Misterija digitalne vage

FairyUltra

Zainteresovan član
Poruka
248
Razmisljao sam da li ovu temu da postavim na podforum Hardver ili Natprirodne pojave i misterije, na kraju sam odlucio da ga postavim ovde, na kojem se podforumu uopste raspravlja o digitalnim vagama?

Dakle kupio sam juce digitalnu vagu, skinuo se i stao na nju (oko 10 uvece) i vaga izmeri 76.1 kg. Odem na spavanje, probudim se ujutru, stanem na vagu i ona pokaze 75 kg! WTF?
Gde nestade 1 kg?

Odlucim da proverim tacnost vage, stavim cokoladu od 100 gr i ona tacno izmeri, stavim litru soka na nju i ona izmeri 1l. Odem na WC, doooobro se ispraznim i pomislim da sam izbacio bar pola kg, stanem na vagu- opet 75 kg!

Dakle, sta se desava? Da li je vaga falicna... ili je moj metabolizam falican?
 
da ali vode,dechko...to si zaboravio...zato shto je specifichna gustina razlichita...plus,ima i ambalazha..znachi nije 1 litar = 1 kilogram!genije!

Izmerio sam na maloj digitalnoj (kuhinjskoj) vagi tu litru soka i ona je pokazala 1 kilogram i 10-ak grama, ambalaza mi je zanamarljiva jer ova velika vaga meri samo sa jednom decimalom (znaci 00,0) i cilj mi je bio da vidim da li ta velika vaga bar priblizno tacno meri.
 
Razmisljao sam da li ovu temu da postavim na podforum Hardver ili Natprirodne pojave i misterije, na kraju sam odlucio da ga postavim ovde, na kojem se podforumu uopste raspravlja o digitalnim vagama?

Dakle kupio sam juce digitalnu vagu, skinuo se i stao na nju (oko 10 uvece) i vaga izmeri 76.1 kg. Odem na spavanje, probudim se ujutru, stanem na vagu i ona pokaze 75 kg! WTF?
Gde nestade 1 kg?

Odlucim da proverim tacnost vage, stavim cokoladu od 100 gr i ona tacno izmeri, stavim litru soka na nju i ona izmeri 1l. Odem na WC, doooobro se ispraznim i pomislim da sam izbacio bar pola kg, stanem na vagu- opet 75 kg!

Dakle, sta se desava? Da li je vaga falicna... ili je moj metabolizam falican?

E pa da si žeMsko, koje se by the way meri po 100 puta dnevno znao bi da vagica uglavnom pokazuje kilogram manje ujutru, posebno ako si recimo večerao oko sedam a legao oko dvanaest a između nisi čalabrcnuo ništa. Takođe, ako uvečeš pojedeš parče piletine (kuvane, pečene na žaru ili u foliji) ujutru ćeš imati kilogram manje.
 
Poslednja izmena:
E pa da si žeMsko, koje se by the way meri po 100 puta dnevno znao bi da vagica uglavnom pokazuje kilogram manje ujutru, posebno ako si recimo večerao oko sedam a legao oko dvanaest a između nisi čalabrcnuo ništa. Takođe, ako uvečeš pojedeš parče piletine (kuvane, pečene na žaru ili u foliji) ujutru ćeš imati kilogram manje. pojma

E to nisam znao, hvala na prosvetljenju :hvala:

1l = 1kg samo u slucaju vode koliko se secam tako neka fora, za sve ostale tesnosti ne vazi tako zbog gustine bla bla ima neke veze i sa temp...valjda kad je na +4 voda... :think:

Da, znam, ali kao sto sam napisao moja vaga meri sa samo jednom decimalom (00,0) tako da mi ta razlika nije od nekog znacaja, a i izmerio sam taj sok na kuhinjskoj digitalnoj vagi i pokazalo je malo vise od 1 kg (zajedno sa ambalazom).
 
Izgubi se kilo preko noci.. to nije nista cudno. Pogotovo ako jedes meso ili nesto sto treba duze vreme da se svari. Organizam je najbrzi kada spavas koliko ja znam. A pojedine digitalne vage ne mere u 0.1, nego recimo ili je 70 ili je 70.6, pa na gde vise vuce tu ti brojku pokaze. I zbog onoga ispod vage ali i zbog kvaliteta same vage.

Ja sam naucio svoj organizam, za 5 dana sam skinuo 5kg uz 5 dana apsolutno jedva jela, ali zdravog. Naravno, 3kg je voda, ono sto se stopi zacas, 2kg je to sto imam previse viska. Kad se izmerim uvece, znam da ujutru mogu da ocekujem 800-1000g manje. Pogotovo ako ne jedes slano a pijes dosta tecnosti pa nocu skoknes do toaleta :D

"Veliki" gubitak kilograma u par dana je jedina vrlina kada si na trocifrenom broju :) Makar mentalno deluje pozitivno.
 

Back
Top