Sociva

Neznam koji ti savet treba? Odlicna su , odrzavaj ih kako treba , peri svaki dan i ona mesecna mogu da izdrze i 40tak dana . Ipak je bolje skidati ih pre spavanja . Moje dete ih nosi godinama .:)
 
Koja je cena tih sociva? Ja ceo zivot nosimnaocare i ne znam kako bih se navikao na sociva,a znam ranije da su mi govorili da za mene nema sociva jer imam relativno visoku dioptriju i cilindar..mada ja mislim da u to gluposti da kao ne postoje...
 
Cena zavisi od drzave gde ih kupujes . Idu od 40 do 60 e , pakovanje od 6 kom .Ova sociva su tanka kao najlon i vrlo se lako navikava na njih . Od prvog dana mogu komotno da se nose .
Nije problem tvoja dioptrija nego cilindri . Kao sto rekoh , moje dete ih godinama nosi ali zato ja ne mogu bas zbog cilindra . Nama mogu samo tvrda da odgovaraju ali meni ne pada na pamet da se mucim sa navikavanjem na njih . Probala jednom , isplakala se ceo dan i za mene dosta :)
 
Evo ovako moj problem je ova toricna sociva sam dobio pre mesec dana i redovno ih nosim ja sam dobio od leda soft kupio sam ih u novom sadu moja su godisnja dioptrija je levo-6.50 i desno-7.00 sa cilindrom -1.50 i -1.50 isti cilindar na oba oka kad sam otisao u novi sad tamo su mi stavili neka -5.00 dioptrija to su bila neka meka kad su mi stavili u oko ja sam bio odusevljen nisam ih nimalo osetio bas nimalo onda kad su stigla moja oni su mi stavili i ja sam ih bas osetio i smetala su mi a oni su rekli samo dok prode par sati vo ja ih imam mesec dana mozda i vise i dalje mi smetaju umorne su mi oci peku me malo mi se crvene suze mi osetljive su na svetlost posto ja u sustini imam jako osetljive oci a ja sam iz Sida i neznam koja je sad tu greska kad su mi tamo stavili neka na probu sa dioptrijom ja ih nisam nimalo osetio a ova me zuljaju pre ovih nosio sam polutvrda 2 meseca i imao sam iste ove probleme ja sad neznam sta da radim
 
Ona jesu za nijansu , ali bas za nijansu deblja od pravih mekih . Kad je moje dete preslo na njih , recimo da joj je trebalo 2 dana da se na njih navikne . Ona su mnogo bolja nego klasicna meka bas zbog te svoje propustljivosti vazduha .
Iskreno , cilindri mogu malo da smetaju ali ne tako kao sto tebi. Operi ih dobro , oci isperi , i sacekaj malo , odmori . pritom dobro pazi da ih ne stavljas NAOPAKO slucajno jer i to moze da bude razlog . Moguce da si i na sredstvo , tecnost , alergican ......kupi Baush&lomb ali ISKLJUCIVO u kutiji veliku ( obicno ima i rezervnu kutijicu za sociva) . Neznam u cemu je stos ali , bez kutije ima isti sastav ali moje dete je isto dobijalo neku reakciju .I onda sve ponovo operi sa njome .
 
Koja sociva vase dete koristi mislim na marku i na one te detrdente ili kako ih vec zovu cime pere sociva i jos nesto procitao sam na internetu da od bausch and lomb postoji sredstvo RENU cime se pere sociva da su to uklonili zato sto je stvaralo infekcije i slepilo
 
Sada koristi , Air optix --- Ciba Vision sociva i jako je zadovoljna njima ali mislim da ih kod nas neces naci . Mislim da su joj vec mozda peta kutija u kojoj ima 3 para koje se nose po mesec dana i ona nekad istera i skoro nepunih 2 meseca po paru ako ih dobro odrzava .
O tom RENU je bilo price pre jedno 2 godine i ja sam bila u panici ali , izgleda da je to bila samo jedna serija i proslo je . Zato ti i kazem , iskljucivo u kutiji , jeste da je skuplji nego posebno pakovano , ali ''ima razlike ''.
 
Ja imam leda soft toricna sociva i koristim EYEYE za pranje ali meni je ekao da nemoram prati zato sto je pranje dezifenkcija i sve ostalo u tom pa ja samo da stavim u kutijicu i nista vise ali ta sociva Leda Soft mi dosta smetaju ja sam iz Sida a kod nas je samo ambulanta i neradi nas doktor tj oftamolog tek od utorka posto ja imam tako veliku dioptriju meni su dali polutvrda ali na njih se nisam mogao navici jer imam jako bas jako osetljive oci idite na google i ukucajjte Sociva pitanja i odgovori i tamo cete naci neke doktore kojima postavljate pitanja i dobijete odgovore ja imam 13 godina a sad neznam sta cu sa ovim socivima za sada i nisam zadovoljan nimalo
 
Milose , polako ...javljam ti se za sat vremena , sad moram ici , i sve cu ti objasniti . U medjuvremenu ih skini da ti se oci malo oporave . Skuvaj caj od kamilice i ohladjenim ispiraj malo oci , ukapavaj puno sa spoljneg dela ka unutrasnjem i ne visi na kompjuteru puno da se to crvenilo smiri . pozdrav
 
E , ovako Milose , ovo ti je samo prva pomoc dok ne dodjes do lekara ocnog da ti malo sanira tu upalu .
Inace u Beogradu , imas u klinickom centru , ocnu kliniku i posebno deo za sociva ,Nekada je tamo bio dobar dr Marjanovic ali neznam dali jos radi , svejedno , svi su ok . Treba ti samo uput od tvog oftamologa za Klinicki centar . Onda nadji njihov broj telefona i zovi da vidis dali se zakazuje i neka te neko odvede jer si iz Sida .
Nadam se da imas i naocare sa dioptrijom koja ti odgovara jer ponekad treba i oci odmoriti od sociva .

Sta znaci oprati sociva ?

Prvo , uvek kad radis nesto sa njima ruke treba da su ti savrseno ciste , operi ih dobro sapunom i cist peskir . Zatim , vadis jedno po jedno , u ruku na dlan stavis malo tecnosti i potopis ga i lagano kaziprstom predjes nekoliko puta preko njega pa ga okrenes i ponovis . Tecnost u kutijicama se takodje povremeno menja . Kad si ga ''oprao'' stavis ga u deo L ( levo) ili R ( desno) , tu nemoj da gresis jer su ti razlicite dioptrije . I tako ponovis sa oba sociva .
Nije tacno da se samo bucnu u tu tecnost. Postoje i specijalne tablete koje ponekad kad su ti mutna , stavis u tu tecnost da se ociste od proteina iz oka , koja su se nahvatala u medjuvremenu .
Kad ih stavljas , umi se prethodno naravno, ( ja ti bas detaljisem , al moram), opet ciste ruke , izvadis jedno pa stavis na dlan i gledaj kako stoje jer nesme biti naopako , a to znaci da ta polulopta mora kad se stavi da prianja u oko .
Moguce je isto , jer sam malo bolje procitala tvoj post , da je razlog i sto su godisnja , jer se secam da ih ni moja cerka nije mogla koristiti , pa smo zato presli na ta mesecna . Jeste to skuplje ali nije htela ni da cuje za naocare .
Sad prvo smiri tu upalu ako je moguce , u utorak kod lekara , smanji drasticno kompjuter dok se ne vidi sta je . U medjuvremenu dobro ocisti sociva , nosi malo naocare do tada i probaj polako po par sati kasnije da ih nosis .
A to sto si probao kod lekara su verovatno bila ona skroz meka sociva i ima malo razlike ali ne tako drasticno .
Mislim da sam ti sve objasnila ali ako ti jos nesto treba , javi se .......pozz i budi strpljiv
 
Hvala,bas vam hvala na svemu,moguce da je upala oka ili nesto slicno ali neznam sta da radim mi ta sociva placamo na rate cekom i nismo jos otplatili neznam kako cu onda uzeti sociva mozda meni odgovaraju ona skroz meka jer ja imam jako osetljive oci a necu da se navikavam na nesto sto mrzim ja jos 7 godina trebam da nosim sociva do 20 jer cu tek tada moci da operisem da li to mozda znaci da ova leda soft bas mi ne odgovaraju mozda bih trebao uzeti obicna mekana ili neku drugu marku jer sa ovima i nisam nimalo zadovoljan jer su me od pocetka pocela zuljati sad cu onda u ponedeljak ili utorak kad pocnu da rade ako imam neku infekciju ili upalu oka ja cu baciti ova sociva i kupicu neka druga da li vi znate neka koja su kvalitetnija
 
Sto se tice operacije , ti si pravi pacijent za to i tu mogu da te obradujem da znam osobu koja je sa -8 svukla dioptriju na 0 , ali puno starija od tebe i evo dvadesetak godina kasnije jos uvek je u redu , tek sad krenulo malo ali to sad nije neki problem.tako da kad dostignes svoju zrelost , bice sve u redu .
Ti verovatno imas svetle oci i zato tako i reagujes i na svetlo . Ja imam slican problem i stalno nosim naocare za sunce i to tako resavam .
Sto se tice sociva , pitacu cerku koja je pre nosila a znam da smo prve kupili ovde pa cu ti napisati .
Problem moze biti samo ako ti nisi podoban za tu vrstu mekih i onda ti se ne preporucuju a to moze samo lekar da ti kaze . Molim te , uput za pravog specijalistu , Novi sad ili Beograd , ali moras . Ovako napamet ne moze ti niko reci . Nositi sociva , ma koliko to komotno izgleda , moze da izazove razne ocne bolesti ni malo naivne jer si prvenstveno vrlo podlezan infekcijama .Zato sam ti toliko i izdetaljisala oko odrzavanja .
Cim saznam koje su , pisem ti , mada to moze biti i sutra .Dotle odmaraj oci .
A za ta sto imas , nadam se da si sacuvao kutije , kad ti lekar kaze sta ti je , idi pa se buni , digni dreku da nisu dobra i mozda ti vrate novac .Vidim da si pametan decko , razmisljas svojom glavom sto je za svaku pohvalu .
Cuvaj se
 
Hvala, i vi ste neko ko zna puno o socivima to sto ste rekli da mozda nisam pogodan za ova sociva to ja uvek govorim svojoj mami ali ona kaze da treba vremena da se navikne ja sam sve pregledao o socivima i sve uradio kako treba ali izgleda da nisam pogodan za ova sociva moram i pitati koja su ona bila sociva kad su mi bili prvi put stavili u Novom Sadu ta su sociva bila fenomenalna bas ih nimalo nisam osetio a usprkos cilindru i visokoj dioptriji pitao sam jednog doktora na google "Sociva pitanja i odgovori" on mi je rekao da sociva ne zavise od cilindra i dioptrije vec materijali oni zavise a cilindar pomaze da poboljsa vidnu ostrinu da li znate koju dioptriju je imala vasa cerka i da li je imala sa cilindrom
 
Evo ovako moj problem je ova toricna sociva sam dobio pre mesec dana i redovno ih nosim ja sam dobio od leda soft kupio sam ih u novom sadu moja su godisnja dioptrija je levo-6.50 i desno-7.00 sa cilindrom -1.50 i -1.50 isti cilindar na oba oka kad sam otisao u novi sad tamo su mi stavili neka -5.00 dioptrija to su bila neka meka kad su mi stavili u oko ja sam bio odusevljen nisam ih nimalo osetio bas nimalo onda kad su stigla moja oni su mi stavili i ja sam ih bas osetio i smetala su mi a oni su rekli samo dok prode par sati vo ja ih imam mesec dana mozda i vise i dalje mi smetaju umorne su mi oci peku me malo mi se crvene suze mi osetljive su na svetlost posto ja u sustini imam jako osetljive oci a ja sam iz Sida i neznam koja je sad tu greska kad su mi tamo stavili neka na probu sa dioptrijom ja ih nisam nimalo osetio a ova me zuljaju pre ovih nosio sam polutvrda 2 meseca i imao sam iste ove probleme ja sad neznam sta da radim

Jedva procitah post...nigde, ali bukvalno ni tacke ni zareza!!!! :eek:
 
pele27@
Ovaj decko ima 13 godina i deluje zrelije od mnogih starijih , a sto nije stavio znake interpunkcije , manje vise ......nebitno......

Nisam opet bila tu. Imas dosta pitanja
-Moja cerka je pocela sa nepunih --1 i imala je neki mali cilindar , nosila je jaca sociva iz razloga sto nije htela naocare ( ona nije bila tako pametna kao ti pa da se bar raspita ).Nosi ih jedno 7 godina mislim. na zadnjoj kontroli , na koju sam je jedva naterala , povecala joj se dioptrija na --2 i veci cilindri . Naravno da sam se ljutila jer.......jedina prava opcija su neka fina polutvrda sociva koja se nece prilagodjavati oku , vec oko njima . Ima manje osetljivih ociju koja mogu meka da podnesu ,
Danas imas toliko lepih i lakih naocara i stakala plasticnih da to zaista nemora da predstavlja estetski problem.
Dobro ti je rekao onaj doktor , dioptrija odredjuje materijal koji je najbolji za to . Nisam sigurna da su bas meka pravo resenje za tebe ali to ti mora raci neki pravi strucnjak . Zato nemoj da ostanes na misljenju jednog lekara , potrazi vise misljenja .Svaki pacijent ima pravo na to .
I tvoja mama je u pravu , to je ipak strano telo i treba vremena da se naviknes .Prvo smiri upalu , odmori od njih , nosi naocare u medjuvremnu , pa polako probaj jos jednom da se naviknes po par sati dnevno i ni slucajno ne spavaj sa njima jer kvalitet koji mi ovde imamo nije bas pogodan za to bez obzira na sve reklame
A ja sam se sve to naucila pored cerke , jer se desavalo da se probudi sa tako teskom upalom iz cista mira da smo morali da trcimo na urgentni . Higijena pre svega i polako .
Pozz...
 
Za sada cu smiriti upalu i otici sto brze kod oftamologa a i kontaktna sociva su mi preporucili zato sto imam veliku dioptriju pa su mi rekli da ako nosim sociva da mi se nece povecati,ja sam pretrazio sve svi kazu da su najkvalitetnija Ciba Vision,Bausch & Lomb i Focus a skoro nigde se ne spominju Leda Soft ali ja ipak mislim da ih zamenim nekim drugima ili da ponovo odem u Novi Sad kod onih lekara koji su mi dali sociva pa mi mozda preporuce neka druga.Ja sam jednom nosio sociva 3 dana jer sam bio u zurbi ^zbog skole^ jer smo imali kontrolne,zaboravio sam na njih ^ali sam ih osecao^ pa cu sada otici na kontrolu i videti sta mi je.Istina imam puno pitanja neki koji znaju ako imaju sociva pa obaveste ove koje su tek dobili videcu sta se jos moze Hvala vam na svemu ako budem imao jos pitanja javicu se pozzzzzz.
 
Sad sam videla na oftamologiji da si pisao da imas suve oci . To je vrlo bitan momenat. Kupi vestacke suze i ukapavaj , pa probaj i sa tim kad zalecis upalu i NIKADA ne spavaj sa socivima
Pozz...
 
Pozdrav,danas mi se dogodilo nesto jako cudno,ispalo mi samo socivo iz oka,ja celo vreme nesto osetim da me grebe po oku i odjednom mi samo socivo ispalo iz oka neznam sta to znaci.
 
Ne moze ono bas tako lako da ispadne , moze da ode u drugi kraj oka , da se pomeri ali da ispadne tesko .....tebi su izgleda jako suve oci pa se i ono isusilo i tako mozda moze .
Vec sam ti rekla , imas vestacke suze u kapima da kupis i ukapavaj to cim osetis da su ti suve oci

ps. i nemoj da trljas oci jako kad ti nesto smeta , bolje ih izvadi
 
Ja sad nosim sociva a kod nas u Sidu nema vestacke suze za meka toricna,sad trazim adresu Optimax Novi Sad da vidim koja im je E-mail adresa jer je uskrs 3 dana pa nerade do utorka malo cu nositi sociva malo naocare i skuvao sam si caj od zalfije i dobro procedio i stavljao na oci malo je pomoglo ali kad odem u Novi Sad onda ce oni ustanoviti sta mi je sa ocima,ni ja nemogu verovati da su mi sociva sama ispala iz ociju izgleda da su mi toliko oci suve da neznam videcu u Novom Sadu, a vasa cerka da li je ona bila na operaciji kad vise ne nosi sociva.
 
Moja cerka i dalje nosi sociva , ali --2 , to i nije neka dioptrija za operaciju , bar za sada .Skuvaj najobicniji caj od KAMILICE . On smiruje upale . Dobro ga kroz neku gazu procedi . Moze i iz kesice caj , samo dupliraj broj kesica. Izgleda da je tebi ipak problem suvoca oka i to moze da izazove sve probleme. A ako je tako onda se to lako resava . Te suze ces stalno ukapavati i resen problem .
Uostalom videces sa doktorom .
 
Zdravo,gospodo Ivab10 vasa cerka koristi Ciba Vision sociva,ona dobije 3 para i 1 par traje po mesec dana,kakva su ta sociva jel tesko stavljati u oci,mislim da li lako menjaju svoj oblik pri stavljanu,koliko ih nosi i da li su to meka toricna silikonska koja propustaju veliku kolicinu kiseonika,mene peku oci od prosle srede,a i poceo sam da koristim kapi koja se zovu OCU flash to su kapi na biljnoj bazi pa moram imati skinuta sociva i staviti kapi pa mora proci 30 minuta da tek tada stavim sociva,sutra idem sa mamom kod naseg oftamologa,nevisim puno na kompljuteru samo 10 minuta i to samo odem na krstaricu i onda ugasim kompljuter,oci me i dalje peku jos jace izgleda da je neka infekcija u pitanju, juce sam malo trazio na kompljuteru o socivima i nasao sam ova koja ja imam i pise:meka toricna silikonska sociva koja propustaju veliku kolicinu kiseonika nose se zbog zdravlja ociju a i pise da ona nisu bas udobna zbog kiseonika ^prevelikog^ izgleda da bi trebao preci na neka druga da li vi znate koja suu najbolja sociva za mene a da su mekana polutvrda i tvrda da negovorim jer imam preosetljive oci da li je vasa cerka samo nosila ciba vision ili je koristila i neka druga.
 

Back
Top