Prelom prsta

yokai

Elita
Poruka
15.332
Kako da znam da li sam slomio prst?:mrgreen: Danas oko 16h sam pikao basket i nabio prst (domali). Bolelo me je, ali dosta puta mi se to desilo i ok. Pre oko 1h sam stavio hladno oblogu na prst i držao oko 45min. I dalje je isto. Pojavio se i otok. Čini mi se da je malko poplaveo sa donje strane. Ne mogu skroz da ga ispržim, a ni savijam. Užasno boli u oba slučaja. Kada ništa ne radim sa njim je ok, možda ga tek-tek osetim. Zanima me kako da znam da li sam ga slomio ili šta (nikad do sad nisam ništa lomio pa ne znam)? Hvala unapred!
 
Pa najbolje ti je skeniranje..
ako vec nisi siguran
I ja bas juce skakao,parkur,i pao sa zida na ruke direktno..
Sad,nznm da li je nesto puklo,prvo me je samo bolelo i mogao sam da savijem,otisao sam u dom zdravlja i doktor rece da sam samo istegao misice.
Ali sad se otok stvorio,boli ko djavo,i ne mogu skoro da pomerim ruku.
Probaj da stavis kupus,da ti izvuce otok ;)
Ako i tad osetis bol,ili ne mozes da savijes poseti doktora,eventualno idi na snimanje :D
 
Kako da znam da li sam slomio prst?:mrgreen: Danas oko 16h sam pikao basket i nabio prst (domali). Bolelo me je, ali dosta puta mi se to desilo i ok. Pre oko 1h sam stavio hladno oblogu na prst i držao oko 45min. I dalje je isto. Pojavio se i otok. Čini mi se da je malko poplaveo sa donje strane. Ne mogu skroz da ga ispržim, a ni savijam. Užasno boli u oba slučaja. Kada ništa ne radim sa njim je ok, možda ga tek-tek osetim. Zanima me kako da znam da li sam ga slomio ili šta (nikad do sad nisam ništa lomio pa ne znam)? Hvala unapred!

Idi da snimis to! Moj ortak je, svojevreno, na basketu prstom gurnuo u oko protivniku i - slomio prst! :dash:
 
Nadam se da si otisao kod ortopeda.

Meni se desila slicna stvar sa malim prstom pre desetak godina i takodje za praznike kad su u bolnicama radili samo dezurni lekari. Bio je 1. maj i 5-6 neradnih dana. Kad sam posle praznika otisao kod ortopeda bile su moguce samo 2 stvari - operacija kojom bi se prst ispravio, ali bi izgubio funkcionalnost (ne bih mogao da ga savijam) i da radim vezbe - za to sam se odlucio. Radio sam vezbe veoma dugo i uspeo da vratim prst u normalu.

Zanimljiva stvar je da ni lekar pregledom nije mogao da oceni da li je prst slomljen ili nije - tek se na snimku videlo da jeste.

A druga stvar je da mi nije poverovao da sam prst slomio na basketu tako sto sam izbio loptu coveku koji je drzao sa dve ruke. Tako da je napisao u izvestaju slomio prstu u tuci, posto je takva povreda karakteristicna za tuce. Onda sam ja protestvovao i na kraju je napisao na basketu se sapleo o loptu i pao na beton i tako slomio prst. :D
 
Uh..onda bolje i ja da odem da snimam O.o
meni natekao lakat,kako sam pao sa visine tacno na ruke,prvo sam mogao da savijem skoro skroz -i odem kod doktora u dom zdravlja,nije mi ni zavoj stavio 0.o
Sad nmg uopste da je pomerim skoro
 
au ala ste se svi izlomili :)

Prelom, ukoliko deformitet kosti nije vidljiv i ocigledan, moze se sa sigurnoscu utvrditi rengenskim snimkom.
Ako cekate duze do javljanja lekaru, moze se desiti da vam kost lose sraste pa da je potrebno ponovno lomljenje i naknadno namestanje pre postavljanja longete. Sto uzasTno boli.
 
Nisam nigde išao. Mažem sa tedonalom već dve noći uzastopno i ima napretka (uvijao sam u maramicu). Mogu više da ispružim i savijem prst. Verovatno će mi već u utorak biti skroz ok. Ako me ne prođe otićiću u Dom zdravlja. Znam da sam trebao da odem u urgentni još u petak i da Vas to nervira, ali eto, nisam poslušao.

P.S. Čime se lomi prst ako je opet potrebno?
 

Back
Top