Heroji gde ste?

meda_01

Primećen član
Banovan
Poruka
935
Moze li mi bilo koji forumas navesti jednog jedinog heroja, iz zadnjih dve decenija, koji danas zivi slobodno u Srbiji. Verujem da ih je u ono vreme bilo na desetine. Da li je moguce da su svi ili umrli, ili u zatvoru ili u bekstvu??? I zasto je to tako??Da li je moguce da je njihov vek trajanja toliko kratak. Gde je greska????
 
Poslednja izmena:
Moze li mi bilo koji forumas navesti jednog jedinog heroja, iz zadnjih dve decenija, koji danas zivi slobodno u Srbiji. Verujem da ih je u ono vreme bilo na desetine. Da li je moguce da su svi ili umrli, ili u zatvoru ili u begstvu??? I zasto je to tako??Da li je moguce da je njihov vek trajanja toliko kratak. Gde je greska????

Heroji su u Srbiji potrosna roba.Pa,nismo mi Engleska ili Nemacka da stitimo svoje ljude...
 
Moze li mi bilo koji forumas navesti jednog jedinog heroja, iz zadnjih dve decenija, koji danas zivi slobodno u Srbiji. Verujem da ih je u ono vreme bilo na desetine. Da li je moguce da su svi ili umrli, ili u zatvoru ili u begstvu??? I zasto je to tako??Da li je moguce da je njihov vek trajanja toliko kratak. Gde je greska????

Ово је херој не само српског народа већ и југословенског народа ако те неко буде питао и није међу живима, положио је свој живот јел је дао реч да ће да брани своју земљу ако јој буде било тешко.

 
Moze li mi bilo koji forumas navesti jednog jedinog heroja, iz zadnjih dve decenija, koji danas zivi slobodno u Srbiji. Verujem da ih je u ono vreme bilo na desetine. Da li je moguce da su svi ili umrli, ili u zatvoru ili u begstvu??? I zasto je to tako??Da li je moguce da je njihov vek trajanja toliko kratak. Gde je greska????

Heroji?Sta podrazumevate pod herojima?Ja ih vidim dosta oko sebe, lekari, vatrogasci,... ljudi koji spasavaju tudje zivote bez obzira na svoj.A covek koji zarad nekih ciljeva oduzima tudje zivote, ne moze biti heroj, nikada.Pravi heroji ne beze, i ne zavrsavaju u zatvoru, ali su spremni da umru za druge ljude. :D :D
 
A da prvo definišemo ko su heroji, tj šta neko mora da ispuni da bismo ga nazvali herojem! Sigurno nemaju svi ista shvatanja herojstva u Srbiji

Zao mi je sto sam bio polovicno jasan. Govorimo o herojima iz ratova na bivsim prostorima Juge. Da li je isti slucaj i sa herojima iz okruzenja???
 
Poslednja izmena:
Heroji?Sta podrazumevate pod herojima?Ja ih vidim dosta oko sebe, lekari, vatrogasci,... ljudi koji spasavaju tudje zivote bez obzira na svoj.A covek koji zarad nekih ciljeva oduzima tudje zivote, ne moze biti heroj, nikada.Pravi heroji ne beze, i ne zavrsavaju u zatvoru, ali su spremni da umru za druge ljude. :D :D

Moja greska. Nadam se da sam u gornjem postu bio jasniji.
 
Kad je bio rat , bio je samnom jedan tih momak iz nekog malenog sela, mislim iz Kalenica ... al nisam siguran
Ovi Beogradjani i Novosadjani su ga zvali ljakse .. onako bas posprdno . On se samo smesio , svima delio sve sto ima i smejao se sa rukom na ustima . Stidljiv , tih i poslusan .
Do prve akcije i do prvg kontakta sa zlikovccima . Posle prve akcije .... vatrenog krstenja , svi su prestali da ga zovu ljakse i saban i poceli su svi ko jedan da ga zovu panter .
Eto on je bio heroj ... zaista . Al onako tihog , zaboravili su ga , pa nije nahebo kasnije .
 
U Srbiji nema heroja. Vlastodržci su obranu otadžbine i otpor agresoru kriminalizovali. Svi oficiri sa ratnim iskustvom su skrajnuti ili otpušteni. Onaj ko pruži otpor neprijatelju je državni neprijatelj.
U okruženju je situacija suprotna.
 
A šta ako je neko ubijao, kao što kažeš, radi dobra svog naroda? Po tebi onda ne postoje ratni heroji, tj ne zaslužuju taj epitet

Ne volim rat, i to je sve, za mene licno to nije heroj, ne mogu to da prihvatim kao neki ideal, i kao nekoga na koga mladi treba da se ugledaju, ne smatram herojem, ali postujem hrabrost i zrtvu. :D
 
Aha, mozda gresim ali ljudi koji ubijaju ne mogu biti heroji, ali postujem ljude koji su umrli ili dali sve od sebe da zastite svoj narod. :D

Ako se ne varam u ono vreme su u trendu bili Arkan, kapetan Dragan i slicni, koji su na Tv-u ili po novinama pricali o svojim podvizima, i klinci ih gledali kao idole. A danas???
 
Ceca nacionale :rtfm: :hahaha::hahaha:

1242741e_0_7Mdsg.jpg


Vukovar '91
 
Poslednja izmena:

Back
Top