Dramatican oporavak ruske ekonomije od svetske krize

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Indeks ruske berze skocio sa 500 na 1600 poena za malo vise od godinu dana, znaci vise od 3 puta

idx08-10-36.gif


http://www.rts.ru/en/

:ok:
 
Stici ce do 2500 poena za godinu-dve. Tokom krize avgusta 1998. indeks berze je pao na ispod 50 poena.
Znaci od 1998. do 2008. indeks je porastao sa 50 na 2500 poena, znaci porastao je tacno 50 puta za samo 10 godina.

_40755276_rtsindex203_2.jpg


RTS_Index_graph.png

Русија је земља у развоју и она никако није смела себи да дозволи овакав катастрофалан пад какав је имала 2008.
 
Indeks ruske berze skocio sa 500 na 1600 poena za malo vise od godinu dana, znaci vise od 3 puta

idx08-10-36.gif


http://www.rts.ru/en/

:ok:

То је само тренутни скок пред предстојећи пад и дубиозу. Реална економија мора да проради, а не финансијска.

Све очи су упрте у Вол стрит, а Руси су фењераши у свету финансија.
 
Русија је земља у развоју и она никако није смела себи да дозволи овакав катастрофалан пад какав је имала 2008.
Тај пад је због пада цене нафте.

Руси немају реалну економију, имају само гас и нафту. Када то иде горе иде и берза и обратно.
 
Тај пад је због пада цене нафте.

Руси немају реалну економију, имају само гас и нафту. Када то иде горе иде и берза и обратно.

То и не би било толико лоше да од те нафте и гаса користи имају широке народне масе као у Венецуели. Проблем је што корист једино имају тајкуни, мафија, државна администрација и стране компније, баш као у Србији.
 
То и не би било толико лоше да од те нафте и гаса користи имају широке народне масе као у Венецуели. Проблем је што корист једино имају тајкуни, мафија, државна администрација и стране компније, баш као у Србији.
Не само то имаш и друге податке који се читају између редова.

Нафта скаче када НЕЧИЈА војска треба да проради, јер армија троши нафту ко луда.

Потрошња диктира тражњу и цену у директној пропорцији, тако да може да се види која ће то индустрија да ''проради''.

Волео би да проради реална (произвођачка) а не војна, ко што луди Амери и Израелци оће, јер се увек ратовима ваде из кризе (коју су гле чуда сами вештачки направили, да би могли да наставе да сеју смрт).

Морају милиони да страдају да би тим психопатама и лудима главама рачуни и профит расли.

Све њих треба на лечење и то дугогодишње.
 
То је само тренутни скок пред предстојећи пад и дубиозу. Реална економија мора да проради, а не финансијска.

Све очи су упрте у Вол стрит, а Руси су фењераши у свету финансија.
Tu si u pravu, ali su vodeci u svetu izvoza energenata, a kako stvari stoje svet je gladan energije i bice sve gladniji i gladniji.
Znaci nema zime za nekog ko na tom planu vodi.
 
Не само то имаш и друге податке који се читају између редова.

Нафта скаче када НЕЧИЈА војска треба да проради, јер армија троши нафту ко луда.

Потрошња диктира тражњу и цену у директној пропорцији, тако да може да се види која ће то индустрија да ''проради''.

Волео би да проради реална (произвођачка) а не војна, ко што луди Амери и Израелци оће, јер се увек ратовима ваде из кризе (коју су гле чуда сами вештачки направили, да би могли да наставе да сеју смрт).

Морају милиони да страдају да би тим психопатама и лудима главама рачуни и профит расли.

Све њих треба на лечење и то дугогодишње.
Gornji deo si u pravu 100%, ali ti preporuka(boldovano) nevalja nista, nedovoljno efikasaan lek.
Njih treba dezintegrisati definitivno i neopozivo, s time sto bih taj lek primenio iskljucivo na Amere i dodao Engleze.
U to nebih trpao Izrael, jer je on sam po sebi beznacajan bez USE iza ledja.
On se jadan samo bori za sopstveni opstanak.
Po meni, za taj svoj opstanak je poceo da se bori pogresnom metodom silom protiv svih arapskih zemalja u okruzenju i sada kada je izazvao mrznju svih njih protiv sebe tesko mu je da stane. Ali ce morati kad tad da pocne da se miri sa susedima jer USI bas ne ide najbolje. Nece prnuti u fenjer bas sutra, ali za nekoliko godina???
A kada USA prne u fenjer bice i Izraelcima jako tesko.
 
То је само тренутни скок пред предстојећи пад и дубиозу. Реална економија мора да проради, а не финансијска.

Све очи су упрте у Вол стрит, а Руси су фењераши у свету финансија.

Americka ekonomija spada bas u te nerealne ekonomije, jako zavisne od finansijskog trzista i Wall Streeta (na kome rade dobrim delom Jevreji) ja to najbolje znam zato sto ja to studiram, ako niste znaci americki GDP je 14 biliona dolara a vrednost derivatnih hartija od vrednosti kojima se trguje na OTC vanberzanskom trzistu na Wall Streetu je 200 biliona dolara (znaci 14 puta vise od americkog GDP-ja) i vrednost trzista obveznica je 80 biliona dolara (6 puta vise od GDP-ja), znaci ukupna vrednost hartija od vrednosti na trzisdtu derivata i trzistu obveznica na finansijskom trzistu na Wall Streetu je oko 20 puta veca od americke godisnje produkcije roba i usluga.
 
Americka ekonomija spada bas u te nerealne ekonomije, jako zavisne od finansijskog trzista i Wall Streeta (na kome rade dobrim delom Jevreji) ja to najbolje znam zato sto ja to studiram, ako niste znaci americki GDP je 14 biliona dolara a vrednost derivatnih hartija od vrednosti kojima se trguje na OTC vanberzanskom trzistu na Wall Streetu je 200 biliona dolara (znaci 14 puta vise od americkog GDP-ja) i vrednost trzista obveznica je 80 biliona dolara (6 puta vise od GDP-ja), znaci ukupna vrednost hartija od vrednosti na trzisdtu derivata i trzistu obveznica na finansijskom trzistu na Wall Streetu je oko 20 puta veca od americke godisnje produkcije roba i usluga.

Боли их кyрац могу да живе само од пиксле.
 
Tako i zive na foru,dok im kinezi ne preuzmu i berzu,kupe je jednostavno.

Eto vidis vrednost hartija od vrednosti tj. akcija na berzama u Americi je nekih 15 do 20 biliona dolara, za Wall Street i za americku ekonomiju su mnogo bitnija vanberzanska trzista (oni to zovu OTC market - over-the-counter market) jer vrednost obveznica kojima se trguje na OTC trzistu je mnogo veca: iznosi oko 80 do 100 biliona dolara, a vrednost derivata na OTC trzistu je neverovatnih 180 do 200 biliona dolara. A 99,999% sire americke javnosti ne zna nista o tome, to znaju samo sasvim mali broj vrlo bogatih ljudi sa Wall Street-a. (dobtim delom Jevreji).
 
Nemacki DAX je porastao sa 4000 na 6000 poena, to je rast za 1,5 puta, ruski RTS je porastao sa 500 na 1500 poena, to je rast za 3 puta.
A od 1998. do 2008. ruski RTS je porasta sa 50 na 2500 poena, to je rast za cak 50 puta!

Лако је остварити велик раст кад се креће са ниских грана. Русија с обзиром да је земља у развоју није смела ни да дозволи да криза утиче на њу. Требала је да прође као Кина, да у кризи профитира. Да Русија има неку продуктивност, тако би и било.
 
Nemacki DAX je porastao sa 4000 na 6000 poena, to je rast za 1,5 puta, ruski RTS je porastao sa 500 na 1500 poena, to je rast za 3 puta.
A od 1998. do 2008. ruski RTS je porasta sa 50 na 2500 poena, to je rast za cak 50 puta!

I vise je RTS pao.

DAX je na starom nivo, dok RTS nije to je vazno.

A investori cene stabilost. Bas RTS je poznat da skace dole gore i da svaki investor treba pilule za smirenje.
 

Back
Top