Kreatori VS Kreacije

Ja sam npr zauzeo stav da su Kreatori superiorniji od Kreacija.

Prvo su bili Kreatori pa tek onda su dosle *njihove* Kreacije.

Sta su osnovne kreacije? Npr ENERGIJA.

Energija je kreacija. Stvorena je verovatno pradavno od strane mnogih Dusa.
I sada energija samo kruzi svemirom.

Gusta energija sacinjava materiju.

A energija i materija krecuci se stvaraju prostor i vreme.

Nije Dusa nastala iz materije. Nego Dusa uzima sebi materijalno telo da bi se igrala
na materijalnoj ravni. Dusa stvara svoje telo, tj sintetise ga iz hrane (energije/materije).

Tako ja to vidim. :) (ova filozofija nije moja, ali ja sam je prihvatio)
 
Hm, ovdje mogu postati isti odgovor kao i u podforumu "Postoji li život nakon smrti".

"Iako je Kreacija (misli se na Boga) najviši oblik savršenstva nama poznat, Kreacija se mora ipak nastaviti usavršavati i razvijati unutar sebe. Iz tog razloga, Kreacija zahtijeva iskustva svih ljudi, bez obzira koliko apsurdno to zvučalo. Zato duhovna energija Kreacije konstantno stvara nove duhove, koji daju život svakom ljudskom tijelu u obliku besmrtnog duha (pogrešno zvan besmrtna duša) i čini ga sposobnim za život, jer nitko ne bi mogao postojati bez njega.

Ljudsko postojanje je, bez izuzetka, uključeno u duhovnu evoluciju po primjeru Kreacije. Svaki duhovni oblik smješten unutar ljudskog tijela, prvo mora napraviti svoj put kroz bezbrojne inkarnacije iz potpunog neznanja, novog duha, prema duhovnom savršenstvu, kako bi se vratio svom porijeklu jednog dana i postao jedno sa Kreacijom. Kreacija se onda dalje sama usavršava i postaje sve moćnija. Stoga, mi ljudi nismo pošteđeni poteškoća koje nailaze dok hodamo putem duhovne evolucije popločanim brojnim izazovima. S jedne strane, istina i znanje koje već postoji, ali moguće uspavani u našoj podsvijesti, moraju biti ponovno probuđeni i razvijeni. S druge strane, stvari koje još ne postoje prvo moraju biti stvorene i dovedene do realizacije. Unatoč vezi sa svim ostalim oblicima ljudskog života, zbog toga što je svaki pojedinac jedinstven, i na različitoj razini evolucije, svaki se mora popeti na svaku od stepenica evolucijske ljestvice jednu po jednu, ne isključujući nijednu od njih.

Evidentno je da odredište duhovne evolucije nikada ne može biti postignuto u roku od jednog materijalnog životnog vijeka; dapače, bezbrojna ponovna rođenja su potrebna."

Dakle, postoji Kreacija i to je sve. Osim ove naše Kreacije, tj. našeg univerzuma postoji još mnogo drugih koje također evoluiraju u kompleksnije oblike života. Vrhunac te evolucije je zasad tajna.

Da navedem još par informacija, ljudskoj duši je potrebno u prosjeku 70 milijardi godina da se oslobodi od fizičkog tijela, ali ni tada ne prestaje postojati nego nastavljati evoluirati, zadržavši svoju individualnost (ne gubimo svoju individualnost osim ako pred kraj razvoja ne odlučimo da prestanemo postojati, drugim riječima i mi smo besmrtni). Duše tj. duhovi na Zemlji su stari tek oko 100 miliona godina u prosjeku, ako uzmemo da je prosječan vijek trajanja ljudskog života sada nekih 75 godina, možemo ugrubo procijeniti da nam je preostalo još recimo neke 932 milijarde života u materijalnom (fizičkom) poimanju postojanja.

Ne morate povjerovati u sve ove informacije, ali možete bar razmisliti, i ja sam jedan od onih koji još uče i istražuju, a zasad imam ove informacije, koje naravno ne moraju, biti istinite, a trenutno se ne mogu dokazati. Ako ništa, jedino je bitno da zapamtite da smo mi duhovna bića na materijalnom putovanju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top