Колико министарстава Србији треба?

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Колико министарстава треба да има Србија и која министарства? Ја мислим да је довољно да се Влада састоји од Премијера, министарства силе које би објединило војску, полицију и судство, министарства економије, који би бринуо о свим економским проблемима и једног заменика премијера који би истовремено води министарство које би бринуло о проблемима обичног човека. За овако малу земљу 3 министарства више него довољно.
 
Колико министарстава треба да има Србија и која министарства? Ја мислим да је довољно да се Влада састоји од Премијера, министарства силе које би објединило војску, полицију и судство, министарства економије, који би бринуо о свим економским проблемима и једног заменика премијера који би истовремено води министарство које би бринуло о проблемима обичног човека. За овако малу земљу 3 министарства више него довољно.QUOTE]



Poslanike republičke Skupštine bih srezala na najmanju moguću cifru. Po okruzima, recimo, svaki okrug jednog poslanika, i dovoljno. Do pedesetak poslanika, da ne bude baš cirkus od Skupštine. Kad Belgija ima 75 poslanika, mi možemo glat proći i sa 50.

Ministarstvo policije, pravosudja, zdravstva, prosvete i ekonomije- to su okosnice koje čine državu. Vojska je posebna priča
Zamenik premijera ( u mojoj vladi :lol: ) bio bi jedan od načelnika ministarstava i za tu funkciju ne bi dobijao platu, nego samo onu koju kao načelnik već prima.

U sastavu ministarstva za ekonomiju bila bi trgovina, infrastruktura....a ne kao do sada što su posebna ministarstva sa posebnim vozilima, vozačima, šefovima, portirima...

I sve one sekretarice sa špicastim čizmama bih razjurila :rumenko::lol:
 
i ovde je sve k'o iz "Alana Forda"..:zcepanje:

Ovi naši ministri su eksperti za pronalaženje rupa u zakonu, tako da Alan Ford nije daleko od nas.:D
10396.jpg
 

Back
Top