ZASTO !?!?!?!?

Jovkesrbin

Aktivan član
Poruka
1.298
Postavicu jedno vrlo jednostavno pitanje koje nam je nanelo toliko zla i koje je zapetljalo mnoge stvari, zapravo, promenilo je nase zivote...ZASTO SE JUGOSLAVIJA RASCEPALA ? ZASTO SLOVENIJO ? ZASTO ? Imam svoje misljenje i svoju hronolosku listu dogadjaja u glavi ali zelim da cujem vase misljenje...
 
Postavicu jedno vrlo jednostavno pitanje koje nam je nanelo toliko zla i koje je zapetljalo mnoge stvari, zapravo, promenilo je nase zivote...ZASTO SE JUGOSLAVIJA RASCEPALA ? ZASTO SLOVENIJO ? ZASTO ? Imam svoje misljenje i svoju hronolosku listu dogadjaja u glavi ali zelim da cujem vase misljenje...
А што прво не изнесеш то своје мишљење?

Ионако, по већ провереном искуству, нико није своје мишљење променио на основу неких туђих мишљења.

Људи, напросто, великом већином, нису спремни да прихвате туђе аргументе.

Дакле, чему, кад је велика вероватноћа да ни ти своје мишљење нећеш променити?
 
Postavicu jedno vrlo jednostavno pitanje koje nam je nanelo toliko zla i koje je zapetljalo mnoge stvari, zapravo, promenilo je nase zivote...ZASTO SE JUGOSLAVIJA RASCEPALA ? ZASTO SLOVENIJO ? ZASTO ? Imam svoje misljenje i svoju hronolosku listu dogadjaja u glavi ali zelim da cujem vase misljenje...

Ovo je za malo opsežniju raspravu, ali ajde da iznesem svoje mišljenje.
SFRJ je bila država koja je imala jaku industriju, mešovito stanovništvo i velike privredne i ekonomske potencijale.
Imala je sve sem svemirskog programa.
Zapadnim silama to nije odgovaralo, tj nije im odgovarala jedna jaka država u evropskom prostoru, pa su njen narod zavadili, podelili po verskoj osnovi , da bi lakše mogli da manipulišu.
Jednostavno rečeno, zavadi pa vladaj
Današnja EU nije ništa drugo nego loša kopija nekadašnje SFRJ.
 
Postavicu jedno vrlo jednostavno pitanje koje nam je nanelo toliko zla i koje je zapetljalo mnoge stvari, zapravo, promenilo je nase zivote...ZASTO SE JUGOSLAVIJA RASCEPALA ? ZASTO SLOVENIJO ? ZASTO ? Imam svoje misljenje i svoju hronolosku listu dogadjaja u glavi ali zelim da cujem vase misljenje...

1) Bila je nedemokratska država
2) Neki narodi su sanjali hiljadugodišnji san o svojoj državi
3) Mnogi su smatrali da Beograd ( Srbija/Srbi) 'krade' od ostalih
4) Hebeš sistem u kojem se ne možeš obogatiti kao na trulom zapadu
 
Ovo je za malo opsežniju raspravu, ali ajde da iznesem svoje mišljenje.
SFRJ je bila država koja je imala jaku industriju, mešovito stanovništvo i velike privredne i ekonomske potencijale.
Imala je sve sem svemirskog programa.
Zapadnim silama to nije odgovaralo, tj nije im odgovarala jedna jaka država u evropskom prostoru, pa su njen narod zavadili, podelili po verskoj osnovi , da bi lakše mogli da manipulišu.
Jednostavno rečeno, zavadi pa vladaj
Današnja EU nije ništa drugo nego loša kopija nekadašnje SFRJ.

Preterano! Zapadne sile su eventualno samo potaknule, tj. na površinu izvukle hrpu problema koji su 45 godina gurani pod tepih.
Zapadu nije odgovarala JeBoTitova TREĆA vojna sila u Evropi.
Raspad SSSR-a je omogućio i ubrzano uništenje takve države.....
 
Postavicu jedno vrlo jednostavno pitanje koje nam je nanelo toliko zla i koje je zapetljalo mnoge stvari, zapravo, promenilo je nase zivote...ZASTO SE JUGOSLAVIJA RASCEPALA ? ZASTO SLOVENIJO ? ZASTO ? Imam svoje misljenje i svoju hronolosku listu dogadjaja u glavi ali zelim da cujem vase misljenje...

E da, mogli bi navesti i greške političara u prošlosti ( od 1918-e na dalje) koje su omogućile raspad Juge-Pljuge!
Npr. da su se nakon WW1 Slovenci, Hrvati i poturice tretirali kao MANJINE, ne bi imali Ustavna prava za odcepljenje!
Npr. Zašto Kurdima, Baskima itd ne daju državu!!???:D
 
Najbolji i naj realniji komentar je dao golobradi vojnik JNA u Sloveniji na početku rata, kada su ga novinari pitali ko skim ratuje:
Oni kao hoće da se odcepe, a mi im kao nedamo.

Igra je bila nametnuta, a budale je prihvatile.
 
Југославија је била спортска суперсила, што велике силе са Запада нису могле да поднесу. Нарочито их је иритирало што је Црвена Звезда постала првак Европе у фудбалу, а Партизан у кошарци, нису могли то поднети и сјeбали су нам државу.
 
Slažem se!
Dobro je što smo se razišli, šteta što to nismo napravili bez rata, danas bi bili Švajcarska....
Спољном фактору је одговарао рат како би што више завадио народе и да им више не падне напамет држава Јужних Словена, лакше је остваривати утицај у малим посвађаним државама него ли у некој држави од 23 милиона становника.

Divide et impera
 
Спољном фактору је одговарао рат како би што више завадио народе и да им више не падне напамет држава Јужних Словена, лакше је остваривати утицај у малим посвађаним државама него ли у некој држави од 23 милиона становника.

Divide et impera

:ok: :ok: :ok:
 
Najbolji i naj realniji komentar je dao golobradi vojnik JNA u Sloveniji na početku rata, kada su ga novinari pitali ko skim ratuje:
Oni kao hoće da se odcepe, a mi im kao nedamo.

Igra je bila nametnuta, a budale je prihvatile.

Ustvari bilo je ovako:
Oni hoće da se odcepe, a mi im kao nedamo. Što bi rek'o Šešelj: Idite bre, što pre!

Za Hrvatsku: Idite, ali bez SAO Krajine!

Za BiH: Idite, ali bez RS!
 
Nisi primetio? Istina, na vlasti je u novim 'banana' država je ostao isti trulež!:D

ma ne da je ostao trulež, nego se razmnožio i primio,
a svi oni, kao velike patriote, žive na račun napaćenog naroda i kao hoće u evropu,
hoće u veću zajednicu nego što je bila SFRJ,
pa ta ista EU ako nas primi u društvo, potpisuje sopstvenu kapitulaciju.
 
ma ne da je ostao trulež, nego se razmnožio i primio,
a svi oni, kao velike patriote, žive na račun napaćenog naroda i kao hoće u evropu,
hoće u veću zajednicu nego što je bila SFRJ,
pa ta ista EU ako nas primi u društvo, potpisuje sopstvenu kapitulaciju.

Na slučaju RH se vidi nova politika EU: Kako postići sve svoje ciljeve, a uopšte ne primiti dotičnu državu u članstvo:D
Poučno gradivo i za 'proevropske' političare u Srbiji!
 

Back
Top