da li je novac zaista ikakav faktor..?

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

novac nije bitan ili tvrde da nije bitan uglavnom oni koji novac nemaju

isto tako zene koje tvrde da nije bitan obicno cesce traze bogatije od kompatibilnijih

licemerje je sve to

kinta nije cilj ali jeste sredstvo, dosta cesce ne mozes do cilja bez sredstava
 
mada ne razumem neke delove tvog posta kao npr "nije imao devojku do 19-te"

Sta to treba da govori o njemu?

Da je los, poremecen ili nesto trece? :think:


:roll:

apsolutno nista. Samo nikada nije bio popularan, nikada nije bio neki faktor u drustvu.
A i sad kad se setim ko je bio "faca" u osnovnoj skoli, opet primecujem da nisu bili "bogati klinci" vec totalno je bilo nezavisno od toga
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

Pa i ja sam otprilike takve licnosti kao i taj tvoj drug ali sam iz nizeg sloja drustva. Tako da...
 
Ja sam recimo srednja klasa, tako bih usao, doduse sad bih cak se i klasifikovao kao srednja visa zbog krize.
I moram da primetim da nikada nisam bio faktor :D
Mozda se to kasnije gleda, ne znam. Prosto sad kad gledam unatrag, nikako ne mogu da izvedem tu neku uzrocnust novac-socijalni status.
Mada mozda to kasnije nastupa na snagu.
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

Novac ima uticaja u svim segmentima, sigurno kad ulazis u brak sa nekim neces naci prosjaka/inju, ali takve se stvari pamte, a to da li ti je devojka/momak iz srednje imao love ili pak ne, to i nije toliko bitno.....PARA VRTI GDE BURGIJA NECE! :D

 
U danashnjem drushtvu, novac je, nazhalost, najbitniji faktor. Parama gotovo sve mozhe da se kupi. Naravno, ako je u pitanju neki mulac kao tvoj drugar, ne mozhe da mu pomogne da se socijalizuje, ali kod nekog ko ume da prozbori koju rech dosta mozhe da pomogne - recimo, mozhe lepo da se obuche, da se sredi, mozhe da se napravi dzhek, pa da platja ture pitja, mozhe da vozi besna kola, pa barem neka sponzorusha da padne, ako je vetj toliko ochajan, itd. Sa velikom kolichinom finansija, mogutjnosti su praktichno neogranichene.
 
Da odgovorim. Meni novac ne znaci puno, naravno da nemam nista nacio bi mi. Nije da bas imam, ali izgleda da ne znam da iskoristim novac, sve sto se moze kupiti imam. Npr, od svih stipendija koje sam do sada dobio kupio sam samo jednu loptu a i od ostalih para sto dobijam ne znam sta cu.
BTW ja imam zavidan libido :mrgreen: :D
 
Daj ih meni...

@tema
Narano da je bitan! Nije presudan za drugarstvo jer bilo da se druzis sa bogatima ili siromasnima, nemas nista od toga sto oni imaju/nemaju pare... Za vezu je drugacije... Ovi lovarni su vise primeceni, mada ima i onih sto sve pljuju i odmeravaju druge, a nemaju leba da jedu.. Ko kaze da novac nije bitan, laze! Pa sa novcem se moze sve...I svako ima cenu... Tako da, konacan odgovor je: Da, bitan je i u drustvu i u zivotu i veliki je faktor svugde... Sta bi bilo sa tobom bratislave da prosis ispred crkve i da imas carape umesto air maxa? :eek::lol:
 
Poslednja izmena:
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

Prenaduvane definitivno...bar kad su obične veze u pitanju.
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

mislim šta uopšte danas u srbiji znači imati para... svako zarađuje malo iznadprosečno za svoju sredinu, vozi osrednji noviji auto i nabaci krpice osrednjih u svetu marginalnih marki je kao neko mudo... kad je čovek baš baš iznadprosečan u nečemu to je velki plus i stvarni legitimitet... prosto, ako ima baš vanserijski keš može da otvori mnoga vrata i u društvenom smislu i takoreći ljubavnom pa i da je debil (mada ne znam otkud debilu takav keš) ima ko se peca... al u globalu prosečni ljudi su sačinjena od proseka na mnogim nivoima, tu je (prosečan) keš nebitan (u smislu nije odlučujući faktor) već mora da upali neka druga stvar... al da je značajan faktor jeste pogotovo ovde gde je prosek sirotinja raja koja juri neki normalan prosek da živi... a i bre šta je uopšte bitan faktor u životu... svi vozamo ku.rce na biciklu.... REALNO iz svoje okoline ne znam primere in flagrante da su imali neki extra keš pa da mogu da kažem...
 
Ja licno ne poznajem nijednu osobu koja je bogata,a da nije popularana! Svako ko je bogat je u centru paznje,kod mene je bilo tako uvek! Postojala su dva lika u osnovnoj ciji su roditelji bili imucni i stalno su imali ljude oko sebe,cak im se i uciteljica i razredna slihtali! U srednjoj sam imao jednog lika kojem cale radi u nekoj zemlji i taj lik je imao bas dosta para i bio je glavni i imao sam jos jednog bivseg druga iz klupe koji je isto imao love i bio glavni u drustvu! U komsiluku imam priliku da vidim dve porodice jedni su cigani i zive u Francuskoj,a jedni su Srbi,ali zive u Svetskoj i svi imaju decu i jos se secam kada sam bio ja klinac svi su isli kod njih kada dodju na odmor u Srbiju i sada se klinci iz kraja iskupe u njihovom dvoristu i po ceo dan arle i igraju se sa njihovom decom! Moja bivsa je kupovala sva tri meseca nove patike od po 10000+ i svaki jebeni dan je menjala jaknu i patike (ostala garderoba se manje vise podrazumeva) i kada dodje u skolu gomila drugarica iz odeljenja docu da se poljube sa njom i trpe kako ih ova napusava! Pare kupuju socijalni status ako si iole normalan!
 
Ja licno ne poznajem nijednu osobu koja je bogata,a da nije popularana! Svako ko je bogat je u centru paznje,kod mene je bilo tako uvek! Postojala su dva lika u osnovnoj ciji su roditelji bili imucni i stalno su imali ljude oko sebe,cak im se i uciteljica i razredna slihtali! U srednjoj sam imao jednog lika kojem cale radi u nekoj zemlji i taj lik je imao bas dosta para i bio je glavni i imao sam jos jednog bivseg druga iz klupe koji je isto imao love i bio glavni u drustvu! U komsiluku imam priliku da vidim dve porodice jedni su cigani i zive u Francuskoj,a jedni su Srbi,ali zive u Svetskoj i svi imaju decu i jos se secam kada sam bio ja klinac svi su isli kod njih kada dodju na odmor u Srbiju i sada se klinci iz kraja iskupe u njihovom dvoristu i po ceo dan arle i igraju se sa njihovom decom! Moja bivsa je kupovala sva tri meseca nove patike od po 10000+ i svaki jebeni dan je menjala jaknu i patike (ostala garderoba se manje vise podrazumeva) i kada dodje u skolu gomila drugarica iz odeljenja docu da se poljube sa njom i trpe kako ih ova napusava! Pare kupuju socijalni status ako si iole normalan!

ja ne poznajem nijednu osobu koja je bogata (i tu je tačka)

:(:(:(:(:(
 
Ja sam recimo srednja klasa, tako bih usao, doduse sad bih cak se i klasifikovao kao srednja visa zbog krize.
I moram da primetim da nikada nisam bio faktor :D
Mozda se to kasnije gleda, ne znam. Prosto sad kad gledam unatrag, nikako ne mogu da izvedem tu neku uzrocnust novac-socijalni status.
Mada mozda to kasnije nastupa na snagu.

pa zato i ne možeš zato što nemaš prave pare ili ne poznaješ nikog takvog
 

Back
Top