrvatska nije sukcesor NDH. Da smo sukcesori NDH nikad ne bi mogli postojati niti ući u UN, EU, NATO ili bilo gdje.

To što vi tražite je sljedeće: da se aktualna Hrvatska proglasi odgovornom za zločine na teritoriju NDH i sama kao takva sebe proglasi sljedbenikom genocida. A to nitko normalan neće učiniti.
    Јел' то нека лицемерна фора за Ускрс?Јасеновац су основали Хрвати и 95% кољача у њему су били Хрвати.

Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    367

Dodik vec forsira odrzavanje konferencija o jasenovcu ,kako bi se utvrdile cinjenice i doslo do tacnog broja zrtava. Nas narod ne sme zaboraviti to stratiste, jer su ti Srbi ubijeni zato sto su Srbi i pravoslavci.

Legenda
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    157

zaboravio si dodati da je doticni samo napisao komentar na jedan clanak i to placeni...
    on je clan srpskog lobija u Kanadi (placeni clan), ambasador u jugi 90-92, nema nikakve veze sa sluzbenom politikom Kanade pise komentare na sve clanke sa ovih nasih podrucja i to takve sto srbi rado citaju...
    pretpostavljam da ce za 2-3 dana izadi kontra clanak; prati pa nam javi...
    a u koliko ono primjeraka izlaze te novine?
    tandem Josipovic - Tadic :)

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja mislim da ste vi opsjednuti tim Jasenovcem. stvarno .

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 08.01.2010., 17:02
  2. Silajdžić: Srbija mora da nam se izvini za genocid u BIH
    Autor Сталкер u forumu Politika
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 09.12.2009., 11:33
  3. Puhovski: Hrvatska će teško dokazati genocid
    Autor Waterfall u forumu Politika
    Odgovora: 13