KO SALJE SINA DA OSLOBADJA KOSOVO ?

DA LI BI POSLALI SINA ILI UNUKA U RAT ZA KOSOVO


  • Ukupno glasova
    53
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SamProtivSvih

Aktivan član
Poruka
1.750
Pretpostavljam da je san svakog dobrog patriote , da ce jednoga lepog dana , onako visok i bled, na konju i sa zastavom u ruci , stati na proplanak iznad kosova polja, i sjurcati se u konacni , oslobodilacki juris , sekuci arnautima glave levo i desno.............

Naravno, cak i patriote , u svom zanosu znaju da se to nece desiti bar sledecih 30 - 50 godina, ( a mozda ni tada ).......pa se postavlja pitanje, da li ce tada moci da zajasu konja sa uznapredovalim lubagom, reumom, slabim srcem i jos slabijom besikom........

Znaci , umesto danasnjih junaka, morace da ratuju njihova deca.......

Bas me interesuje koliko ima dilbera koji pretpostavljaju parce yebene teritorije, srpskoj mladosti i rodjenoj deci.....odnosno, koliko bi vas poslalo za 30 godina svoje sinove ili unuke u rat za kosovo???
 
Pretpostavljam da je san svakog dobrog patriote , da ce jednoga lepog dana , onako visok i bled, na konju i sa zastavom u ruci , stati na proplanak iznad kosova polja, i sjurcati se u konacni , oslobodilacki juris , sekuci arnautima glave levo i desno.............

Naravno, cak i patriote , u svom zanosu znaju da se to nece desiti bar sledecih 30 - 50 godina, ( a mozda ni tada ).......pa se postavlja pitanje, da li ce tada moci da zajasu konja sa uznapredovalim lubagom, reumom, slabim srcem i jos slabijom besikom........

Znaci , umesto danasnjih junaka, morace da ratuju njihova deca.......

Bas me interesuje koliko ima dilbera koji pretpostavljaju parce yebene teritorije, srpskoj mladosti i rodjenoj deci.....odnosno, koliko bi vas poslalo za 30 godina svoje sinove ili unuke u rat za kosovo???

Да ли бисте послали сина или унука у Авганистан? Нако ће ипак морати да прави испраћај негде.
 
Uvek se sve slomi na sitnoj buraniji. Ne bi u taj rat išla deca kojekakvih guzonja, tajkuna i političara. Posle mi niko, kao majci verovatno ne bi rekao ni hvala, a jednog dana bi tog mog sina ili unuka možda proglasili i za ratnog zločinca.
Ali ako bih morala da biram gde unuci da mi ratuju, u nekakvoj Liberiji, Libanu ili Avganistanu ili za sveto Kosovo, ebiga, zar treba da preciziram?
 
Uvek se sve slomi na sitnoj buraniji. Ne bi u taj rat išla deca kojekakvih guzonja, tajkuna i političara. Posle mi niko, kao majci verovatno ne bi rekao ni hvala, a jednog dana bi tog mog sina ili unuka možda proglasili i za ratnog zločinca.
Ali ako bih morala da biram gde unuci da mi ratuju, u nekakvoj Liberiji, Libanu ili Avganistanu ili za sveto Kosovo, ebiga, zar treba da preciziram?

Kakve veze sada ima avganistan, liberija i ostale svetske vukoyebine, kada imamo i ovu svoju koju treba "osloboditi"???

dakle, pitanje je jednostavno.......da li bi poslali svoje dete , u rat za oslobodjenje Kosova ?? sa svim rizicima koje to povlaci ???:think:
 
Jedan moderator odavde se javno hvalio kako je ponosan sto mu je sin pod puskom u KZB i sto mu je glava u torbi... ja taj stav ne shvatam, i moram priznati, posle svih ovih godina, u slucaju bilo kakvih konflikta, poslao bih decu sto dalje odavde, jer sigurno ne bi ratovali za otadzbinu, vec za neke pojedince... Srbija ionako nema vise ponosa da brani samu sebe. Nema se za sta ginuti, sem za tu decu... A njih treba cuvati, jer su oni jedino sto Srbija ima. Srpska zemlja je bezvredna i s njom svako moze da se potkusuruje sada. Zato cuvati zivote i decu, da bi nekad mogli i da imamo zemlju. Posto smo isli kontra te logike, zato nas i sad ima ovoliko i zato i imamo ovako malo preostalog prostora za zivot. NISMO CENILI ZIVOTE I DECU, PORODICE I PRAVE VREDNOSTI, ZATO SE I OSIPAMO.
 
Tacno tako ko sto rece sagovornik u ratu nayebe sitna boranija. Sta da kazem sad 2000 kad je bilo ono na jugu srbije sa shiptarima mene taman doso iz vojske sakupe da branim jug tj Vranje. Ja ko i svaka budala se odazovem na poziv al kad sam stigo tamo gorko sam se pokajao. Od nas 147 coveka koja su bila u rezervnom sastavu ni jedan sin lekara i ostalih lesinara sve sirotinja i radnicka kalsa . Njihove dece nigde ko da njima to isto Vranje ne treba . Tad sam se odazvao i reko vise nikad ali bas nikad. Drugi poziv mi ostavili na vrata tu je i ostao nisam se odazvao . Slali po mene i civilnu i vojnu miliciju i pretili sudom i sta vise nisu radili trajalo je to pola god i ajjj zzz zaboravili . Nek ide ko je budala ja ne vise
 
Poslednja izmena:
Niogde sina ne bih slao niti bih ja igde išao da oslobađam. Razlog je što je u navedenoj situaciji besmisleno i nemamo šansi za pobedu bilo koje vrste jer nemamo podrške nikakve za razliku od šiptara. A da ne pričamo o situaciji da kad se eventualno i uzme deo teritorije, doći će politička odluka o povlačenju. I onda - džaba smo krečili i neki ljudi izginuli.
Tek kad se promeni politička strana cele priče može se razmišljati o opcijama. Do tada ću da gledam kako se "junaci" junače na forumima i da ih ismevam. A to ću moći jer ni oni neće dalje od LCD ekrana nikad otići iako pričaju suprotno.
 
Kakve veze sada ima avganistan, liberija i ostale svetske vukoyebine, kada imamo i ovu svoju koju treba "osloboditi"???

dakle, pitanje je jednostavno.......da li bi poslali svoje dete , u rat za oslobodjenje Kosova ?? sa svim rizicima koje to povlaci ???:think:

Zar ću se ja u tom slučaju nešto pitati?
ne verujem da bih ga terala da kao pi.zda pobegne u inostranstvo, ali ako bi rekao, majko, meni se ne gine za ove budale, onda možda...:think:
Nije to moja odluka, u svakom slučaju.
 
Cim ostavim porod bio bih spreman da odem da poginem za svoju zemlju bilo da smo branioci ili agresori!
Iz ovog razloga cu imati vise od 2je dece,ako neki krenu da oslobadjaju da mi neko nastavi porodicno stablo! Bolesno zvuci znam,ali otadzbina je otadzbina i bolje je poginuti mlad zbog nekog viseg cilja nego umreti kao matora drtina koja sere po ceo dan kako su skupi lekovi i koga svi mrze! Deca traze da umres jer si im obaveza i treba im tvoja imovina,unuci te posecuju jednom u dva meseca da bi ti uzeli pare,ti ne privredjujes i samo kukas,svima smetas i kad tad ces ostati sam zato je starost strasna! Lepse je umreti na bojnom polju,herojski,a jos lepse je ostati ziv i doziveti pobedu u ratu! :D
 
Osim toga, oni koji potvrdno odgovaraju na anketu, ja bi im oduzeo pravo na roditljstvo... I poslao im decu u neki dom... Tamo bi verovatno više osetili toplinu doma i roditeljske ljubavi...
A i pitati ih zašto zajedno s decom ne krenu u gerilski rat na Kosovo. Sad odmah.
Sveta srpska zemlja ne može da čeka, zar ne? Ja da sam za varijantu dva, ne bih čekao ni sekunde.
 
A zašto uopšte polazite od toga da neko nekoga negde može da šalje? Valjda punoletni odlučuju sami za sebe.

država je ta koja će izvršiti mobilizaciju i tu nema mesta razmišljanju hoću-neću,to je dužnost i obaveza a oni bez ratnog rasporeda mogu da odlučuju hoće li ili neće u dobrovoljce dok i njima ne stigne poziv.......odbrana zemlje je obaveza za SPOSOBNE ljude,ne za demokratske vojnike koji služe po porodilištima,staračkim domovima.....bojim se da ljudima bez morala deca mogu biti dobra samo za kupus.......ali ipak mislim da u Srbiji neće biti problem ljudstva kada dođe dan za OSLOBAĐANJE svih Srpskih zemalja koji su nam oteti i sa kojih smo proterani......taj dan će se desiti kad dođe do kraha fašističkoevropskeamero zločinačke politike i onda mislim da neće biti ni potrebe za nekom velikom vojnom akcijom jer će tada ostati bez podrške ubica iz jevrope i kao takvi su bezopasni.....mislim na sve neprijatelje Srbije.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Cim ostavim porod bio bih spreman da odem da poginem za svoju zemlju bilo da smo branioci ili agresori!
Iz ovog razloga cu imati vise od 2je dece,ako neki krenu da oslobadjaju da mi neko nastavi porodicno stablo! Bolesno zvuci znam,ali otadzbina je otadzbina i bolje je poginuti mlad zbog nekog viseg cilja nego umreti kao matora drtina koja sere po ceo dan kako su skupi lekovi i koga svi mrze! Deca traze da umres jer si im obaveza i treba im tvoja imovina,unuci te posecuju jednom u dva meseca da bi ti uzeli pare,ti ne privredjujes i samo kukas,svima smetas i kad tad ces ostati sam zato je starost strasna! Lepse je umreti na bojnom polju,herojski,a jos lepse je ostati ziv i doziveti pobedu u ratu! :D

potpuno se slazem sa boldovanim :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top