Anime sa najboljom animacijom?

Maximy

Domaćin
Poruka
3.277
Dakle rec je o animaciji. Znam da vecina vas gleda anime preko neta gde je kvalitet bukvalno sveden na zadnjem nivou,zato sam otvorio ovu temu,kako bi smo diskutovali o tome. Koji je to anime serijal ili film koji po vama vredi da se skine i da se odgleda sa dobrom animacijom?

Ovo je moj izbor i preporuka svima vama naravno :

1. Ergo Proxy :

ErgoProxy-1.jpg


Trailer :

2. Kara no Kyoukai :

8954aa98e7ec8901.jpg


Trailer :


3. 5 Centimeters per second :

Anime-5-Centimeters-per-Second-4722-1.jpg


Trailer :


4. Code Geass :

Code%20Geass.jpg


Trailer :


5. Clannad :

clannad_2_640-1.jpg


Trailer


Naravno ako budete gledali nesto od ovoga,preporucio bih vam da gledate na High quality(200-300mb epizoda),znaci nemoj da vas mrzi da skidate,verujte mi vredi da se pogleda svaki od ovih gore navedenih animea. Uzivajte :ok:

P.S "Kara no Kyoukai" i "5 Centimeters per second" su filmovi,cisto da imate u vidu ako budete skidali. Uzivajte ;)
 
da se pridruzim, posto htjedoh da pitam isto, ali me bilo :rumenko: da napisem iz kojih tacno razloga me zanima
zubo.gif

Meni prvenstveno se bas dopao film,traje oko 45min. Film se odvija negde u Japanu tokom 90-tih godina,a uglavnom se prica vrti oko dva prijatelja,koji se znaju jos od osnovne skole,tokom filma moze se videti da je rec o njihovom prijateljstvu,ljubavi,problemima,zeljama itd,itd... ali najvise sta mi se dopalo u filmu jeste sto je film bas realan (Bez magije i tih sr@nja ili uprkos svemu gde glavni lik moze sve da uradi sve dokle god "VERUJE U SEBE"). Sta znam meni se bas svideo film,mozda zato sto volim drame i romanse,u svakom slucaju pogledaj pa vidi.

"The film won the Lancia Platinum Grand Prize, the Future Film Festival for best movie in animation or special effects.It won the Award for Best Animated Feature Film at the 2007 Asia Pacific Screen Awards. The limited edition DVD of the film was ranked 3rd on the Tohan charts between July 18 - 24, 2007, while the regular edition of the film was ranked 7th.The film was Japan's fourth most popular Blu-ray film in 2008."

Preuzeto sa viki.


5 cm per second sam cuo da ima super animaciju, ali da je prica za obrisati dupe.

Batice,nemoj da se uvredis,ali budi iskren i kazi nam zar nije glupo pricati o filmu koji nisi nikada video u zivotu? :)

Inace da se vratimo na temu. Hellsing Ultimate OVAs takodje imaju dobru animaciju,bas sam se iznenadio,s'obzirom kakav je anime bio hehe :)
 
Batice,nemoj da se uvredis,ali budi iskren i kazi nam zar nije glupo pricati o filmu koji nisi nikada video u zivotu? :)

Decko, ne znam jesi li preskocio deo "Za 5cm sam cuo.." ili samo ne znas da citas.

BTW kakav je ovak Ergo Proxy vidim da ga svi hvale?

EP je smor.. prvih 10 epizoda. Posle toga pocinje uber awesome prica i jos bolja animacija. Takodje Re-l dok trenira u boksericama i potkusulji.. Shouldn't be missed.
 
Ljudi se razlikuju isto kao i ukusi. Nemoze tamo neki slepac da mi kaze koji ce meni anime da se svidi :)

Inace da se vratim na topic :

Evo jos jedan dobar film,prica je u sustini dobra,animacija takodje ;)

The girl who leapt through time :

lg_Girl-That-Lept-Through-Time.jpg


Trailer :

 
Ponasas se vrlo detinjasto. Ako vec govoris kako postojues razliku ukusa, sto onda na pet centimetara dalja pise "tamo neki slepac".

Ja kazem da je prica *****, ja sam cuo da je prica *****. Ti kazes da nije, to je sve.

Inace, gledao sam Toki wo Kakeru Shoujo. Ok animacija, prica smor.
 
Kara no Kyoukai <3
I 5cmps animacija mi se svidja. Ergo Proxy nisam gledala, ali vidim da lepo izgleda. CG ima lep crtez, mada je trebalo vremena da se naviknem. Clannad mi je na ptw, al nes ne volim te slajs of lajf anime-e. ... Chobits ima odvratnu animaciju i crtez.
 
5 cm per second je jako tuzan i nostalgican film
koji predstavlja teskoce ljubavi na daljinu i zaludnog zaljubljivanja u osobu koja nije zainteresovana za nas i kako nas zivot odvede na razlicite strane.

anyway kad je u pitanju animacija, vizuelno najlepsi anime koji sam odgledala je

Michiko to Hatchin


http://4.***************/_n3-dUhWIN5o/SQhx2c1AiQI/AAAAAAAAAIo/c0eM_oFPxSs/s400/Michiko+to+Hatchin.jpg

Howl's Moving castle i Spirited away takodje su vizuelno prelepo predstavljeni
 
Dante's Inferno Animated! Odlična animacija, uz odličnu priču koja se u dobroj meri oslanja na Danteov "Pakao", kao što ime samo govori :)
A stil animacije i prikaz likova se iz kruga u krug pakla menjaju, nikad ne znaš šta ćeš i kako sledeće da vidiš

dantei.jpg


dante2.jpg


dante4u.jpg


dante9.jpg


dante35.jpg


dante41.jpg


dante90.jpg


dante456.jpg


dante567.jpg


dante43.jpg
 
Poslednja izmena:
Po meni najbolju animaciju ima Tengen Topa Guren Lagann mada ni Ergo Proxy ne zaostaje mnogo. Kad smo kod toga, ubedljivo najgoru animaciju (za koju ja znam) ima Violinist of Hamelin - tu cak i nema animacije, samo staticne slike koje se smenjuju...
 

Back
Top