Pamet?

CheesyWheesy

Zainteresovan član
Poruka
214
Po meni covek kada zna vazne ili manje vazne datume u istoriji svakakve definicije sve sto se uci u skoli i na ulici prosle i dolazece dogadjaje taj covek je informisan. Vestina, kada covek poseduje vestinu da resi matematicke zadatke itd i kada poseduje fizicku vestinu da izvodi svakakve manevre... tj umna i fizicka vestina. A sta je PAMET?
 
Pamet znaci veliki procenat iskoriscavanja sopstvene inteligencije. Znaci neinteligentan covek je pametan ako maksimalno koristi svoju inteligenciju i obrnuto, veoma inteligentan covek koji ne iskoristi svoju veliku inteligenciju se naziva glup. Tako da je moja definicija pameti zapravo primena inteligencije na najbolji moguci nacin za individuu.
 
Po meni covek kada zna vazne ili manje vazne datume u istoriji svakakve definicije sve sto se uci u skoli i na ulici prosle i dolazece dogadjaje taj covek je informisan. Vestina, kada covek poseduje vestinu da resi matematicke zadatke itd i kada poseduje fizicku vestinu da izvodi svakakve manevre... tj umna i fizicka vestina. A sta je PAMET?
To je ono što ljudima nedostaje kad pišu "po meni", a ne po "mom mišljenju".
 
Po meni covek kada zna vazne ili manje vazne datume u istoriji svakakve definicije sve sto se uci u skoli i na ulici prosle i dolazece dogadjaje taj covek je informisan. Vestina, kada covek poseduje vestinu da resi matematicke zadatke itd i kada poseduje fizicku vestinu da izvodi svakakve manevre... tj umna i fizicka vestina. A sta je PAMET?

ne postoji tacna definicija.
Moze da bude milion stvari.
 
* Abbé de La Roche
o "Ljubav, naročito kod muškarca, lišava pameti one koji je imaju, a daje je onima koji je nemaju."

* Antoine de Rivarol
o "Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba prešutjeti."
o "Vojvoda može jednu ženu učiniti vojvotkinjom, ali pametan čovjek ne može je učiniti pametnom."

* Baltasar Gracián y Morales
o "Teško je uliti pamet onome koji nema volje, a još je teže uliti volju onome koji nema pameti."

* Blaise Pascal
o "Pametan čovjek nikad neće reći da sve zna."

* François de La Rochefoucauld
o "Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi."

* Geoffrey Chaucer
o "Najučeniji ljudi nisu i najpametniji."

* Kurt Tucholsky
o "Prednost pametnih je da oni uvijek mogu glumit idiote. Suprotno je mnogo teže izvesti."

* Vasilij Osipovič Ključevski
o "Ljudi koji zato što nemaju vlastite znaju cijeniti tuđu pamet, postupaju često pametnije od pametnih koji nemaju tog umijeća."

* Afganistanska
o "Dvije stvari čovjek mora imati da bi uspio u životu. Prvo je sreća: to je ono kad se čovjeku pruži povoljna prilika. Drugo je pamet: ona čovjeku omogućuje da iskoristi povoljnu priliku."

* Japanska
o "Pametan čovjek naći će vodu i u pustinji, a budala će kraj rijeke umrijeti od žeđi."

* Latinska
o "Kad je tu bogatstvo, onda i pamet mnogo vrijedi."
 
Pada mi na pamet.
Svako poseduje neku količinu pameti.
To su umne sposobnosti za rešavanje određenih zadataka.
Kompjuteri se pune pameću i mogu da rešavaju određene zadatke. Dakle i kompjuterima se daju umne sposobnosti pa samim tim i pamet.
Umne - mentalne - kognitivne - intelektualne sposobnosti.
Kognicija je jedna od tri osnovne kategorije mentalnih moći, dok su druge dve afekcija (emocije) i konacija (volja).
 
Poslednja izmena:

Back
Top