Ogledalo?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Primetićete da neki ljudi vole ogledala i obožavaju da se gledaju u njima, dok ih drugi ne vole baš previše. Neki ih i mrze. Šta mislite da to govori o nama?
 
Primetićete da neki ljudi vole ogledala i obožavaju da se gledaju u njima, dok ih drugi ne vole baš previše. Neki ih i mrze. Šta mislite da to govori o nama?

Ja sam kao mladja mrzela ogledala. Nisam volela da vidim svoj lik u njemu. Stalno sam bezala od istog. Sad sam postala narcisoidna....salim se. Mislim da ljudi koji se previse ogledaju imaju neke komplekse, a mozda i gresim. Ili samo vole da im je svaka dlaka na svom mestu.
 
Do svoje 25e godine sam provodio mnogo vremena pred ogledalom. Od 25e do 30e nesto rijedje.
Posljednjih desetak godina rijetko se i pogledam u ogledalu. U prosijeku jednom sedmicno. :neutral:
 
Sigurno da ima veze sa misljenjem koji imamo o sebi i svom spoljasnjem izgledu.
Da li je on los ili dobar, ako neko provodi previse vremena ispred ogledala, definitivno mu je jedna od osetljivijih tacaka to kako izgleda, kakav utisak ostavlja na druge i zelja da im se sto vise dopadne.
 
Ne mora da znači da se dugo gledamo u ogledalu zato što volimo sebe.
Neki se gledaju zato što pokušavaju da prihvate i zavole sebe.
A neki gledaju kako će da isprave fizičke nedostatke.
 

Dobra ogledala nisu jeftina


Gubljenje je vremena mrzeti ogledalo
ili njegov odraz
umesto sprečiti ruku
koja pravi staklo sa izobličenjima
tek tolikim da prođu
neopažena
sve dok se jednog dana ne zagledaš
u svoje lice
pod nemilosrdnim belim svetlom
i mana u ogledalu te ne ošamari
postajući
ono za šta si mislila
da je oblik tvoje greške
i ako sam ja izvan tog sopstva
uništi me
ili ako možeš videti
da ogledalo laže
razbij staklo
birajući drugo slepilo
i isečene bespomoćne ruke.

Jer u isto vreme
dole niz ulicu
staklorezac se ceri
praveći nova ogledala što lažu
prodajući nam
nove klovnove
po sniženoj ceni.

Odri Lord.
 
Ja volim da se ogledam.. nosim ogledalce sa sobom, a tu su i prozori, izlozi.. : )
Mada, posto vremenski ne provodim puno vremena ispred ogledala, pre bih rekla "oglednem se tu i tamo" nego "ogledam".. nekada se zadrzim i malo duze kad sam sebi posebno lepa..
 
Svako jutro,ali kad cujem ono svoje:Auu!Majku mu,gde cu ovakva..! Ni ne zivi mi se taj dan.Ogledalo mi je i najveci prijatelj i najpodliji neprijatelj!
A,gledam se ja i preko dana,da kazem svasta sebi...
 
Pre neki dan sam bila u liftu sa velikim ogledalom preko cele jedne strane. Tri devojke su se smeškale i nameštale frizure, a meni je bilo neprijatno i jedva sam čekala da izađem. Nema veze sa tim kako izgledam, prilično sam sigurna, ali ne znam razlog.
 
Pre neki dan sam bila u liftu sa velikim ogledalom preko cele jedne strane. Tri devojke su se smeškale i nameštale frizure, a meni je bilo neprijatno i jedva sam čekala da izađem. Nema veze sa tim kako izgledam, prilično sam sigurna, ali ne znam razlog.

Logicno, to sto su se smeskale, i sto su se neamestale govori o tome koliko su povrsne pa svoje licnosti zasnivaju i dozivljavaju na toj spoljasnjosti a ne necim drugim!
 
Narcisoidnost radja nesigurnost.
Ali bih isto tako rekao da i oni koji zaziru od ogledala imaju drugu vrstu problema
Svaka preterana reakcija na uobicajene stvari ili radnje nije dobra i govori o nekoj "rupi" u nasem karakteru
 
Mada deluje da narcisoidnost i nesigurnost ne idu ruku pod ruku, upravo jeste tako.
Isto kao i sa agresivnoscu i strahom
U psihologiji licnosti, protivrecne osobine nisu na suprotnim krajevima lestvice, nego iznenadjuce blizu
 
Svojevremeno sam ovde otvorila temu o narcisoidnosti i nisam imala snage da je dalje razradjujem. Veliki su potrošači energije čak i kada se piše o njima.
Ogledati se može da bude simptom narcizma, ali i nesigurnosti koja nije u kontekstu narcizma. Ne mora baš da bude teška patologija.
 
Primetićete da neki ljudi vole ogledala i obožavaju da se gledaju u njima, dok ih drugi ne vole baš previše. Neki ih i mrze. Šta mislite da to govori o nama?

Mene vise zanima ovaj aspekt... narcisi su jednosmerni, samim tim i dosadni. Nesto kao bilbordi.
Dok su ovi koji lome ogledalo jer im se ne svidja odgovor na pitanje "ko je najlepsi na svetu" vise za razradu teme...
 

Back
Top