Најбољи теренац на свету(у екстремном смислу)

Које марке су најбољи теренци на свету?

  • Пух

  • Лендровер

  • УАЗ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Који је по вама најбољи теренац на свету? Ово у екстремном смислу мислим на пре свега који теренац има најбољу проходност, кад би сте требали да се крећето по изузетно непроходним теренима(велики нагиб терена, мочваре, пустиње, камењари, висок снег, лед...) који би сте теренац изабрали? Занемарите цену.
 
Jedan za sve e pa nema to.

ima ima
lada-niva.jpg


:-D
 
Poslednja izmena:
Land Rover Defender

Најзад један рационалан одговор, после фенси Јапанаца и егзотичних Руса. Реално најбољи теренац је или Џип, или Хамер или Лендровер, неки од њихових модела.
Још кад бих могао мало да образложиш овај одговор, имао би још већу вредност. :super:
 
Реално најбољи теренац је или Џип, или Хамер или Лендровер

Dzip? Koji?Ako mislis na Wrangler-Cherokee-Grand Cherokee ekipu,nijedan osim Wranglera donekle ne zadovoljava...
Hamer? za ono sto si ti naveo,Hamer je boolja jer sa svojom sirinom od 2.57m moze samo da place... ;) (jedino po pustinji ok)... Naravno,pricam o H1,H2 i H3 imaju vanasfaltnu uporednu vrednost goru od Rav4,X6 ili Lincoln Navigator... :)
Jedino Land Rover Defender moze da posluzi za ono za sta si naveo... Terenac savim dbrih,cakstavise odlicnih vanasfaltnih mogucnosti...

E,da,cim je pocela podela "terenaca" na DJip i Hamer,vidim da se opet sve svodi na fenseraj... :roll::ok:
 
Dzip? Koji?Ako mislis na Wrangler-Cherokee-Grand Cherokee ekipu,nijedan osim Wranglera donekle ne zadovoljava...
Hamer? za ono sto si ti naveo,Hamer je boolja jer sa svojom sirinom od 2.57m moze samo da place... ;) (jedino po pustinji ok)... Naravno,pricam o H1,H2 i H3 imaju vanasfaltnu uporednu vrednost goru od Rav4,X6 ili Lincoln Navigator... :)
Jedino Land Rover Defender moze da posluzi za ono za sta si naveo... Terenac savim dbrih,cakstavise odlicnih vanasfaltnih mogucnosti...

E,da,cim je pocela podela "terenaca" na DJip i Hamer,vidim da se opet sve svodi na fenseraj... :roll::ok:

Мојне се љутиш, ја сам ипак отворио ову тему да нешто научим, а не да паметујем.
Какав је Мицубиши ПаЏеро и Рејнџровер?
 
Мојне се љутиш, ја сам ипак отворио ову тему да нешто научим, а не да паметујем.
Какав је Мицубиши ПаЏеро и Рејнџровер?

Pa ne ljutim se,samo konstatujem... ;)

Range = Fensi terenac odlicnih terenskih karakteristika
Pajero (trebalo bi Pahero pravilno,jer je dobio naziv po jednoj Juznoamerickoj macki) je solidnih karakteristika,mada je kod nas previse povezan sa momcima sumnjivog morala... :per:

PS.Ako vec hoces da naucis,pravi terenci su:
PuchG /Mercedes G-Klass (provereno)
Land Rover Defender / Range Rover
Lada Niva(provereno)
Toyota Land Cruiser
Fiat Campagnola/AR55/Alfa Romeo Matta (provereno)
Isuzu Trooper (provereno)
....

itd...
 
Pa ne ljutim se,samo konstatujem... ;)

Range = Fensi terenac odlicnih terenskih karakteristika
Pajero (trebalo bi Pahero pravilno,jer je dobio naziv po jednoj Juznoamerickoj macki) je solidnih karakteristika,mada je kod nas previse povezan sa momcima sumnjivog morala... :per:

PS.Ako vec hoces da naucis,pravi terenci su:
PuchG /Mercedes G-Klass (provereno)
Land Rover Defender / Range Rover
Lada Niva(provereno)
Toyota Land Cruiser
Fiat Campagnola/AR55/Alfa Romeo Matta (provereno)
Isuzu Trooper (provereno)
....

itd...

Не знам где си провераво Ладу Ниву, добра је она, али је намењена више за веома лоше путеве, док је УАЗ 469/Хантер/Патриот намењен за терене где путева уопште нема. За Патриот додуше нисам сигуран али ова прва два су проверена (додуше нисам ја проверио али јесте неко коме апсолутно верујем). Без проблема је прелазио преко овећих балвана, пењао се уз разне стрмине, извлачио из блата и сл. Вероватно је УАЗ бољи од Ниве због јачег мотора и знатно већег обртног момента. Он је најбољи руски теренац и о томе нема потребе за дискусијом, мене занима који теренци на Западу су слични УАЗу и евентуално бољи(Запад је бољи у већини ствари па верујем да је и у томе). Занима ме само способност проходности по неповољним теренима, ништа више. А мало сам сумњичав кад је у питању Нива јер знам да доста тога она не може, тако да ако има још неки сличан њој на листи, избаци га.

Поздрав :mafijas:
 
Уго Чавез:
, добра је она, али је намењена више за веома лоше путеве,

Уго Чавез:
Занима ме само способност проходности по неповољним теренима,

Pa to ti je isto,tako? :)

Na ovoj listi su automili koje sam ja vozio po vrletima Cemerna,Pestera,(u nekima sam bio suvozac)a ovi ostali su po pricama par ortaka... Imas lika ovdena forumu Bojan_BRT,on ima Ladu Nivu pa ce on valjda da kaze sta i kako sa njom...Sto se tice UAZa,ortak ga je vozio i odusevljen je njegovim snalazenjem po kamenjarima i posebno po blatu...mada kaze da se stari model bolje ponasao nego ovaj oko 2000-godine...
Za zapad ti rekoh,Puch/Mercedes G-Klass je neprikosnoven za teske terene... Iza mene su ostajale Lade Nive i ostali terenci po vrletima pestera (u pitanju je bio Puch 300GD iz 1984.godine...) Takodje Defender je zakon,nisam ga vozio ali kazu da je sasvim dobar...

Mada,ubedljivo najjaci je Pinzgauer...ali zammene on nije terenac vec military based vehicle...
 
Pa to ti je isto,tako? :)

Na ovoj listi su automili koje sam ja vozio po vrletima Cemerna,Pestera,(u nekima sam bio suvozac)a ovi ostali su po pricama par ortaka... Imas lika ovdena forumu Bojan_BRT,on ima Ladu Nivu pa ce on valjda da kaze sta i kako sa njom...Sto se tice UAZa,ortak ga je vozio i odusevljen je njegovim snalazenjem po kamenjarima i posebno po blatu...mada kaze da se stari model bolje ponasao nego ovaj oko 2000-godine...
Za zapad ti rekoh,Puch/Mercedes G-Klass je neprikosnoven za teske terene... Iza mene su ostajale Lade Nive i ostali terenci po vrletima pestera (u pitanju je bio Puch 300GD iz 1984.godine...) Takodje Defender je zakon,nisam ga vozio ali kazu da je sasvim dobar...

Mada,ubedljivo najjaci je Pinzgauer...ali zammene on nije terenac vec military based vehicle...

Блато и камењар су баш оно што подразумевам под изузетно неповољним тереном, тако да је то добар показатељ. Који је бољи, Мерцедес Г класе, Лендровер Дефендер или Пух, тј. који је добар за шта, какве су разлике између њих? У каквој су развојној вези Мерцедес и Пух, видим да су били некада једна компанија, али ми није најјасније. Што се тиче Пинцгауера, добар му је нападни угао, али ми делује некако нестабилно, као да ће да се преврне. Наравно то је само мој утисак кад га погледам, вероватно ти сад звучим смешан. Да ли постоји његова цивилна верзија? Уколико не постоји онда га не можемо сматрати теренцем, јер онда би смо могли рећи и да је тенк(или неко возило на гусеницама) најбољи теренац.
pinzgauer.jpg

Има ли неки квалитетан теренац са друге стране Атлантика?
 
Postoji civilni Pinz,vozio sam se u njemu... ali ne po losim terenima...

Mercedes i Puch su bili u kooperaciji nekada, ne znam da li je to i sada slucaj,mMercedes je dao motore,delove mehanike i karoserije,a Puch legendarni 4x4 pogon,ogibljenje i jos delova mehanike...Mercedes i Puch su isti,razlika je samo u znacki,nop,kod nas,u Rusiji,Bugarskoj i jos par komunistickih zemalja se prodavao kao Puch jer je nekada narod na pomen Mercedes pomisljalo na nacizam... ;) I 95% Puchova pre 1990-te su bili vojni...
Sto se tice preko bare,stvano ne znam,nisam upucen....
 

Back
Top