"Pastir" zloupotrebio službeni položaj. Zar opet?

imaginator

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
235
Znamo svi da su crkve odavno postale firme. Prave DOO. Pod velom i zaštitom mantije, a u skutima bučnih naziva duge istorije i tradicije, sveštenici svih crkava rade posao koji im baš i nije u opisu radnog mesta. Tu se ide od sitnog kriminala, preko zloupotreba službenog položaja, mešanja u državnu politiku do orgijanja i "igranja" s decom.
Skromnog života nema među mnogim sveštenim licima i zato crkva gubi dobar glas i kod najzadrtijih pripadnika stada. To se bahati džipovima, limuzinama, motociklima. Čak su se bacili i na zdravstvo, doduše alternativna medicina, ali opet...

Evo jedne svežije vesti.
Ministar policije Ivica Dačić kaže da postoji osnovana sumnja da je Vilovski, koji je bio sekretar razrešenog vladike raško-prizrenskog Artemija, u junu 2009. automobil “Audi A4“ koje je manastir Banjska kupio za svoje potrebe za iznos od 2 475 000 dinara, prodao Tomiću za iznos od 1 000 dinara.

Vilovski je takođe, 2003. godine, u ime Eparhije raško-prizrenske izadao u zakup poslovni prostor, vlasništvo crkvene opštine u Prizrenu, Albancu sa teritorije opštine Prizren, za period od tri godine unapred od 300 evra mesečno.

Od ovog lica Vilovski je ukupno uzeo 9 000 evra koje nije uplatio u blagajnu eparhije, već je novac zadržao za sebe, rekao je ministar.

Vilovski je uhapšen 11. marta u okolini Soluna, u Grčkoj, po poternici srpskog Interpola i nalazi se u ekstradicionom pritvoru.

Ministarstvo pravde Srbije je 23. marta uputilo nadležnim organima Grčke molbu za njegovo izručenje.

Viši sud u Beogradu vodi istragu protiv vlasnika građevinskog preduzeća "Rade Neimar" Predraga Subotičkog i arhimandrita Vilovskog zbog sumnje da su nezakonito prisvojili 350.000 evra namenjenih rekonstrukciji manastira.

Sramota da se pop, pa još Srbin tako ponaša. Hoće li im neko staviti soli na rep?
 
pa lopovi iz Demokratske Stranke su ukrali skoro 70 milijardi dolara. Sta je prema tome jedan audi a4

Toliko je novca uslo u zemlju od 2001 i taj novac je sav skoro pokraden.

al njih nema ko da hapsi jer je tuzilastvo u srbiji korumpirano i pod kontrolom ustaskog rezima.

700.000 ljudi u srbiji gladuje dok se tadic i ostale demokrate bahate i izivljavaju sa narodnim novcem. Dok idu da gledaju svetsko prvenstvo u fudbalu u africi...

STRASNO
 
Poslednja izmena:
pa lopovi iz Demokratske Stranke su ukrali skoro 70 milijardi dolara. Sta je prema tome jedan audi a4

Toliko je novca uslo u zemlju od 2001 i taj novac je sav skoro pokraden.

al njih nema ko da hapsi jer je tuzilastvo u srbiji korumpirano i pod kontrolom ustaskog rezima.

700.000 ljudi u srbiji gladuje dok se tadic i ostale demokrate bahate i izivljavaju sa narodnim novcem. Dok idu da gledaju svetsko prvenstvo u fudbalu u africi...

STRASNO
Pa u pravu si. Evo čitamo u novinama da neko krade milione i ubija desetine ljudi, pa hajde onda možemo i mi da "kraduckamo" i ubijemo jednog ili dva čoveka.
Kad pitaju zašto si to uradio, ja ću dati objašnjenje da ih ima i gorih od mene i da zato nisam kriv i da treba da me puste.
Na kojoj i kakvoj frekvenciji radiš, to mi nije jasno!
 
Pa u pravu si. Evo čitamo u novinama da neko krade milione i ubija desetine ljudi, pa hajde onda možemo i mi da "kraduckamo" i ubijemo jednog ili dva čoveka.
Kad pitaju zašto si to uradio, ja ću dati objašnjenje da ih ima i gorih od mene i da zato nisam kriv i da treba da me puste.
Na kojoj i kakvoj frekvenciji radiš, to mi nije jasno!

ja nisam rekao da vilovski treba da prodje nekaznjeno vec da riba smrdi od glave

i da treba pre svega procesirati najvece lopove u ovoj zemlji a to su aktuelni politicari na vlasti.

ovako licemerno je sto se hapsi vilovski jer je dao kumu sluzbeni audi na koriscenje i smenjuje vladika artemije ni kriv ni duzan, dok se ne diraju ljudi koji su pokrali milione
 
ja nisam rekao da vilovski treba da prodje nekaznjeno vec da riba smrdi od glave

i da treba pre svega procesirati najvece lopove u ovoj zemlji a to su aktuelni politicari na vlasti.

ovako licemerno je sto se hapsi vilovski jer je dao kumu sluzbeni audi na koriscenje i smenjuje vladika artemije ni kriv ni duzan, dok se ne diraju ljudi koji su pokrali milione
Ne vredi, tebe čovek može samo vređati ili oterati u majčinu da bi uopšte imalo smisla polemisati s tobom.
Zato odoh da te ne gledam više tako sluđenog i smušenog, jer ću inače ja na psihijatriji da završim.
 

Back
Top